Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2004., 10:13   #1
Analogni Fotoaparati

naišo sam na stari zenit em. e sad...na što trebam obratit pozornost kod kupnje? što se najviše kvari i dal se isplati za aparat + dva objektiva dat 300kn?
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 20:26   #2
Zenit

Imao sam priliku koristiti tu napravu nekad davno !!!
Tata mi je bio jako nesretan kada je došao doma i vidio mene da sam razbio g. Gore spomenutog jer me živcirao svojom lošom kvalitetom kao i performansama

Nije bitno, Stari je tada izvadio drugu "crvenu" i otišao do Poljaka na Dolac te kupio meni PRAKTIKU za nešto više "crvenih" a sebi još jedan ZeNiT !!!

Ja danas negdje u stanu imam Praktiku nakon 15 godina veselja i dobrog druženja, dok je stari bacio "ono" i rekao:

Sine, želiš li nešto razbiti...evo ti moj ZENIT !!!
Da bi potvrdio životnu ENIGMU,
želio sam i profesorovo mišljenje o Zenitu s obzirom na Veliko iskustvo u fotografiji.
Rekao je tada: Čuj stari, ja sam kupio 10 primjeraka isti dan i jedan je bio sasvim OK!

Toplo preporučam praktiku koja me godinama uveseljavala

Zenit...2 objektiva...300kn...Što može poč po zlu???
__________________
Let there be light...
emzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 20:36   #3
dva objektiva.
znači da uzmem?
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 20:56   #4
Si toro

Ja bi riskirao pa makar ga stavio u vitrinu

300kn...Još ak je širac u igri, dakle 24mm ili 35mm, OK!

Sve za full mehaniku
__________________
Let there be light...
emzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 20:08   #5
Kupnja rabljenog profesionalnog fotića

help mi pipl

Ovdje mozete vidjeti djevojce koje voli fotografiju, nema fotic, a niti blagog pojma kakav fotic da kupi

Htjela bih kupiti nesto sto nije idiot i nesto sto nije digitalac za pocetak, jer krecem sa tecajem fotografije i zelim nesto "postenije".

Ali ja stvarno ne znam sto da trazim sta se tice profesionalnih fotica.
A rabljeni trazim jer nemam mogucnosti dati novaca koliko bih dala za npr. rabljeni auto

Ideas, suggestions... please.

Hvala
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 20:42   #6
pa ovak, probaj nabaviti slr fotic. znaci da kad pogledas kroz okular onda gledas kroz objektiv, a ne sa otklonom kao na idiotima. rucno podesavanje otvora blende i brzine zatvaraca je jako pozeljno. koliko je meni poznato cim je fotic slr tipa onda je moguce i izmjenjivati objektive no ajd za pocetak ti je dovoljan onaj jedan standardni od nekih 28mm do 80mm, a moze i fiksi od 50mm.

ima sad tu raznih djidja midja od toga da moze imati visestruku ekspoziciju i bulb mod koji je po meni jak koristan (bulb mod znaci da ce ti ekspozicija trjati koliko ti hoces) (visestruka ekspozicija znaci da na isti negativ okines dva puta)

ugradjeni svjetlomjer je jako pozeljan, a ako ima spot metering onda super. spot metering znaci da ces u okularu vidjeti oznaceno podrucje koje je relativno malo i u spot metering modu fotic mjeri svjetlo samo na tom dijelu fotke, a ne uzima prosjek cijele fotke tj. kadra.

e da i ak kupujes nekaj obrati paznju na to da ak se pocnes baviti time to je skup sport pa bolje u pocetku odabrati "liniju" fotica i drzati se nje...recimo nikon, canon, pentax, yashica, .... i koji jos postoje. no da, pocnes s jednom linijom i bice ti jeftinije onda ako skupis neke objektive, promjenit tijelo fotica nego i tijelo i objektive recimo...
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 20:47   #7
a cijene rabljenaca bi se kretale npr...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 21:41   #8
Re: Kupnja rabljenog profesionalnog fotića

Quote:
Ipanema kaže:

...
Htjela bih kupiti nesto sto nije idiot i nesto sto nije digitalac za pocetak, jer krecem sa tecajem fotografije i zelim nesto "postenije".

Ali ja stvarno ne znam sto da trazim sta se tice profesionalnih fotica.
A rabljeni trazim jer nemam mogucnosti dati novaca koliko bih dala za npr. rabljeni auto

Ideas, suggestions... please.

Hvala
Evo ovako.

Profesionalni fotoaparati su zbog zahtjevne izrade skuplji više puta od amaterskih. Rabljenima je cijena 3000 - 8000 kuna i u većini ih prodaju amateri, pa se može očekivati da su u super stanju.

Međutim, budući još ne znaš što ćeš s fotoaparatom, za upoznavanje i tečaj bih ti preporučio sasvim solidan amaterski Zenit 11, koji se može preko Oglasnika kupiti za 200 kuna.

Mislim da nema smisla trošiti više novaca, jer ćeš siguran sam zbog jednostavnosti obrade fotografija, ubrzo prihvatiti digitalan fotoaparat.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 21:46   #9
Re: Re: Kupnja rabljenog profesionalnog fotića

Quote:
slavko kaže:
Evo ovako.

Profesionalni fotoaparati su zbog zahtjevne izrade skuplji više puta od amaterskih. Rabljenima je cijena 3000 - 8000 kuna i u većini ih prodaju amateri, pa se može očekivati da su u super stanju.

Međutim, budući još ne znaš što ćeš s fotoaparatom, za upoznavanje i tečaj bih ti preporučio sasvim solidan amaterski Zenit 11, koji se može preko Oglasnika kupiti za 200 kuna.

Mislim da nema smisla trošiti više novaca, jer ćeš siguran sam zbog jednostavnosti obrade fotografija, ubrzo prihvatiti digitalan fotoaparat.

Hm, ja bih rado prihvatila digić ali profesionalna fotografija, razvijanje negativa i pozitiva i sl, zahtjeva nešto što nije digić
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 22:12   #10
Re: Re: Re: Kupnja rabljenog profesionalnog fotića

Quote:
Ipanema kaže:
Hm, ja bih rado prihvatila digić ali profesionalna fotografija, razvijanje negativa i pozitiva i sl, zahtjeva nešto što nije digić
E pa nema ti druge nego da počneš.

Čula si za onu: boj ne bije svijetlo oružje već srce u junaka!

Znači da možeš početi (ako ti se ne gadi zbog nedostatka šminke) i sa Zenitom. Kupi 50 m crnobijelog filma Ilford, razvijače i papir 18x24 od iste firme, kadice za razvijanje, aparat za povećavanje, sat, termometar, zatvori se u zamračenu kupaonu (tamno crvena žarulja) i



P.S. Ako pušiš moraćeš nabaviti i jak ventilator.
__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 22:14   #11
Re: Re: Re: Re: Kupnja rabljenog profesionalnog fotića

Quote:
slavko kaže:
E pa nema ti druge nego da počneš.

Čula si za onu: boj ne bije svijetlo oružje već srce u junaka!

Znači da možeš početi (ako ti se ne gadi zbog nedostatka šminke) i sa Zenitom. Kupi 50 m crnobijelog filma Ilford, razvijače i papir 18x24 od iste firme, kadice za razvijanje, aparat za povećavanje, sat, termometar, zatvori se u zamračenu kupaonu (tamno crvena žarulja) i



P.S. Ako pušiš moraćeš nabaviti i jak ventilator.
kratki i jasni tekstić
thanks

p.s. ne duvam
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 02:59   #12
A kuda ideš na tečaj? Ja sam išla u ZAGI foto (kod HDLU) i znam da se moglo kupiti rabljene fotiće/opremu. Ne od njih direktno, nego je znao spomenuti taj tip koji mi je vodio tečaj da netko prodaje to i to, pa ako netko hoće...
Ili ideš u KSET ili gdje?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 10:33   #13
Quote:
Potala kaže:
A kuda ideš na tečaj? Ja sam išla u ZAGI foto (kod HDLU) i znam da se moglo kupiti rabljene fotiće/opremu. Ne od njih direktno, nego je znao spomenuti taj tip koji mi je vodio tečaj da netko prodaje to i to, pa ako netko hoće...
Ili ideš u KSET ili gdje?
U Ksetu sam bila i ne vracam se

Namjeravam ici u Foto Klub Zagreb (za Zagi sam trazila informacije na netu, no njihova stranica je za deset )
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 04:25   #14
Quote:
Ipanema kaže:
U Ksetu sam bila i ne vracam se
Što, tako su dobri?

Quote:
Ipanema kaže:
Namjeravam ici u Foto Klub Zagreb (za Zagi sam trazila informacije na netu, no njihova stranica je za deset )
Ma da, super im je stranica
Za Zagreb ne znam, ali Zagi su dobri. Zaleti se do tamo pa se raspitaj što te zanima. Osim ako već nisi definitivno odlučila.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 05:34   #15
kupi polovni eos star deset godina. ima sve šta možeš poželit, a nije preprofesionalan za početnike.
mali_boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 15:30   #16
Quote:
mali_boro kaže:
kupi polovni eos star deset godina. ima sve šta možeš poželit, a nije preprofesionalan za početnike.
Kakav je to fotic eos??
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 15:33   #17
Quote:
Ipanema kaže:
Kakav je to fotic eos??
canon. meni najdraži fotić ikad. profesionalan je, ali je poprilično easy-to-handle i za početnike.

ja imam ovakvog
mali_boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:16   #18
Quote:
mali_boro kaže: Pogledaj post
canon. meni najdraži fotić ikad. profesionalan je, ali je poprilično easy-to-handle i za početnike.

ja imam ovakvog
Mislim ubrzo kupit fotoaparat. Imam dititalni koj mi je odličan i slika je lijepa. Ali voljela bi imat i taj canon, čula sam da je dobar. Koliko se vrti cijena? Jel baš preskup?
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 00:46   #19
Canon EOS 7e u Japanu odnosno EOS 30 u Europi. Ako pogledaš njuškalo ima jedan ali malo je skup. Kvaka je u tome da će i najjeftiniji film EOS odradit dobro, dovoljan je i početni model za 100 kn.

Međutim, zašto kupiti najjeftiniji kad se profesionalni modeli mogu dobit za malo više novaca? Kod Canona važi pravilo, niži broj, viša klasa. Njuškaj Canon EOS, filtriraj analogne, sortiraj po cijeni, nađi gdje se među tro- i četveroznamenkaste modele umiješao neki jedno- ili dvo-znamenkasti. Veći je gušt fotkati s tim malo-znamenkastim Canonima. Bolja izrada, dodatne funkcije, bolji AF. Ovaj 7e jedan je od Canona s eye-control fokusom koji je prvi puta predstavljen na EOS 5 i nije prenesen u digitalnu eru.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 16:26   #20
Quote:
mali_boro kaže:
canon. meni najdraži fotić ikad. profesionalan je, ali je poprilično easy-to-handle i za početnike.

ja imam ovakvog
OK, koji je EOS easy to handle za početnike?

eos 300
eos 10 D
eos 500 N
eos 300 D
eos 5
eos 50 E
eos 5000
eos 620...

__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.