Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2014., 15:03   #6461
Odlična knjiga, ali dajem tu lexluthoru pravo više se radi o hladno serviranon osveti!
U vezi zatvorske tematike ti mogu preporučiti papilion od henri chevalier a!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 22:00   #6462
Norman Mailer: Dvorac u šumi

Upravo sam dovršio.
Biografski prikaz Hitlerovog djetinjstva iz pera zloduha Dietera.
Sjajan uvid u rodoslovno stablo Adolfovih predaka.
on the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 23:25   #6463
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Odlična knjiga, ali dajem tu lexluthoru pravo više se radi o hladno serviranon osveti!
U vezi zatvorske tematike ti mogu preporučiti papilion od henri chevalier a!
Moguce da si u pravu. Posto sam jos u debelom procesu citanja sigurno cu doc do osobnih i drugih novih zakljucaka !
Hvala lex luthoru na osvrtu.
Jeli Papillon knjiga povezana s istoimenim zatvorskim filmom od dustina hoffmana?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 00:48   #6464
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Moguce da si u pravu. Posto sam jos u debelom procesu citanja sigurno cu doc do osobnih i drugih novih zakljucaka !
Hvala lex luthoru na osvrtu.
Jeli Papillon knjiga povezana s istoimenim zatvorskim filmom od dustina hoffmana?
Da to je knjiga po kojoj je film snimljen! Ali kao skoro uvijek je knjiga (unatoč izvrsnim glumcima) bolja i opširnija! Postoji i nastavak "banco " koji nažalost ne dostiže tu kvalitetu prvog djela.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 22:15   #6465
Alison Weir - Šest žena Henrika VIII

Zanimljiva knjiga, drago mi je da su se njene knjige napokon počele prevoditi. Tek sam na početku (150 od cca. 500 stranica), no svakako ju preporučujem ljubiteljima povijesti.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 00:29   #6466
Jean Raspail: Le Camp Des Saints

Nemilo dobra distopija pusana najboljim francuskim stilom uz podosta crnog humora i darom predviđanja budućnosti (pisano je 1970.) Nisam našao na hrvatskom pa sam se poslužio engleskim prijevodom. Link je dolje, a sam pisac o romanu reče ovako:

I HAD WANTED TO WRITE a lengthy preface to explain my position and show that this is no wild-eyed dream; that even if the specific action, symbolic as it is, may seem farfetched, the fact remains that we are inevitably heading for something of the sort. We need only glance at the awesome population figures predicted for the year 2000, i.e., twenty-eight years from now: seven billion people, only nine hundred million of whom will be white.
But what good would it do?
I should at least point out, though, that many of the texts I have put into my characters’ mouths or pens—editorials, speeches, pastoral letters, laws, news stories, statements of every description—are, in fact, authentic. Perhaps the reader will spot them as they go by. In terms of the fictional situation I have presented, they become all the more revealing.




http://www.jrbooksonline.com/pdfs/ca...the_saints.pdf
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 10:34   #6467
Puhač stakla s Murana - Marina Fiorato

Meni se svidjela, zapravo svidi mi se svaka knjiga koja osim ljubavne tematike ima još neku povijesnu ili neku iz koje nešto mogu naučiti. Naime, osim priče u sadašnjosti o Nori koja koja napušta London te dolazi u Veneciju kako bi naučila zanat svojih predaka - puhanje stakla i pronašla odgovore o ljubavi i svojim predcima, radnja se događa i u dalekoj prošlosti (1681) te prati život Corradina Manin jednog od najboljih majstora puhanja stakla i izrade zrcala.

"Venecijanska zrcala skuplja su od zlata, a umijeće puhanja stakla najljubomornije je čuvana tajna Republike. Otok Murano zato je i dom i zatvor puhačima stakla, a zloglasno Vijeće desetorice pomno prati svaki njihov korak. No, da bi zaštitio svoju tajnu kćer, najvještiji medu njima, majstor Corradino Manin, stavlja sve na kocku prodajući svoje znanje i dušu francuskom Kralju Suncu, Luju XIV..."
Aymar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 11:42   #6468
Jon Krakauer - Bez daha

Dramaticno autobiografsko djelo o usponu na Mt. Everest. Emotivno, surovo i jako zanimljivo. Preporucujem svakome tko voli prirodu, planinarenje, ali i svima ostalima koje interesira taj "cudnovati" svijet planinarstva.
__________________
“Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realize we cannot eat money.”
ana-1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 07:21   #6469
Karel Čapek - Rat s daždevnjacima

Pomorci su pronašli velike crne daždevnjake na udaljenom otočju koji su sposobni naučiti govor, služiti se oruđem, i biti dobri radnici i sluge ljudima.

Pametna i zanimljiva satira ljusdkog društva, kritika ne samo ekonomskih i političkih sistema, već i filmske industrije, akademskih elita...

Steve Berry - Aleksandrijska karika


Dakle, nešto kao Dan Brown, ali sa još većim udjelom akcije u misteriji, te plošnijim likoveima i dijalozima. Najveći problem kod Berrya (isto kao i u njegovoj knjizi Templarska ostavština) mi je što radnja/dijalog koji bi sasvim uvjerljivo funkcionirao napisan u nekih pola stranice, on iz nekog razloga rastegne na cijelo poglavlje
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 09:07   #6470
Quote:
Aymar kaže: Pogledaj post
Puhač stakla s Murana - Marina Fiorato

Meni se svidjela, zapravo svidi mi se svaka knjiga koja osim ljubavne tematike ima još neku povijesnu ili neku iz koje nešto mogu naučiti. Naime, osim priče u sadašnjosti o Nori koja koja napušta London te dolazi u Veneciju kako bi naučila zanat svojih predaka - puhanje stakla i pronašla odgovore o ljubavi i svojim predcima, radnja se događa i u dalekoj prošlosti (1681) te prati život Corradina Manin jednog od najboljih majstora puhanja stakla i izrade zrcala.

"Venecijanska zrcala skuplja su od zlata, a umijeće puhanja stakla najljubomornije je čuvana tajna Republike. Otok Murano zato je i dom i zatvor puhačima stakla, a zloglasno Vijeće desetorice pomno prati svaki njihov korak. No, da bi zaštitio svoju tajnu kćer, najvještiji medu njima, majstor Corradino Manin, stavlja sve na kocku prodajući svoje znanje i dušu francuskom Kralju Suncu, Luju XIV..."
Meni se nije svidjela.
Jedva sam je dočitala iako je nevelika obimom. Površna,plošnih likova i nerazrađene radnje liči na neki od onih ljubića koji se nekad dolazili uz ženske časopise.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 16:47   #6471
Poginuli su nasred rijeke by Luis Spota.

Prilično teška knjiga.Govori o meksičkim emigrantima koji prelaze teksašku granicu pokušavajući se domoći boljeg života.Govori o njihovim životima koji redovito nestaju na dnu rijek,bezobzirno na njih pucaju teksaški organi reda i naoružani bijelci koji brane svoju zemlju od uljeza.
Knjiga govori o nekolici Meksikanaca koji su svijesno pristali riskirati živote i trpjeti ropski život u Americi.Priča završava neslavno i tegobno.
Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:12   #6472
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
liči na neki od onih ljubića koji se nekad dolazili uz ženske časopise.

Bas si me sad slatko nasmijala.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:46   #6473
G. Chevalier: Clochemerle

Nekad veoma popularan humoristični roman, preveden 2 (možda i više) puta na hrvatski. Čini mi se danas malo pao u zaborav, a zapravo je kod nas čak dobio na aktualnosti i humoru, jer možemo bolje razumijeti radnju.
Zaplet nastaje kad ljevičarsko općinsko vijeće odluči sagraditi javni zahod u malom božolejskom vinogradarskom mjestu. Tome se usprotive lokalni crkvenjaci i počinje show.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:39   #6474
The Associate, John Grisham
Dobar thriller, brz, citak, dobri likovi, kraj. Tek pocinjem s citanjem Grishama, i mogu rec da sam zadovoljna.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:04   #6475
Lois McMaster Bujold: "The Sharing Knife: Passage" - treća knjiga iz kvadrologije je i najbolja dosad, iako meni u cijeloj priči fali ono nešto epic. Al' dobro, ili je Bujoldica to odlučila ostaviti za zadnju knjigu, ili joj to nikad ni nije bila namjera napisati. Vidjet ćemo.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:31   #6476
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
Alison Weir - Šest žena Henrika VIII

Zanimljiva knjiga, drago mi je da su se njene knjige napokon počele prevoditi. Tek sam na početku (150 od cca. 500 stranica), no svakako ju preporučujem ljubiteljima povijesti.
Njena Gospa Elizabeta me iživcirala da nisam došla valjda ni do 60 str. Volim povijesne romane, naročito srednji vijek i Tudore ali me nitko ne može uvjeriti da trogodišnje dijete može razmišljati na način kako je opisano u knjizi. Išla sam konzultirati i drugo mišljenje (goodreads) kad ono-iz lošeg u gore. Opisuje se događaj koji mi zvuči jako, jako nategnuto, upravo nevjerojatno. Sreća da sam na knjigu najprije naletjela u knjižnici.
morjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:34   #6477
Quote:
ana-1987 kaže: Pogledaj post
Jon Krakauer - Bez daha

Dramaticno autobiografsko djelo o usponu na Mt. Everest. Emotivno, surovo i jako zanimljivo. Preporucujem svakome tko voli prirodu, planinarenje, ali i svima ostalima koje interesira taj "cudnovati" svijet planinarstva.
Obožavam ovu knjigu i Krakauerov stil pisanja. Preporučam Snove o Eigeru.
Ako netko prodaje Bez daha...
morjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 13:37   #6478
A. Crowley: Dnevnik uživaoca droge

Odličan roman, napisan prema istinitim događajima u kojem se opisuje dinamičan period života Cookyja Pendragona, izumitelja helikoptera i njegove žene Lou i njihov susret sa svijetom droge i magike. Jedino je prijevod očajan - ni hrvatski, niti srpski, s pokojom slovenskom riječi
Bolje je čitati u originalu (Diary of the drug-frend)
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:17   #6479
Lois McMaster Bujold: "Savez kapetana Vorpatrila" - ovo je baš dobro. Uz Ivana Vorpatrila koji je napisan gotovo jednako genijalno kao i Miles Vorkosigan, Miles vam uopće ne nedostaje (pojavljuje se tek u jednoj kratkoj epizodnoj ulozi). A Bujoldičin prepoznatljiv stil odmah vas uvuče u priču i drži do njenog kraja.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:49   #6480
Procitao sam knjigu Dumasa konacno, eto kako su neki rekli prodje u dahu preko 1200 stranica, nevjerojatno dobra knjiga, zanr ko stvoren za mene, najbolja koju sam do sada procitao najvjerojatnije. fascinantan mi je taj dasak mistike jos u to vrijeme. bio sam tuzan i nezadovoljan kako je Mercedes na kraju zavrsila to mi je jedina amo rec "zamjerka" jer sam vjerovao u drukciji kraj al da se takav kraj dogodio bio bi to isklisejizirani kraj, tako da ovako sam ostao PAF u mnogim situacijama..
pogledat cu film s Caviezelom ipak pa cu poblize usporedit, i onaj iz '75.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.