Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2006., 19:16   #1
Ručni sat koji se zaustavlja u trenu smrti

ovo je poznati fenomen, dakle, sat se zaustavi u točno vrijeme kada je osoba umrla, a kada se skine s ruke ponovno proradi

zanimaju me objašnjenja, pogotovo znanstvena, i ako netko zna koliko se često to događa... i išta o tome
spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 07:48   #2
Nikad čuo za taj fenomen, osim u filmovima. Ima li gdje to dokumentirano sa primjerima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:25   #3
Znam da obično stane ako dotični umre padom s 10. kata ili pod kotačima šlepera...

A sad pokrene li se poslje... diskutabilno
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:56   #4
Quote:
Baphomet kaže:
Ima li gdje to dokumentirano sa primjerima.
i mene zanima, vjerojatno nema

samo se raspitujem što se zna o tome, ni ja ne tvrdim da je stoposto istina

naime, nedavno se to navodno dogodilo u mojoj posrednoj okolini.

pošto znam za takve događaje otprije, vjerojatno iz sherlock holmesa il tako nečeg , baš me zanima otkud, zabrijala sam da je to nešto općepoznato

Quote:
Ego kaže:
Znam da obično stane ako dotični umre padom s 10. kata ili pod kotačima šlepera...
ovo nije bio takav slučaj
spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:59   #5
možda se radi o onim satovima koji se moraju micat da bi radili
šezdeset u drugoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 19:53   #6
Quote:
Ego kaže:
Znam da obično stane ako dotični umre padom s 10. kata ili pod kotačima šlepera...

A sad pokrene li se poslje... diskutabilno
Quote:
šezdeset u drugoj kaže:
možda se radi o onim satovima koji se moraju micat da bi radili
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:09   #7
Kad mi je djed umro dok sam bila još klinka, naslušala sam se svakakvih priča od "baba".

Njemu je isto sat stao onda kad je umro. Tako su barem "babe" rekle.

Vjerujte ili nemojte, vaša stvar
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 21:30   #8
Osobna iskaznica Dražena Petrovića je istekla na dan njegove pogibije!!!Nije baš ko sat al isto zanimljivo!!!
millwall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 07:34   #9
To su urbani mitovi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 19:04   #10
Rucni sat koji je moj djed nosio jedno dvadeset godina najmanje je stao u minutu tocno kad je i on umro. Sat mu tada nije bio na ruci, cemu pripisujem i taj fenomen. Da mu je bio na ruci, navio bi ga i ne bi stao.

To su gluposti. Sat je skup zupcanika koji ce se prestati kretati ako je trenje medu zupcanicima vece od sile koju daje opruga. Nema tu nista vise od toga.

Svaka cast mome djedu, ali ako za vrijeme zivota nije vladao telekinezom i slicnim zanimljivostima, sumnjam da je i u smrti. Samo bih volio da sam u tom trenutku bio s njim, a ne pokraj sata
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 21:22   #11
Znate ono kad netko par sati prije nego umre kaže , što rade oni ljudi na krovu
susjedne kuće , a kad pogledaju tamo oni koji ostaju niš nevide .
Znam za takva bar tri slučaja dosad .

E što reći na to , možda umirući stvarno vidi anđele kako veza sa tjelom slabi ?
Ili neka druga astralna ili ina bića .
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 21:32   #12
mislim da ipak ima neka veza...
Amicitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 05:28   #13
Stane, stane. Neki poslije krenu ,a neki se ne mogu vise popraviti.
Ne samo rucni satovi vec i ostali u kuci. U mojoj obitelji uobicajena pojava.
I ne samo satovi i vage posandrcaju.
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 22:58   #14
tražila sam malo po netu i nisam ništa našla o vezi smrti i satova, ali sam našla stranice o ljudima koji ne mogu nositi ručne satove jer im prestaju raditi nedugo nakon što ih stave.

piše do 75% ljudi koji su imali NDE (near death experience) ima taj problem.
također se spominje da se to dešava kod ljudi koji imaju problem s naelektriziranošću (koje često speče struja), u kojem slučaju bi navodno na sat mogao utjecati jači magnetski i električni naboj tijela kod tih ljudi

to bi moglo objasniti da kod smrti na zaustavljanje ručnog sata utječe nekakva promjena u elektro-magnetskom naboju tijela. opet, to ne objašnjava sve fenomene kao ove koje je iznio/ijela nimrodel.
spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 17:32   #15
Mozda je morbidno, al imam cetiri takva sata.Zao mi ih baciti. Dakle cetiri smrtna slucaja u obitelji. Samo je jedan bio na ruci pokojnika. Drugi je veliki zidni sat, treci je rucni al nije bio na ruci te osobe i cetvrti je mali sat za komodu ili sl.
Svi su stali u minutu smrti njihovih vlasnika. Samo jedan sat je nakon par dana krenuo.
Veliki zidni je bio na popravku, al nije uspjelo.
A vaga je nakon par mjeseci opet radila dobro.
Samo je zidni bio na navijanje, ostali na baterije.
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 20:55   #16
Kod pojave smrti kao takve,gdje je definiran prestanak djelovanja tijela(što uključuje i zasad nedovoljno istražen mozak),energija tog tijela "nestaje" i gubi se svijest što je jedan oblik protočne energije (pojašnjenje:jedinica za napon je volt V,iza volta se krije J/Q (đul po kulonu) gdje je đul Energija;u struji se javlja pojava Odbijanja Iona R-otpor) kod protočne energije nejavlja se otpor radi rezonantne frekvencije """"to su Kinetičke , Mentalne , 3 oko,reiki, Meditacija,viši stupanj svjesti(Sai Baba) ,..."""

To je zapravo "ljudski oblik struje ajmo ga tako nazvat"

Da skratim--Energija nemože nestat i nemože iz ničega nastat-- kod "višeg stanja", smrti, oslobađa se ta protočna energija i ona djeluje na okolinu Zbog toga postoje razna iskustva ljudi koji su bili neposredno uz ljude koji su umrli ili
su Išli kod bioenergetičara(čovjek koji ima razvijenu sposobnost da zapadne u viši stupanj svjesti gdje oslobada sebe ono JA ,i djeluje na tuđe JA,,gdje ljudi često osjete nešto tj vručinu radi povečane doze energije,,a i svi znamo da prolaskom struje kroz otpor jadan dio energije pretvara se u toplinu))

E i sad kod oslobađanja te energije ona djeluje na okolinu (čovjek se poveže s prirodom iako on nije svjestan on je dio prirode "NE POSTOJI MAJKA PRIRODA" živa biča su majka priroda Mo smo dio svega što nas okružuje htjeli mi to ili ne......Da skratim 3.put) Pošto satovi imaju fini mehanizam posebno ovi skuplji satovi ta energija može poremetit tok gibanja Fine energije(struje)koja teče tim satom i zato "može" doč do pojave kad sat stane,,pa i do toga da se više nemože popravit.

Ko se bolje razumije u Elektrotehniku ili Fiziku zna da postoje polja oko svake energetske točke tj. postoji fokus energije i polje koje je razrjeđen oblik energije... U ostalom Sve oko nas je energija "NE POSTOJI MATERIJA"
Materija je Zgusnut oblik energije koja je poništena -taj procesa se javlja kod Ahezije i kohezije gdje postoje međudjelovanja atoma .Atomi se sastoje od elektrona , protona i "neutrona", a oni se sastoje od još sitnijih čestica te još sitnije od sitnijih i nakraju najsitnije čestice su zapravo Energija) zato energiju nebismo trebali odvajati od materije ,materija je samo jedan sub oblik energije.... Ovo se može pokrijepit i činjenicom da je "Einstein" - nije u potpunosti on al da sad o tome nedužim tošao do famozne formule E=mc#2
Gdje je E=energija M=bilo koje tjelo koje ima masu(a masa Materija je energija) i c= brzina svjetlosti ,na kvadrat što se poslje preračunava ,
Znači bilokoje tijelo kada mu damo dovoljnu količinu energije(tj.brzine a brzina je rad,to je energija) da razbije svoju kristalnu rešetku može dati Apsurdnu količinu energije --Energija koju danas koritimo prirodna voda i slično je samo jedan višak, mrvica kruha ,kamenčić u planini s obzirom na energiju tog tijela.

Pa sa Karepovcem i sličnim odlagalištima smeča uz određene uvjete pokrenuti i lančanu reakciju nekontroliranih razmjera otpuštanja energije ,,Gdje se energija za otpuštanje druge energije stalno ponavljaju i jedna drugu potiče poput lančane reakcije,,gdje je jedini gubitak tj. otpor prelazak za pokretanje drugog tijela ,, mogli bi s ovo smeša šta imamo Raznjeti Čitavi sunčev sustav i od njega stvorit crnu rupu gdje bi došlo do zakrivljenja Vremena (kao što je materija blokirani oblik energije tako je i energija zatvoreni oblik vremena ) mogle stradati i još neke galaksije a da neprišam o pojavi stvaranja nematerije i štza bi se onda desilo....Hm nisam ovoliko točaka ,navodnika ,a nisam ovoliko ni pisa na kompu pa nesičam se kad..
Prvi put postam na ovom forumu i več sam se zapriča Slučajno sam naletija tražija neke drajvere za volan i iša počirit šta ima u rubrici znanost i izgubija cili dan ...Tj. nisam ga izgubija ima ovdi pametnih stvari za stat pa razmišljat svaka čast samo tako

__________________________________________________ _____
Za kraj piča se o vremeplovima ,,kad ljudi prihvate da je materija Energija,,,pa dođe do industrujeske revolucije,,,Pa prihvate da je Energija "Vrijeme"->još uvjek pre škur izraz za na stotine formula koje se kriju iza vremena..možda jednog dana i stvore vremeplov,,a možda i neki ludi znanstvenik preskoči ova saznalja i slučajno dođe do otkriča kao šta je najčešči slučaj u fizici gdje ljudi primjenjuju otkriče,,a fizika nije definirala o čemu se tu zapravo radi Možda me moji čukun čukun unuci dođu posjetit ,,
DO TADA JOŠ SAMO DVIJE INDUSTRIJSKE REVOLUCIJE OTKRIČE BOMBA I AKO SE MEĐUSOBNO NEPOUBIJAMO(što je malo vjerojatno) JEDNOM SE OVO I OSTVARI Vječni optimisti stoje uz mene ,ako ste razumili šta oču reč.
do pisanja
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:34   #17
Quote:
nimrodel kaže:
Mozda je morbidno, al imam cetiri takva sata.Zao mi ih baciti. Dakle cetiri smrtna slucaja u obitelji. Samo je jedan bio na ruci pokojnika. Drugi je veliki zidni sat, treci je rucni al nije bio na ruci te osobe i cetvrti je mali sat za komodu ili sl.
Svi su stali u minutu smrti njihovih vlasnika. Samo jedan sat je nakon par dana krenuo.
Veliki zidni je bio na popravku, al nije uspjelo.
A vaga je nakon par mjeseci opet radila dobro.
Samo je zidni bio na navijanje, ostali na baterije.

desilo mi se isto sa zidnim satom kad mi je umrla teta pre par mjeseci. sat je opet proradio posle nekoliko sati.

desilo mi se i nocno budjenje tacno u isto vrijeme kad je jedna bliska osoba umrla i tek sam kasnije saznala za sat smrti. budjenje se ponavljalo tri noci uzastopno u isto vrijeme, iako sam tada zbog velike zalosti pila sedative kako bi mogla da spavam.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 19:47   #18
Čula sam više puta za to.
red 2 mj mi je umrla baka od dečka u bolnici. Oni su tamo rekli da je umrla u 7 ujutro, a "svekrva" je rekla da ju je vidjela malo nakon toga ujutro i da je izgladala kao da je već par sati mrtva ( njega u bolnici je bila strahovito loša, pa lako moguće da oni cijelu noć nisu posjećivali pacijente).Zidni sat u njenom (bakinom) stanu je tu noć stao u 3 i 15. Ne znam da li je proradio.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 14:05   #19
Quote:
spark kaže:
ovo je poznati fenomen, dakle, sat se zaustavi u točno vrijeme kada je osoba umrla, a kada se skine s ruke ponovno proradi
Ja imam sat To je jaaako dobar i precizan sat Pokazuje tocno ono vrijeme kao i Dnevnik. Dakle, kad dnevnik pocme u 19:30 i na mom satu je tocno 19:30 !
Sinoc sam cekala da pocme devnik. ...i pocea je...zatim san pogledala moj sat....na njemu je bilo => 19:29 !!!!! Znaci li to da san imala jednominutno vantjelesno, vanzivotno iskustvo, a da se toga ne sijecam!?
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:47   #20
Quote:
Taisa kaže:
Ja imam sat To je jaaako dobar i precizan sat Pokazuje tocno ono vrijeme kao i Dnevnik. Dakle, kad dnevnik pocme u 19:30 i na mom satu je tocno 19:30 !
Sinoc sam cekala da pocme devnik. ...i pocea je...zatim san pogledala moj sat....na njemu je bilo => 19:29 !!!!! Znaci li to da san imala jednominutno vantjelesno, vanzivotno iskustvo, a da se toga ne sijecam!?

ne, to znaci da ne kuzis o cemu pricamo.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.