Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2015., 16:41   #21
Nije čudno da kasni. S obzirom da je bolestan, onda je bio zadnji u svemu i prvi bi podlegao ubrzo. Dobro da ste ga uzeli! Sad će on nadoknaditi, samo malu pomoć treba u ovom teškom periodu.

Super za sterilizacije, ovo ljeto sam i ja učinila istu stvar (ali i uzela 7 mačića-počeli se porazboljevati, ista situacija ko sa vašim), bit će macama, a i vama stanarima puuuuno bolji budući suživot.

Lijepo je čuti da ljudi paze i na ulične mace susjedice.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 16:50   #22
Ove nisu ulične, više su dvorišne. To je četverokut zgrada, a unutra svaki ulaz ima svoje dvorište. Samo na jednom mjestu je prolaz kroz zgradu za aute i tuda prolazi taj muški radit probleme, kad se zasiti ode dalje, pa se opet vrati. I on je jadničak, jer teže hoda, gotovo sam siguran da je nekada prije dobio udarac auta i kuži se da mu je kralježnica problematična, ali on je strašno preplašen kad vidi čovjeka, njega ako ulove cure, svaka im čast. Interesantno je da niti jedna ženska mačka od kada ih pratim nije izašla kroz prolaz i otišla nekamo dalje.
Ima više ljudi koji ih svakodnevno hrane, uglavnom već jedno 10 godina promatram to sve, prošle godine smo prvi put spasili jednu malu macu koja je udomljena na kraju preko udruge. Imala je u sebi mrtvog mačića i dobila sepsu, a sama je bila stara 4 mjeseca. Udruzi svaka čast što su ju ulovili i tek na operacijskom stolu se utvrdilo što joj je tj. tko je u njoj ostao. Evo priča o njoj https://www.facebook.com/pravasapa/p...8568709215772/
A ovo je kad je bila u ogromnim problemima https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...af&oe=56A5C0DB
Ali ovo je u zadnjih 2 godine postalo prebrutalno koliko ih se rađa i koliko trpe preko zime, a realno 98% susjeda nije briga.

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 21.09.2015. at 17:00.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 17:23   #23
Možeš mu na špricu davati i razrijeđenu paštetu (mačju, naravno) - najbolje Recovery. Nisam baš sigurna da mu je to mlijeko dovoljno.

Jel dobio Banminth pastu? Ako ima parazite, to mu može znantno usporiti oporavak (smanjiti djelovanje antibiotika - kladim se da ti to veterinari nisu rekli) a može ga i ubiti.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 17:34   #24
Dobio je tabletu Pratel prije 3 dana, razmutio sam ju u vodi i špricom u usta.
Na papiru je navedeno da mu treba opet dati za 10 dana, ali dobio sam samo jednu.
To je inače cura iz udruge sve dala badava (klavocin, tobrex i pratel tabletu skupa sa uputama na papiru).

Vet nije spominjao Banminth pastu. samo je rekao da nastavimo kako smo do sada radili prema tim uputama udruge.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 20:09   #25
Cijelu tabletu si dao mačiću od mjeseca dana??????

TKO ti je rekao da mu daš cijelu tabletu?

1 tableta ide na 10 kg tjelesne mase! Tako malim mačićima i još bolesnim se ne daje Pratel zaboga!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 20:39   #26
Ček, jel vi tu uopće čitate s razumjevanjem i pažnjom? U postu 24 su odgovori na sva tvoja pitanja.
A u prvom postu sam detaljno napisao baš svaki korak koji sam poduzeo i možete pronaći između ostalog i rečenicu da sam mu dao Pratel tabletu, ali rastopljenu u vodi i ušpricao u usta.
Na papiru je cura napisala Pratel tableta, direktno dati u usta i ponoviti za 10 dana. Samo to piše.

S obzirom na ovakvo zgražanje, što se može dogoditi? U petak navečer sam mu ju uštrcao.
Danas je prvi put pokakao kobasicu, nije bilo proljeva.

Mogli ste odmah u subotu kad sam otvorio temu i napisao da je dobio tabletu reagirati ovako

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 21.09.2015. at 21:15.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 12:23   #27
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Ček, jel vi tu uopće čitate s razumjevanjem i pažnjom? U postu 24 su odgovori na sva tvoja pitanja.
A u prvom postu sam detaljno napisao baš svaki korak koji sam poduzeo i možete pronaći između ostalog i rečenicu da sam mu dao Pratel tabletu, ali rastopljenu u vodi i ušpricao u usta.
Na papiru je cura napisala Pratel tableta, direktno dati u usta i ponoviti za 10 dana. Samo to piše.

S obzirom na ovakvo zgražanje, što se može dogoditi? U petak navečer sam mu ju uštrcao.
Danas je prvi put pokakao kobasicu, nije bilo proljeva.

Mogli ste odmah u subotu kad sam otvorio temu i napisao da je dobio tabletu reagirati ovako
Iz prvog upisa nisam shvatila da je mačić dobio CIJELI Pratel jer tako ni ne piše.

Što se može dogoditi? Čak i ono najgore.
Pozdravi curu koja ti je dala takve krasne upute!
Eto - tome služe veterinari. Da ih pitaš konkretan savjet.
A mogao si mirno i odguglati Pratel i našao bi uputstva za uporabu.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 13:28   #28
Za sad još nije najgore, ali stanje je nepromjenjeno od četvrtka od kad je kod mene.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:50   #29
I dalje je nepromjenjeno, danas je 7. dan da dobiva klavocin sirup.
Oči i dalje ne otvara osim ako je vrlo uzbuđen kod prisilnog hranjenja. Dosta onog bijelog mu se nakupilo na očima, ali to se smanji kad mu se daje hrana jer negoduje.
U pet centru veterinar je rekao da ako je virus u pitanju, da klavocin neće pomoći. Predložio je jedino da se ode drugom veterinaru.
Na komentar kako veterinari ne vole životinje nego samo lovu je rekao: da, istina.
Ako vi imate još neki prijedlog slobodno napišite, a da ga vodim novom veterinaru mislim da nema koristi i tko zna kakav bi taj bio.
Svi oni kad vide ovako mala bića samo kažu joj maleni, joj ovo joj ono, kako si slatki bubani...dođe mi da povraćam. Nemaju oni pojma. A pri izlazku iz ambulante, to bi bilo X kuna.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:02   #30
da trebao bi otići NORMALNOM veterinaru jer takvih u zagrebu itekako ima.... i takav ti sigurno neće naplatiti pregled za mačića s ceste, već samo ljekove...mačić ima virus i treba dobivati antibiotike (mislim da klavocin ne, ja sam koristila synulox npr) i treba mu tretirati oči redovito bar 10dana (tobrex)... također mu treba potaknut apetit, podići imunitet..... ne slušaj nadriliječničke savjete jer s pratelom si ga mogao ubit (tako mali je trebao dobit pastu u dozi koja je u skladu s njegovom veličinom), a i s neprikladnim antibiotikom se napravi više štete nego koristi, pogotovo kod tako osjetljivog malog organizma

ako si ga već uzeo očito ti je stalo da ga spasiš, samo treba to izgurat na pravi način... jer ovako se muči i on i ti...sretno

edit :neznam o kojoj udruzi je riječ...nije niti bitno...ali i ja sam sama znala dobit "savjete" da ti se plače....jedino rješenje je dobar veterinar
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:08   #31
Molim te navedi dobre veterinare u Zagrebu, iz svog iskustva.

Udruga je prava šapa i spremni su pomoći, imaju iskustva i doći će uloviti sve mačke iz dvorišta i kastrirat ih što je pohvalno...možda sam ja krivo shvatio, dobio sam tabletu, koja je bila razlomljena, na papiru je pisalo dati direktno u usta i ponoviti za 10 dana.
Ta dva komadića su bila jako sitna, možda se mislilo prvi dio sad, drugi dio za 10 dana.
Sad je ionako gotovo s tom tabletom.
Ovo prvi put radim da uzimam izvana mačića, a imam povjerenja u tu udrugu, jer su već jednom spasili jednu mačku iz dvorišta zgrade i znaju što govore.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:17   #32
zaista lijepo od tebe što se toliko trudiš oko ovog jadnog mačića, i to svi cijenimo, ali nažalost kao što je lkina lena rekkla, ne možeš ga liječiti preko uputa cura iz udruga i s neta. to je neodgovorno i neozbiljno. ako si m dao čitav pratel, modao si ga i ubiti, ako ima npr bolesne bubrege, gušteraču ili jetru. 1 ide na 10 kg, pa kako to nen znaš ako imaš mačke godinama? životinje se ne liječe po uputama pitaj boga koga. je, većina vetova nema pojma, slažem se, ali ipak znaju više od toga da mačićima propišu čitav pratel.

ako nemaš za veta, zamoli ovdje pomoć za veta i bolju hranu, poslije stavi račune. vjerujem da će se barem netko odazvati za pomoć jer je stanje kritično. ako ima proljev, nikako mu nemoj davati royal canin recovery, jer je premasna za proljev, to mi je rekla vetica. ne znam u kojem si dijelu grada, ako si blizu trešnjevke, odvedi ga u šapu, isključivo k dr becky, i neće te ni oderati niti ti napraviti nepotrebne pretrage. savjetujem i krvvnu sliku, dođe 100 kn, ako dobiješ pomoć za to, ili ako možeš dati svoje, pa naknadno čekati da ti netko uplati. upute o hranjenbju mlijekom u prahu svakako slušaj. dok su mali trebaju jesti svaka 2 sata, nadohranjivala sam leglo od 3 mjesec dana i znam o čemu pričaš o teškoćama hranjenja. spužvicu mi tad nitko nije savjetovao, ali zvuči mi ok savjet. trebaš kap po kap. držim fige malenom i tebi i hvala ti na trudu i dobrim namjerma, ali to nažalost uz nestrručne savete i neodgovorne, može završiti kobno. klavocin se dajer 1 put dnevno, inače. i ovo s pratelom je bilo grozno. pa koliko je on težak? ja sam isto tako jednom iz neznanja jako pogriješila kad mi je žena u petcentru i to na kasi rekla da mogu mačku dati advantix ampulu za pse. pa sam gadno naštetila mačku i bila glupa jer sam mislila da je cura s ase educirana za proizvode koje prodaje. mogu dobiti frontline za šse, ispravno doziran, ali ne advantix, rekla mi poslije vetica. treba se čuvati savjeta na netu i od nestručnjaka. i onih s kompleksima doktotras iz udruga, jer su stručnjaci iz jedne sveznajuče udruge neodgovornim savjetima i doziranjem lijeka, za što nisu educiranj, mogli gadno naštetiti i mojoj malenoj bolesnoj na bubrege, i to za lijek koji oštećuje bubrege. to pišem ne samo za tebe, nego za sve. još jednom te molim da naše kritike shvatiš kao dobronamjerne, jer ne bi puno lhudi napravilo to što si ti, uzelo ga i liječilo.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:34   #33
Možda je moja greška s Pratelom, u toj alu foliji od tablete, bila su dva jako sitna komadića tablete. Ok to sam fulao, ali mačić je još uvijek živ i sva sreća.
Fora je ta što je na ovog mačića do sad plaćeno 200 kn na veterinara, mlijeko u prahu i kupio sam mu paštetu, ne recovery jer je isto to savjetovala osoba u trgovini, nego laganu pileću. Jučer sam mu je popodne jako malo dao na špricu. Ponovo ići veterinaru će koštati, veliš dr. Becky, dobro, barem neški konkretni savjet i ime veterinara.
Ovo oko donacija ako funkcionira super, jer moji isto trebaju jest, a koštaju me 300 kn mjesečno, razmaženi su na royal canin, a nekima je potrebna samo medicinska hrana zbog određenih razloga. Tako da ako bi netko pomogao da se plati liječenje ovog malog mačića bilo bi dobro.
Zadnja dva dana mali ne kaka uopće, samo piša i to pravi žuti urin.
Imao je proljev prva tri dana, nakon toga jednom normalni drekec, tvrdi, kobasicu, a jučer, prekjučer i danas ne kaka.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:57   #34
I molim da me se ne napada kako ne znam o mačkama, a imam ih godinama. Istina je da ne znam, ali u istom sam košu sa 90% veterinara koji pojma nemaju. Taj fakultet je pao na najniže grane. Studenti 4. godine na pitanje profesora dok je moj mačak bio na injekcijama, a pitanje je glasilo: kakav antibiotik mu moramo dati ako nismo sigurni u dijagnozu? Blejali su ko tuke, a odgovor je bio: širokog spektra...Kako takvim budućim veterinarima, a ima ih i koji sad rade vjerovati u išta.

Prvog mčka sam uzeo prije 11 godina iz oglasnika, taj je bio preko 10 puta kod veterinara u svojem životu (veterinarski faks, male životinje heinzelova i još nekoliko kojih se više ne sjećam kako se zovu), da li mi možete vjerovati da mu nikad nisu dijagnosticirali problem? Platio sam preko 5000 kn ugrubo govorim što se tiče pregleda i terapija injekcijama. Posebnu hranu tu ne ubrajam, a na kraju mu je samo ta hrana pomogla i danas ju jede.

Druge dvije mačke sam uzeo sa ceste, jednu ženku koja sada ima 9 godina i imala je dva puta cistitis i to se rješava antibiotikom i svaki put je izlječena. Drugi mačak ima 6 godina i srećom još nije bila potrebna intervencija, neka tako ostane. Oboje su bili stari 2 mjeseca kada sam ih uzeo, ženka je trčala za mnom iz vojarne na Tuškancu po kiši i što sam drugo mogao nego ju uzeti, a muški mi se stvorio ispred stana i tri dana molio da ga pustim, na badnjak sam popustio, smrdio je kao tvor, bio mršav kao list, sada je debel kao prase i eto, da ga nisam uzeo nebi preživio sigurno, svi susjedi u haustoru su ga zaobilazili.

Ovaj mačić ako se spasi nema šanse da tu ostaje, jer i ovih troje je previše i više nikada se to neće ponoviti.

Evo, koliko god i dalje ne vjerujem veterinarima, vodit ću ga opet nekome, ali te donacije koje spominjete bi mi pomogle puno.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:50   #35
a te doinacije nekad funkcioniraju, a nekad ne, netko dobije, netko ne, nekad ih ima, nekad nema. ništa te ne košta probati. savjetujem ti da napišeš poseban post u kojem samo tražiš novčanu pomoć za liječenje, da se ne izgubi u ostatku teksta. svakako bi pomoglo da imaš još račune za do sad potrošeno i da ih staviš. pregled u šapi je 100 kn i krvna slika 100, ako bude potrebna. ako ne kaka, trbuh mu masiraj onako kao što ih mamicaq liže. a jako pomaže i kad toplom vlažnom krpicom koja simulira mamin jezik, izmasiraš guzu, savjeti iskusnih mačkarica koje sam i ja dobila. na to se uglavnom odmah pokakaju. a nemoj mu ni davati suhu hranu dok se ne pokaka, ako sam dobro shvatila zadnja 2 kakanja nije imao proljev. a probaj mu i dati mlijeka. vrstu mlijeka nemoj mijenjati jer i od toga dobiju proljev.

i drago mi je da sam našla istomišljenika i pljuvača vetova. ja ih više ne smijem pljuvat, obećala sam, ljudima ide na živce. a kaj da radim nego da ih pljujem. moja malena je bila kod hrpe vetova zbog problema s uhom i svi briju upala ili cerumen uglavnom cerumen i da nema travu, što uvijek pitam jer se toga bojim. i ni jedan nije rekao da prvo počistim cerumen pa da tek onda mogu vidjeti dal ima travu. i ipak je imala travu, becky, kao 6. ili 7. ju je skužila. klas je bio potpuno crn, znači da je dugo bio u uhu. jadne životinje s takvim stručnjacima, a ni mi bolje ne stojimo s doktorima.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:57   #36
Danas, jučer i prekjučer uopće nije kakao.
U ponedjeljak je imao normalnu tvrdu kobasicu od kakice.

100 kn pregled? Uf.
Pa već sam dao za kakti pregled 50 kn, a 50 za injekciju vitamina. Ovo je još više samo za pregled.

Idem sad veterinaru, jer je mali ne samo nepromjenjen nego nema više ni snage braniti se šapama od šprice.

Dajte još nekog konkretnog veta koji neće naplatiti pregled za mačića s ceste.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:16   #37
nema takvih vetova. hitno s njim k drugom vetu. šapa radi dvokratno, nazovi kad radi becky. dajte ljudi, ako netko može dati za pregled. treba 100 kn. mačić je stvarno loše. ja nažalost fićfirić me mogu. imam jako puno životinja na skrbi. ako imaš, daj 100 kn, nisu vrijedne njegovog života, a tvoje mace će preživjeti i bez rc hrane.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:16   #38
Ja sam ti rekla koji, za druge iskreno ne znam - jer sam se sa svima drugima nasanjkala. Ako imaš auto, savjetujem put pod noge pa u Zaprešić. Ako se odlučiš, javi pa ću ti poslati podatke na pm.

No, očigledno je da mu klavocin ne odgovara jer bi već bilo pomaka - moj je savjet ako je prošlo barem 7-8 dana da mu prestaneš davati jer ničem ne služi osim da mu srozava imunitet.

Besplatnih veterinara nema a i ne treba ih biti. Svatko je zavrijedio da bude plaćen za svoj posao - no radi se o stručnosti.

Ako nemaš novaca, traži da ti se pomogne u vidu donacija, ali mačiću je zaista potreban kvalitetan vet.

Ja do svog putujem 40 km, tako da nemam bolje rješenje ali kad je potrebno onda ne gledam na udaljenost niti na novac.

Ne mogu ti pomoći, uz najbolju volju jer imam toliko životinja na skrbi da je bolje i da ne spominjem broj.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:25   #39
Ne mogu do Zaprešića sad, idem na Trešnjevku, zvali smo ih, Becky radi od 15 sati. Mladi doktor iz šape na telefonu kaže da ako nije dobio kolostrum od majke onda je jako neotporan i velike su šanse da ne preživi.
Stavit ću tu račune, pa tko može neka pomogne.
Hvala vam što uopće čitate i trudite se.

Idem sad, javm se kad se vratimo.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 15:55   #40
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Molim te navedi dobre veterinare u Zagrebu, iz svog iskustva.

Udruga je prava šapa i spremni su pomoći, imaju iskustva i doći će uloviti sve mačke iz dvorišta i kastrirat ih što je pohvalno...možda sam ja krivo shvatio, dobio sam tabletu, koja je bila razlomljena, na papiru je pisalo dati direktno u usta i ponoviti za 10 dana.
Ta dva komadića su bila jako sitna, možda se mislilo prvi dio sad, drugi dio za 10 dana.
Sad je ionako gotovo s tom tabletom.
Ovo prvi put radim da uzimam izvana mačića, a imam povjerenja u tu udrugu, jer su već jednom spasili jednu mačku iz dvorišta zgrade i znaju što govore.
doktor saša iz bube - 99% neće naplatit pregled, a i vlasnik dr. ljolje mi isto nije naplaćivao za takve mace, obojica su se iskazali u teškim sitacijama kao odlični vetovi i ljudi

dr.ćirić iz vet pointa... on je dosta skuplji, al vrijedi sve kao i za prethodnu dvojicu

osim mene kod njih trojice ide i masa mojih frendova/poznanika itd..

a što se prave šape tiče, ja imam jaaaaako loše iskustvo s njima...ali to je neka druga tema

edi: vidim tek sad da si napisao da ideš vetu u šapu...kasno palim..njih neznam nisam nikad bila tamo, nadam se da će pomoć
a ovo što spominješ faks i heinzelovu..pa naravno da imaš grozna iskustva..imala sam ih i ja..al srećom našla sam one gore
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.