Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 16:42   #581
ljudi moji ja sam primjetila vec treci put nekih pola sata nakon sto popijem cedevitu krenu mi preskakanja.mislila sam slucajnost,ali nema sanse da cu vise piti tu kemikaliju.jel ko primjetio slicno?
mahasadhana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 02:14   #582
bok

Kako najlakše dijagnosticirat palpitacije, a da ne idem na EKG, nisam siguran dal mi je to mozd nuspojava od jednog dodatka prehrane, pokusat cu ak budem mogo prestat ga koristit pa cu onda vidit.
Nekakve preporuke za palpitacije opcenito? hvala
player_201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:53   #583
pozdrav svima, prvi put se javljam i nadam se da mi mozete pomoci. imam 60 godina, u veljaci sam imao operaciju srca, ugradjene su mi tri premosnice jer sam imao 70% zacepljenja koronarki bez subjektivnih tegoba. nakon toga bio na rehabilitaciji, sada vozim doma ergometar dva do tri puta tjedno 110 - 125 Wati 30 minuta, bez problema. problem su mi ekstrasistole, na zadnjem holteru ca 40 ves i ca 180 sves. lijecnici unatoc tome ne obracaju paznju na njih uz obrazlozenje da je srce sada zdrqvo, nq zltrazvuku ef=58 % i kazu ako je to u redu, onda nema razloga za zabrinutost. da, oni to kazu, ni mene ne zabrinjava previse prvih nekoliko, ali kad ucestaju onda moj strah ide do panike. da nije bilo operqcije, mozda taj strah i ne bi bio toliki. ne povecavaju se u naporu, prije 6 tjedana sam bio na kontrolnomkardioloskom pregledu, ultrazvuk ok, ergometar 150 W bez problema. molim vas za pomoc kako bih savladao strah ako je bezrazlozan, i kako se ne bih svaki dan hvatao za telefon trazeci pomoc i ne maltretirao ljude. hvala unaprijed.
ves77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:41   #584
Pozdrav,

upravo je strah kod ekstrasistola mnogima najveći problem i to je najteže savladati - govorim iz iskustva. Kada vam se počne to događati probajte popiti nešto za smirenje tipa lexilium ili apaurin pa da vidite hoće li se smiriti. Ako vam je za neku utjehu, ja na holteru imam i po 5.000 VES dnevno i tako već četiri godine, pa još uvijek sam tu ne brinite, taj broj koji vi imate stvarno nije nimalo zabrinjavajući, ali opet kažem - razumijem strah i brigu. Možda vam ne bi bilo loše ni otići malo kod nekog dobrog psihijatra. Nadam se da sam barem malo pomogla, sve najbolje.
sanja34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:31   #585
Pozdrav Sanja 34,

najljepsa Vam hvala na odgovoru. Evo jednog malog dodatka mom prethodnom postu: ja ves imam vec 30 godina i sada nakon operacije premosnica ne znam da li one neastaju zbog toga, ili su to one moje "stare". Sve druge pretrage ukazuju da je sve u redu ( UZ, ergometar ), njih sam radio 12.8.2014. Pretpostavljam da me zabrinjava i to sto ne znam da li su povwzane sa operacijom bajpasa, tj. sa koronarnom bolesti koja je bar u ovom periodu sanirana, ali kako su mi rekli dijagnoza ostaje i dalje. I da li je tocno da sam ja sada opet zdrav usprkos ovoj operaciji. Srdacan pozdrav
ves77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 08:56   #586
Ako ste ih imali i ranije onda ne vjerujem da imaju veze s operacijom, ali u svakom slučaju, najbolje vam je da vam vaš kardiolog razriješi sve dileme Puno pozdrava...
sanja34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 13:42   #587
Hvala Sanja 34,

bio sam kod raznih kardiologa nakon op, i na rehabilitaciji, oni su uhvatili ekstrasistole i ne smatraju ih opasnim. no i vi znate kako je, kad ih imate onda su vase i pokusavate biti sigurniji. hvala vam na vasim odgovorima, nadam se ostajemo u kontaktu. i imajte razumijevanja molim vas...LP
ves77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:10   #588
Pozdrav sanja34,

Na putu sam i uskoro necu imati Internet (nekoliko Dana) pa bin vas molio ako höchste da mi zazvonite na 099 2934260, zvat cu nazad. Imao bin samo par pitanja. Hvala i pozdrav...
ves77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:17   #589
Pozdrav svima.
Zadnja 3-4 dana imam taj čudan osjećaj na sredini grudnog koša. Rekla bih da je to preskakanje srca ali nisam sigurna jer mi se nije ranije događalo pa ne znam je li to to. Pojavi se neugodan osjećaj "treperenja" i čak ne znam je li baš srce u pitanju budući se dogodi točno na sredini, između grudi, ili možda želudac?! koji potraje par sekundi pa prođe. Nekad samo jednom a nekad više puta zaredom. Naravno bude popraćeno plitkim dahom a pogotovo ako se uspaničim što se trudim izbjeći tako da se odmah skoncentriram na duboko disanje i u principu sam ok osim što je užasno neugodno.

Zadnjih dana me glava boli između očiju i probada kroz nos, valjda sinusi, pa mi je dr. opće prakse dala sprej za nos Rhinocort Aqua i primijetila sam da mi se ovo "preskakanje" počelo događati od dana kada sam počela koristiti taj sprej. Naravno, nisam sigurna da je povezano, samo nagađam. Sinoć sam kupila Aqua Maris sprej (hipertonična morska voda) umjesto toga čisto da testiram hoće li se ponoviti, nije toliko često, ali barem tri puta se svejedno danas dogodilo.

Nedavno sam, kako me dugo unatrag zna zaboljeti na lijevoj strani grudnog koša ili u ramenu, radila holter EKG i ergometriju što je bilo ok. Doktorica je rekla da se vjerojatno radi o kralježnici koja me muči u lumbalnom i cervikalnom dijelu i da moram vježbati i kretati se jer dosta sjedim na poslu i nisam aktivna tako da ne znam s čime bi ovo moglo biti povezano?!
mopsicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 18:34   #590
Pozz svima, evo da i ja napisem par riječi. Naime ja bolujem od aritmija vec 37 g, znaci otkada sam se rodila. Pila sam ljekove i ljekove neki su pomogli neki ne. Uglavnom dosta je vazna prehrana, izbjegavanje kofeina, teina, masne i jako začinjene hrane, također gazirani sokovi. Kad su aritmije u pitanju zaista je vazna disciplina a i puno odricanja, naravno ovisi i koju vrstu aritmije imate... ovisi koliko vam smetaju itd. Ja imam sve vrste aritmije a ugrađen pacemaker i mogu reci dobro se osječam, naravno i ja nekad sebi dam oduska i opustim se ali zato platim drugi dan :P ne kazem da i vama moze biti tako pisem opčenito. Sve u svemu slušati kardiologa, piti redovito ljekove, biti vise discipliran i moze se zivjeti "normalno"
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 13:06   #591
Pozdrav Svima!!
Preskakanje srca sam osjetila još prije 4 godine,iako tad nisam znala da je to preskocilo srce dok mi doktorica nije to rekla.
Tada sam napravila UZV srca i EKG koji su bili uredni .Prošle godine sam ostala trudna (blizanci) i dosta mi ke bilo loše što se srca tiče teško sam se kretala,uslugama srce mi je preskakalo i ono što mi je bilo najgore kad mrzim ilisjedim puls mi je ok čim se ustanem srce mi se jako ubrza i hvata me neka slabost i to mi se događa i dan danas sedam mj.poslije poroda.U 3 mj.napravila sam Holter koji je zabilježio 100ves koji kako kardiolog kaže svi su izolirani i uredni.Ja sam užasno opterećena s tim svojim srcem stalno lupa preskače i nemogu nista.Ispada da sam limena a ja se zapravo nemogu pomaknut.Krvna slika i zeljezo su mi super,kalij ok,hormoni štitnjače također.Sutra idem ponovno na Uzv srca i EKG pa cemo vidjet.
zvijezdica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 17:34   #592
Nepravilan rad srca

Zanima me dal je normalno da se nekad (rijetko) desava da srce radi nepravilno.. dakle recimo radi normalno,pa se par sekundi ubrza, pa onda opet uspori...?? inace bude sve ok, to je rijetkost da bude tako.. ili da nekad onako kao udari, preskoci ili sta vec... Tj ne stvara to nikakve probleme, vise je psihicki,uplasis se..
golf323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:49   #593
FA- ablacija

Kažu mi prijatelji da se malo raspitam za "drugo mišljenje" pa bih molila ovdje prisutne liječnike, a vidim da lijepo objašnjavaju nama neukima, za par savjeta.

Na nalazu mi piše da imam perzistentnu simptomatsku FA, valjda već duže vrijeme, a nalaz holtera objektivizira trajno FA prosječne frekvencije ventr. 90/min preko dana i 80/min po noći. Nije bilo pauzi (tako piše!).
Uglavnom rekao mi je doktor da sam stalno u aritmiji i da je ablacija jedino rješenje s obzirom da mi tablete izgleda baš i nisu pomogle (Rytmonorm 2*150 i Concor 2,5).

Na prijašnjim stranicama pročitala sam oprečna mišljenja o ablaciji, e pa sad...
U Magdaleni više nema dr. Bernata koji je za to bio maher, kažu za dr. Anića u Zadru da je isto maher....

U ruci imam nalaz holtera ali ne znam izvući nikakav bitan podatak, jedino da ga prepisujem u cijelosti, ako nekoga zanima

Evo, molila bih neko mišljenje.
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 17:20   #594
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
Kažu mi prijatelji da se malo raspitam za "drugo mišljenje" pa bih molila ovdje prisutne liječnike, a vidim da lijepo objašnjavaju nama neukima, za par savjeta.

Na nalazu mi piše da imam perzistentnu simptomatsku FA, valjda već duže vrijeme, a nalaz holtera objektivizira trajno FA prosječne frekvencije ventr. 90/min preko dana i 80/min po noći. Nije bilo pauzi (tako piše!).
Uglavnom rekao mi je doktor da sam stalno u aritmiji i da je ablacija jedino rješenje s obzirom da mi tablete izgleda baš i nisu pomogle (Rytmonorm 2*150 i Concor 2,5).

Na prijašnjim stranicama pročitala sam oprečna mišljenja o ablaciji, e pa sad...
U Magdaleni više nema dr. Bernata koji je za to bio maher, kažu za dr. Anića u Zadru da je isto maher....

U ruci imam nalaz holtera ali ne znam izvući nikakav bitan podatak, jedino da ga prepisujem u cijelosti, ako nekoga zanima

Evo, molila bih neko mišljenje.
Ablacija je vrlo često izvrsno rješenje za FA permanens, posebice u mlađih ljudi
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 13:30   #595
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ablacija je vrlo često izvrsno rješenje za FA permanens, posebice u mlađih ljudi

48 godina?
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 15:35   #596
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
48 godina?
Procjenu donosi nadležni kardiolog, no, to je, po meni, još uvijek mlađa dob za permanentnu FA i unatoč tomu što nemam na uvid postojeću med. dok. i nemam uvid u kliničko stanje, mišljenja sam kako navedeni oblik liječenja svakako treba razmotriti
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 10:49   #597
imam djete od 16,5 godina kojem je na pregledu ustanovljen povišeni tlak. krenuli smo na pretrage te je na EKG-u pronađene SVES ekstrasistole. Predloženo je nošenje holtera na šta je mali poludio i doslovno tokom 24 sata bio užasno nervozan i pod stresom jer je morao nositi holter u školu i bio je strašno opterećen zbog toga. na holteru su se evidentirale svi njegovi nervozni ispadi i generalno je holter nalaz loš
radimo sada daljnje pretrage i doktor nam je predložio elektrofiziološko ispitivanje kako bi riješio njegove aritimije i tahikardije koje su se javila na holteru.
uzasno smo zabrinuti jer vidim po forumima da je dosta ljudi to radilo ali nisam nigdje pronašla da je to rađeno kod djece.
jedan doktor nam je dao tablete Concor, a drugi je rekao samo ablacija tj. zahvat
da li netko ima iskustva i da li je nervozno i stresno stanje mogući razlog lošeg holtera i aritmija na EKG-u. Ultrazvuk srca je totalno uredan
sandra17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:13   #598
Već duže vrijeme pijem Ormidol 25 mg ujutro i navečer zbog tahikardije i preskakanja srca. Malo mi je stanje bolje nego prije 4-5 godina kad je sve počelo. Brine me što mi sada u zadnje vrijeme srce preskače povremeno kao da titra par sekundi, onda me tjera na kašalji osjetim neki pritisak u glavi. prije je to bio samo onaj jedan otkucaj-preskok a sada baš titranje par sekundi.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:38   #599
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme pijem Ormidol 25 mg ujutro i navečer zbog tahikardije i preskakanja srca. Malo mi je stanje bolje nego prije 4-5 godina kad je sve počelo. Brine me što mi sada u zadnje vrijeme srce preskače povremeno kao da titra par sekundi, onda me tjera na kašalji osjetim neki pritisak u glavi. prije je to bio samo onaj jedan otkucaj-preskok a sada baš titranje par sekundi.
Poželjno je što skorije učiniti EKG, ukoliko je EKG uredan, obavezno i holter EKG.

Svaka novonastala promjena srčanog ritma, posebice ako se ponavlja, iziskuje temeljitiju, što skoriju obradu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 10:07   #600
Pitanje vama doktorima kako na to gledate (mrvicu odskače od teme) ali: nosi li se nakon zahvata (ablacije) doktoru kakva boca (žestica ili domaće ulje), ne bih željela ispasti nepristojna i ne dati ništa (nemam iskustva s bolnicama i doktorima), također ne želim da to ispadne neki "mito". Kakvi su običaji glede toga?
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.