Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2014., 12:12   #3821
Quote:
vulva kaže: Pogledaj post
Kad se vec spóminju ove 2 tvrtke,pónajvise tu na forumu,ódlucio se za domusplus i nakon kontakata i sastanka dogovorio se s njima da mi pretoce ideju na papir. Malo je rećí da sam ostao razočaran
Pojasni razočaranje molim te......ovako nisi ništa rekao....što konkretno te razočaralo
NERAST is offline  
Old 13.04.2014., 04:22   #3822
Mislim da bi administratori neke postove ipak trebali brisati jer reklamiranje na ovoj temi nema smisla. Ovdje bi trebalo razgovarati o montažnoj kući a ne o tome tko je dobio priznanje ili ne..
Ako ćemo za pravo i jedni i drugi imaju svoje prednosti i nedostatke..
bruce80 is offline  
Old 13.04.2014., 18:05   #3823
Quote:
superior188 kaže: Pogledaj post
Mene takoder zanimaju iskustva s firmom eko san..dosta su povoljniji od drugih a dal su kvalitetni? Hmm..
Na staroj stranici su imali fotografije kuća koje su radile druge firme, do sad su valjda nešto svoje i napravili.
pakator is offline  
Old 18.04.2014., 13:26   #3824
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi administratori neke postove ipak trebali brisati jer reklamiranje na ovoj temi nema smisla. Ovdje bi trebalo razgovarati o montažnoj kući a ne o tome tko je dobio priznanje ili ne..
Ako ćemo za pravo i jedni i drugi imaju svoje prednosti i nedostatke..
Tako je, mi kad se pojavimo sa našim nazivom i slično, isti moment nas vreba crveni karton i druge opomene, možda zato što ne plaćamo reklamu na forumu ili (ne)pogodujemo određenima za profitersko lobiranje...., uglavnom štetni smo za određene likove po forumu koji lobiraju svoje sisteme i tehnologije
__________________
Tehnologija energetski učinkovite gradnje
StiroDom is offline  
Old 27.04.2014., 21:11   #3825
Ajde neka netko napiše pozitivne strane podnog grijanja? (nije baš tema, ali ima tu ljudi koji znaju) i koliko to podiže cijenu?

Sto se tiče uvijeta gradnje samog objekta, koliko sam čuo u priobalju mora krov pod 23° i propisana boja i vrsta isključivo mediteranskog crijepa. Pregledavao sam načelno službeni list jed. lok. samouprave i piše za kontinentalni dio Hravatske kao može od ravnog krova do 45°. Slobodno napišite što je tko od vas dobio? što se krova i crijepa tiče? (sorry, ali zanima me)

Da li se keramičke pločice postavljaju identično kao i na zid od opeke ili se mora nešto "umetati" između keramike i zidne ploče?
I kolika vam je unutrašnja visina soba u prizemlju? pitam jer neki pišu da se može "dogovoriti" (meni 2,50 sasvim OK 2,55 može proći, a 2,60 mi je čak pomalo bespotrebno; naravno je li može negdje prema potrebi i manje od 2,50?)
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Old 29.04.2014., 18:34   #3826
Quote:
javašluk kaže: Pogledaj post
Ajde neka netko napiše pozitivne strane podnog grijanja? (nije baš tema, ali ima tu ljudi koji znaju) i koliko to podiže cijenu?

Sto se tiče uvijeta gradnje samog objekta, koliko sam čuo u priobalju mora krov pod 23° i propisana boja i vrsta isključivo mediteranskog crijepa. Pregledavao sam načelno službeni list jed. lok. samouprave i piše za kontinentalni dio Hravatske kao može od ravnog krova do 45°. Slobodno napišite što je tko od vas dobio? što se krova i crijepa tiče? (sorry, ali zanima me)

Da li se keramičke pločice postavljaju identično kao i na zid od opeke ili se mora nešto "umetati" između keramike i zidne ploče?
I kolika vam je unutrašnja visina soba u prizemlju? pitam jer neki pišu da se može "dogovoriti" (meni 2,50 sasvim OK 2,55 može proći, a 2,60 mi je čak pomalo bespotrebno; naravno je li može negdje prema potrebi i manje od 2,50?)
ja imam podno grijanje u kuhinji. Javim ti na zimu kako funkcionira. Keramičke pločice se postavljaju normalno. Ja sam išao sa flexibilnim ljepilom svuda.Obavezno silikonirat spojeve zidova i to je to. Unutrašnja visina mi je 2,58. Niže po meni ne treba.

Krov mi je bramac protector, meni poprilično dobar. Kut za Zagreb 27 stupnjeva. Inače sutra i službeno useljavam nakon 1.5 godine od predaje papira za dobivanje dozvole
mkovac67 is offline  
Old 03.05.2014., 23:30   #3827
Evo ak koga zanima troškovi režija u montažnoj kući 84m2. Žena i ja sami, temperatura u kući 19 do 21. Podno grijanje, sanitarna voda i kuhanje na plin. Kuha se dva, tri puta tjedno. Nema perlice suđa a ostalo sve prosječno.
Od 1.4. do 1.5. potrošeno je:
Plin- 39m3
Voda- 7m3
Struja 1- 55kw/h
2- 32kw/h
drazen33 is offline  
Old 04.05.2014., 09:15   #3828
Quote:
drazen33 kaže: Pogledaj post
Evo ak koga zanima troškovi režija u montažnoj kući 84m2. Žena i ja sami, temperatura u kući 19 do 21. Podno grijanje, sanitarna voda i kuhanje na plin. Kuha se dva, tri puta tjedno. Nema perlice suđa a ostalo sve prosječno.
Od 1.4. do 1.5. potrošeno je:
Plin- 39m3
Voda- 7m3
Struja 1- 55kw/h
2- 32kw/h
Daj nam to prebaci u kune ako nije problem ..
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Old 04.05.2014., 18:08   #3829
Plin 165 kn, voda i kanalizacija 117 kn, struja 54 kn. Uračunate su i fiksne naknade.
drazen33 is offline  
Old 04.05.2014., 19:54   #3830
Do mene je došao neprovjeren podatak da u "marlesicama" s kraja sedamdesetih i ranih osamdesetih a s modernom novom termo izolacijom iz zadnjih par godina, a grijanje na termoakumulacione peći, plus škrinja i el. bojler, da je zimska rata struje za 90 quadrata ispod 900kn.(?). Btw. živim u stanu od 86 quadrata gradsko centralno je po najhladnijim zimskim mjesecima oko 600kn a struja oko 240kn (ali pazimo na struju, perilicu ne uključujemo dok je skupa struja dok susjedi u ovakvim stanovima imaju i do 400 kn ratu struje). E sad..... po nekoj matematici u dobroj montažnoj bi trebalo sve biti jeftinije?
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Old 10.05.2014., 15:16   #3831
Zna li netko nešto više o ovome:
http://www.cemgra.hr/default.aspx
Da li se pisalo ovdje i o ovome?
I zna li netko nešto više o ovoj tehnologiji:
http://www.cemgra.hr/hr-hr/gradnja/icf-tehnologija.aspx
Prednosti, mane, cijena i sl...
pc_arhe is offline  
Old 17.05.2014., 22:38   #3832
Quote:
superior188 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Naime dobio sam ponudu za sistem kljuc u ruke od jedne firme za 525E. To je puno manje od vecine drugih ponuda..u cem je kvaka? Dobio sam i sta sve ulazi u ponudu pa ako nekog zanima neka mi se javi.
Poooz....otišao sam kod jednog mehaničara da mi da ponudu za generalku sa njegovim materijalom za moj afto....te reče cifru od 3500 kunića.....dok svi ostali ispod 6500 iljadarki nisu htjeli da čuju....ja uzeo ovog jeftinijeg....eno ga sad neče da upali.....hehehe...haos živi... Tu vjerojatno nisu svi najbolji materijali...u toj firmi...logicno..ako je takva cijena....pa i debljina zidova...pa izolacije....pa gro drugih stavki....Tako da čovjek mora razmislit...šta odabrat....
beellii is offline  
Old 18.05.2014., 13:40   #3833
Ne vjerujem da postoji neko ko gradi kuću a da nebi htio najbolje materijale, najkvalitetniju izradu i sve naj naj za svoju kuću, ali jedno su želje a drugo mogučnosti. Vjerojatno 80% onih koji bi htjeli kuću nema ni dovoljno gotovine a nisu ni kreditno sposobni. Žena i ja oboje radimo, plaće su nam dosta iznad minimalca, što je danas prava rijetkost ali ipak kreditno smo bili sposobni jedva za polovicu kuće. Sreća da je bilo nešto zaliha koje sam zaradio (ne u ovoj državi) i da sam dobio kakvu takvu isplatu iz roditeljske kuće, pa onda još namještaj na 36 rata, minusi na tekućem itd. Cijena kuće je bila maksimalno povoljna (500 eur m2). Znači imali smo sreće i sve nam se poklopilo ali jedva smo uspjeli to financijski izgurati
Kako je tek onima gdje je jedan nezaposlen ili na minimalcu ili nemaju zalihe, a takvih je u HR jako, jako puno.
Znači velika večina ljudi uopće ne razmišlja o onom što je možda najbolje i najkvalitetnije, ne iz neznanja nego su svjesni da si to nemogu priuštiti....
drazen33 is offline  
Old 21.05.2014., 15:26   #3834
Quote:
superior188 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Naime dobio sam ponudu za sistem kljuc u ruke od jedne firme za 525E. To je puno manje od vecine drugih ponuda..u cem je kvaka? Dobio sam i sta sve ulazi u ponudu pa ako nekog zanima neka mi se javi.

Pogledaj samo dal se radi o cijeni za bruto ili za neto površinu?
Emmet is offline  
Old 25.05.2014., 16:46   #3835
Je li gradi tko armirano-betonske montažne kuće u HR?
Dakle ne na bazi drva.
paranormalni is offline  
Old 25.05.2014., 20:01   #3836
Dali se moze tako gradjena kuca spasiti , ako bude poplavljenja kao sto je sad slucaj u Slavoniji i drugdje?
Svicar is offline  
Old 26.05.2014., 19:26   #3837
Dobro vecer i pozdrav svima

Imao bih par pitanja uvezi montaznih kuca.
Ima tko mozda kakva iskustva sa firmom Intal dom i dali je dovoljna debljina vanjskog zida 24 cm (osb ploce i stiropor fasada od 10cm)?
Svaka sugestija bi mi dobro dosla jer sam se ipak odlucio na teren i gradnju kuce.
Zile1 is offline  
Old 27.05.2014., 12:22   #3838
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Dali se moze tako gradjena kuca spasiti , ako bude poplavljenja kao sto je sad slucaj u Slavoniji i drugdje?
Da, može. Teorija kaže i brže od klasične gradnje.

Klasičnu gradnju treba očistiti do cigle/betona i ostaviti da se suši poduži period. Montažnu treba otvoriti zidove, povaditi mineralnu vunu i čekati da se drvo osuši. U oba slučaja treba provjeriti strukturna oštećenja i moguće probleme sa narušavanjem statike.
dlasic is offline  
Old 31.05.2014., 15:57   #3839
Quote:
paranormalni kaže: Pogledaj post
Je li gradi tko armirano-betonske montažne kuće u HR?
Dakle ne na bazi drva.
Ima li netko odgovor na ovo pitanje?
paranormalni is offline  
Old 02.06.2014., 12:15   #3840
Quote:
paranormalni kaže: Pogledaj post
Ima li netko odgovor na ovo pitanje?
Domprojekt radi montažne i od zidova od cigle, koliko se sjećam.
Za beton ne znam.
Emmet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.