Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2014., 15:59   #5041
brijem da sve nove zgrade imaju certifikat
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 16:51   #5042
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
brijem da sve nove zgrade imaju certifikat
Sve novogradnje, točnije zgrade izgrađene poslije 01.07. prošle godine, trebaju automatski imati i certifikat, tj. vlasnici ne bi smjeli prodavati prostore u njima bez certifikata, no naše zgrade ga nemaju. Naime, certifikat je "tekovina" koju nam je donijela EU, pa Profectus nije bio obavezan obaviti proces certificiranja. Inače, po prvotnoj priči su ishođenja energetskog certifikata bili oslobođeni stanovi čija je grijana površina iznosila manje od 50 četvornih metara, no po najnovijem objašnjenju Ministrice, moraju ga ishoditi sve nekretnine veće od 50 četvornih metara grijanog prostora, ukoliko su samostalne (npr. samostojeće kuće), odnosno apsolutno svi prostori koji se prodaju (poslovni, stambeni...) unutar stambenih zgrada.
pahuljica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 18:17   #5043
znači stan manji od 50 m2 ne mora
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:33   #5044
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
znači stan manji od 50 m2 ne mora
Od 01.01.2014. i stan manji od 50m2, ukoliko se nalazi unutar stambene zgrade, tj. bilo kakve građevine veće od 50m2, mora imati energetski certifikat. No, on nije potreban osim u slučaju njegove prodaje ili iznajmljivanja, a i tada treba paziti u kojem ga se trenutku daje izraditi. Naime, njegova je valjanost samo 5 godina.
pahuljica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 08:01   #5045
Za najam nekretnine certifikat je potrebno imati od 01.01.2016., to se odnosi na sve kvadrature.
deos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 13:11   #5046
Ima još stanova za prodaju u bloku E, a da nisu 6. kat..?
*hellokitty* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:23   #5047
Profectus - Špansko

Ekipa, jel znate nekoga da prodaje 3-sobni stan? Vidjela sam na par stanova izvješen broj telefona, pa se mislim da možda ima i onih koji nisu izvjesili, a prodaju.
Može kontakt na pp
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:59   #5048
Mene zanima ako netko prodaje četverosobni stan, javite na pp. Hvala.
5th is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 13:17   #5049
U 6B Bloku (zgradi) imamo susjeda koji već mjesecima buši skoro svaki vikend. Često (kao ovaj vikend) i subotu i nedjelju. I to skoro uvijek oko ručka ili malo kasnije. Počele su već naseljem kružiti priče da se radi o nekom ko fuša doma stolariju ili se radi o čistoj dosadi.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 18:54   #5050
zovite policiju
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:18   #5051
Mislim da je to bušenje iz garaže... uz sjeverni prolaz na -1 imaju dva spojena zatvorena parkirna mjesta u kojima čovjek ima radionu... nisam siguran da li se to čuje ali i u 5A se često čuje bušenje...
jozica.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 21:59   #5052
Quote:
jozica.hr kaže: Pogledaj post
Mislim da je to bušenje iz garaže... uz sjeverni prolaz na -1 imaju dva spojena zatvorena parkirna mjesta u kojima čovjek ima radionu... nisam siguran da li se to čuje ali i u 5A se često čuje bušenje...
Nema slađe od zajedničke struje...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 17:46   #5053
Je li ima netko u A, B, C ili D bloku VHDSL? Meni su rekli da sam udaljen od centrale 2.5 km, tako da ništa od VHDSL-a.
Malo mi je čudno da nismo spojeni na neku bližu centralu.
jimmyfromzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:41   #5054
Zgrade su udaljene 1.75km od centrale i svi su spojeni na kolokaciju Rudeš u Ratarskoj ulici. I da, ne možeš imati VDSL na toj udaljenosti.
Ali ADSL se uredno može spojiti na 16 Mbps.
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:55   #5055
Quote:
Vare kaže: Pogledaj post
Zgrade su udaljene 1.75km od centrale i svi su spojeni na kolokaciju Rudeš u Ratarskoj ulici. I da, ne možeš imati VDSL na toj udaljenosti.
Ali ADSL se uredno može spojiti na 16 Mbps.
Pa to sam i pretpostavio. Naime prošle godine su u zgradama nudili VDSL od H1 Telekoma pa mi nije bilo jasno kako netko može preko njih imati VDSL, ali to je valjda bila zajebancija.
jimmyfromzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 09:52   #5056
Za one koji još nisu skužili, neki dan je stavljen znak zabrane skretanja iz Zagrebačke ulice u Mike Tripala iz smjera juga pa pripazite.... kad tad će se sjetiti neki policajac da bi tu mogao para skupiti..
jozica.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 16:39   #5057
Quote:
jozica.hr kaže: Pogledaj post
Za one koji još nisu skužili, neki dan je stavljen znak zabrane skretanja iz Zagrebačke ulice u Mike Tripala iz smjera juga pa pripazite.... kad tad će se sjetiti neki policajac da bi tu mogao para skupiti..
ima već 2 tjedna
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:22   #5058
Quote:
jozica.hr kaže: Pogledaj post
Za one koji još nisu skužili, neki dan je stavljen znak zabrane skretanja iz Zagrebačke ulice u Mike Tripala iz smjera juga pa pripazite.... kad tad će se sjetiti neki policajac da bi tu mogao para skupiti..
Očito je netko jako uporan konačno ishodio zabranu skretanja -navodno zbog zastoja koji se stvarao iz zag. avenije!? Žalosno je što ako već nemaju para za napravit dodatnu traku za tipa 1-2 skrećuća auta, ili kružni tok, da barem nisu dozvolili skretanje preko dana izvan rush hour, tj. vikendom/praznikom.

Prije neku večer naplaćuju tako kazne iza 21h ljudima koji idu doma u POS/Profectus, naselja od valjda 10tak tisuća ljudi. Skretanja u to doba ne da ne stvaraju zastoj na aveniji već najčešće prolaze auti odmah. Istovremeno kad im kažeš da 100m iza njihovih leđa je kod bloka B, direktno na pločniku 4-5 automobila ljudi koji loču satima u ingenium baru, nitko od policije nema muda otići i tamo zaradit svoju plaću.
MilkyWayNo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:12   #5059
Quote:
MilkyWayNo1 kaže: Pogledaj post
Očito je netko jako uporan konačno ishodio zabranu skretanja -navodno zbog zastoja koji se stvarao iz zag. avenije!? Žalosno je što ako već nemaju para za napravit dodatnu traku za tipa 1-2 skrećuća auta, ili kružni tok, da barem nisu dozvolili skretanje preko dana izvan rush hour, tj. vikendom/praznikom.

Ja sam bio jedan od onih koji su slali mailove gradskom uredu jer mi je zbilja puna kapa da je tamo svakog dana čep radi svih vas koji skrećete lijevo.
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 19:59   #5060
Evo majstore sad više nema gužvi. Jedno skretanje u lijevo stvorilo gužvu u cijelom Zagrebu
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.