Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2014., 12:33   #1
Sola Tube ili svjetlosni tunel

Draga ekipo,

imam suterenski stan s malo prirodnog svijetla, pa mi je pala na pamet ideja da provedem svjetlosni tunel.
Eh, sad, dobila sam ponudu od jedne firme s abnormalno visokom cijenom pa razmišljam o tome da sama negdje kupim materijal i komponente i onda platim nekome montažu, jer mi je u svakom slučaju jeftinije nego da platim samo 5000 kn pdv-a.

Dakle, moje pitanje je: znate li može li se negdje iz okolnih zemalja (Slovenija, Italija, Mađarska) od neke firme kupiti sva oprema za Sola Tube?

Hvala na pažnji a još više na potencijalnim informacijama
Gospođa Elia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 19:59   #2
kolegica je htjela to u svom starom stanu napraviti, ali susjedi nisu dali da se dira vanjski dio zgrade....pa prije kupnje vidi imaš li uopće dozvolu za takve radove....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 16:22   #3
S obzirom da nemam svjetla u stanu jer mi je susjed zagradio suterenski prozor svojim balkonom, uopće ne sumnjam da ću ishoditi dozvolu
to je obična cijev koja ide uza zid zgrade, ne vidim zašto bi mi stvarali probleme.

no, nije u tome stvar, nego mi je problem pronaći najbolju soluciju a da me ne izađe 30 000 kn
Gospođa Elia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 18:09   #4
Quote:
Gospođa Elia kaže: Pogledaj post
S obzirom da nemam svjetla u stanu jer mi je susjed zagradio suterenski prozor svojim balkonom, uopće ne sumnjam da ću ishoditi dozvolu
to je obična cijev koja ide uza zid zgrade, ne vidim zašto bi mi stvarali probleme.

no, nije u tome stvar, nego mi je problem pronaći najbolju soluciju a da me ne izađe 30 000 kn
zidna svjetiljka
kissas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 01:56   #5
Quote:
Gospođa Elia kaže: Pogledaj post

no, nije u tome stvar, nego mi je problem pronaći najbolju soluciju a da me ne izađe 30 000 kn

pa kaj si ne zguglaš malo do it yrself kitove :mig
naturallightning , evolveenergysys. i ini pajdaši imaju uvijek neke fora opcije na akciji
__________________
....
ššarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 11:58   #6
Meni je na pamet pala ista ideja. Posto sam svorc, proci ce jos neko vrijeme da je realiziram.
Vidio sam jos davno da neka firma radi te svijetlosne tunele koje dovode svijetlo s krova do neke spajze na kat dva ispod.
Meni ne treba kat dva ispod, nego samo kroz jedan zid.
Ideja je po meni jednostavna. Trebaju mi dvije lece. Jedna koja ce vani skupljat svijetlost i druga koja ce je rasipat u prostoru. Mozda i tu cijev ili rupu premazat necime sto dobro reflektira svijetlost.
Za to nebi trebala neka velika rupa, i brijem da za takvu ne trebaju nikakve dozvole.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.