Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 13:19   #81
Evo već se dugo ne piše, ali danas čitam ovo: http://www.vecernji.hr/biznis/drvni-...-clanak-500095
Pa se opet malo zainteresirao. Daklem pitanje: za 12.mj. smo potrošili 455m3 plina. To je nešto preko 1700kn. Kolko trebam kg tih peleta da bi zamijenio tu količinu plina? I drugo pitanje: imamo plinski bojler i centralno grijanje. Dali je moguće maknuti samo taj plinski bojler i onda spojiti taj kotao ili šta već na postojeće instalacije? Ili treba mijenjati cijevi od grijanja i to? I dali se preko peleta grije i sanitarna voda?
Hvala!
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:28   #82
Pitanje je kakvu tu izolacije kuce imas i kakve su ti potrebe grijanja, da li zelis imati 30 stupnjeva, 25 ili 21 u kuci. Da, trebalo bi biti moguce maknuti plinski bojler i uz nesto preinaka sto se cijevi tice, trebalo bi biti moguce zamjeniti za pec na pelet. Ja trosim nekih 30-40 kg dnevno , ali nemam nikakvu izolaciju (neizoliran krov, nema fasade, samo cigla). Pelet 1,2 kn/kg sa prijevozom.
Ja imam jednu pec na pelet za prodaju, ako si zainteresiran (Zagreb) pa mi se mozes javiti na PM za vise detalja.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:40   #83
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Evo već se dugo ne piše, ali danas čitam ovo: http://www.vecernji.hr/biznis/drvni-...-clanak-500095
Pa se opet malo zainteresirao. Daklem pitanje: za 12.mj. smo potrošili 455m3 plina. To je nešto preko 1700kn. Kolko trebam kg tih peleta da bi zamijenio tu količinu plina? I drugo pitanje: imamo plinski bojler i centralno grijanje. Dali je moguće maknuti samo taj plinski bojler i onda spojiti taj kotao ili šta već na postojeće instalacije? Ili treba mijenjati cijevi od grijanja i to? I dali se preko peleta grije i sanitarna voda?
Hvala!
Imaš malo niže drugu temu, Grijanje na pelet, tu se može puno toga saznati o tome.
Prvo pitanje je koliko kvadrata griješ i kakva je izolacija te gdje se nalaziš.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:40   #84
Grije se cijela kuća. Roditelji u podrumu, pa nekih 50 kvadrata, brat ima cijeli kat, znači nekih 80 kvadrata i ja sam na tavanu, za sad se grije samo nekih 20 kvadrata. Ja mislim napravit stan. Izolacija, stiropor, 10cm, kod mene gore na krovu je staklena vuna na duplo, e sad čini mi se da je bila 10 debljine. Nalazim se u SZ Hrvatskoj. Bauštelac, pogledat ću i tu temu. Plin je sad po meni na granici isplativosti. Na drva i ugljen neću, jer volim komfor, ali na pelete možda bi ako je sve automatizirano.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:54   #85
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Grije se cijela kuća. Roditelji u podrumu, pa nekih 50 kvadrata, brat ima cijeli kat, znači nekih 80 kvadrata i ja sam na tavanu, za sad se grije samo nekih 20 kvadrata. Ja mislim napravit stan. Izolacija, stiropor, 10cm, kod mene gore na krovu je staklena vuna na duplo, e sad čini mi se da je bila 10 debljine. Nalazim se u SZ Hrvatskoj. Bauštelac, pogledat ću i tu temu. Plin je sad po meni na granici isplativosti. Na drva i ugljen neću, jer volim komfor, ali na pelete možda bi ako je sve automatizirano.
sad sam se sjetio, na stranici 405 Centralno na drva imaš tablicu kolko košta energija iz pojedinog izvora. ne znam kolko je ta tablica točna, al trebalo bi je uzeti u obzir uz eventualnu korekciju.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:02   #86
Da, pelet ispada jeftiniji od plina. Po mojem izračunu, na 455m3 potrošenog plina, što je 1750kn, peleta bi bilo potrošeno 1350kn. Što je 300kn razlike u samo jednom mjesecu. Koji je istina najhladniji. Tj.najveći je račun. Mada će za ovaj tekući mjesec vjerovatno biti i veći račun.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:48   #87
znači 1000-1400kn uštede po godini. pa onda vidi dal ti se isplati potrošit cca 20 000kn samo na kotao bez spremnika. taman kad otplatiš svu opremu moraš kupit novu
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:52   #88
Bez kakvog spremnika ?Svi ti kotlovi imaju spremnik za pelet. Moj ima cca 100 kg spremnik. Ja prodajem vrlo povoljno jer prelazim na drugi kotao istog proizvođača zbog dobre ponude koju sam dobio. Također još cca 2 godine je jamstvo.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:56   #89
spremnik tople vode, ili po domaću puffer. da bi kotao optimalno radio kod viših vanjskih temperatura.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:01   #90
Ma nema potrebe za time. Ako ima dobru izolaciju, postavi krace vrijeme rade dnevno za kotao i to je to. ako po zimi radi recimo 12 sati kotao, onda kada je toplije smanji na 5-6 sati i to je to.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:58   #91
Pozdrav, ako je netko vidio postoji peć na pelete za ~6300 kn snage 10 kW. http://www.pelet.hr/prodajni/ Što i nije velika cijena koliko pratim peći na pelete.

Da li je netko možda ugrađivao ovako nešto za manji stan tipa 70 m2 ? Kolika bi bila ušteda naspram grijanja na drvo?
kr4tk1 sp0j is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 22:31   #92
Quote:
kr4tk1 sp0j kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ako je netko vidio postoji peć na pelete za ~6300 kn snage 10 kW. http://www.pelet.hr/prodajni/ Što i nije velika cijena koliko pratim peći na pelete.

Da li je netko možda ugrađivao ovako nešto za manji stan tipa 70 m2 ? Kolika bi bila ušteda naspram grijanja na drvo?
Poz,

0 kn.
Pelet je skuplji.
Rijeka555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 13:53   #93
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Pitanje je kakvu tu izolacije kuce imas i kakve su ti potrebe grijanja, da li zelis imati 30 stupnjeva, 25 ili 21 u kuci. Da, trebalo bi biti moguce maknuti plinski bojler i uz nesto preinaka sto se cijevi tice, trebalo bi biti moguce zamjeniti za pec na pelet. Ja trosim nekih 30-40 kg dnevno , ali nemam nikakvu izolaciju (neizoliran krov, nema fasade, samo cigla). Pelet 1,2 kn/kg sa prijevozom.
Ja imam jednu pec na pelet za prodaju, ako si zainteresiran (Zagreb) pa mi se mozes javiti na PM za vise detalja.
Pozdrav,

Ako nije tajna gdje si nabavio pelete po 1,2 kn/kg i to još sa prijevozom???
niko 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.