Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u bosanske piramide?
Da 281 37.27%
Ne 387 51.33%
Nemam mišljenje 86 11.41%
Glasovatelji: 754. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2024., 12:18   #5821
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
"Simpatično" ti je to što si polinkao bezvezni članak s AI slikama nekakvih piramida? A vjerojatno je i sam tekst generiran pomoću AI-a, s obzirom na to koliko je suhoparan i bezvezan. Imaš poprilično nakaradan pojam "simpatičnog"...
Definitivno je AI tvorac sadržaja. U potpunosti si dobro zaključio.
Previše je idealno "plastično".

Nakaradan ?
Pih, who give a fuc..
Tako rekoh, a nisam mjero po skali ukusa il¨stila.
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Ma koji to "taj beton"? Lik je prevarant, mogao je bilo što uzeti od bilo gdje i bilo kojem laboratoriju platiti analizu. Jesi li zaista toliko naivan? Ništa taj Osmanagić nije poslao ni sa kakve "piramide", a i ovo tvoje šuplje filozofiranje o betonu je samo jeftin pokušaj prikrivanja činjenice da u dva desetljeća nije iskopano - ništa.
Idemo redom.
Beton.
Koji beton ?
Odakle je uzeo uzorak betona ?
Da li s onih ploča koje prekrivaju piramidalno brdo ?
Ne znam.
Navodno se kaže da se uzorak vodi na one ploče koje se otkopane a postavljene su na površini predmetnog objekta.

I koliko je on lažan ili nije, ovdje nije riječ o tome.

Ajmo razriješiti pitanje betona.
Heelkick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 13:33   #5822
Ja se kladim da ovi koji tvrde da to nije beton nisu ni bili u Visokom. Znam sta je beton i odgovorno tvrdim da je piramida pokrivena debelim betonskim pokrovom koji je, uslijed poplava i ostalih djelovanja elemenata, popucao. Ako nadjem slike u arhivi sa starog telefona postavit cu ih ovdje.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 00:09   #5823
Koliko je star taj beton?
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 06:49   #5824
Ko i beremendska fabrika.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 10:42   #5825
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Ja se kladim da ovi koji tvrde da to nije beton nisu ni bili u Visokom. Znam sta je beton i odgovorno tvrdim da je piramida pokrivena debelim betonskim pokrovom koji je, uslijed poplava i ostalih djelovanja elemenata, popucao. Ako nadjem slike u arhivi sa starog telefona postavit cu ih ovdje.
Izgubio si okladu. Bio sam tamo i vidio najobičniji pješčenjak od kojeg su građeni unutrašnji Dinaridi koji Osman prodaje pod beton (nikako da upamtim je li Osman Sedmanagić ili Sedman Osmanagić). Kreni autom od Visokog prema Doboju pa ćeš vidjeti takvih ploča (gledaj nalijevo) koliko hoćeš po erodiranim obroncima.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 11:20   #5826
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Izgubio si okladu. Bio sam tamo i vidio najobičniji pješčenjak od kojeg su građeni unutrašnji Dinaridi koji Osman prodaje pod beton (nikako da upamtim je li Osman Sedmanagić ili Sedman Osmanagić). Kreni autom od Visokog prema Doboju pa ćeš vidjeti takvih ploča (gledaj nalijevo) koliko hoćeš po erodiranim obroncima.
Znači po tebi ovo je pješčenjak:







Odi podhitno okulisti. Ja sam uzeo kamen i udarao po ovim pločama i ovo je izuzetno tvrdo - beton jednak našem modernom betonu.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 12:31   #5827
Pa tamo postoje ostaci nekakovg srednjovjekovnog dvorca, rimskih utvrda i slično. Arheolozi su upozoravali na to, samo je napravio štetu tamo.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 13:43   #5828
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Znači po tebi ovo je pješčenjak:







Odi podhitno okulisti. Ja sam uzeo kamen i udarao po ovim pločama i ovo je izuzetno tvrdo - beton jednak našem modernom betonu.
S obzirom ta su klasti valutice, to je konglomerat. Da bi se utvrdilo je li vezivo silikatno ili karbonatno trebalo bi na stijenu kapnuti octenu kiselinu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 14:09   #5829
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Znači po tebi ovo je pješčenjak:






(...)
Sve puca od piramida - kad se trebaju slikati kamenčići i stijene onda su fotke turbokvalitetne, a kad se treba slikati "piramida" onda ide samo mutnjikavo i AI


Quote:
(...) Ja sam uzeo kamen i udarao po ovim pločama (...)
Glavno da si ti to stručno sve proanalizirao
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 00:08   #5830
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Znači po tebi ovo je pješčenjak:





[img]https://i.ibb.co/Dp8QWmK/IMG-20190820-
110623.jpg[/img]


Odi podhitno okulisti. Ja sam uzeo kamen i udarao po
ovim pločama i ovo je izuzetno tvrdo - beton jednak našem modernom betonu.
O tome govorim

S ovih ploča je uzet uzorak i poslan na lab analizu ?

Navodno ima još umjetnih staza, koje kao da su slagane poput mozaika ?
Heelkick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 00:09   #5831
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Koliko je star taj beton?
Mislim da je analiza dokazala oko 33.000 godina.
Heelkick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2024., 20:11   #5832
To su naši didovi ziđali odmah iza prva doba kad je tzv. rajski svijet okamnio i titanska drveća posječena koja su nas spajala sa Kraljevstvom Oca našega.
Oni su bili visoki tu nejde oko 10m i sav svijet je bio nepojmiljivih večih razmjera. VIše kopna i morja je bilo dostupno...
Otuda toliko ploča u tome krajoliku je rto je bila nepojmiljiva nam danas utvrda i sama piramida je bila veča.
Stoljeća tragedije, grijeha i erozije izmjenile su krajobraz do neprepoznanstva.
Ostale su samo RUINE, RUINE u srcu i duši koje živimo i koje nas sjećaju na slavna doba BOžija! KOja če opet doći
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.