Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2016., 23:32   #1
Ljubavnice se nadaju nečemu više, muškarci ne?

Teme ovdje i sve što sam u RL čuo, načuo, vidjeo, rekao bih da se ljubavnice češće nadaju nečemu više nego muškarci u preljubničkom odnosu..zašto?
Uglavnom muški budu ti kojima ljubavnica služi samo za zabavu i ne nadaju se nečemu više od toga dok žene u mnogo slučaja gaje nadu da bi moglo nešto biti. Jedan od razloga vidim to da žene, makar govorile da se 'seks može naći na svakom čošku', neće ipak spavati s bilo kime 'sa tog svakog čoška', već će i za casual, preljubničke odnose htjeti muškarca koji će im se svidjeti i s kojim vide neki kakav takav potencijal i za vezu. S muškima je vjerujem obratno, ne uvijek, no češće muški mogu spsvat s nekom s kojom se zbilja ne vide u vezi već im samo posluži za to - za zabavu. Ne znam da li će se forumska raja složiti s time..i koliko god žene govorile da mogu odvojiti 'seks od emocija', vjerujem da nije tako, bar ne u tolkom opsegu koliko govore, dok evo imam primjer nekoliko frendova što umaču u zbilja neugledne žene za koje sami kažu da bi im najradije vreću na glavu stavili..ženi se frajer ipak mora više svidjeti nego frajeru žena, kada govorimo o toj napaljenosti, čistoj zabavi je li..ne želim da ovo zvuči seksistički no raspravljamo samo pobogu, osobno vjerujem da je tako sada me zanima što raja kaže..

Zadnje uređivanje axepodloga : 26.09.2016. at 23:57.
axepodloga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 23:40   #2
Quote:
axepodloga kaže: Pogledaj post
...dok evo imam primjer nekoliko frendova što umaču u zbilja neugledne žene za koje sami kažu da bi im najradije vreću na glavu stavili..ženi se frajer ipak mora više svidjeti nego frajeru žena, kada govorimo o toj napaljenosti, čistoj zabavi je li..
Strah od toga šta će drugi reći. Ne vjerujem da su njima te žene zbilja neprivlačne ako već spavaju s njima (a da to nije nešto za jednu noć već traje).

Događa si i ženama, nije bila jedna tema na kojoj su žene priznavale da u krevetu svršavaju s likovima s kojima se ne mogu zamisliti da hodaju/dejtaju/izlaze/idu mami na nedjeljni ručak i sl.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 23:51   #3
Ja ne znam zasto meni sve te teme koje otvaras zvuce malo seksisticki. Onak kao neduzno su postavljene, autor ne zauzima direktno nikakav stav....al mi to zraci iz njih.
Ovaj put sam odlucila da cu to rec, a svaki put sam pomislila.

izuzimam ovu zadnju - na što smo slabi- ta nije tako zvučala

Zadnje uređivanje mantisa : 27.09.2016. at 00:27.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 00:17   #4
oksitocin je uzrok razlici sto se tice ocekivanja od odnosa. zene ga luce daleko vise nego muskarci prilikom seksa.
nadalje, zene su vise gonjene emocijama od muskaraca sto znaci da su manje racionalne kad se umjesaju emocije u krizaljku. to ne znaci da su zene glupe ili iracionalne vec im emocije imaju vecu vaznost nego nama muskarcima opcenito u zivotu i u donosenju odluka.
kod kupovine auta je to losa odlika jer auto mora biti crven i slatki, a muskarcu auto treba biti nesto sasvim drugo od te dvije stvari.
kod ubijanja zivotinja je to odlicna odlika. zene radi svojih emocija ne zele ici kroz sumu i bezrazlozno ubijati zivotinje kao muski koji su daleko manje osjetljivi na tudju patnju.

na pitanje oko izgleda i svidjanja mislim da znam odgovor, ali cu razmisliti jos neko vrijeme o tome, a vjerojatno i malo istraziti da vidim sto kaze znanost.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 00:19   #5
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zasto meni sve te teme koje otvaras zvuce malo seksisticki. Onak kao neduzno su postavljene, autor ne zauzima direktno nikakav stav....al mi to zraci iz njih.
Ovaj put sam odlucila da cu to rec, a svaki put sam pomislila.
hoces li reci da ne postoji razlika izmedju muskaraca i zena?

istina ne moze biti seksisticka, njena interpretacija eventualno moze.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 00:31   #6
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
hoces li reci da ne postoji razlika izmedju muskaraca i zena?

istina ne moze biti seksisticka, njena interpretacija eventualno moze.
ne želim to reći
iako ju ja vjerojatno doživljavam manjom nego neki drugi
svakako ne doživljavam muškarce i žene kao neku suprotnost

no sve ove teme zvuče kao želja za potvrđivanjem nekih površnih stereotipa, bez želje da se malo dublje zapitamo da li je i zašto nešto tako

Zadnje uređivanje mantisa : 27.09.2016. at 00:47.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 01:12   #7
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ne želim to reći
iako ju ja vjerojatno doživljavam manjom nego neki drugi
svakako ne doživljavam muškarce i žene kao neku suprotnost

no sve ove teme zvuče kao želja za potvrđivanjem nekih površnih stereotipa, bez želje da se malo dublje zapitamo da li je i zašto nešto tako
Nismo ni blizu suprotnostima, ali smo ipak razliciti, a pricanje o razlikama nas ne cini vise razlicitijim ili istijima nego sto to zaista jesmo ili nismo.
Probaj se napucavati testosteronom pa ces postati poprilicno drugacija osoba, a testosteron je samo jedan mali dio svega.

Autor postavlja temu, a mi ostali je dalje kreiriramo pa ne vidim gdje je problem?
Mislim da je ovo s oksitocinom poprilican dokaz za razlicitost i potvrdjuje autorovu tezu.

Ako si akademski gradjanin onda znas kak to ide. Osobno misljenje je slabije od znanstvenih cinjenica.
Ako to nisi u stanju zivjeti onda nisi akademski gradjanin vec samo imas diplomu koja kaze da si dala sve ispite i diplomirala.

Ne pricam ovo radi tebe vec radi svih koji misle da je njihovo misljenje vrh i da se ne treba mijenjati. Pogotovo mislim na mizogine muskarce i na nakostrijesene feministe koji sve gledaju kroz usku ideolosku rupicu pa ne vide siri smisao vec tjeraju svoje bez ikakve pameti.

Stereotipi su stereotipi bas zato jer su uobicajeni. Drustvo je gradjeno odozdo prema gore, a ne obrnuto.
Da bi dugokosost postala zenski stereotip prvo su zene morale nositi duge kose, a nije prvo postojalo misljenje da zene imaju duge kose pa su je one pustile.
Isto je npr s bradama boraca islamske drzave. Nisu oni postali bradati zato sto je netko rekao da borci imaju brade vec je stereotip brade nastao zato jer svi borci zaista imaju brade.

Mozda postoji i neki njihov zakon oko toga, ali nije niti vazno za ovaj primjer i ono sto zelim dokazati. To je prvo cega sam se sjetio....

Isto je i sa pimpekima crnaca. Nisu im narasli zato kaj drugi misle da imaju velike vec je misljenje o velikima nastalo zato jer mnogi crnci zaista imaju velike.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 07:38   #8
Da, ali postoji i ono sto ljudi misle da bi trebali biti, pa se pokusavaju tome prilagoditi.
I nisu nikako bas svi stereotipi tocni samim tim sto postoje. Svakakvih je ideja bilo o raznim skupinama ljudi kroz povijest.

Zadnje uređivanje mantisa : 27.09.2016. at 08:14.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:08   #9
Ako u ljubavnistvo,udju dvoje u braku,cisto sumnjam sa ijedno bi htjelo vise od onog sto ima doma..
Mozda s vremenom i da,ako se razviju dublje emocije..
Ali da su ti odnosi suzeni na to da bi zena vise,a muskarac samo sex,cisto generaliziranje..
U svemu pa i u ljubavnistvu individualno je..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:24   #10
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Da, ali postoji i ono sto ljudi misli da bi trebali biti, pa se pokusavaju tome prilagoditi.
I nisu nikako bas svi stereotipi tocni samim tim sto postoje. Svakakvih je ideja bilo o nekim skupinama ljudi kroz povijest.
Netko danas neku skupinu u demokratskim drustvima tjera da skupina bude ono sto ne zeli?
Naravno da ne. To sto se netko lose osjeca zato sto nesto noje, a misli da bi trebao je znak slabog karaktera i nerazvijene samosvjesti.
U stvari, vidim da ti zelis da neka skupina bude ono sto ti mislis da bi trebala biti.
Nemoj drustvu nabijati obavezu da mora misliti kao ti.

Ne zivimo u proslosti nego sad. Proslost je proslost, okrenimo se sadasnjosti i buducnosti jer je to promjenjivo, proslost nije.
Mozes li nabrojati par stereotipa danasnjice s kojima se susreces, a koji ne stoje?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:26   #11
kako da ne

muskarci se uvijek nadaju..

bar oni sa ljubavnicama

nadaju se seksu .. vise seksa ...
.

nisu muskarci tak glupi koliko bi zenski ego zelio da to tako bude

Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
To sto se netko lose osjeca zato sto nesto noje, a misli da bi trebao je znak slabog karaktera i nerazvijene samosvjesti.
U stvari, vidim da ti zelis da neka skupina bude ono sto ti mislis da bi trebala biti.
Nemoj drustvu nabijati obavezu da mora misliti kao ti.
mozda je u pubertetu .. to je klasicni nacin izrazavaju tijekom odrastanja .. naravno sve sto kazes stoji .. iskustvo ce to svakome tko se u procesu zivota osvijesti na ovaj ili onaj nacin pokazati kao cinjenicom .. u socioloskom smislu naravno ..

respect
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:32   #12
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ako u ljubavnistvo,udju dvoje u braku,cisto sumnjam sa ijedno bi htjelo vise od onog sto ima doma..
Mozda s vremenom i da,ako se razviju dublje emocije..
Ali da su ti odnosi suzeni na to da bi zena vise,a muskarac samo sex,cisto generaliziranje..
U svemu pa i u ljubavnistvu individualno je..
Pa i ne bas.
Zene se daleko lakse emotivno povezu s ljubavikom, a objasnio sam i zasto. Oksitocin.
Iznimke postoje, ali su iznimke.
To je kao da kazes da muskarci nisu veci rastom zato jer postoje neki muskarci koji su nizi od nekih zena. To su iznimke, a iznimke potvrdjuju pravilo.
Npr.
Labudovi su bijeli. To je pravilo, ali postoje i crni labudovi koji nikako nisu dokaz da vecina labudova nije bijelo vec bas naprotiv.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:35   #13
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Labudovi su bijeli. To je pravilo, ali postoje i crni labudovi koji nikako nisu dokaz da vecina labudova nije bijelo vec bas naprotiv.
aaah logika u LJES-u .. nada zadnja umire
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:41   #14
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
kako da ne

muskarci se uvijek nadaju..

bar oni sa ljubavnicama

nadaju se seksu .. vise seksa ...
.

nisu muskarci tak glupi koliko bi zenski ego zelio da to tako bude



mozda je u pubertetu .. to je klasicni nacin izrazavaju tijekom odrastanja .. naravno sve sto kazes stoji .. iskustvo ce to svakome tko se u procesu zivota osvijesti na ovaj ili onaj nacin pokazati kao cinjenicom .. u socioloskom smislu naravno ..

respect
Onda nemamo razilazenjima u misljenjima.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:07   #15
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
kod ubijanja zivotinja je to odlicna odlika. zene radi svojih emocija ne zele ici kroz sumu i bezrazlozno ubijati zivotinje kao muski koji su daleko manje osjetljivi na tudju patnju.
ima žena koje bi, da nema zakona, vrlo rado dokazale koliko su neosjetljive na tuđu patnju, al jebiga, kad je baš svako muško zaštićena vrsta...

a na temu, očekuje onaj koji je u nepovoljnom položaju.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:09   #16
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Netko danas neku skupinu u demokratskim drustvima tjera da skupina bude ono sto ne zeli?
Naravno da ne. To sto se netko lose osjeca zato sto nesto noje, a misli da bi trebao je znak slabog karaktera i nerazvijene samosvjesti.
U stvari, vidim da ti zelis da neka skupina bude ono sto ti mislis da bi trebala biti.
Nemoj drustvu nabijati obavezu da mora misliti kao ti.

Ne zivimo u proslosti nego sad. Proslost je proslost, okrenimo se sadasnjosti i buducnosti jer je to promjenjivo, proslost nije.
Mozes li nabrojati par stereotipa danasnjice s kojima se susreces, a koji ne stoje?
Pa upravo to nije znak 'slabog' karaktera jer nije uljuljkivanje u konformizam.

Mislim da si pobrkao 'stereotip' i 'dogmu'. Crnci kao niža rasa, žene bez prava glasa, gladijatori, kanibalizam, brakovi s maloljetnicima... Sve je to bilo, tek tako, općeprihvaćeno. Zločko masa voli praviti 'greškice'.

Al' da, treba bit malo revolucionarnog duha...

Evo ti primjer 'dogme':

Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Osobno misljenje je slabije od znanstvenih cinjenica.
Ma da nije ova tvrdnja tvoje 'osobno mišljenje', intuicija ili vjera?

Ne znam koja ju je to znanost dokazala.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:37   #17
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
oksitocin je uzrok razlici sto se tice ocekivanja od odnosa. zene ga luce daleko vise nego muskarci prilikom seksa.
nadalje, zene su vise gonjene emocijama od muskaraca sto znaci da su manje racionalne kad se umjesaju emocije u krizaljku. to ne znaci da su zene glupe ili iracionalne vec im emocije imaju vecu vaznost nego nama muskarcima opcenito u zivotu i u donosenju odluka.
kod kupovine auta je to losa odlika jer auto mora biti crven i slatki, a muskarcu auto treba biti nesto sasvim drugo od te dvije stvari.
kod ubijanja zivotinja je to odlicna odlika. zene radi svojih emocija ne zele ici kroz sumu i bezrazlozno ubijati zivotinje kao muski koji su daleko manje osjetljivi na tudju patnju.

na pitanje oko izgleda i svidjanja mislim da znam odgovor, ali cu razmisliti jos neko vrijeme o tome, a vjerojatno i malo istraziti da vidim sto kaze znanost.
Zanimljivo. Tu bi se dala provući još svakakva pitanja..npr. zašto češće čujemo 'otišla je s ljubavnikom' nego 'otišao je s ljubavnicom'..jer žene kada varaju, varaju s emocijama jer su im podložnije a muškima to može samo zabava biti? Da, stereotip, no sam si rekao, steretipi su stereotipi jer su uobičajeni..
axepodloga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:49   #18
ljudi, ne znam kako vi ali ja sam prestala čitati kod crveni i slatki auto.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:59   #19
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ljudi, ne znam kako vi ali ja sam prestala čitati kod crveni i slatki auto.
Sto samo dokazuje da ti je ideologija vaznija od razuma i da nemas kapacitet to promijeniti.
Slatko.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 10:16   #20
flatoose, počni malo izlaziti, družiti se sa ženama. čini mi se da ti fali iskustva. znaš kako se kaže, jedna lasta ne čini proljeće
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger