Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2007., 11:33   #61
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
E, sorry ali nikako mi se ne sviđa ideja komad zemlje i krava. Nisam taj tip (koji voli raditi ).
Budimo realni, čovjek je društveno biće. Vrlo brzo tvoje maslinovo ulje mijenjao bih s tobom za moje odojke. Dolazimo do trampe. E, i sad bi već mogli doći na dio gdje se povijest ponavlja. Slijedi zlato kao zamjena za lakšu izmjenu dobara i još samo da se netko sjeti zlato zamijeniti za potvrde o zlatu. (Naravno, to bih bio JA ). I sad zamislimo opet par tisuća godina od danas gdje smo imali ovu ideju i što bi se dotad (opet) primijenilo...?

Radije bih odabrao onu svoju ideju o zaradi iznad inflacije. Nije kredit loš, problem je što većina ljudi kupuje potrošna dobra s kreditom. Da kupimo investiciju na kredit, bio bi nam to bolji posao.
Kako onda objasnjavas juznoamericke civilizacije koje su bile jako napredne i organizirane, a u nekim aspektima su nadmasile nasu civilizaciju, a nisu se temeljile na novcu, zlatu i sl. nego na trampi. Jer vidis, ja nisam neki strucnjak no kod trampe nema onog sto nazivamo profit.

PS: maslinovo ulje i odojci ne zive na istom teritoriju, nikako, odojci zive u slavoniji a maslinova ulja u dalmaciji. Da banaliziram: jedi sezonski i pravi suncokretovo ulje...

Da, covjek je drustveno bice... ustvari: plemensko. Tek odnedavno zivimo u porodicama od okoprilike 4 clana... a takve porodice su idealne za eksploataciju, tako razmrvljeni ljudi ne mogu sami sve proizvesti, a danas su toliko indoktriniani da cak i misle da ne mogu nista proizvesti. Zato su ovisni o sistemu stopostotno, a kud ces idealnijeg roba, pardon potrosaca... po kojem mozes srat na koji god nacin hoce jer potrosac jednostavno nema izbora.

To divno robovlasnistvo... a trajat ce dok bude resursa koje se moze silovati i nemilosrdno iskoristavati, ne usuđujem se ni pomisliti sto ce se desiti kada svega toga pođe ponestajati... kako ce se snaci svi ti nesposobni uredski ljudi u kravatama boga pitaj. Vrijeme promjene dolazi, cak se i klima mjenja... mnogi ljudi vjeruju da ce ovakvo stanje potrajati u vjecnost ali ja ne pusim tu pricu, jerbo ovakvo drustvo pociva na ekspanziji koja se ne moze odrzati unedogled.

http://www.youtube.com/watch?v=v40kP...watch_response

Pogledajmo. Neprocjenjivo.

Zadnje uređivanje Vuk samotnjak : 20.07.2007. at 12:25.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:29   #62
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
AKo ti se da pogledaj sto su ljudi sposobni uciniti ako samo pođu malo misliti.

http://www.youtube.com/watch?v=6s6wZqFh9RY

http://www.youtube.com/watch?v=avQliiEhexo

http://www.youtube.com/watch?v=ekVAmWxbnqE

Pogledaj molim te ove filmove. Ovo je put ka slobodi. A moze ga se izvesti na mnogo nacina, nasao sam ove primjere. Ne postoji jedan nacin na koji bi ljudi trebali zivjeti.
Otkad sam ja to shvatio
http://img507.imageshack.us/img507/5...31smallsw4.jpg

Inače, generalno se slažem sa tvojim principima i načinom razmišljanja, jedini problem je što smo već debelo zaglibili u ovaj sustav te bilo koja pozitivna promjena je sada teža nego da se mislilo prije i pokušalo preventirati sranje.
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:19   #63
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Da, covjek je drustveno bice... ustvari: plemensko. Tek odnedavno zivimo u porodicama od okoprilike 4 clana... a takve porodice su idealne za eksploataciju, tako razmrvljeni ljudi ne mogu sami sve proizvesti, a danas su toliko indoktriniani da cak i misle da ne mogu nista proizvesti. Zato su ovisni o sistemu stopostotno, a kud ces idealnijeg roba, pardon potrosaca... po kojem mozes srat na koji god nacin hoce jer potrosac jednostavno nema izbora.
A gdje smišljavaš takve stvari. Na planeti živi 8 miljardi ljudi, da hoćemo nema šanse da svi zasadimo vinove loze i živimo izolirani a opet sa kavim takvim tehnološkim standardima.
Zamisli da nemamo usisavača, modernih sanitarija, frižidera, autocesta i satelitske antene.

Na planeti na preko 7 miljardi to bi postalo neizdrživo, ljudi bi umirali od boleština, gladi i ratova uzrokovanih nedostatkom komunikacije.
Klalo bi se zbog zgodne izlolirane kućice na rubu, (jer uvijek ima onih kojima je lakše krast nego napravit) zbog nedostatka organizirane policije.
A da ne govorimo da mi treba 2 tjedna rada na poslu da zaradim za klimu i treba mi 10 godina da napravim izoliranu kućicu sa vinovom lozom...

Društvo je smišljeno da maksimiziramo svoj posao. Novac je samo simbolika posla kojeg si obavio. Olakšava trgovinu, umjesto da mjenjam 2 tona maslina za frižider i usisavač, prodat ću masline pa odabrat onaj usisavač koji želim a ne onaj koji mi se nudi zbog trampe.

Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Covjek ode u trgovacki centar umjesto da se bavi npr. permakulturom.

Dijete uzme playstation i pazi igra na njemu nogometa umjesto da ide vanka druzit se i igrati stvarnog nogometa.

Zena gleda sapunice umjesto da cita knjige o odgoju djece.

Ako svijet treba otic kvragu radi neke promjene neka ode kvragu, samo ovakvo stanje se ne moze opravdat, a majke mi ni trpit. - ne vise.
Permakultura je precjenjena. Ja osobno se nebih bavio time nikada. To je još jedno New age smeće kao Sai Baba i kristaloterapija.

Ja sam uzeo PC i ubijao zombije umjesto da sam izašao van i ubijao zombije. Hebemu baš sam blesav.
Kompjuterske igre razvijaju inteligenciju, reflekse i socijalizaciju. Dokazano.

Žena koja radi 8 sati dnevno, kuha ručak i slične poslove zaslužuje 30 minuta odmora. A kako će se odmarati to TI nesmiješ određivati, čak štoviše borio bih se za pravo da mi netko ne određuje kako provodit slobodno vrijeme.

Želja za propastću svijeta može biti naznaka nekih većih problema. Razlog što ti nemožeš tripit ovaj svijet (kakve su stvari trpili ljudi da bi preživjeli.....) nema veze sa ovim svijetom nego s tobom. Pitaj se kako se ti trebaš promjeniti da bi bio sretan, a ne svijet.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 20:22   #64
Ovakav tonalitet ne volim, u tvojim rijecima se njusi neka frustracija.
Neargumentiranu raspravu ne volim, no ipak cu pokusati odgovoriti na ovo koliko god to moglo izazvati daljnjeg pljuvanja sa tvoje strane.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
A gdje smišljavaš takve stvari.
Kod kuce.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Na planeti živi 8 miljardi ljudi, da hoćemo nema šanse da svi zasadimo vinove loze i živimo izolirani a opet sa kavim takvim tehnološkim standardima.
Zamisli da nemamo usisavača, modernih sanitarija, frižidera, autocesta i satelitske antene.
Vidis, ja nisam znao da nas vec ima 8 milijardi, no upravo je to i problem... svijet nije dizajniran za 8 milijardi vrhunskih predatora koji uzgajaju svoju hranu do tolikih proporcija da prdez te hrane (krava) ispusta vise metana i staklenickih plinova nego sve termoelektrane svijeta. Promjena se mora događati postupno, a jedna od promjena je smanjenje broja stanovnika na zemlji... mislim, postoje metode, ne treba izmisliti nista revolucionarno. E sad, kad dođes na milijardu ljudi lako ces za njih naci rjesenje, pa budu svi mogli imati kucicu sa vinogradom. A covjek je od svog postanka plemensko bice... to se zna, a ovaj tip civilizacije je mlad, i upravo zbog svoje neprirodnosti, umjetnosti, ovakav sustav je neodrziv: kako za pojedinca tako i za vrstu u konacnici.


Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Na planeti na preko 7 miljardi to bi postalo neizdrživo, ljudi bi umirali od boleština, gladi i ratova uzrokovanih nedostatkom komunikacije.
Klalo bi se zbog zgodne izlolirane kućice na rubu, (jer uvijek ima onih kojima je lakše krast nego napravit) zbog nedostatka organizirane policije.
A da ne govorimo da mi treba 2 tjedna rada na poslu da zaradim za klimu i treba mi 10 godina da napravim izoliranu kućicu sa vinovom lozom...
Opet ne shvacas bit, promjena mora biti postupna. Nitko ne kaze da treba odbaciti tehnologije, vec se kaze da mozemo zadrzati kompjutere ako oni ne stete okolisu, ali ako npr. mobitel antene ubijaju pcele onda treba smislit nesto drugo.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Društvo je smišljeno da maksimiziramo svoj posao. Novac je samo simbolika posla kojeg si obavio. Olakšava trgovinu, umjesto da mjenjam 2 tona maslina za frižider i usisavač, prodat ću masline pa odabrat onaj usisavač koji želim a ne onaj koji mi se nudi zbog trampe.
Kao prvo, drustvo nije smisljeno, nego je takvo postalo samo od sebe, opet postupno. A ako je smisljeno, onda jest smisljeno kako bi maksimizirao svoj posao - tj. kako bi bio rob svog radnog mjesta.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Permakultura je precjenjena. Ja osobno se nebih bavio time nikada. To je još jedno New age smeće kao Sai Baba i kristaloterapija.
Argumente molim.

Permakultura je jedino sto ja mogu navesti kao potencijalni spas.

Evo i argumenti:

http://www.youtube.com/watch?v=a7pMDHJ1sbY

http://www.youtube.com/watch?v=3Z1whRU2F9A

http://www.youtube.com/watch?v=njP4Nl_lGpo

http://www.youtube.com/watch?v=PLe44PYApGM

Molim elaboraciju, nemoj govoriti "ovo je glupost, ono je glupost" jerbo to nije uopce nikakav argument.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ja sam uzeo PC i ubijao zombije umjesto da sam izašao van i ubijao zombije. Hebemu baš sam blesav.
Ti rece.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Kompjuterske igre razvijaju inteligenciju, reflekse i socijalizaciju. Dokazano.
Inteligenciju, za sta? Reflekse? Pa jesi li ti vidio klince (ljude) koji sjede pred kompjuterom, gotovo svi su predebeli i nemaju reflekse da mogu pobjec od omanjeg pekinezera, a kamo li nesto vise.

Igranje igara na kompjuteru razvija socijalizaciju? I to je dokazano znanstveno? Da likovi koji igraju kompjutera imaju vise sanse za upoznavanje i sviđanje zgodnim i pametnim curama? Da likovi koji po cijeli dan sjede za kompjuterom imaju vise smisla za komunikaciju sa drugim osobama iz stvarnog svijeta? Covjece, pa svi upozoravaju da je to jedan od problema danasnjice, da su ljudi asocijalni postali... umjesto feste oni igraju igrice i gledaju sapunice.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Žena koja radi 8 sati dnevno, kuha ručak i slične poslove zaslužuje 30 minuta odmora. A kako će se odmarati to TI nesmiješ određivati, čak štoviše borio bih se za pravo da mi netko ne određuje kako provodit slobodno vrijeme.
Ja sam rekao da zena treba staviti svoje dijete na listu prioriteta ispred sapunice na televiziji, a ako si ti ustvrdio da ja nesto drugo tvrdim samo izvoli citirati. Uostalom gdje ja tvrdim da se zene ne smiju odmarati?

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Želja za propastću svijeta može biti naznaka nekih većih problema.
Nitko pametan ne zeli da svijet propadne. Ko zeli da nestanu planine, sume, rijeke, potoci, livade, vukovi, medvjedi, leptiri i pcele?

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Razlog što ti nemožeš tripit ovaj svijet (kakve su stvari trpili ljudi da bi preživjeli.....) nema veze sa ovim svijetom nego s tobom.
Tocno, jer ja ne mogu opravdavati i trpiti sranja bez da nesto pokusam promijeniti, pa taman to bilo i samo ukazivanje na problem - rijecima.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Pitaj se kako se ti trebaš promjeniti da bi bio sretan, a ne svijet.
Nigdje ne tvrdim da sam nesretan covjek, a da cu se slijepo kao ovca prilagođavati, ili da cu opravdavati neke stvari, necu - toliko iskrenosti prema sebi i svijetu jos imam.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 20:35   #65
Quote:
expozed kaže: Pogledaj post
a bas sam htio napisati da i ovak zivimo u neznanju, a ti bi jos smanjio obrazovanje, bili bi glupi kao ovaj smajl
Obrazovanje kakvo imamo izrazito je neefikasno. Sumnjam da djeca iz škole izađu s više od desetine onog što prema ocjenama znaju. Pošto su ljudi i s tim minimumom zadovoljni (obično ne osjete posljedice neznanja), zašto im ga braniti? Samo što onda vrijeme školovanja teba prilagoditi količini znanja koja se instalira. Sve u svemu, prvo bi trebalo nekako di9ći efikasnost, ali to je već predaleko od teme.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 20:38   #66
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Obrazovanje kakvo imamo izrazito je neefikasno. Sumnjam da djeca iz škole izađu s više od desetine onog što prema ocjenama znaju. Pošto su ljudi i s tim minimumom zadovoljni (obično ne osjete posljedice neznanja), zašto im ga braniti? Samo što onda vrijeme školovanja teba prilagoditi količini znanja koja se instalira. Sve u svemu, prvo bi trebalo nekako di9ći efikasnost, ali to je već predaleko od teme.
Po meni je ono jako efikasno u indoktrinaciji djece da ne sumnjaju u ono sto citaju.

Po meni skola bi trebala prvenstveno uciti djecu da budu plemeniti ljudi, a ne im trpati da uce npr. americke predsjednike redosljedom. Prioriteti su pogresni.

Jest da roditelji moraju djecu uciti kakve osobe da budu, ali tko ce roditelje naucit?
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 20:41   #67
Quote:
J.G. kaže: Pogledaj post
Otkad sam ja to shvatio
http://img507.imageshack.us/img507/5...31smallsw4.jpg

Inače, generalno se slažem sa tvojim principima i načinom razmišljanja, jedini problem je što smo već debelo zaglibili u ovaj sustav te bilo koja pozitivna promjena je sada teža nego da se mislilo prije i pokušalo preventirati sranje.
Dobra freza.

Da, duboko smo zaglibili, ali apsolutno sve mozemo ispraviti.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 21:19   #68
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Po meni je ono jako efikasno u indoktrinaciji djece da ne sumnjaju u ono sto citaju.

Po meni skola bi trebala prvenstveno uciti djecu da budu plemeniti ljudi, a ne im trpati da uce npr. americke predsjednike redosljedom. Prioriteti su pogresni.

Jest da roditelji moraju djecu uciti kakve osobe da budu, ali tko ce roditelje naucit?
A kada mi redom učimo američke predsjednike?
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 21:24   #69
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
A kada mi redom učimo američke predsjednike?
Nisam mogao naci bolji primjer, ne budi cjepidlaka. Zna se na sta sam mislio.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 21:26   #70
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Slobodni ljudi nisu oni koji pomahnitalo traze kaos.

Ne ne bi, ova civilizacija je nastala na otimacini, a naglo oslobađanje bi samo pojacalo otimacinu. Dakle, civilizacija kao takva bi opstala... njezini temelji, nazori, itd.

Pa upravo je indoktrinacija to da nam je ovako najudobnije zivjeti, jer nije.

http://www.youtube.com/watch?v=By8Yb-tnfak

Kratak film, pogledaj.

Vidi, mislim da ne razumijes da je ovakvo ponasanje ljudi dovelo do toga da se unistava staniste u kojem ti isti ljudi zive, sjecemo granu na kojoj sjedimo.

Ti mislis da ovakvim nacinom zivota idemo ka nekom napretku? Ako tako mislis onda si zasigurno dobro indoktriniran.

Covjek ode u trgovacki centar umjesto da se bavi npr. permakulturom.

Dijete uzme playstation i pazi igra na njemu nogometa umjesto da ide vanka druzit se i igrati stvarnog nogometa.

Zena gleda sapunice umjesto da cita knjige o odgoju djece.

Gdje god pogledas vidis degeneraciju, a ti bi to jos pojacao?

Ako svijet treba otic kvragu radi neke promjene neka ode kvragu, samo ovakvo stanje se ne moze opravdat, a majke mi ni trpit. - ne vise.

AKo ti se da pogledaj sto su ljudi sposobni uciniti ako samo pođu malo misliti.

http://www.youtube.com/watch?v=6s6wZqFh9RY

http://www.youtube.com/watch?v=avQliiEhexo

http://www.youtube.com/watch?v=ekVAmWxbnqE

Pogledaj molim te ove filmove. Ovo je put ka slobodi. A moze ga se izvesti na mnogo nacina, nasao sam ove primjere. Ne postoji jedan nacin na koji bi ljudi trebali zivjeti.
Puno tipkaš, bit će mi teško sve pobiti. Dobro da se barem ponegdje slažemo.
Prvo o indoktriniranosti. Mogu slobodno reći da je obično indoktriniran onaj koji prvi ispali takvu optužbu. Usuđuješ li se posumnjati u ono što govoriš?
A sad rečenicu po rečenicu.
Ljudi oslobođeni zakona u principu neće učiniti ništa. No, manjina hoće. Neki će samo krasti, neki će oformiti vojske.
Slažem se da bi temelji civilizicaje ostali, ali zašto se, pobogu, vraćati na temelje, kad već imamo skoro završenu zgradu? Zar jedan srednji vijek nije bio dosta?
Vjera u udobnost nije indoktrinacija, već trivijalno iskustvo koje je, nadam se, u stanju opaziti čak i tvoj slobodan um.
Poradi spore veze, neću se odati gledanju filmića s jubitoa. Smatram da su riječi bolji argumenti.
Predmnijevaš mi nerazumijevanje, no sam nisi ništa rekao o onom što sam napisao. Ja ću se pak sad držati onog što si napisao ti. Da je ponašanje ljudi dovelo do stanja kakovo je sad, notorna je činjenica. No, postavlja se pitanje prirodnosti. Uzimati istrebljenje mamuta i vunastih nosoroga ili nastanak Sahare pod grijeh naše vrste krajnje je naivno. Prije ću reći da je to još jedna od mnoštva posljedica pojave neke izuzetno efikasne vrste. Sve u svemu, bitno je samo ono što tek kanimo učiniti. Po nekakvom moralističkom nauku, reći ću da sranje kakvo imamo na Zemlji možemo uzeti kao nekakav početak.
O sječi grane mogu tek reći da se tiče isključivo nas samih. Mi biramo hoćemo li i dalje sjediti ili ćemo nekud zveknuti. Ostatak Svemira za to se ne briguje. Katastrofe koje ćemo možebit izazvati po Zemlji irelevantne su. Život ne možemo uništiti, a vremena za novu inteligentnu vrstu još uvijek ima.
Tu je sad ona optužba. Sve što se zbiva ide naprijed. Za našu civilizaciju pak vjerujem da će kroz koje stoljeće svakako propasti. Ne zbog kakve kazne, nego zato jer se pohabala. Nemam pojma što bi moglo uslijediti. U propast (ne naglu, nego polagano trošenje i preazak *važnih događaja na Istok) vjerujem jer je vrhunac već bio, i to u osamdesetima.
Primjeri koje navodiš mogu se ukratko opisati kao višak vremena i kapaciteta u ljudi. Zgodna ilustracija tog problema je Vonnegutov roman Galapagos. Ako si možda ciljao na nekakvo *prirodno ponašanje, onda ću ti reći da je prirodno srati po obližnjem grmlju, ubijati sve što se dade pojesti, ženske smatrati vlasništvom, poklati ili rastjerati slabiji čopor, ...
Život u skladu s prirodom je sranje, možda najveće od svih u njuejdžu. Jednostavno je nemoguć jer smo tu sposobnost odavno izgubili. Mislim, ostalo bi par tisuća ljudi.
Degeneracija je gotovo nužna posljedica. Ljudi više ne trebaju biti prokleto inteligentni da bi preživjeli. Ako im pak srozamo kvalitetu života (koja izvlači kvalitete), em što ćemo ih masu pobiti, em što će preostali vjerojatno ubiti nas.
O trpljenju ne seri. Rekao si da si slobodan. Možeš prema tome raditi što te volja. Jedino nemoj prorokovati jer će te potući neki skeptik.
Ove filmove pak neću pogledati jer si mi najavio da su indoktrinirajući. Kad mi netko nudi slobodu, pomislim o njem da je ili debil, ili lopov/mutež kakav, a tjelesna reakcija mi naginje ovom:
Ne može se negod dovesti do slobode. Jedino se mogu stare dogme zamijeniti novima ili se eventualno već nagnute misli mogu iskonvergirati u kakvu dogmu.
Slobodni se rađamo i kroz život postajemo sve manje slobodni. Nema obrnutog puta. Tjelesno još možda, ako tko zuji po zatvorima, ali umovi nam nepovratno glibe, što zbog umora, što zbog tereta zvanog znanje.
Shvaćaš li ti (i svi drugi što lupetaju takve nebuloze) koliko se varaš kad kažeš da si slobodan?
Sloboda nije ugodna. Razlog nije u nekakvoj predumišljenoj joj ružnoći, već u činjenici da ona nosi i samoću i to nužno. Slobodan znači slobodan od svega, pa i od drugih ljudi i od ideja. Ostane ti samo sumnja u sve.
Ono što ti imenuješ slobodom je plivanje u svojem uvjerenju, osjećaj da ono nosi hrpu mogućnosti. To što je tvoj kavez zelen, ne daje mu prednost pred onim zlatnim.
Izvini što sam se rastipkao, došlo mi.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 21:30   #71
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Po meni je ono jako efikasno u indoktrinaciji djece da ne sumnjaju u ono sto citaju.

Po meni skola bi trebala prvenstveno uciti djecu da budu plemeniti ljudi, a ne im trpati da uce npr. americke predsjednike redosljedom. Prioriteti su pogresni.

Jest da roditelji moraju djecu uciti kakve osobe da budu, ali tko ce roditelje naucit?
a u bi točno trebali sumnjati? zar zagovaraš revizionizam povijesti, pseudoznanost? ne kužim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 21:31   #72
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Po meni je ono jako efikasno u indoktrinaciji djece da ne sumnjaju u ono sto citaju.

Po meni skola bi trebala prvenstveno uciti djecu da budu plemeniti ljudi, a ne im trpati da uce npr. americke predsjednike redosljedom. Prioriteti su pogresni.

Jest da roditelji moraju djecu uciti kakve osobe da budu, ali tko ce roditelje naucit?
Pogrešno, jer djeca o onome što čitaju uglavnom nemaju pojma. Preduvjet za sumnju je znanje.
S drugim se ne slažem jer je to jedan od mehanizama raspada obitelji. Svrha škole treba biti isključivo instalacija znanja koja roditelji nemaju. Pretpostaviti da nisu sposobni dijete pretvoriti u čovjeka znači i otpisati roditeljstvo kao takvo.
Američke predsjednike uče samo Ameri i možda još pokoja glupava nacija. Osobno žalim što ih ne znam, ali zato jer volim gomilati znanje.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 21:59   #73
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Pogrešno, jer djeca o onome što čitaju uglavnom nemaju pojma.
Tocno, ali zato im se to prezentira kao apsolutna istina. Kako ces bicu koje ne zna nista nesto prezentirati kao apsolutnu istinu, npr. neke povjesne "cinjenice".

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Preduvjet za sumnju je znanje.
O cemu? Preduvjet za sumnju je kad covjek kaze "sad znam da nista ne znam" a onda pođe svojim ocima sam traziti istinu. Istinu o bilo cemu...

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
S drugim se ne slažem jer je to jedan od mehanizama raspada obitelji. Svrha škole treba biti isključivo instalacija znanja koja roditelji nemaju. Pretpostaviti da nisu sposobni dijete pretvoriti u čovjeka znači i otpisati roditeljstvo kao takvo.
Tocno, roditeljstvo je u vecini slucajeva nekompetentno u obavljanju svoga posla. - raznorazni ralozi. Mozda je jedan od tih sto moraju radit 9 sati dnevno da bi skrpili kraj s krajem a ostatak vremena su nadrkani.

Sto je lose u tome da se otpise roditeljstvo kakvo danas poznajemo?

Sto je lose u sumnji da ono ne stima kako treba? Zar stima, ja to ne vidim da stima. Vidim samo gomilu djecurlije koja se odgajaju kao krompiri. Posadis ih po njivi pa ako koji nikne kako treba dobro niko.

Kazem samo ono sto sam svojim ocima vidio. U globalu.


Ostatak od tvog velikog posta gore cu ti kasnije odgovoriti.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 22:13   #74
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Mislim da mi se neda više opet stavljati video isječak u kojem vlasnik zgrade broj 7 (silversteen) priznaje da su zgradu "povukli"...k tome vatrogasci sami kažu da ih se povuklo vani sat prije i da im je rečeno da će zgrada eto tek tako iz čistog mira pasti.
K tome čitati izvješće o padu nebodera napisano od osoba koje su profitirale padom istih...je vrlo vrlo vjerodostojno endi zar ne?
Znaš li koliko je silversteen dobija za srušene zgrade??, znaš li da je možda on to osigura vrlo kratko vrijeme prije događaja...i zamisli specijalno za dvostruki udar...tj 2 aviona?
Slučajnosti zar ne endi.......uff idem povraćat.
nikad neću shvatiti "logiku" teoretičara zavjere. zar stvarno misliš da bi on na javnoj televiziji priznao da je srušio zgradu za koju NIST još uvijek ima samo hipotezu mehanizma rušenja??

"pull it" je značilo da se ekipa makne od zgrade jer su s nje padale krhotine sa istočne, južne i zapadne strane (s nje nešto manje). bivanje kraj zgrade koja gori u plamenu i prosipa se dolje po ulici jest pogubno. što misliš koliko je opasno kad ti sa 20-30-40-50 katova padaju krhotine debelih, uredskih prozorskih stakala na glavu?
mislim da ti niti ne moram govoriti što joj se dogodilo s južnom stranom. jest, bila je prekrivena dimom, ali se na trenutke vidjela ogromna rupetina i bilo je očito da je gotovo cijela južna fasada te asimetrične zgrade pune dizela dobila vrlo solidno oštećenje.
to se tek nedavno saznalo, pregledavajući arhive snimaka. dok se to nije znalo, bilo je opravdano sumnjati u njeno veliko oštećenje, no sad kad znamo razmjere oštećenja, ne možemo se više držati starih hipoteza kao pijan plota.
ažuriraj se malo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 22:20   #75
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Tocno, ali zato im se to prezentira kao apsolutna istina. Kako ces bicu koje ne zna nista nesto prezentirati kao apsolutnu istinu, npr. neke povjesne "cinjenice".

O cemu? Preduvjet za sumnju je kad covjek kaze "sad znam da nista ne znam" a onda pođe svojim ocima sam traziti istinu. Istinu o bilo cemu...

Tocno, roditeljstvo je u vecini slucajeva nekompetentno u obavljanju svoga posla. - raznorazni ralozi. Mozda je jedan od tih sto moraju radit 9 sati dnevno da bi skrpili kraj s krajem a ostatak vremena su nadrkani.

Sto je lose u tome da se otpise roditeljstvo kakvo danas poznajemo?

Sto je lose u sumnji da ono ne stima kako treba? Zar stima, ja to ne vidim da stima. Vidim samo gomilu djecurlije koja se odgajaju kao krompiri. Posadis ih po njivi pa ako koji nikne kako treba dobro niko.

Kazem samo ono sto sam svojim ocima vidio. U globalu.


Ostatak od tvog velikog posta gore cu ti kasnije odgovoriti.
Ne prezentira se kao apsolutna istina, tako posluju popovi i pseudalci.
Školsko gradivo se izvodi iz znanja koja su već odavno dokazana i koja nitko pobio još nije (osim ponekih gluposti u udžbenicima povijesti).
Eventualne nebuloze brzo izađu na vidjelo. Tvrditi pak da cjelokupna znanost ne valja znači moralno se odreći Interneta i paste za zube te još nekih sitnica.
U svakom slučaju, poznavanje sustava brzo vodi i do poznavanja njegovih eventualnih zabluda. Zato je mnogo modela već propalo.

Otpisivanje obitelji je malo veća tema. Ne mogu reći da se slažem ili ne slažem jer (još uvijek) nemam neke jake argumente za ili protiv. No, budući da se demografski procesi ne provode, već zbivaju, mogu malo predviđati. Vjerojatno je da će žene rađati sve manje, a jebati se sve više (mužjaci samo ono drugo). Jedno vrijeme se to može krpati uvozom ljudi, ali, ako ne bude kakvog gadnog rata, kapitalizam će takvo stanje uvesti i u ostatak svijeta.
Jedna mogućnost je prestanak poticanja roditeljstva i osnivanje ustanova koje bi polako zamijenile obitelj.
Sad mi je palo na pamet da broj ljudi bez ikakve štete može pasti i na samo par milijuna. Možda je ova eksplozija pučanstva bila tek kratkoročni trik evolucije da se maksimalno ubrza razvoj.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 23:19   #76
Ima li ovdje itko koji misli da je treći dio filma laž, nebuloza, new age bullshit, teorija zavjere ili slično??!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 23:48   #77
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Kako onda objasnjavas juznoamericke civilizacije koje su bile jako napredne i organizirane, a u nekim aspektima su nadmasile nasu civilizaciju, a nisu se temeljile na novcu, zlatu i sl. nego na trampi. Jer vidis, ja nisam neki strucnjak no kod trampe nema onog sto nazivamo profit.
Da, imaš pravo. Kod trampe ne postoji profit. Zapravo postoji jer svaka strana misli da je dobro trgovala (profitirala) Da obje strane nisu trgovale i da nisu zadovoljne, ne bi ni došlo do trgovine (razmjene dobara).

Quote:
PS: maslinovo ulje i odojci ne zive na istom teritoriju, nikako, odojci zive u slavoniji a maslinova ulja u dalmaciji. Da banaliziram: jedi sezonski i pravi suncokretovo ulje...
Pazi, ima problem. Govorimo u terminima od recimo par tisuća godina naovamo (od kad smo danas došli na cjelokupnu ideju).

Quote:
Da, covjek je drustveno bice... ustvari: plemensko. Tek odnedavno zivimo u porodicama od okoprilike 4 clana... a takve porodice su idealne za eksploataciju, tako razmrvljeni ljudi ne mogu sami sve proizvesti, a danas su toliko indoktriniani da cak i misle da ne mogu nista proizvesti. Zato su ovisni o sistemu stopostotno, a kud ces idealnijeg roba, pardon potrosaca... po kojem mozes srat na koji god nacin hoce jer potrosac jednostavno nema izbora.
Slažem se sa plemenskim čovjekom. Tada je moguće da život u plemenu bude sasvim drugačije organizacijski i socijalno ustrojen od obitelji. To sve stoji!
Potrošač... sječate li se doba kad smo se zvali kupci a ne potrošači?!

Quote:
To divno robovlasnistvo... a trajat ce dok bude resursa koje se moze silovati i nemilosrdno iskoristavati, ne usuđujem se ni pomisliti sto ce se desiti kada svega toga pođe ponestajati... kako ce se snaci svi ti nesposobni uredski ljudi u kravatama boga pitaj. Vrijeme promjene dolazi, cak se i klima mjenja... mnogi ljudi vjeruju da ce ovakvo stanje potrajati u vjecnost ali ja ne pusim tu pricu, jerbo ovakvo drustvo pociva na ekspanziji koja se ne moze odrzati unedogled.
Ukratko se slažem, Elaboracija bi potrajala.... Klima se mijenja iako nema dokaza da je uzrokovana exploatacijom ugljikovodika. Ovo je tema koju teško da bismo mi, korisnici foruma, mogli dokazati ili odbaciti. Prepustimo to ili nekome drugome ili drugoj temi. (preduboko i predaleko bi odvela).
Da, slažem se u potpunosti, ovakvo društvo ne može potrajati u vječnost.

Nažalost, nemam sad tu jedan od onih foreward mailova koji govori koliko smo sretni... Pokušat ću opisati što govore:
Koliko smo sretni:
... jer smo među manjinom koja ima svaki dan što za jesti.
... jer smo među manjinom koja ima krov nad glavom
... jer smo među manjinom koja ima casha u novčaniku
itd...

(Ma gluposti, sve je to new age bullshit, tu je znanost da vam dokaže da smo u zabludi i da su sve to crackpotovi i teorije zavjere i da se bavimo GLUPOSTIMA!!!). I tako sami sebi tepamo...
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 00:31   #78
Idemo redom.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Puno tipkaš, bit će mi teško sve pobiti.
Sumnjam da ces nesto pobiti jer ja samo razmatram, i nista ne tvrdim kao Istinu.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Prvo o indoktriniranosti. Mogu slobodno reći da je obično indoktriniran onaj koji prvi ispali takvu optužbu. Usuđuješ li se posumnjati u ono što govoriš?
Zapravo, u sve sto govorim sumnjam. Nista ne tvrdim sa 100% sigurnoscu.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ljudi oslobođeni zakona u principu neće učiniti ništa. No, manjina hoće. Neki će samo krasti, neki će oformiti vojske.
Slažem se da bi temelji civilizicaje ostali, ali zašto se, pobogu, vraćati na temelje, kad već imamo skoro završenu zgradu? Zar jedan srednji vijek nije bio dosta?
Nisi me bas razumio: ja tvrdim da je cijela ova civilizacija sazdana na otimacini, pljacki, obmanjivanju, samolazima, liniji manjeg otpora, genocidu i sl. I smatram da kad bi nekako odjednom masa dobila slobodu, anarhiju da bi to jos uvijek bila ova ista civilizacija, stoga sto bi se ponovno pocela graditi ispocetka, opet na istim osnovama. Ja zagovaram razgradnju civilizacije, razgradnju sustava: tako da on prestane postojati kao takav. Ova revolucija koja slijedi bi bila razlicita od svih ostalih revolucija zato sto ona ne bi ustvari bila revolucija. To bi bilo nesto kao prestanak revolucija svake vrste: prestanak ideologija.

Vidi, komunizam je sistem, robovlasnistvo je sistem, feudalizam je sistem, kapitalizam je sistem. Mi nista kroz povijest nismo radili nego prelazili iz sistema u sistem. Taj sistem je odraz nase unutrasnjosti... kolektivne svijesti. A tek onda kada pretanemo vjerovati u sistem i kad shvatimo da ne postoji jedan nacin na koji svi ljudi trebaju zivjeti, tek tada mozemo iz sistema izaci. Snaga je u biti u pojedincu. Pojedinac je kljuc. Jesi li ista razumio? Ovo je vise filozofija koju je malo teze objasniti ovdje, ali ja sam vidio kako se događa... pocinje se događati, ali sporo, upravo zato sto nije kao ostale revolucije... nazvao bi ovo po prvi puta: evolucijom.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Vjera u udobnost nije indoktrinacija, već trivijalno iskustvo koje je, nadam se, u stanju opaziti čak i tvoj slobodan um.
Zasto koristis rijec vjera? Zasto vjerovati u nesto samo po sebi razumljivo i ocito? Ja smatram da je vecina stanovnistva depresivna, da je zabrinuta, nezadovoljna, velik problem je droga, alkohol, nasilje... a smatram da je to upravo zato sto ljudi vjeruju da im je udobno a ne osjecaju to. Znas da vjera cini cuda, pogotovo kada netko ni ne zna da moze zivjeti drugacije: ovo je sve sto am se nudi. Budi Mašina.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Da je ponašanje ljudi dovelo do stanja kakovo je sad, notorna je činjenica. No, postavlja se pitanje prirodnosti. Uzimati istrebljenje mamuta i vunastih nosoroga ili nastanak Sahare pod grijeh naše vrste krajnje je naivno.
To nije isto, losa je usporedba. To sto su ti ljudi navodno tada uradili ne moze se mjeriti sa ovim danas iz proste cinjenice sto oni toga nisu bili svjesni. Mi smo svjesni.

A sada reci: zar je prirodno za inteligentnu vrstu poput nas da unistavaju sami sebe svjesno? Naravno da nije. Mi vise nismo mi, mi smo domaci ljudi, slomljena duha, ko pripitomljen konj, koji je u biti degenerik - monstrum, ko pas koji vise u divljini ne zna zivjeti.

Uostalom tako ti mozes tvrditi da je sve prirodno jer naprosto sve proistjece iz prirode, jel tako? A to je samo zato sto je "prirodno" teska rijec i ne razumije ju svak na isti nacin, niti je u biti iakad itko moze shvatiti.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Prije ću reći da je to još jedna od mnoštva posljedica pojave neke izuzetno efikasne vrste. Sve u svemu, bitno je samo ono što tek kanimo učiniti. Po nekakvom moralističkom nauku, reći ću da sranje kakvo imamo na Zemlji možemo uzeti kao nekakav početak.
O sječi grane mogu tek reći da se tiče isključivo nas samih. Mi biramo hoćemo li i dalje sjediti ili ćemo nekud zveknuti. Ostatak Svemira za to se ne briguje. Katastrofe koje ćemo možebit izazvati po Zemlji irelevantne su. Život ne možemo uništiti, a vremena za novu inteligentnu vrstu još uvijek ima.
Ovdje se potpuno slazem.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Tu je sad ona optužba. Sve što se zbiva ide naprijed. Za našu civilizaciju pak vjerujem da će kroz koje stoljeće svakako propasti. Ne zbog kakve kazne, nego zato jer se pohabala. Nemam pojma što bi moglo uslijediti. U propast (ne naglu, nego polagano trošenje i preazak *važnih događaja na Istok) vjerujem jer je vrhunac već bio, i to u osamdesetima.
Primjeri koje navodiš mogu se ukratko opisati kao višak vremena i kapaciteta u ljudi. Zgodna ilustracija tog problema je Vonnegutov roman Galapagos. Ako si možda ciljao na nekakvo *prirodno ponašanje, onda ću ti reći da je prirodno srati po obližnjem grmlju, ubijati sve što se dade pojesti, ženske smatrati vlasništvom, poklati ili rastjerati slabiji čopor, ...
Nop, neistina, postoje matrijarhana plemena di su zene glavne, postoje mini plemenske vjere, uvjerenja koja smatraju da je drvo sveto, postoje plemena koja nad slabijim coporom ne cine genocid, nego ritualno plesno ratovanje samo muskaraca među sebi istima. Tu grijesis, ovo tvoje je pokusaj opisivanja covjeka nase civilizacije.


Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Život u skladu s prirodom je sranje, možda najveće od svih u njuejdžu. Jednostavno je nemoguć jer smo tu sposobnost odavno izgubili. Mislim, ostalo bi par tisuća ljudi.
Degeneracija je gotovo nužna posljedica. Ljudi više ne trebaju biti prokleto inteligentni da bi preživjeli. Ako im pak srozamo kvalitetu života (koja izvlači kvalitete), em što ćemo ih masu pobiti, em što će preostali vjerojatno ubiti nas.
O trpljenju ne seri. Rekao si da si slobodan. Možeš prema tome raditi što te volja. Jedino nemoj prorokovati jer će te potući neki skeptik.
Ove filmove pak neću pogledati jer si mi najavio da su indoktrinirajući. Kad mi netko nudi slobodu, pomislim o njem da je ili debil, ili lopov/mutež kakav, a tjelesna reakcija mi naginje ovom:
Ne može se negod dovesti do slobode. Jedino se mogu stare dogme zamijeniti novima ili se eventualno već nagnute misli mogu iskonvergirati u kakvu dogmu.
Slobodni se rađamo i kroz život postajemo sve manje slobodni. Nema obrnutog puta. Tjelesno još možda, ako tko zuji po zatvorima, ali umovi nam nepovratno glibe, što zbog umora, što zbog tereta zvanog znanje.
Shvaćaš li ti (i svi drugi što lupetaju takve nebuloze) koliko se varaš kad kažeš da si slobodan?
Sloboda nije ugodna. Razlog nije u nekakvoj predumišljenoj joj ružnoći, već u činjenici da ona nosi i samoću i to nužno. Slobodan znači slobodan od svega, pa i od drugih ljudi i od ideja. Ostane ti samo sumnja u sve.
Ono što ti imenuješ slobodom je plivanje u svojem uvjerenju, osjećaj da ono nosi hrpu mogućnosti. To što je tvoj kavez zelen, ne daje mu prednost pred onim zlatnim.
Izvini što sam se rastipkao, došlo mi.
Slobodan ne znaci slobodan od svega, slobodan znaci ne imati utjecaja od externe i interne kontrole.

Evo listam i nikako da nađem gdje sam to rekao da sam ja slobodan?
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 09:51   #79
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje itko koji misli da je treći dio filma laž, nebuloza, new age bullshit, teorija zavjere ili slično??!
Ja ne znam, ne razumijem se toliko u te stvari, ali moguce je cijeli film bude istinit.. a moguce je da ima malo pretjerivanja. Po meni, ono uspoređivanje religija mi je malo malo klimavo.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 13:23   #80
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Da, imaš pravo. Kod trampe ne postoji profit. Zapravo postoji jer svaka strana misli da je dobro trgovala (profitirala) Da obje strane nisu trgovale i da nisu zadovoljne, ne bi ni došlo do trgovine (razmjene dobara).
Tocno, no međutim, zbog postojanja novca moguce je gomilanje materijalnih dobara u nedogled i razne malverzacije. Ne mozes uskladistiti milijun tona paradajiza npr. a i kad bi mogao sto ce ti? No, novac mozes uskladistiti, i raditi prljave poslove s njim. Zbog viska koji se stvara, jerbo kod trampe nema viska.

Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Slažem se sa plemenskim čovjekom. Tada je moguće da život u plemenu bude sasvim drugačije organizacijski i socijalno ustrojen od obitelji. To sve stoji!
Potrošač... sječate li se doba kad smo se zvali kupci a ne potrošači?!
Pleme funkcionira sasvim drugacije od naseg makroorganizma koji nazivamo civilizacija. U plemenu se nece cijeniti npr. koliko imas nego koliko nesebicno dijelis. Pitas se zasto je to tako? Sigurno nije sto su oni sta ti ja znam: duhovniji ili tako nesto, nego zbog nacina na koji zive. Zamisli malu skupinu lovaca koja ulovi divlju svinju, e sad mislis li da bi kad jednom od njih palo na pamet prisvojiti je? Ne ne ne, odmah bi ga svi drugi izolirali, jerbo svak ovisi o svakome i ne moze on sad otimati nesto sto pripada njima. Zato je cjenjen covjek koji dijeli dobra sto vise, tako se stjece postovanje.

Oni su izmislili demokraciju a demokracija moze funkcionirati samo ako zajednica ima mali broj ljudi, npr 100. Zato sto je neposredna. Posredna demokrcija je ustvari najbolji moguci nacin kontrole, nabolji nacin da se stvore robovi, jerbo ti robovi misle da zive u slobodi, demokracija je savrsen sustav kontrole, jer u pojedincu stvara internu kontrolu, nije vise potrebna eksterna kontrola u vidu monarha (kralja) pa da mozes kralja krivit. Vise nemas koga krivit jerbo niko vise nije za nista odgovoran, a svi su odgovorni.

U nas je obrnuto, svi smo neprijatelji jedni drugima, ne radimo zajedno, nismo ovisni jedni o drugima (tj. nemamo taj osjecaj), stoga, ja mogu otimati, jelte? I onda pođu malverzacije pa nasi ljudi cijene i postuju, te se dive nekom tipu koji ima jahtu od 200 metara. Razumijes?

Zbog takvog sustava u kojem zivimo ljudi imaju toliko problema: alkoholizam, nasilje, droge, depresija, nemoc... i sl. jerbo ljudi su tisucama godina zivjeli u plemenima. Nekad nije postojalo nista drugo osim plemena. I onda ti dođe mlada civilizacija koja se strelovito razvija, a covjek se ne snađe u svemu tome.

Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Nažalost, nemam sad tu jedan od onih foreward mailova koji govori koliko smo sretni... Pokušat ću opisati što govore:
Koliko smo sretni:
... jer smo među manjinom koja ima svaki dan što za jesti.
... jer smo među manjinom koja ima krov nad glavom
... jer smo među manjinom koja ima casha u novčaniku
itd...
Ja uvijek velim, i bushman ima sve ovo od navedenog cim se rodi, i bez trunke rada, a taj isti bushman ima i nesto jos vise od toga.

Ove 3 stvari stoje, no međutim kolika je cijena svega toga? Ljudi prakticki ostavljaju svoj zivot na cesti radeci ko teglece zivotinje da bi imali pazi ovo: najbanalnije stvari, poput hrane, krova nad glavom i papirina u dzepu. Necu ni spominjati koliku cijenu placa okolis.

Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ma gluposti, sve je to new age bullshit, tu je znanost da vam dokaže da smo u zabludi i da su sve to crackpotovi i teorije zavjere i da se bavimo GLUPOSTIMA!!!). I tako sami sebi tepamo...
Osobno nisam pristasa nekakvih teorija urote, vec, ja mislim da je sustav dosao do ovoga svojim sopstvenim razvojem, nemogucnoscu da ga se kontrolira i usmjerava, ne mislim da postoji skrivena ruka koja je sve ovo sranje unaprijed isplanirala i dizajnirala.

Kada bi to bilo tako onda bi sve probleme mogli eliminirati jednostavno uklanjanjem "odgovornih". No, na njihovo mjesto bi odmah zasjeli drugi, jerbo sustav je takav da generira mamlaze.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.