Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2008., 04:28   #101
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post

više onda volim sebe gledat u kadi u kostimu.(kad se tuširam nisam gola, uvik oblačim kupaći kostim),
nego muškarca.

zašto mi se to događa?
joj melpy, pa bojis se. vidis da si ukocena. evo mogla bi se pocet kupat bez kostima i malo pomalo naucit da ti se nece desit nista lose ako to cinis. malo pomalo, raspustis kosu, opustis se... to ide postupno, s godinama. a dobro je da si sad vec svjesna sad da trebas nesto poduzeti.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 04:40   #102
Meply pa nisi u BB kući
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 08:03   #103
ajoj, nemoj tak melpy. mozda da ipak s nekim popricas jer to tak krene i kasnije ti se dogode grozne gluposti.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 08:53   #104
Meply a kak je sa seksom. Jel se pre dečkom skidaš gola. Mene to fascinira kupanje u kupaćem,a kako si opereš međunožje.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 09:49   #105
duhovita si.

al sad ozbiljno..kupam se u kupaćem, jer se ne volim gledat gola.
nekako se sebi više sviđam u kostimu.
a to sa seksom, nemam dečka.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 11:19   #106
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
duhovita si.

al sad ozbiljno..kupam se u kupaćem, jer se ne volim gledat gola.
nekako se sebi više sviđam u kostimu.
a to sa seksom, nemam dečka.
Ja bih se onda trebala kupati u ronilačkome odijelu.
Dobro jutro, Melpač.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 13:37   #107
Pa zakaj? Imaš ogledalo. Drukčije se nemreš vidit.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 13:41   #108
Quote:
vanity_princess kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, uopće nije istina da psihoanaliza nije glavna u psihijatriji, psihoanaliza je i dalje glavna grana psihijatrije, daleko glavna,
Saberi se. Psihoanaliza je prije grana filozofije nego psihijatrije.
Psihijatrija se u zadnjih 20 godina razvila u pravu granu medicine, vecina poremecaja se moze objasniti bioloski (ili fizioloski) i cak se moze anatomski promatrati zahvaceni dio mozga (Spect, MRI).

Sto se tice psihoterapije, u SADu dominira Bihevioralno kognitivna psihoterapija, jer je relativno brza i jeftina (za razliku od psihoanalize koja ima manju ucinkovitost od placeba).

Na kolegiju psihijatrija medicina se ne uci niti P od psihoanalize, barem ne na Vrapcu gdje sam ja polagao.
Staromodni psihoanaliticari (kao Gruden) nude svoje stare fore u predmetu zvanom psiholoska medicina.

Psihoanaliza je u danasnjem svijetu samo dugotrajno psiholosko savjetovanje za bogate besposlicare.
Zanimljivo da sto je zemlja siromasnija (Hrvatska, Brazil) to psihonaliza ima veci ''ugled''. U SADu i Njemackoj je samo 1% psihijatara psihodinamski usmjereno.
A vecina ljudi nema pojma sto znaci psihoanaliza i poistovjetljuju je s psihopatoloskim profilom koji se radi na poceku psihijatrijske obrade.

Zadnje uređivanje MOLOKAI : 21.12.2008. at 13:57.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 13:52   #109
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
sto nama nista ne znaci jer mi radimo po icd-u.
Nije u potpunosti tocno, radi se po jednom i drugom.

1. sva istrazivanja se u svijetu rade po DSMu, pa tako i u Hrvatskoj
u psihijatrijski karton se dakle upisuju i jedna i druga sifra/dijagnoza

2. nije pogreska dati dijagnozu po DSMu, kao sto sam vec rekao mnogi ce psihijatri dati dijagnozu ''kronicni PTSP'' (sto je zapravo dijagnoza po DSMu).
u ICDu kronicni PTSP ne postoji, vec samo ''trajna promjena licnosti zbog PTSPa''

3. predani psihijatar ce svaku dijagnozu po icd-u, provjeriti i po DSMu (ili obratno) da bi bio sto tocniji...nece kao stari psihodinamski skolovani psihijatri
postaviti dijagnozu s vrata, prepisivati dijagnozu i upucivati pacijenta na dvadesetogodisnju psihoanalizu. bas zbog psihoanalize je psihijatrija bila stoljecima na zlu glasu. dobro je da su ti dani iza nas. Po ulasku u Europsku uniju, jos vise ce psihoanaliza biti marginalizirana. Ostavimo je filozofima. Niti jedna stvar iz psihoanalize se ne moze dokazati, a ucinkovitost joj je manja od placeba. Moja prijateljica je promijenila 10 psihijatara u Dubravi i Rebru (svi su bili stari i opsjednuti psihodinamikom), i dali su joj niz dijagnoza, a sve se svodilo: ti si u regresiji, ponasas se kao dijete, moras razraditi traumu.

Tek kad je dosla u Vrapce gdje je psihodinamika marginalizirana, postavili su joj pravu dijagnozu: shizofrenija s dominantno negativnim simptomima, i data joj je terapija.
Nakon 2 mjeseca uzimanja terapije, ona je ista ona stara, je da mora uzimati lijekove cijeli zivot, ali bolest je takva.

Da je isla psihoanaliticarima zavrsila bi u grobu jer je godinu dana hodala kao zombi od psihijatra do psihijatra i nisu joj nista pomogli nego samo gluparili o regresiji i o tome da mora razraditi neku traumu...

Zadnje uređivanje MOLOKAI : 21.12.2008. at 14:05.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.