Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2012., 12:08   #141
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Što se tiče bromergona, očito da ima izlaza, tako da ne razumijem zašto vas prisiljavaju da se toliko patite ako mogu probati s drugim lijekovima. :-/
Eto, meni je ova informacija pomogla, u slučaju da mi bude trebao takav lijek.
Hvala.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 14:13   #142
Drago mi jeeee!
Sretno!
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 16:43   #143
Bok svima! Vidim da nas ima dosta sa istim (slicnim) problemom. Moj problem je veličine 13mm na hipofizi. Prolaktin mi je na pocetku bio 5000, da bi koristenjem bromokriptina spao na 1500, ali nikad do normalnih granica (100-500), cak niti nakon 9 mjeseci,a adenom se nije nikako smanjio. Iskreno,nemam nikakvih neuroloskih smjetnji, vidim odlično, glavobolje su rijetke,a i ne jake,mjesecnice su uredne,iako bolne. Svi ostali hormoni su uredni. Doktor mi je preporucio operaciju u ZG u Vinogradskoj,ali je problem sto sam iz BiH, pa me zanima jesu li troskovi veliki i kako uopće ide taj postupak,koliko se ceka itd. Svaka informacija bi mi bila korisna. Hvala unaprijed.
Lanaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 16:04   #144
jas sam iz Makedonije i ja imam isti problem kao i ti Lana.meni je 70 prl (normalno e do 35) i ne spusta se i pored terapije. prvo sa bromergona a sad so Dostinex.i nikako da se spusti u normalu.moji je 7mm mikroadenom i ja razmisljam za operacije samo me strah od recidiva.jel ima neko ko mu se sredio prolaktin nakon operacije i da nije imao recidiva?
aleks 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:34   #145
Da li se neko susretao sa jako snizenim prolaktinom? I na internetu je jako malo informacija, jedino sto sam nasla jeste da je rijedak poremecaj...Uglavnom iz nekih drugih razloga dobijem da radim hormonalni status i juce dobijem nalaz. Testosteron je povisen, progesteron je snizen, a ono sto mene najvise kopka i na sta je doktorica obratila paznju jeste prolaktin koji je 0,8 (normalne vrijednosti sto pise na nalazu 128-642)...ni jedan cijeli

Posto sam dugo cekala nalaz, rekli su mi da su morali ponoviti prolaktin jer su mislili da je greska pa sam cekala dodatno jos desetak dana. Oba puta je pokazao istu vrijednost!
Danas sam bila kod doktorice i dala mi je dvije uputnice: za endokrinologa i mamografiju!?
Endokrinolog me nije htio primiti bez ostalih nalaza krvi (ukljucujuci secer), a na mamografiju se trebam naruciti.
Iko se susretao sa slicnim problemom? Najvise me jede ovo cekanje, dok ja prikupim ostale nalaze i dodjem do misljenja specijaliste
naaraspiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 15:24   #146
Pozdrav cure !
Vidim da vas ima dosta koje imaju problema sa prolaktinom i hipofizom. Pa evo da vam ja napišem svoj problem. Prije godinu dana u svojoj 24-oj godini dobila upalne akne...otišla dermatologu, koji me šalje kod ginekologa, te obradom hormona otkrili povišen prolaktin..1604. Nekoliko mjeseci sam hodala kod endokrinologa..pa dnevna bolnica, pa pretrage, svi nalazi dobri, osim prolaktina. I sada napokon dobila terapiju bromergonom, jer kako kaže endokrinolog, vjerojatno postoji neka dobroćudna tvorevina na hipofizi, ali je manja od 1 mm pa ju MR nije zabilježio . Pa me zanima, kakve su nuspojave bromergona, imate li iskustva sa time ? Hvala vam unaprijed
mali mišek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 20:42   #147
Ja sam jednom imala prolaktin 3000, nuspojava jednog lijeka, kad sam prestala s lijekom, prolaktin pao na 500 i smanjio se nakon 30, pa još nakon 60, i najviše nakon 90 min. Što mislite, da tražim od dr. ponovno uputnicu za vađenje krvi, ona ništa takvo ne spominje odkad mi pao prolaktin?
Rhubin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 15:25   #148
imam povisen prolaktin 3 puta od normalnog jako me strah sta sam sve procitala o tome danas sam narucena svom ginekologu sa nalazom nisam puno upucena ali najvise me brine dali je to u biti opasno po zivot
ines1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 22:37   #149
Quote:
ines1985 kaže: Pogledaj post
imam povisen prolaktin 3 puta od normalnog jako me strah sta sam sve procitala o tome danas sam narucena svom ginekologu sa nalazom nisam puno upucena ali najvise me brine dali je to u biti opasno po zivot
Ja sam unazad 3 mj imala isto toliko povišen prolaktin. Ponovila sam ga prošli tjedan i bio je normalan.
Jesi bila pod kakvim stresom?
Meni su objasnili da moram doći vaditi prolaktin maksimalno smirena, bez velike tjelesne aktivnosti, bez stimulacije bradavica (makar i torbom očešati o njih). Tako ponovljen prolaktin mi je bio dobar.
S time da su mene s tim prvim nalazom poslali endokrinologu.

Mislim da ćeš morat ponoviti nalaz da budeš sigurna. A ako je i dalje visok vidjet što dalje. Endokrinolog sigurno.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 20:30   #150
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ja sam unazad 3 mj imala isto toliko povišen prolaktin. Ponovila sam ga prošli tjedan i bio je normalan.
Jesi bila pod kakvim stresom?
Meni su objasnili da moram doći vaditi prolaktin maksimalno smirena, bez velike tjelesne aktivnosti, bez stimulacije bradavica (makar i torbom očešati o njih). Tako ponovljen prolaktin mi je bio dobar.
S time da su mene s tim prvim nalazom poslali endokrinologu.

Mislim da ćeš morat ponoviti nalaz da budeš sigurna. A ako je i dalje visok vidjet što dalje. Endokrinolog sigurno.
Hvala na odg i savjetu isla sam ginekologu dobila sam neke tablete piju se 15 dana pa se napravi pauza jedan tjedan i onda moram ponovit hormon pa cemo vidjet sta dalje joj nadam se da ce bit ok i ginekolg mi je rekao da je stres najprije
ines1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:52   #151
Pozdravi cure ��
Evo nadam se da netko dodje i na ovu temu, pa mi da koji savjet. Moj problem je taj sto sam do prije pola godine godinu imala uredne cikluse, pa su se pocela dogadjati odstupanja od 5-6 dana. Buduci da sam jako prestrasena da nije trudnoca svaki put bi tripovala kupovala testove, cak isla i vadit betu. Posljednj mjesec nakon sto je kasnila, dobila sam terapiju duphastone 7 dana po 2 i nakon toga dobila menstruaciju. Ja sva sretna, al na uputu ginekologa odem vaditi spolne hormone.
Prije nekih pola godine sam vadila hormon stitnjace i sve je bilo ok.
3 dan ciklusa i rezultati ovakvi: fsh 0,297, a prolaktin 1757 a na drugom mjerenju 1837.

Ginekolog mi rece da je mozda zbog stresa, pa cemo ponovno kad dobijem opet na 3.dan vaditi hormone, pa po potrebi ako budu opet ovolika odstupanja i magnetnu. Ja sam prestravljena i mislim da sam tek sad pod sokom i stresom.
Nez sta mi je raditi, jel mpguce prirodnim putem kako sniziti, evo pokusavam se sto manje brinuti al non stop mi to u glavi. I pitanje kako je vama bilo, dal ste isli na mr hipofize?��
Enamie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:56   #152
Evo sad pogleda, pa vidim da nisam napisala da su ostali hormoni u granicama referentnih vrijednosti..
I da sam u stvarno stresnom periodu bila, pa se pitam jel moguce da mi na iducem mjerenju prolaktin bude uredu? Dal je ikome bio ovako visok jedno mjerenje a drugo potpuno uredan?
Enamie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.