Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2003., 22:16   #21
Quote:
bankei_ri kaže:
A i te fasade me brinu
Fasada je najmanji problem. To je kozmetika, ne utjece direktno na kvalitetu zivota.

Liftovi od Franje Josipa koji se sa godinama sve cesce i cesce kvare su PRAVI PROBLEM.

U mom neboderu su bili od nekog Srpskog proizvodjaca, pa nije bilo djelova za popravak. Krpalo se pomalo....

Cik pogodi koliko kosta izmjena liftova i tko ce ju platit?

A svi su ti neboderi gradjeni prije 30ak godina, a to je vec puno za jedan lift.....

Inace, zivotni vijek jednog nebodera bi trebao biti 100 godina. Ako nije u Candekovoj.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 22:38   #22
Quote:
bankei_ri kaže:
Usput budi rečeno, jučer sam gledao jedan teren na Viškovu-Furićevo, malo prije benzinske pumpe, 500 metara nizbrdo od glavne ceste na lijevu stranu (kad se ide iz Rijeke). Uglavnom 800 m2 = 20,000 EUR. Prilaz s jedne strane je bijeli put pristojne širine, a s druge asfalt širine jednog auta. Teren je relativno ravan, komunalije na 30tak metara udaljenosti, papiri OK, unaokolo se gradi kao da će sutra zabraniti daljnju gradnju
I ja i muz smo bili dvije godine u fazi "idemo gradit kucu". Obisli smo jedno 30ak terena i zapocetih gradnji (cak sam bila i tu gdje ti spominjes).

Kad smo stavili sve na papir, ispalo je da dok zakopas prvu lopatu iskesiras 80-100 milja maraka (ovisno o pocetnoj cjeni terena, tada su jos bile marke pa mi se neda sada to precunavat).

Nadalje smo zakljucili da jedna cigla kosta jednako na Viskovu, Gornjoj Drenovi ili u Kostreni (u susjedstvu sa Stokicem). Razlika je samo u cjeni terena i da i nije neka bjesna razlika ako te ta kuca u Kosteni u konacnici kosta 10% vise nego na Drenovi.

Od kuce smo tada definitivno odustali. Onako za foru nakon jedino godinu dana malo smo obisli neke od terena i zapocetih gradnji koje smo tada gledali. Samo na jednom terenu je u medjuvremenu poceta gradnja.

Ljudi moji, besparica je, ljudi nemaju novaca za gradit i kupovat kuce.

Jeste li sigurni da cete cjeli zivot zivjeti u Rijeci? Kucu cete tesko prodat uopce, da ne spominjem hocete li dobit za nju lovu koju ste u nju "utukli".

Prema tome, kada se radi o kuci, ja sam misljenja da se isplati dat vise za atraktivniji teran.

Sva sreca da smo tada odustali od kuce. Kada bi mi tada netko rekao da cu zavriti u Minhenu, rekla bi mu da je lud.

A gdje bi sada sa zapocetom gradnjom?

Moji roditelji su gradili kucu u vrijeme Titovih kredita koje je pojela inflacija. Sjecam se da je stari zadnju gopdinu kredita otplatio na jednoj uplatnici i da je cjena uplatnice bila veca od rate kredita.

danas toga vise nema.

Vremena su teska, neznas gdje ces radit sutra (ako ces uopce imat posla). Imas stan, prodas ga, kupis gdje ti pase. Kuca je kamen oko vrata. Kuca je dobra samo ako su ti je ostavili starci. Ako ces ju gradit sam, osudjen si na vjecno siromastvo.

U HR moras 6 mjeseci stedjet da platis npr. majstora da ti postavi plocice u kupaoni. Ako ih neznas postavit sam.....
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 23:29   #23
E bas si se raspisala

Inace, u 24.-ki upravo postavljaju nove liftove, a stan koji smo tamo gledali je na 12. katu (mozda bas ovaj u koji je tvoj procurio ), relativno je ok, ima nove radiatore i relativno ok cijenu.

No, mene strah upravo onoga sto si napricala. Neboder u kojem smo sada nema puno takvih problema, svi susjedi su uglavnom uredni i pristojni. Jedini problem je neka baba u susjednom neboderu kojoj je gust bacati stvari kroz prozor. Jednom sam ujutro prije posla naisla na auto pun - svjezeg sira

Nista, idem po bolju polovicu da procita sve ovo )
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 09:06   #24
jutro je pametnije od veceri...

ali sam ga natrkeljala, majko mila!

Mogla bi zamjenit Vedranu Rudan u Burzinoj kolumni...

Zaboravih vam spomenut jednu zgodu...

Kupili mi 97' Golfa III (onog sta je cjelom naselju sluzio kao izvor rezervnih djelova), uvezli ga iz Njemacke. Parkirali ga mi navecer blize neboderu, ispod lampe, jerbo ima privremene Njemacke tablice i jos nije osiguran u HR, pa da nebi nedaj boze bas tu noc bio ukraden.

Ujutro se dignemo ranije, treba ic auto ocarinit, registrirat, vozit ga na procjenu za kasko..... Muz pogleda sav ponosan kroz prozor......kad ono Netko je odozgora na auto bacio nesto sta je na prvi pogleda izgledalo kao kantica piture.....

Uzmi krpu i trk dole..... Nije bila pitura, nije bio jogurt, vise nesto kao edigs.... ili ona pitura za zidove... ajd brzo auto u aotopraonicu.... na srecu, sve se opralo....

Prema tragovima rasprskavanja te "piture" moglo se je nedvosmisleno zakljicti odakle je bacena, ne bas sa kojeg je kata, ali krug sumljivaca je bio jedno 5 stanova.... Tko bi rekao, izvana sve fini ljudi....

Inace jos sam samo jednom u dvije godine parkirala tog golfa blize neboderu (inace sam ga ostavljala negdje na doljnjem djelu parkiralista). Dosla sam sa posla doma i morala sam za jedno sat vremena ic opet nekamo. Tada su mi ga izgrebli po cjeloj duzini, vjerojatno kljucem....

Ma znam da se te stvari desavaju i u manjim zgradama, nije kriv neboder. Ali neboder ima veliku koncentraciju ljudi na malo prostora, nazalost u njemu zivi puno ljudi koji nisu civilizacijski dorasli takvom nacinu zivota. Kako se ono kaze, sto ljudi sto cudi....

U manjoj se zgradi ljudi ipak vise medjusobno poznaju, i da u zgradi ima recimo 12 stanova, nevjerujem da bi mi se neko usudio bacit pituru na auto a da bude siguran da nece bit otkriven...
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 09:21   #25
Quote:
Lei kaže:
Inace, u 24.-ki upravo postavljaju nove liftove, a stan koji smo tamo gledali je na 12. katu (mozda bas ovaj u koji je tvoj procurio ), relativno je ok, ima nove radiatore i relativno ok cijenu.

Broj 47, jogo istok?

Da mislim da je taj stan ispod mojeg. A ima li mozda i novi parket u DB?

Taj susjed (jedan bracni par oko 50-60 godina, djeca ne zive sa njima u stanu) prodaje stan vec od 2000. g, kada sam ja prodavala svog trazio je za svoj 120k DM, stan nema otkupa. Nije bilo pretjeranog interesa. U stanu je tada jos imao "socijalne" plocice u hodniku i kupaoni (iste one sta su na stepenistu - vjerujem da su jos i sada). Moj je stan bio preuredjen, pa kad smo mi prodavali svoj susjed je bio u komi jer je nas bio u puno boljem stanju i jos jeftiniji.

Jedino ako je to vec novi vlasnik?

Do mene je stanovala prof. Paravic, ona je predavala mislim matematiku u CZKUOIK. Na ~5. katu stanuje prof. Karuza (fizicarka sa faksa).


Ako kazes da mjenjaju liftove, mislim da neces pogrijesiti ako kupis tamo stan. Lokacija je stvarno super. 4orka ti staje ispred nebodera! (nema buke). Uopce ti netreba budilica, 7:30 - 8:00 te bude djeca koja dodju u skolu.

Novi radijatori su prednost, ali nisu uvjet. Ako kupujes stan sa starim radijatorima, daj vlasniku diskretno do znanja da poznajes problematiku i pokusaj malo oborit cjenu. Pa si onda sama montiraj nove.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 09:37   #26
Lei, imas PM.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 13:02   #27
Ej Skali agentice, ohladila si me od nebeskih visina
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 13:28   #28
E, bankei_ri, lako tebi kad trazis nesto malo... Ti ces mozda jos naci nesto u manjim zgradama.... Ja sam vec ocajna jer ono sto mi odgovara kosta preko 100,000 Eu A da ne pricam koliko iritantni znaju biti ovi iz agencija "Krasan stan! Predivna prilika! Super pogled!"... malo morgen.

E, da... a i koja im je to fora da jedan te isti stan kod jednih kosta vise nego kod drugih?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 15:40   #29
Quote:
bankei_ri kaže:
Ej Skali agentice, ohladila si me od nebeskih visina
Ma ajde, ne se bojat! Nisam ja zbog toga pobjegla u EU

Neboder je dobar kao privremeno rjesenje.

A meni se nikad nije bas svidjao jer ja sam ti djevojka sa sela, iz kuce u cijem dvoristu je uvjek bila macka, u garazi mali motorin, a nedaleko plaza i na rivi barka...

Ali navikne se covjek na sve... pa i na "veliki" grad i 13. kat!
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 15:52   #30
agencije...

Obecajem da cu bit kratka...

Kada so mi bili u fazi "idemo gradit kucu" i obilazili terene i zapocete gradnje od Kostrene do Pobri, uglavnom svi tereni su bili "boze sacuvaj, pa samo bi lud tu gradio". Tako da mi je nakon dva mjeseca pukao film i rekla sam jednom agentu da sta pravi budale od nas, jel bi on gradio kucu u nekoj vrtaci iz koje se pogled pruza na susjedov kokosinjac, i do kojeg se nemoze autom uopce...

Onda je rekao da nebi. Od onda smo tek vidjeli prave terene, za ne bas drasticno vise novaca.

Poanta: prvo te vodaju i pokusavaju prodat ono sta se nemoze prodat. Onda ti kazu "to je to, izaberite pa se javite". Nakon sa im se ne javis, pa te pocinju zvati i pokazivati normalne stvari.

Najbolje je kad covjek zna sta i gdje bi htio, pa onda trazi od agencije da mu pokaze nesto takvo upravo tamo.

Kad sam ja prodavala stan, obilazili su ko stejnice, ali nijedan nije doveo niti jednog interesenta za pogledat. Vise ih je zanimala provizija nego kvaliteta drvenarije u stanu...

Nakraju sam nasla kupca privatno.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 22:09   #31
Agentice,
Iako ne poznajem podrucje o kojem se govori svida mi se da si nasla vremena opsirno i detaljno opisati situaciju kupovine - prodaje i sigurna sam da ce koristiti nekome.
Nije mi jasno da agenti uzimaju proviziju od kupaca? U US proviziju placa prodavac a ne kupac, e svasta i kod nas.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 22:46   #32
Agentica je savrseno opisala zivot u neboderu. Sa dobrim i losim stranama. ja sam bila na 12 katu. Osim sto se smece nije ostavljalo po hodnicima niti su ga cucki razvlacili - mnogo, mnogo stvari se podudara.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 10:45   #33
Quote:
LaPerla kaže:
Nije mi jasno da agenti uzimaju proviziju od kupaca? U US proviziju placa prodavac a ne kupac, e svasta i kod nas.
ovdje svi plaćaju proviziju i kupci i prodavatelji


btw, moja kolegica živi u neboderu u Rastočinama i imala je manje sreće od Agentice, naime, na njezin auto pao je poprilični komad fasade
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 11:48   #34
Evo da ponovo malo ozivimo ovu temu

Kakvi su stanovi u NN Krnjevo, u Medovicevoj? One tamnije zgrade (al sam ga opisala, svaka cast ).

Znam da su prvi red do zaobilaznice, ali to nam nije neki veci problem jer cemo tako i onako staviti kroz par mjeseci aluminijsku stolariju, a stan ce biti klimatiziran, tako da ljeti nema potrebe za otvaranjem prozora. Ono sto nam je bitno da ima vrlo funkcionalan raspored i moze se jako, jako lijepo urediti (sad je uzasno opremljen).

Kako se cijene uopce krecu na Krnjevu? Ono sto vidim po oglasima i sto traze ljudi za pocetnu cijenu je o-ho-hooo. Primjerice za 80m2, 110000 Eu! Ili 68000 za 70-ak kvadrata za stan koji je *katastrofa* u zgradi koja se raspada. Da li je 1000Eu/m2 previse za stan u novijoj zgradi (mislim da je krajem 80tih gradjeno).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 08:40   #35
Quote:
Kako se cijene uopce krecu na Krnjevu? Ono sto vidim po oglasima i sto traze ljudi za pocetnu cijenu je o-ho-hooo. Primjerice za 80m2, 110000 Eu! Ili 68000 za 70-ak kvadrata za stan koji je *katastrofa* u zgradi koja se raspada. Da li je 1000Eu/m2 previse za stan u novijoj zgradi (mislim da je krajem 80tih gradjeno).
Pravo da kažem, nisam primijetio ikakvu logiku u cijenama stanova u RI. Svi traže slično para makar se stanje stana i zgrade i lokacija divlje razlikuju. Doduše ne znam da li tu cijenu na kraju i postignu. Jedini kvart sa (u pravilu) jeftinijim stanovima je Centar, sve ostalo je isto (bar po oglasima). To mi je potvrdio i jedan "agent za nekretnine". Gdje si našla stan po 1000 EUR/m2 u novijoj zgradi?? Pogađam: ili je na 16. katu ili ima 90m2

Moram priznat da sam (opet) sve bliži kući... Montažne se nude ključ u ruke za cca 400 EUR/m2. I izgleda da nisam jedini, iz članka u NL koji govori o broju prvašića koji su ove godine krenuli u školu, najveće OŠ na riječkom području su Kastav i Viškovo, ispred svih gradskih škola, koje bilježe 50% manje upisanih. Na Pećinama ove godine nema niti jednog prvašića!
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 14:43   #36
Quote:
bankei_ri kaže:
Gdje si našla stan po 1000 EUR/m2 u novijoj zgradi?? Pogađam: ili je na 16. katu ili ima 90m2
Evo, cetvrtak ga kaparimo. Cijena je 1000 Eu/m2 (kad zbrojis ono sto cemo dati i otkup), stan ima 85m2, na 4. katu je, zgrada je gradjena krajem osamdesetih (NN Krnjevo). Ljudi nisu ni mogli traziti vise, jer je stan strasno zapusten - treba sve zidove ofarbati i promijeniti sve plocice (sto tako i onako treba napraviti u svim stanovima koje smo gledali).

Nije bas ono sto smo trazili (recimo nema cisti panoramski pogled, nema centralno), ali je raspored prostorija jako dobar (3s+DB+blagovaona+2 sanitarije+2 lodje + susiona+drvarnica, ima i lift, dosta parkinga). Sve drugo sto smo gledali je ili bezobrazno skupo ili neracionalno iskoristeno (recimo 80m2 od kojih >10 ode na hodnik!?) ili je pozicija grozna....

Sad se samo nadam da ce procjena proci bez problema i da cemo dobiti kredit.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 15:36   #37
Prednosti i nedostaci kvartova u Rijeci

Htio bih kupiti stan u Rijeci pa me zanimaju objektivna mišljenja o pojedinim kvartovima te veza između "kvalitete" kvarta i cijene metra kvadratnog.
Leviathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 15:44   #38
Quote:
Evo, cetvrtak ga kaparimo. Cijena je 1000 Eu/m2 (kad zbrojis ono sto cemo dati i otkup), stan ima 85m2, na 4. katu je, zgrada je gradjena krajem osamdesetih (NN Krnjevo). Ljudi nisu ni mogli traziti vise, jer je stan strasno zapusten - treba sve zidove ofarbati i promijeniti sve plocice (sto tako i onako treba napraviti u svim stanovima koje smo gledali).
Čestitam!!! Blago tebi, riješila si glavnu muku. Eeeee...

Pa i nije tako strašno zapušten ako treba samo to što kažeš Zamisli da još moraš osim pločica bacit sve sanitarije i vanjsku stolariju zamijenit PVCom. To bi bio trošak.

Doduše cijena me zabrinula. Ako tako velik stan ide za 1000 E/m2 (a nije u idealnom stanju) što li mene čeka za 55m2, valjda 1200E/m2? Već se vidim negdje u Podkilavcu
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 15:49   #39
Nešto "mudrosti" možeš pokupiti na

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=20886
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 16:36   #40
Quote:
bankei_ri kaže:
Pa i nije tako strašno zapušten ako treba samo to što kažeš Zamisli da još moraš osim pločica bacit sve sanitarije i vanjsku stolariju zamijenit PVCom. To bi bio trošak.
Trebat ce i to, ali ne odmah (ruzno je i staro, al valjda cemo prezivjeti s tim dok ne skupimo novce).
Quote:
bankei_ri kaže:

Doduše cijena me zabrinula. Ako tako velik stan ide za 1000 E/m2 (a nije u idealnom stanju) što li mene čeka za 55m2, valjda 1200E/m2? Već se vidim negdje u Podkilavcu
Ma ima, samo moras biti uporan. Kolegica s posla je kupila jednosobni u plavom nizu (znam, zgrada je koma
), za nesto malo vise od 1000 Eu/m2.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.