Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2004., 21:11   #1
Triquilar

Cura hoce ciljanu informaciju, a ne topic na 356 stranica koji je chat, pa ova pilula, pa kako ste mi danas, pa diane, pa sto ste si kupile, kod kojeg ginekologa idete i sl.

Triquilar - racunaj na 5ekstra kila i gadan celulit. Barem je u mom slucaju tako
MissT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 13:33   #2
Zna li tko ima li Triquilar nuspojave kad se jednog dana odlučim na bebača?Jel ima kakvih problema?Ali zanima me dokaz...ne obećanje...
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 14:23   #3
Triquilar sam koristila dvoje godine i onda sam napravila pauzu od 6 mjeseci i prošli mjesec sam ih opet počela piti. Ipak, Triquilar mi je bogomdan što se tiče reguliranja menstruacije i menstrualnih bolova.

Što se tiče nekakvih nuspojava i sl. moram priznati da ih baš i nemam; zbog njih se stvarno nikad nisam debljala, ali niti ništa drugo.

Mislim da to jako ovisi od osobe do osobe.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 14:58   #4
Drago mi je što je otvorena tema o Triquilaru jer upravo te pilule uzimam nešto više od godinu dana. Naravno, muči me strašna potreba za svim vrstama jela, posebno u zadnjoj (žutoj) fazi uzimanja tableta, ali sam i prije oralne kontracepcije htjela tjedan prije menstruacije prevrnuti frižider na sebe.
Puno gore je to što od kada pijem Triquilar patim od nedostatka seksulane želje. Zapravo sam totalno nezainteresirana, a ponekad je to toliko drastično da mi smetaju i sitne nježnosti prije spavanja.
Suprug i ja razgovaramo o tome i on me nagovara da prestanem uzimati pilule jer su one same sebi postale svrhom.
Ima li tko sličnih problema?
Prilično smo očajni i suprug i ja!
A ne bih se htjela odreći oralne kontracepcije?
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 15:12   #5
Quote:
SUZY kaže:
Drago mi je što je otvorena tema o Triquilaru jer upravo te pilule uzimam nešto više od godinu dana. Naravno, muči me strašna potreba za svim vrstama jela, posebno u zadnjoj (žutoj) fazi uzimanja tableta, ali sam i prije oralne kontracepcije htjela tjedan prije menstruacije prevrnuti frižider na sebe.
Puno gore je to što od kada pijem Triquilar patim od nedostatka seksulane želje. Zapravo sam totalno nezainteresirana, a ponekad je to toliko drastično da mi smetaju i sitne nježnosti prije spavanja.
Suprug i ja razgovaramo o tome i on me nagovara da prestanem uzimati pilule jer su one same sebi postale svrhom.
Ima li tko sličnih problema?
Prilično smo očajni i suprug i ja!
A ne bih se htjela odreći oralne kontracepcije?
A da se možda obratiš svom ginekologu i pitaš za nekakve druge pilule? Nisu Triquilar jedine pa bi bilo glupo da se mučiš s njima ako već postoji bezbroj drugih pilula na tržištu.

Drugo ne znam što bih ti preporučila.

Sretno!
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 15:55   #6
[QUOTE]Elektra kaže:
[B]A da se možda obratiš svom ginekologu i pitaš za nekakve druge pilule? Nisu Triquilar jedine pa bi bilo glupo da se mučiš s njima ako već postoji bezbroj drugih pilula na tržištu.

Drugo ne znam što bih ti preporučila.

Naravno da ću otići ginekologu po savjet.
Samo što sam neko vrijeme mislila da je to nuspojava koja će s vremenom proći. Zatim, kad sam odlučila da ću potražiti stručni savjet, moja ginekologica (koja mi je preporučila pilule) je napustila praksu u domu zdravlja.
Sve to nije razlog da napokon ne odem po savjet liječnici, ali htjela sam saznati ima li tko iskustava s tim da je zbog istog problema prešao s Triquilara na neke druge pilule, a koje nisu utjecale na libido (barem ne na ovakav način na koji utječu kod mena).
Ne bih htjela s nekim drugim pilulama proći sve iznova.

U svakom slučaju hvala na savjetu.
 
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 18:58   #7
Quote:
SUZY kaže:
Drago mi je što je otvorena tema o Triquilaru jer upravo te pilule uzimam nešto više od godinu dana. Naravno, muči me strašna potreba za svim vrstama jela, posebno u zadnjoj (žutoj) fazi uzimanja tableta, ali sam i prije oralne kontracepcije htjela tjedan prije menstruacije prevrnuti frižider na sebe.
Puno gore je to što od kada pijem Triquilar patim od nedostatka seksulane želje. Zapravo sam totalno nezainteresirana, a ponekad je to toliko drastično da mi smetaju i sitne nježnosti prije spavanja.
Suprug i ja razgovaramo o tome i on me nagovara da prestanem uzimati pilule jer su one same sebi postale svrhom.
Ima li tko sličnih problema?
Prilično smo očajni i suprug i ja!
A ne bih se htjela odreći oralne kontracepcije?
Imala sam isti problem kao i ti, i još uvijek nije baš sjajno ali je bolje. Naime ja sam pila Diane 3 god. i bila s njima više nego zadovoljna, ali mi je libido bio u totalnom q****, nisam odmah pomislila da su one u pitanju, nego ono duga veza, bla, bla, i onda sam na par mjesta naišla na tekstove o tome kako je to vrlo česta pojava niskodoziranih pilula tako da nisu samo Triquilar u pitanju, jer sam upravo njih počela i piti odmah nakon Diana, ima već koji mj.. To stanje me užasno frustriralo, a i dečka, ono uopće nisam razmišljala o sexu niti s njim niti sama sa sobom! Sad se stanje malo popravlja, više želim sex i to ali nije još uvijek kao što je znalo biti. Jednom giniću na netu sam postavila pitanje o libidu i pilulama i odgovorio mi je da je to česta pojava i da ću možda morati promijeniti nekoliko vrsta tableta dok ne naiđem na one koje mi odgovaraju, ali ni u kojem slučaju ih ne smijem mjenjati svaki mjesec, nego piti bar par mjeseci. Tako da ti jedino preostaje promijeniti pilule i čekati rezultate.
Sretno!
coconut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 10:23   #8
Quote:
SUZY kaže:
Drago mi je što je otvorena tema o Triquilaru jer upravo te pilule uzimam nešto više od godinu dana. Naravno, muči me strašna potreba za svim vrstama jela, posebno u zadnjoj (žutoj) fazi uzimanja tableta, ali sam i prije oralne kontracepcije htjela tjedan prije menstruacije prevrnuti frižider na sebe.
Puno gore je to što od kada pijem Triquilar patim od nedostatka seksulane želje. Zapravo sam totalno nezainteresirana, a ponekad je to toliko drastično da mi smetaju i sitne nježnosti prije spavanja.
Suprug i ja razgovaramo o tome i on me nagovara da prestanem uzimati pilule jer su one same sebi postale svrhom.
Ima li tko sličnih problema?
Prilično smo očajni i suprug i ja!
A ne bih se htjela odreći oralne kontracepcije?

meni je sad super po njima, malo je cudno dok pijem zute, ali je ok. menga mi tocno dodje i traje kratko, stvarno su mi dobre. malo je povecan apetit ali nekak to pokusavam izdrzati tj biti dalje od frizidera nego, mozda ti triquilar uopce ne pase, jesi vadila krv, jetrene probe itd?? to te sigurno ginekolog poslao da iz nalaza vidi kak reagiras na njih (??).
eve.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 13:09   #9
Meni je ginekolog isto prepisao Triquilar i razmisljam ih pocet pit - ali vasi postovi me malo obeshrabruju, uzasno me strah da se ne udebljam! Zanima me dali je debljanje vezano iskljucivo uz osjecaj gladi ili moze doci i kao posljedica bas hormona, ono debljate se makar ne jedete vise nego prije? Jer po tom pitanju ne mogu bas puno napravit, a ono lokot na frizider se lako stavi
charlotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 20:52   #10



hmmm..ja sam počela piti Triquilar sa 17 godina i znam da se ni kile nisam udebljala. Nakon dvije godine sam imala pauzu u trajanju 6 mj. i počela sam ih opet piti u 5 mjesecu ove godine i opet se nisam udebljala

Tako da stvarno ne znam o čemu to ovisi jer ustvari na mene pilule nisu djelovale (debljina i ostalo) osim što su mi menstruacije bezbolne, kratkotrajne, i slabije od kada njih pijem
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 22:14   #11
Ja sam isto bila stalno gladna od tih pilula, udebljala sam se par kila dok sam ih pila i isto mi je libido bio nikakav Nikad vise triquilar za mene Moja cimerica od njih dobila celulit

Ali nisu sve zene iste, ima ih kojima je ok.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 12:54   #12
Quote:
Paw kaže:
Jesu.
Samo ne znam jel ima i mjesečno, meni gin uvijek prepiše tromjesečnu kuru, a i ne plaćam ih jer idu pod terapiju.
Terapija? Kakva to terapija?

Nego, to mi je i jedna cura rekla kako ih ona ne plaća. E sad, koja je onda tu caka da je gin meni propisala Triquilar bez ikakvih pretraga i tome sl. te ih još moram plaćati a tebi idu pod terapiju?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 13:32   #13
Quote:
Elektra kaže:
Terapija? Kakva to terapija?

Nego, to mi je i jedna cura rekla kako ih ona ne plaća. E sad, koja je onda tu caka da je gin meni propisala Triquilar bez ikakvih pretraga i tome sl. te ih još moram plaćati a tebi idu pod terapiju?
Ne znam zašto ti uzimaš Triquilar, al ja uzimam Diane isključivo radi cista. Imam hormonalni poremečaj, i ne mogu mengu dobiti "prirodnim putem" .. bla,bla..
Kada sam pila Cileste radi kontracepcije i ja sam plaćala.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 10:54   #14
Quote:
Tinach kaže:
nda...meni je moja picologinja prije skoro 2 god prepisala diane,ali sam ja, nebudlijena, pitala ovdje za savjet...rekoše mi mijenjaj brzo i otišla sam k doktorici opće prakse koja se za glavu primila jer nemam apsolutno nikakav simptom dijagnoze za koju D. služe. Ona mi je preporučila Trinovum..pijem ga isto skoro 2 god i ja sam zadovoljna...dobivam na recept, čime pobijam teorije da se isključivi kontraceptivi ne mogu dobiti na rp.
Kad sam prije 3 mj bila na kontroli kod gin., rekla sam joj da sam, praktično po vlastitom nahođenju, prešla na T. Žena samo da mi nije slegla ramenima. Ok, poslala me na vađenje krvi,ali sve mi je to nekak lame ...
inače, libido na pilulama..kaj da vam velim...luuud

E sad, apslutno nikog ne znam ko pije Trinovum i malo me crvek u guzi vrti...zakaj..jeftine su, trofazične, meni ok (osim par kilica koje sam dobila i zbog kojih se raspitujem za Y.). kao jedan takav usamljen konzument trinovuma sam postala paranoična da su ukinuli i proglasili ih otrovom a da meni nitko nije rekao...

Ja sam prije par godina pila Trinovum i nisam bila zadovoljna s njima.
Kad sam došla kod svog sadašnjeg ginekologa poludio je da kaj mi je to glupača dala da pijem jer navodno imaju puno hormona i uglavnom ih korise žene iza poroda tak da ne mogu odmah zatrudniti.
Nakon toga sam počela koristiti Triquilar sa kojim sam ful zadovoljna, a i ginić kaže da sa njima još nitko nije imao problema
__________________
THE BITCH IS BACK!
zegerege is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:54   #15
OT
Pitala sam prošli tjedan svog ginića za taj Yasmin pa veli a je isti kao i Triquilar samo kaj duplo više košta i možda malo manje zadržava tekućinu u tijelu, pa vi sad vidite.
__________________
THE BITCH IS BACK!
zegerege is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 15:03   #16
Quote:
zegerege kaže:
OT
Pitala sam prošli tjedan svog ginića za taj Yasmin pa veli a je isti kao i Triquilar samo kaj duplo više košta i možda malo manje zadržava tekućinu u tijelu, pa vi sad vidite.
strasan ti je strucnjak tvoj ginic kad ne kuzi razliku izmedju triquilara (trifazicni kontraceptiv) i yasmina (monofazicni)...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 02:44   #17
Quote:
bLOODSTONE kaže:
..kak misliš nije najefikasnija...?!
a ako si mislila na ovo da mjesec dana mora koristiti dodatnu zastitu... ne znam... triquilar recimo stiti od 1. dana. sad mozda stediril 30 ne?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 10:37   #18
Quote:
Crimson Petal kaže:
a ako si mislila na ovo da mjesec dana mora koristiti dodatnu zastitu... ne znam... triquilar recimo stiti od 1. dana. sad mozda stediril 30 ne?
sve pilule pravilno koristene dakle popijene u prvih par dana menstruacije (najbolje prvi) stite vec od prve popijene ali se svejedno prvih mjesec dana preporuca dodatna zastita - vjerovatno je na to mislila..
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 22:43   #19
Quote:
Crimson Petal kaže:
a ako si mislila na ovo da mjesec dana mora koristiti dodatnu zastitu... ne znam... triquilar recimo stiti od 1. dana. sad mozda stediril 30 ne?

Počela od sedmog dana menstruacije tako da...je poželjno.
Radi se o onome što je hana navela-to je upravo i gin reko
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 16:38   #20
Quote:
Crow Jane kaže:
Isto i meni.... Cak i cips, yebate.

Dobre neke pilulice... ( da pokucam o drvo heheh)
Meni ih moja nije htjela dat Kao ak mi je Triquilar dobar zakaj ga onda mjenjat... A nisam baš htjela uletavat s ovim argumentima
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.