Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2009., 17:37   #61
pozdrav, imam jedno pitanje u vezi korova-trave u fugama tlakavaca. do sad to rješavamo mehaničkim čisšćenjem barem dva put godišnje, a površina pod tlakavcima je ogromna..... da li ima neko sredstvo za tu zelenu gamad ili bar neki alat s kojim to ide lakše????
__________________
so close no matter how far couldn`t be much more from the heart forever trusting who we are and nothing else matters... 30.04.2012.....
klaudijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 00:07   #62
Herbicid ili "brener" za ciscenje fuga
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 16:19   #63
Koji je ovo korov?

Koji je ovo korov na slici i kako ga se riješiti? Tvori gusti tepih na travnjaku, a teško ga je kositi jer je sitan.

Hvala.
Attached Images
File Type: jpg Korov.jpg‎ (8.5 KB, 349 views)
zjerneic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 17:39   #64
Quote:
zjerneic kaže: Pogledaj post
Koji je ovo korov na slici i kako ga se riješiti? Tvori gusti tepih na travnjaku, a teško ga je kositi jer je sitan.

Hvala.
Potentilla reptans , meni je isto prorasla travnjak, spremam se na nju nekimi herbicidom za širokolisne korove, ali me muka hvata jer raste i kroz gredice s cvijećem, čak i kroz malč.

Jel' ima tko kakvu ideju kako je ubitit?
Preniska je za košnju, nemoguće ju je čupati. Mrzim je je čak više od puževa.
vet. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 23:03   #65
Korov

ne znam da li ima vec tema, ako ima sory, premjestite me
Ove godine sam odlucila da uzgojim mali vrt sa cvijecem. Velicine je dva i pol sa dva metra, ogradjen. Problem je sto je to dio posjeda na kojem je uvijek bilo razne trave. Najvise mi problema stvara djetelina i nekakva korov sa iglicama kojeg je jako tesko iskorjeniti, jer se vraca vec nakon samo par dana. Kako rjesavate taj problem? Da li postoji neko sredstvo da se iskorjeni taj korov i djetelina a da se ne unisti cvijece?
Tnx
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 15:55   #66
Problemi sa korovom

Na parceli se pojavio korov na dosta nepristupacnom terenu za kosnju, visine je oko jednog metra. Naspricao sam sa Hidrokorom herbicidom dva puta ali korov ne nestaje nego samo raste i raste.
Jel jedini nacin nekako doci do njrga i pocupati to ili postoji neki pouzdan i jak herb koji ce ga spaliti do kraja?
Poštarelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:54   #67
Lijepo uzmeš ručnu kosilicu i pokosiš korov na nepristupačnom terenu.

Inače, korovi se tretiraju herbicidom u fazi nicanja, kada se može raspoznati koji bi to korov mogao biti jer ne djeluju svi herbicidi jednako.
Stoga, tretiranje korova sa herbicidom u fazi kada korov ima visinu od 1 metra ravno je silovanju prirode. Nije djelotvorno! Treba na vrijeme, kada je korov dosegao 3-4 lista tretirati odgovarajućim herbicidom. Idući put, lijepo isčupaš primjerak korova, odneseš u poljoapoteku i tražiš neka te savjetuje sa čime da tretiraš zakorovljenu površinu. Herbicid je otrov - zato oprezno s tim!
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:51   #68
Možeš probati pomješati ulje (suncokretovo) i vodu i time prskati korov, u nekim slučajevima djeluje jer ulje začepljuje pore biljci!
decandgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 08:47   #69
pozdrav svima,

da li netko zna možda gdje bi se mogla kupiti folija koja je rupičasta što znači da odozdola nema korova a s vanjske strane propušta dobro vodu?

Ima u Bauhausu ali je očajno skupa! Ako netko zna stvarno bi mi puno pomogao ?
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 09:20   #70
Arrow Korov

Molim Vas za pomoć.
Trebam nešto za uništavanje korova koji raste između ploča ispred kuće, u fugama. I to nešto što bi uništilo i samo nicanje, odnosno nešto što djeluje na korijen. Toliko mi je dozlogrdilo da bih i nekakav herbicid iako sam u načelu protiv bilo kakve kemije.
Unaprijed hvala.
Plitvice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:52   #71
Rješenje je čupanje trave. Umjesto herbicida probaj zaliti korov kipućom vodom. Jeftinije, ekološki prihvatljivije i vrlo učinkovito.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 09:30   #72
Pozdrav svima,

trebam savjet, pomoć ili što već oko suzbijanja preslice na travnjaku. Naime, posijali smo travnjak, ali prije trave je izrasla preslica i ludo napreduje. Ne znam kako je se riješiti. Probali smo "ručno" motikom, ali kako ona raste pod zemljom na dubini i do 50cm i to sistemom mreže zaista ne znam kako da je se riješim. Potrudlili smo se napraviti lijep travnjak (nismo štedili niti na sjemenu trave) i ova preslica nam je prava noćna mora.

Molim pomoć.
Hvala
schatzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 11:58   #73
Pozdrav svima,

trebam savjet, pomoć ili što već oko suzbijanja preslice na travnjaku. Naime, posijali smo travnjak, ali prije trave je izrasla preslica i ludo napreduje. Ne znam kako je se riješiti. Probali smo "ručno" motikom, ali kako ona raste pod zemljom na dubini i do 50cm i to sistemom mreže zaista ne znam kako da je se riješim. Potrudlili smo se napraviti lijep travnjak (nismo štedili niti na sjemenu trave) i ova preslica nam je prava noćna mora.

Molim pomoć.
Hvala
schatzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 20:02   #74
Uništiti travu, korov... ma sve...

Na koji nacin unistiti travu ma da vise ne pomisli narasti, postoji nacin?

Ako se baci solna kiselina?
Mislim da je cidokor preslab da bi trebao spricati nekoliko puta godisnje a i pitanje ako bi uspio sve unistiti.

Nemojte pomisliti da je to u nekom vrtu, prirodi i sl. Postoji korito od oko 10x10 metara i htio bih se rijesiti trave i korova bez da izvadim svu tu zemlju iz njega.

Moze pomoc!

Hvala
__________________
I can accept failure but I can't accept not trying
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 08:36   #75
a kaj će ti gola zemlja u njemu? znam da postoje neka sredstva kad se pojavi mahovina po travnjaku, ali za ubit sve živo ne znam. pa posadi nekaj unutra, neku pokrovnu biljku koja će se proširiti na cijelo korito....ili neko drvo
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 11:25   #76
Quote:
JoZoFX kaže: Pogledaj post
Na koji nacin unistiti travu ma da vise ne pomisli narasti, postoji nacin?

Ako se baci solna kiselina?
Mislim da je cidokor preslab da bi trebao spricati nekoliko puta godisnje a i pitanje ako bi uspio sve unistiti.

Nemojte pomisliti da je to u nekom vrtu, prirodi i sl. Postoji korito od oko 10x10 metara i htio bih se rijesiti trave i korova bez da izvadim svu tu zemlju iz njega.

Moze pomoc!

Hvala
Ne!
Totalni herbicid, ima ga uzeti svugdje.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:01   #77
Ako ti se ne žuri,onda pokrij tamnom folijom.Ja sam tako napravio.Nakon par tjedana,bez otrova, nestalo skoro sve.A onda posij što želiš.Ovaj savjet sam našao na nekom forumu (za pripremu terena za uzgoj eko biljaka).
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 11:49   #78
Ljudi bi samo zagađivali i trovali zemlju i podzemne vode kako bi se poslije iščuđavali razno raznim bolestima. Pokri crnom neprozirnom folijom i dobro rubove folije pokri zemlju tako da nema zraka i da vjetar nemože nadignuti tako će ti sve ispod folije pokrepavati zbog nedostatka sunca i zraka, a u isto vrijeme nisi zagadio zemlju. I za mijesec dana ćeš saditi ili raditi na toj zemlji ko da je Sahara.
Nemoj slučajno staviti prozirnu ili samo dijelomično prozirnu foliju, jer će to izgledati ko plastenik zbog čega će ti i dalje biljke uspijevati jer ima sunca !
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 15:53   #79
Recimo, travu koju raste između fuga pošpricala sam sa vrućim octom i stvarno djeluje, trava se osušila za par sati.
ivana245 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 13:22   #80
Čime pošpricati da korov i drveće više ne raste?

Kao što naslov kaže, radi se o očišćenom terenu od korova, drveća(bagrem i ostalo drveće i granje)...Korijenje nisam vadio jer je to preobilan posao, a i planiram kasnije nasipati taj dio tako da nema svrhe..

Čime bi bilo najbolje pošpricati, odnosno politi da to drveće, korov, bagremi, drača, kopriva i ostalo više ne raste?

Dali možda naftom ili ima nešto učinkovito u poljoprivrednoj apoteci?

Unaprijed hvala na pomoći
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.