Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2008., 14:05   #1
Fizika krsnuca!

Od kada se etablirala kvantna mehanika, nitko ne moze vise tvrditi, da je uskrsnuce tijela nemoguca stvar. To danasnja kvantna fizika moze objasniti, kao i sve ono drugo sto objasnjava u svojoj znanstvenoj domeni. Ako vjerujes jedno, onda moras vjerovati i drugo, jer je sve stvar vjere. Na taj isti nacin se mogu fizikalno objasniti i sva Isusova cudesa.
Medjutim, ovo sto cu napisati znanstvenog je karaktera i nema veze sa krscanskom vjerom u uskrsnuce, nego je iskljucivo pokusaj znanstvenika da objasne uskrsnuce Isusa Krista fizikalnim zakonima.

Radi se o zakonu unistenja bariona i reverzibilnom procesu sfaleron-bariogeneze.
Ovaj fizikalni zakon, pomocu kojeg se moze objasniti Isusovo uskrsnuce otkrio je 1976 godine Nobelovac Gerardus `t Hooft, a posljedica je standardnog modela fizike za subatomske cestice. Standardni model opisuje vrlo dobro u svojoj knjizi "Modern Elementary Physics" autor i fizicar Gordon Kanes, a Steven Weinberg, takodjer fizicar to obradjuje u svom elaboratu o teoriji kvantnih polja i sve izvodi iz postulata Atiyah-Singer-Indeksa. Sve do godine 1980 taj zakon je tesko tko mogao razumijeti.

O cemu se radi?
1) Ovaj proces unistenja bariona posredovan je preko slabog elektro-kvantnog tunel-efekta. Dematerijalizacija, koja nastupa ovim procesom, a povrijedjuje princip o ne unistenju broja bariona i leptona, je reverzibilan.

Kao odlucujuca reakcija, trebao bi proton plus elektron preci u neutrino plus antineutrino. Time bi se sva materija Isusova tijela pretvorila u neutrine, koji se sa materijom medjusobno ne uplivaju, te bi se u jednoj prostoriji moglo jedno tijelo potpuno dematerijalizirati, a da ne uzme upliva na prisutne u tome prostoru, a oni bi istovremeno bili svjedoci dematerijalizacije toga tijela. Ovdje je potrebno naglasiti slijedece, jer to vecina onih koji nedovoljno poznaju kvantnu mehaniku i fiziku uopce nebi razumjeli, da ako bi se materija, Isusovo tijelo pretvorila u fotonsko zracenje umjesto u neutrine, onda bi to odgovaralo detonaciji jedne hidrogenske bombe, od kojih 1000 megatona, ako bi uzeli u obzir da je Isusovo tijelo bilo tesko 80 kg. Time bi bio unisten skoro "cijeli" Bliski Istok ili bar ondasnji Jeruzalem. Ovaj proces je reverzibilan, sto cu obraditi pod brojem dva.
Medjutim, ovaj proces uskrsnuca nije identican sa jednim obicnim ozivljavanjem mrtvoga tijela, kao sto je to ucinio Isus Krist sa Lazarom, ili recimo Sv. Ilija sa mrtvim sinom udovice, kod koje je bio nastanjen. tu se radi o razlicitim stvarima.

Ako je Isus Krist imao oko 80 kg, onda bi vrijednost sile, koja je potrebna da se njegovo tijelo oslobodi gravitacije, bila izvodiva iz ove jednadzbe:
Kg=Mg=(80kg) (9,80 m/sec^2)=792 Newtona. Svi pak znamo, da je sila istovjetna impulsu p koji se odtransportira pomocu neutrina u vremenskoj jedinici, a za neutrine, koji ne posjeduju masu, je impuls jednak energiji, podjeljenoj sa brzinom svjetlosti. Ako pak energija neutrina potjece iz unistenja materije, onda je ta energija jednaka unistenju mase, multiplicirana brzinom svijetla na kvadrat, po Einsteinovoj formuli i njezinoj modifikaciji (E=m*c^2). Tako je onda p/t=(E/c)/t=(m*c^2)/c)/t=Mg .

Time je izvor mase koja se treba unistiti pro sekundu m/t, neophodno istovjetan Mg/c=(792 Newtona)/3,00*10^8m/sec=2,64 miligrama pro sekundu.

2) Ovaj zakon se moze takodje nazvati i elektro-slaba bariogeneza, odnosno sfaleron bario-geneza. Pojam geneza je deskriptivnog znacenja i opisuje potencijalno nastajanje, odnosno stvaranje materije. A buduci, da svaki fizikalni proces moze teci i u obrnutom smjeru, onda je unistenje bariona dovoljno objasnjenje za uskrsnuce, a bario-geneza za materijalizaciju Isusova tijela, kako bismo pomocu oba procesa mogli opisati situaciju oko uskrsnuca i materijalizacije Isusova tijela, poslije smrti na krizu...Time je onda Torinsko platno najvjerojtnije dokaz uskrsnuca Isusa Krista!
To je kratki znanstveni prikaz, koji nema veze sa krscanskom vjerom u uskrsnuce, ali uskrsnuce je kako vidimo cisto fizikalno moguce. A uskrsnulo tijelo je nesto posebno!
Kakve primjedbe, objasnjenja ili komentare nudite na sadrzaj ovoga posta?
VOILA!
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:14   #2
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
To je kratki znanstveni prikaz, koji nema veze sa krscanskom vjerom u uskrsnuce, ali uskrsnuce je kako vidimo cisto fizikalno moguce. A uskrsnulo tijelo je nesto posebno!
Kakve primjedbe, objasnjenja ili komentare nudite na sadrzaj ovoga posta?
VOILA!
Fizikalno moguće uskrsnuće je kad te ne stave u grob, kad te kasnije pokupe prijatelji ili još kasnije pljaškaši grobova.
Zato su svi faraoni više-manje uskrsnuli što pokazuje njihovo božansko podrijetlo...kao i fizikalnu pojavu uskrusnuća svih mogućih bogova koji su kročili na Zemlji.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:26   #3
Aganore, s obzirom kako je nemoguće da ti vjeruješ u te gluposti koje si napisao, ostaju dvije mogućnosti:

1. hoćeš zbunit ljude koji ne znaju ništa fizike

2. hoćeš se zajebavat

Ne znam koja od te dvije mogućnosti je točna, ali u svakom slučaju nije u redu što radiš.
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:55   #4
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Aganore, s obzirom kako je nemoguće da ti vjeruješ u te gluposti koje si napisao, ostaju dvije mogućnosti:
Ne precjenjuj Agija. Ja mislim da on stvarno vjeruje u to.

Naravno, nitko ne tvrdi da uskrsnuce nije moguce u principu, tj. da fizikalni zakoni to zabranjuju. Medjutim, uskrsnuce je nemoguce u praksi, a ovo sto je Agi napisao nimalo ne pomaze.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:02   #5
Ovo će završiti na Alternativi jer nema veze sa znanošću. Još jedan aganorov thread u kojem gorljivo brani kršćanstvo i njegove dogme.
PZ je prestao biti mjesto na kojem se to čini.


Za sada zatvaram, a moderatori kojima sam poslao poruku neka otvore i premjeste.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:59   #6
Malo si pretjero više sa prosvjetljivanjem nas pa onda malo dovedi svijetla ekipi ovdje na alternativi
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 16:52   #7
Aganore!
Izlučuj Apsolutnu Istinu po mnoštvu! Otvorena su nam usta!

Zadnje uređivanje Lord Fluffy : 27.08.2008. at 19:11.
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 17:04   #8
Ja svakog tjedna doživim nekakve čudne stvari.
Naime, volim piti dosta kave na dan.
Događa mi se da nekad kada hoću skuhati kavu ne mogu naći niti jednu malu žlicu s kojom kuham kavu. Iako ih imam ih 10-tak žličica, nema im ni traga.
Ja to shvatim kao igru anđela koji mi ih negdje odnesu (u neku drugu dimenziju), te ih ne mogu vidjeti. Nakon par dana opet ih sve vidim.
Ja to shvaćam kao opomenu da sam prekardašio s kavom, da napravim malu pauzu. Tako ja doživljavam to "uskrsnuće" mojih žlica, kao doticaj sa drugim svijetom koji je tu isto oko nas.
tomislav50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 20:05   #9
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ovo će završiti na Alternativi jer nema veze sa znanošću. Još jedan aganorov thread u kojem gorljivo brani kršćanstvo i njegove dogme.
PZ je prestao biti mjesto na kojem se to čini.


Za sada zatvaram, a moderatori kojima sam poslao poruku neka otvore i premjeste.
Mene zanima iskljucivo jedno: zasto je ovaj topic premjesten sa religije na "znanost", jer na ovom podforumu nema niti jednog ozbuljnog diskutanta, niti po znanju niti po postenju? Mozete raditi sto vas volja, ali tema je i vise nego znanstvena, onda je religiozno-znanstvena, a tko je tebi atestirao afinitet za znanost, taj meni nije poznat. Hahaha,,,,,,,,,,,.......
To je fizika, ako ti to ime nesto znaci?
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 20:18   #10
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Mene zanima iskljucivo jedno: zasto je ovaj topic premjesten sa religije na "znanost", jer na ovom podforumu nema niti jednog ozbuljnog diskutanta, niti po znanju niti po postenju?
Kak' bi se reklo, to level out the playing field. Zato je premjestio thread ovamo (i ne, nije prebačen na znanost već na Alternativu, ako nisi primjetio).
itreius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 20:24   #11
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ne precjenjuj Agija. Ja mislim da on stvarno vjeruje u to.

Naravno, nitko ne tvrdi da uskrsnuce nije moguce u principu, tj. da fizikalni zakoni to zabranjuju. Medjutim, uskrsnuce je nemoguce u praksi, a ovo sto je Agi napisao nimalo ne pomaze.
Ako bi isli od predpostavke, da je u univerzumu sve slucajno kao sto ti to i smatras, a da se ovo nije u stanju dogoditi, onda ti imas potpuno pravo, jer vjerojatnost da se to slucajno dogodi u univerzumu granici sa nemogucnoscu, a krece se 10^-100 i potencirano sa brojem atoma u tijelu kojih ima otprilike 10^29. Tako to obrazlaze i F. Tipler. Ali, ako se to sve ne dogadja slucajno nego voljno, dakle uzrocno, onda je vjerojatnost 1 . A po indicijama u univerzumu je ova vjerojatnost 99,99%. Dakle, jasno moguce!
Ja osobno nisam misljenja F. Tiplera niti dajem ovoj racunici neku vecu pozornost, ali ona je znanstvena i tisuce i tisuce fizicara su je potezali kao ispravnu argumentaciju. U kombinaciji sa Bogom, ova fizika je obicni maciji kasalj i sve je moguce, kao sto je Isus i nagovijestio prije svoje smrti.

Medjutim, interesantna je jedna stvar kada je u pitanju vjerojatnost i ateisticko poimanje nastanka univerzuma po onoj izracunatoj vjerojatnosti od Penrose-a, da bi univerzum nastao slucajno vjerojatnost iznosi (1:10^10^123), a ateisti svi kazu, da ta vjerojatnost nije mjerodavna i da je to sve lagano prebrodivo i moguce. Zasto se mjeri dvostrukom mjerom? Ako vjerojatnost vrijedi za jedno tada po istom principu mora vrijediti i za drugo. Dakle, nista nije moguce, a fizika se time kao znanost pretvara u farsu, ili sve je moguce i fizika prelazi u metafiziku.
Sto sada vrijedi za vas ateiste?
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:02   #12
I'll bite, koji fizikalni zakoni su u raspadu i koji fizikalni zakon vraća natrag tijelo?

Btw, kako tijelo oživi, tj. srce počne kucati nakon bariogeneze?

I koje veze ima volja sa svim ovim
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 07:45   #13
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.