Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2006., 20:33   #61
Quote:
Naribaj sapuna i pomijesaj to sa secerom
Kakav sapun,jel odreden koji?
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 20:36   #62
Kakve probleme moze napraviti obican nokat! To je da se zapitas.Jos uvjek mi nije jasno.
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 20:53   #63
isuse mariod...

gle, mozes sishmishevo perje pomijesat sa zmijskim znojem i u to naribat kljun od komodo zmaja nokat che ti i dalje biti u mesu...

probleme, bol, upalu, gnoj i cupanje cijelog nokta rjesit ches jedino ako ovaj urasli dio izvadish van, a to ti najbezbolnije i najstrucnije moze napraviti jedino PEDIKER (ne baba Stana ili bijelomagijska vracara iz oglasa u Areni) pediker

stoga operi noge i put najblizeg pedikera
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 10:44   #64
Quote:
Zorislav kaže:
je su to one bijele točke koje se pojave na vrhu nokta pa se kak nokat raste spuste do jagodica?

ja sam negdje čuo/pročitao da je to posljedica udarca u korijen nokta

Ma ne to su crne točke, kad se opizdiš u nokat i dođe do podljeva krvi...boli do sto vraga

cijele točkice se u nekih javljaju sporadično a neki ih imaju od djetinstva, zanima me što je tome uzrok?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 13:26   #65
Quote:
mariod kaže:
Kakav sapun,jel odreden koji?
ne, mozes bilo koji sapun izribati. Molim te mi javi kako je proslo. Ja sam imala dva ugnojena nokta na lijevoj ruci jednom. Kad sam skinula zavoj od secera i sapuna ujutro, kak sam stisnula nokte, tako je gnoj krenuo van u mjehuricima. Odvratno ali efikasno. Prosla je bol i infekcija samo tako. A Atlantis, by the way, ja sam, kao curica imala problema sa iskrivljenom kicmom. Nosila sam aparate, proteze itd. Ortoped je mami reko da se pomiri sa cinjenicom da cu jako sepati do svoje 18. godine. Imala sam iskrivljenej kicme 35 stupnjeva. Onda je mama cula za neku babu u Pitomaci koja "namjesta kosti". odvela me toj zeni, ova me izlomila, istezala, stipala, a kad smo otisli kod ortopeda na kontrolu, iskrivljenje mmje je bilo samo 18 stupnjeva sto je maltene u granici normale. Da ne govorim o tome da ne sepam, i da sam sportski tip sa jakim i cvrstim tijelom i misicavim ledjima bez ikakvog iskrivljenja. Idem u teretanu 4-5 na tjedan i osjecam se zdravo i odlicno. Ponekad bas te babe znaju najbolje
Black Milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 14:10   #66
Bijele mrlje obično ukazuju na manjak kalcija i cinka. Obično se pojavljuju nakon perioda u kojem se pojačano konzumiralo slatkiše, naročito one bogate rafiniranim šećerom koji iz organizma "izvlači" minerale.
Pretpostavlja se da su bijele mrlje u stvari mjehurići zraka u ploči nokta (te je onaj rožnati dio nokta).
Promjena se često javlja kod djece i kod osoba koje rade agresivnu manikuru, skidaju i guraju kutikulu (to je ona kožica na dnu nokta).
Pomaže izbjegavanje mehaničkih oštećenja nokta, a pomaže i uzimanje vitamina, proteina i minerala.

Hrana bogata kalcijem: plodovi mora, tamno zeleno povrće, sezam, suncokretove sjemenke, mlijeko, sir, jaja, arašidi, sušeno voće, sardine (one iz konzerve, s kostima).

Hrana bogata cinkom: suncokretove i bučine koštice, hrana iz mora, organski uzgojeno meso, gljive, kvasac, jaja.

Pod pojmom listanja noktiju misli se prvenstveno na ljuštenje slobodnog ruba nokta u vodoravnim lamelama. Ta promjena se javlja često, najčešće kod mekanih, tankih i savitljivih noktiju.

Pojavi listanja pogoduju mehanička oštećenja nokta, npr. rad na pisaćoj mašini, tipkovnici kompjutera, sviranje klavira, ali i dugotrajan kontakt sa sredstvima za čišćenje. Također i pretjerano lakiranje noktiju kod osoba koje imaju neku vrstu poremećaja probave može uzrokovati listanje.

Da bi se listanje spriječilo treba izbjegavati situacije koje uzrokuju pojavu promjena. Svakodnevno bi trebalo primjenjivati kupke u mlakom maslinovom ulju i poliranje nokta mekanom krpom te uzimati vitamine skupine B i biotin (vitamin H). Nokti se ne smiju rezati već samo rašpati.

Obzirom da ti se promjena javlja na samo pojedinim (i uvijek istim) noktima provjerila bih da nije u pitanju kakva kronična gljivična infekcija nokta
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 22:53   #67
Thanx

Pa čuj, kandida me dosta napada, pa pretpostavljam da može biti od nje?

Što se točkica tiče, imala sam ih prije dosta, sada uglavnom ne, ali tu i tamo dođe pokoja. Inače, jedem puno zelenog lisnatog povrća i raznoraznih sjemenki, malo suhog voća, malo mesa i jaja, ovčjeg sira; gljive i kvasac ne smijem Sardine organski ne podnosim u nikakvom obliku.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 23:16   #68
operirala sam to dva put..daju ti lokalnu tak da ne boli nis...kasnije dolazis na previjanje .. imala sam "divlje meso" bilo je sve upaljeno ..nokat su iscupali ...

ako ti nije jako upaljeno, tj ako nemas tog mesa vani..odi kod pedikera..

i kupi u ljekarni kalij permanganat, ljubicasti prah...stavis u toplu vodu malo i namakas noge ..nakon tog njezno prstima mices kozu od nokta ...( ako nema tog mesa vani jel)

mijenjaj obucu, nemoj stalno bit u cipelama il stalno u tenisicama
pravilno rezi nokte
i kad ti nokat nije urasao u meso lagano odvajaj uvijek tu kozu od njega

uzasno boli, i to su mi bile bas strasne muke...da ne govorim kak sam ko mala vikala kod pedikera ko da me kolje..al fakat odi lakse ti je to pretrpit nego ic na operaciju...

i sad mi se zna to nekad desit..al onda to sama sa skaricama i alkoholom rjesim . ne preporucam ti to
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 01:03   #69
Ma ne moraš sve na popisu jesti, izaberi ono kaj ti paše i pij puno mlijeka i uzimaj puno mliječnih proizvoda i jaja, ali s jajima ne pretjeruj (tu su ti i bjelančevine)
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 09:05   #70
Black i opet postom pokusavas rjesiti posljedicu a ne uzrok, a to je ono sto sam ja napisala

ne izvadi li nokat van iz mesa, meso che se upaljivat i gnojit stalno bez obzira na kreme i masti koje bi koristio

nokat (urasli dio) van a nakon toga i upala ce sama od sebe splasnut
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 01:13   #71
Odrežeš samo srednji dio nokta.Znači u obliku slova V prema unutrašnjem dijelu nokta, onda se on sam od sebe popunjava na tom mjestu i povlači rubove sredini.Meni je pomoglo.
svabo_ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 12:52   #72
Skrati si muke i napravi ono što je neodgodivo. Ako imaš urasli nokat osim nepravilnog rezanja nokta i obuću velik i najvažniji krivac za to je sam "korijen" nokta. Radi se o tzv. matriksu nokta iz kojeg nastaje nokatna ploča i na njega se mora utjecati kako nokat ne bi i dalje rastao pogrešno, a to se radi jedino kiruški i to radi jedino kirurg.

Svaka čast narodnoj medicini no ona može privremeno ublažiti oteklinu. No oteklinu izaziva jako urastao nokat koji uz djelvoanje raznih ružnih bakterijica stvara infekciju koju ponekad liječe i antibioticima.

Sve govorim iz vlastitog iskustva od prije nekih 6 godina. Ne mogu vjerovati da sam bio toliko glup da sam to trpio čini mi se više od godinu dana. Razna čeprkanja škaricama, pincetama, kiretama i koječime kako bi izrezao nokat, odmaknuo meso, smanjio upalu itd, itd. Na kraju me slučajno skužio moj obiteljski liječnik koji me bez pogovora ekspeditirao kirurgu. Čovjek je napravio djelomičnu (poštednu) korekciju (misli da se zove parcijalna ablacija) i sve je trajalo možda nekih 15 minuta. Izvadio je nokat urastao cijelom duljinom u meso duboko preko 5mm, a ja mislio da je urastao samo špic nokta i da je to "sitno". Tjedan dana bez cipele, prva 3-4 dana previjanje i kupanje u hipermanganu i dezinfekcija dek... nečime (kiruški jod). Operacija i par dana poslije su me boljeli doslovno 3 puta manje nego godinu dana urastao nokat. Jedino je nezgodno kad ti daje lokalnu anasteziju pa pika na 4 - 5 mjesta oko prsta između palca i drugog prsta itd. no ništa teško ili nepodnošljivo.

Posavjetuj se s liječnikom i riješi patnje. U 21. stoljeću je jako mutavo izbjegavati i liječiti žabljim lijekovima nešto što se uspješno i jasno liječi petnaestminutnim zahvatom.

A sad k stričeku doktoru !
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 22:25   #73
bjele točkice ili bjele mrljice na noktima

prvi znak zloćudnog tumora negdje u tjelu
ketron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 10:24   #74
Quote:
ketron kaže:
prvi znak zloćudnog tumora negdje u tjelu
Da, naravno...moš mislit.
Mentalna čistoća je više od 3/4 zdravlja
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 11:42   #75
kak si sa bubrezima?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 23:47   #76
Bjele tockice na noktima su gljivice.
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 23:53   #77
ili skoreni korektor lak.

ili sperma.



ot - meni je obicno govoreno da je to cista avitaminoza.
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 16:21   #78
Imala sam i ja problema s tim.Turpijicom za nokte sam redovito turpijala cijeli nokat.Kao da ga poliram s onim turpijama za poliranje.Nokat se stanji i više nema problema.
nenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 16:24   #79
Imala sam i ja problema s tim.Turpijicom za nokte sam redovito turpijala cijeli nokat.Kao da ga poliram s onim turpijama za poliranje.Nokat se stanji i više nema problema.
nenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 13:39   #80
Ne znam baš kako se turpijanjem može riješit uraso nokat kao ni namakanjem
u zašećerenoj vodici, mene bi konkretno prije zanimala preporuka za nekog
kvalitetnog ISKUSNOG pedikera jer je baš takve izgleda teško naći, ako neko neće preporučiti zbog reklame, može mi onda i privatno na PM
Adio
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.