Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 13:09   #1
INA - Sirija zbirno

Kao sto je vec poznato INA se temeljem Odluke Vlade RH povukla iz Sirije. Gubici koji su posljedica tog cina su enormni i penju se na cca 13,4 miljona dnevno. Polako kroz medije pocinje curiti i druga strana price tj pobunjenici naoruzavani od strane Amerikanaca i Francuza, zarobljeni francuski specijalci u gradu Homsu, velika zvjerstva pocinjena nad lokalnim stanovnistvom od strane pobunjenika. Sve u svemu poprilicno veliki korak je napravila nasa vlada na temelju medijskih spekulacija. Nesreca je sto skupa s tim dolazi do velikih materijalnih gubitaka.

Kako vi ocjenjujete takav potez nase vlade i napustanje najvaznijeg biznisa u Siriji na temelju velike i neprovjerene medijske hajke na Siriju ?
Da li bi miss Pussi trebala kao moralni cin dati ostavku ?

Malo o materijalnim gubicima: http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...-u-Siriji.html
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 14:30   #2
A sto je mogla napraviti? Pa sadasnja Sirijska vlast ne plaća joj ništa još od devetog mjeseca prošle godine. nije tu ina ili hrvatska vlada napravila ništa što već sirijci nisu napravili.
ina siriju može zaboraviti, a uz danasnju cijenu nafte, bez sirijue da joj pokriva troškove, slobodno mozete zaboraviti inu kao kompaniju.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 15:09   #3
Nema veze što INA gubi milijune dnevno. Važno je samo da smo se mi opet dokazali kao vjerni i poslušni podanici "međunarodne zajednice" i "euroatlanskih integracija". Što je milijunčić dva eura dnevnog gubitka prema zadovoljstvu kad na TV-u ugledamo kako se naša najmilija Vesna-(inter)nazionale ponosno rukuje sa trećerazrednim briselskim činovnicima i kad ju oni sa smeškom tapšu po pametnoj glavici. Odmah mi hrvatsko srce u grudima zaigra od ponosa. I ni mi ža pustih šoldi.
Mythbuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 19:35   #4
Miljona,ha?!Uuu je...
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:06   #5
Quote:
Mythbuster kaže: Pogledaj post
Nema veze što INA gubi milijune dnevno. Važno je samo da smo se mi opet dokazali kao vjerni i poslušni podanici "međunarodne zajednice" i "euroatlanskih integracija". Što je milijunčić dva eura dnevnog gubitka prema zadovoljstvu kad na TV-u ugledamo kako se naša najmilija Vesna-(inter)nazionale ponosno rukuje sa trećerazrednim briselskim činovnicima i kad ju oni sa smeškom tapšu po pametnoj glavici. Odmah mi hrvatsko srce u grudima zaigra od ponosa. I ni mi ža pustih šoldi.
Jebiga,mi smo članica NATO-a,a već 12 godina sve smo posvetili ulasku u EU.
Teoretski i možemo protiv njih,ali bilo bi jednostavnije da smo članica,a ne da da se zamjeramo dok čekamo ratifikaiju
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:37   #6
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Jebiga,mi smo članica NATO-a,a već 12 godina sve smo posvetili ulasku u EU.
Teoretski i možemo protiv njih,ali bilo bi jednostavnije da smo članica,a ne da da se zamjeramo dok čekamo ratifikaiju
Može se i to ne samo teoretski. Evo jednog sličnog primjera.

Quote:
Slovenija je izvela prilično sramotan potez na jučerašnjoj sjednici Vijeća ministara vanjskih poslova EU: s nove "crne liste" Bjelorusa koje EU želi kazniti zbog pomaganja režimu Aleksandra Lukašenka skinuli su jedno ime. To je ime bjeloruskog oligarha koji je – kakva slučajnost! – slovenskoj građevinskoj tvrtki Riko dao 100 milijuna eura vrijedan posao gradnje hotela Kempinski u Minsku. Stara slovenska uzrečica "Europa zdaj" mogla bi dobiti nastavak – "Europa zdaj, principi baj-baj".
http://www.vecernji.hr/vijesti/slove...-clanak-381584

Neki, kao što piše u članku, to smatraju sramotnim potezom. Ja to zovem zaštitom vlastitih interesa, nešto što je u naših političara potpuno nepoznat pojam. Barem se meni tako čini.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:45   #7
Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post
Kao sto je vec poznato INA se temeljem Odluke Vlade RH povukla iz Sirije. Gubici koji su posljedica tog cina su enormni i penju se na cca 13,4 miljona dnevno. Polako kroz medije pocinje curiti i druga strana price tj pobunjenici naoruzavani od strane Amerikanaca i Francuza, zarobljeni francuski specijalci u gradu Homsu, velika zvjerstva pocinjena nad lokalnim stanovnistvom od strane pobunjenika. Sve u svemu poprilicno veliki korak je napravila nasa vlada na temelju medijskih spekulacija. Nesreca je sto skupa s tim dolazi do velikih materijalnih gubitaka.

Kako vi ocjenjujete takav potez nase vlade i napustanje najvaznijeg biznisa u Siriji na temelju velike i neprovjerene medijske hajke na Siriju ?
Da li bi miss Pussi trebala kao moralni cin dati ostavku ?

Malo o materijalnim gubicima: http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...-u-Siriji.html

Isto sam napisao i na temi o Vladi, Mađarska je isto izgubila veliki profit, jer 50% profita INA-e je njezino, pa nije ništa napravila da zaustavi sankcije. Zašto su i RH i Mađarska to prihvatile, ne znam, ali vjerojatno Milanović i Orban imaju više informacija nego forumaši.
Možda se radi o neizdrživom pritisku, a možda i o nekim drugim planovima i obećanjima dana INA-i od drugih, naftom bogatih arapskih država koje žele srušiti Assada. Odgovornost za odluku je svakako na premijeru, i ako je pogriješio, treba podnijeti ostavku on, ili bar Čačić i Vesna Pusić.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 21:27   #8
Vi ste dakako svjesni da zemlje poput Indije i Japana popuštaju pritiscima zapadnih država oko pitanja sankcija bliskoistočnim zemljama, a vi bi da se Hrvatska suprotstavi?!

Jeste li vi uopće svjesni dalekosežnih političkih i gospodarskih posljedica takvog glupavog poteza zbog zaštite interesa nekakave, u svjetskim razmjerima mizerne tvrke?

Da ne spominjemo kako krivnja za prekid poslovanja ovdje uglavnom sirijska, a problemi su počeli prije bilo kakvih "sankcija".

Ja katkad zbilja ne mogu vjerovati na kakvoj infantilnoj razini razumijevanja geopolitike su neki forumaši, a bome i novinari...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 22:17   #9
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Vi ste dakako svjesni da zemlje poput Indije i Japana popuštaju pritiscima zapadnih država oko pitanja sankcija bliskoistočnim zemljama, a vi bi da se Hrvatska suprotstavi?!

Jeste li vi uopće svjesni dalekosežnih političkih i gospodarskih posljedica takvog glupavog poteza zbog zaštite interesa nekakave, u svjetskim razmjerima mizerne tvrke?

Da ne spominjemo kako krivnja za prekid poslovanja ovdje uglavnom sirijska, a problemi su počeli prije bilo kakvih "sankcija".

Ja katkad zbilja ne mogu vjerovati na kakvoj infantilnoj razini razumijevanja geopolitike su neki forumaši, a bome i novinari...
Je...le te "dalekosežne posljedice". Znači treba samo čkomiti i biti poslušan po svaku cienu, pa makar i u korist vlastite štete. Jebote, pa kakva je to kukavička i beskičmenjačka generacija Hrvata bez trunke samosvijesti i ponosa došla? Kako smo u samo dvadeset godina od ponosnog i hrabrog naroda spali na ovo? Em smo mali, em smo beznačani, em smo slabi, pa smo siromašni, pa smo ovo, pa smo ono. Pa stoga moramo samo savijati šiju pred svakim belosvjetskim kabadahijom i poslušno mu popušitii ku... čim raskopča šlic, je li? Tako razmišlja vaša nova sorta "integriranih" EU-ropskih Hrvata. I onda sav svoj kukavičluk, lijenost, intertnost i defetizam još tako patetično i prozirno nastojite prodati kao "geopolitičku mudrost" i trkeljate o "dalekosežnim posljedicama". Jadno da ne može jadnije. Ne znam samo da li tim floskulama o svom navodnom "razumijevanju geopolitike" stvarno mislite nekog zavarati ili se samo neuspješno tješite i nastojite opravdati vlastiti kukavičluk i duboko provincijske komplekse manje vrijednosti kojih se i sami stidite.

Samo jesi li možda primjetio da se ta naša "kooperativnost" od strane svjetskih moćnika ne shvaća kao nekakava "mudrost", nego upravo kao ono što i jeste - slabost i kao takvo "nagrađuje" samo novim ucjenama, iznudama, zahtjevima i ultimatumima. Kad (ako) narastete veliki i izraste vam kralježnica možda jednom i shvatite da se beskičmenjaštvo i bezuvjetno lizanje guzica svakoj bitangi i sileđiji kojeg smatrate jačim od sebe dugoročno nikad ne isplati i da poslušnike i ulizice gospodari samo duboko preziru i još nemilosrdnije gaze.

A INA možda u svjetskim razmjerima jeste mizerna kompanija, ali u hrvatskim bogme i nije baš. Čak ni onaj dio koji je još u našim rukama. A koga u Hrvatskoj ima boliti neka stvar za "svjetske razmjere".
Mythbuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 22:32   #10
kao da je nas neko pito o ovome....kad se velesile irgaju, mi samo možemo plesati kako oni kažu ili osjetiti njihov bijes...
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 23:35   #11
Sluganskom politikom se ne stize daleko. Postovanje treba zasluziti - no to je nasoj politickoj eliti totalno nepoznata stvar. Sve ljudske vrline su na prodaju kod nasih elita za saku dolara. Jadno do boli

Kao sto kaze Stern Sirija je za INU zauvijek izgubljena.
http://www.vecernji.hr/biznis/na-naf...-clanak-382999
Iz teksta:
" Samo su otišli, a Sirija ne može prihvatiti nikakve ucjene. Na žalost, Ina je ovaj put odigrala na jako krivu kartu vjerujući da će pasti režim Bashara al-Assada. Nakon što su naše vojne snage uništile zadnje uporište pobunjenika u Homsu, cijeli se svijet uvjerio da predsjednik Assad ostaje na vlasti – objasnio je Al-Kshto naglasivši da Sirijci nikada više neće pružiti ruku onima koji su im okrenuli leđa, i to u trenucima kada im je najteže, a, na žalost, i Ina je među njima.
Na naš upit znači li to da se Ina više nikada neće vratiti u Siriju, odgovorio je:
– Sve sam vam rekao pa sami procijenite! "


Ono sto mene muci je kako ce drzava nadoknaditi ovaj materijalni gubitak? Ili tome sluzimo mi porezni obveznici da placamo sve promasaje nase politicke elite

Zadnje uređivanje Lucky : 03.03.2012. at 23:52.
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 00:28   #12
[QUOTE=Lucky;38358223
Iz teksta:
" Samo su otišli, a Sirija ne može prihvatiti nikakve ucjene. Na žalost, Ina je ovaj put odigrala na jako krivu kartu vjerujući da će pasti režim Bashara al-Assada. Nakon što su naše vojne snage uništile zadnje uporište pobunjenika u Homsu, cijeli se svijet uvjerio da predsjednik Assad ostaje na vlasti – objasnio je Al-Kshto naglasivši da Sirijci nikada više neće pružiti ruku onima koji su im okrenuli leđa, i to u trenucima kada im je najteže, a, na žalost, i Ina je među njima.
Na naš upit znači li to da se Ina više nikada neće vratiti u Siriju, odgovorio je:
– Sve sam vam rekao pa sami procijenite! "

[/QUOTE]
Lik sere, jer su Sirijci ti koji su prvi poceli raditi probleme, odnosno neplačati svoj dio još tamo u 9. mjesecu prošle godine.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 01:14   #13
Mene samo zanima, hoće li Vesna Pusić izaći pred javnosti i priznati krivnju?

DA jesam pogriješila, i dajem ostavku na svoju funkciju, jer ne znam kako bi drugačije građanima RH objasnila da sam napravila nemoguću glupost.

Narode do sada ste jadno živjeli, od sada će vam biti još jadnije.
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 04:30   #14
Cek,kako se taj jad nije osjetio kroz zadnje pola godine,od kada se racuni ne placaju?

INA tada nije gubila milijune dnevno ili?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 09:46   #15
INU je trebalo prodati Rusima i postala bi glavni igrač na Balkanu. Madzari i nisu neka naftna síla, niti vojna.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 09:49   #16
Što je Vesnica krivo napravila osim što je uobičajeno transparentno sljedila smjernice iz Brisela(mislim da ona sebe baš i ne vidi kao ministricu RH nego više kao veleposlanicu iz EU pri vladi RH(a birači se očito slažu sa takvim pristupom))?
Svaku odluku kod privatnih kompanija donosi uprava kompanije(Mađari u ovom slučaju) a kakva je odluka vidjet će se u budućnosti.Nisam baš siguran da će i Sirija samo tako pregaziti bilo kakav ugovor.
Što se tiče INA-e kao kompanije koja bez ikakvog razloga diže cijene goriva u RH želim joj što brži krah bez obzira na razlog istog...
rope0076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 10:15   #17
Jel se INA može vratit za koji tjedan kad se situacija smiri ili je to to ?
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 10:19   #18
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Jel se INA može vratit za koji tjedan kad se situacija smiri ili je to to ?
Može ak pobjede pobunjenici.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 11:52   #19
Budimo realni, u ovom globalnom svijetu tj. novom svjetskom poretku, Hrvatska ne može voditi samostalnu politiku tako da ovo ne čudi.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:11   #20
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Budimo realni, u ovom globalnom svijetu tj. novom svjetskom poretku, Hrvatska ne može voditi samostalnu politiku tako da ovo ne čudi.
Nadodao bih u duhu zadnje izjave premjera Milanovića kako se Hrvatska mora uže specijalizirati- e pa, tuzemni i inozemni naftni biznis je ispao iz uže specijalizacije HR. Čekaj samo dok "otkriju" nove zalihe plina i nafte kod nas, pa ćeš vidjeti što se zove gubitak. Go well-go Shell!
vele_majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.