Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Da li postoji ljubav na prvi pogled?
Da 41 53.25%
Ne 30 38.96%
Nisam siguran/sigurna 6 7.79%
Glasovatelji: 77. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2016., 16:15   #21
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Zaljubit/zavoljet ili priviknuti se na nju/adaptirati se sa takvom osobom?
Jedno može vući drugo. Osjećaji su vrlo disperzirana pojava. Ovisna i o trenutnom sagledavanju sebe uvjetovanom okolnostima vlastitog položaja u svijetu kakvog ga pojedinačno čitamo. Ne moraš ni osjetiti strast, zaljubljenost ali te malo po malo iskonska potreba za komunikacijom i intimom gura u odnos.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 17:32   #22
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Jedno može vući drugo.
Znaś razlikovati u svom slućaju kada voliś, kada si zafasciniran, a kada si se do nekog priviknuo?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 17:40   #23
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Znaś razlikovati u svom slućaju kada voliś, kada si zafasciniran, a kada si se do nekog priviknuo?
Uglavnom da. Iako navika uvijek dođe na kraju. Pitanje je ima li dovoljno prošlih slika, intenzivnih podražaja koji mogu pozitivno reflektirati uhodanu sadašnjost.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 18:57   #24
ja sam upoznao jednu curu i ostao bez daha
kad sam je vidio drugi put zemlja mi je bila gore, nebo dole
od silne ljepote
tako da u tom kontekstu vjerujem u ljubav na prvi pogled
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 19:21   #25
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
...od silne ljepote
tako da u tom kontekstu vjerujem u ljubav na prvi pogled
Smatraś da je to ljubav?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 15:40   #26
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Smatraś da je to ljubav?
smatras da se ljubav, u pravom smislu te rijeci, moze javiti na prvi pogled ? ja ne.
to sto sam spominjao, dakako, nije bila ljubav, ali mislim da je neki maksimum koji mozes doseci kada govoris o kemiji u mozgu izazvanoj zbog privlacnosti prema osobi koju vidis prvi put.
tema glasi da li postoji ljubav na prvi pogled. sad opet procitaj moj prvi post.
znao sam da ce se naci neki bukvalac i quotat me
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 16:56   #27
Kako netko piśe/govori tako se ga razumije.
Ako netko napiśe da vjeruje u neśto, a za momenat da u to isto ne vjeruje, kako da se ga shvati

Ali ok, sada je sve jasno
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:58   #28
ma kakva ljubav na prvi pogled, kakvi bakrači
svašta se naziva ljubavlju ..ljudi brkaju pojmove..
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 16:31   #29
Nisam se nikad zaljubila na prvu..:nema pojma:

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 16:42   #30
osobno - previše mi mozak radi čak i za neko inicijalno nagonsko prepoznavanje...
možda treba bit mrtav pijan za to?

ljubav u svakom slučaju je nešto što sazrije nakon podužeg razdoblja upoznavanja u mom slučaju, nakon što prihvatiš čovjeka kakav je sa svim vrlinama i manama. iste nisu vidljive dok nam je roza oblak oko glave.

vodeći se tom logikom sklona sam pobjeći kao vrag od tamjana od onih koji otkače na prvu...čine mi se neuravnoteženi...
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 19:40   #31
Uglavnom mi se tako dogadjalo. Kad netko kaze nesto na odredjen nacin, iz cega prepoznam mentalni i emotivni sklop koji mi odgovara (a sto je to se mijenjalo s vremenom), plus fizicka privlacnost.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 19:47   #32
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Uglavnom mi se tako dogadjalo. Kad netko kaze nesto na odredjen nacin, iz cega prepoznam mentalni i emotivni sklop koji mi odgovara (a sto je to se mijenjalo s vremenom), plus fizicka privlacnost.
i ja

+ kad osjetim totalnu opuštenost, bilo što da kažem neće biti krivo.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 22:15   #33
Da li postoji ljubav na prvi pogled?

Smatram da ljudi mijeśaju pojmove, jer ne postoji mogućnost, da se ćovjek zaljubi na prvi pogled, jer ljubav je dublji osjećaj, koji se razvija s vremenom, dakle razvojem situacije i osjećaja.

Na prvi pogled moguće je jedino zafascinirati se drugom osobom radi izgleda, ponaśanja ili oba razloga.

Da pribliżim:
Muśkarac ili żenska vide prvi puta predstavnika drugog spola i pomisle: "Ja ga/ju volim" ili "Kako mi se svidja", "Kakav/kakva je super osoba -inteligentna, duhovita itd"?
Samo u prvom slućaju moglo bi se raditi o ljubavi na prvi pogled, a u svim ostalim se radi o fascinaciji, ili kako neki każu "kemiji, zaljubljenosti itd".

Slijedeći je argumenat, da nitko ne zavoli na prvi pogled osobu, koja je neprivlaćna radi izgleda, ponaśanja, ili oba razloga.

Dakle razlog da netko privuće naśu pażnju je, da nas bilo ćim zafascinira, śto znaći da smo zafascinirani tom osobom, a ne zaljubljeni, pa iz tog razloga nema tu govora o ljubavi na prvi pogled.

Ne radi mi se o prepucavanju, pa bih molio osobe koje slijepo vjeruju u ljubav na prvi pogled, ili pogreśno nazivaju fascinaciju, da proćitaju pażljivo śto sam napisao i razmisle barem na momenat.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 22:27   #34
pa naravno da na prvi pogled ne nastaje ljubav
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 23:43   #35
Jednom sam se zaljubio na nevidjeno . Poslije ,kada sam vidio osobu, ostao sam bez daha . Ne znam je li to ljubav ,ali zaljubljenost , kemija je bila nevjerovatna . Mislim da se tako nesta dozivi jako rijetko ,mozda jednom u zivotu .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 12:09   #36
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Postoji li ljubav na prvi pogled?

Ili na prvi pogled postoji samo privlaćnost/fascinacija?
Na primjer nećijim izgledom i/ili ponaśanjem.

Vaśa miśljenja?

Da li se je netko od Vas zaljubio na prvi pogled u osobu, koja mu nije bila privlaćna, a możda i rużna?

Btw anketa je anonimna

PS: Znam da su bile slićne teme, ali se ne sjećam da li je bila sa anketom, a trażilica ne radi pa...
Ljubav ne. Ljubav je dublja, dolazi vremenom.

Ono što mi se jeste desilo je da sam ga ugledala, okrenuo se prema meni, progovorio. Obična "poslovna" situacija.
Tu večer smo se čuli i dogovorili da se nađemo na večeri (oboje smo živjeli udaljeni od svog matičnog grada i obitelji i trebao je to biti kolegijalni izlazak). Pričali smo i rekao je da ima curu. Ali ja sam tad već znala da sam se zaljubila. Taj osjećaj koji me je prodrmao u tom trenutku. Zaljubila sam se to jutro, kad me je gledao i izrekao uobičajenu rečenicu.

Ipak, zaljubljivanje na "drugi" pogled je bilo puno jače. I ljepše. Samo što to nije tema.
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 14:33   #37
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Postoji li ljubav na prvi pogled?
kod mene postoji sve što zaželim,sad koliko je to relevantno i društveno prihvatljivo to mi manje važno.

skromna sam u željama i bitno mi je da moje želje ne povrijede druge u bilo kojem smislu,nisam od onih da cilj opravdava sredstva.

btw; ljubav se stvara godinama...
zna ljubav biti nekada golemo breme za čovjeka.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 14:38   #38
Ljubav na prvi pogled ne postoji. Zaljubljenost i ljubav nije isto iako se dosta često zna mjenjati.
__________________
1.6180339887
Prayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 14:44   #39
da. postoji. doživjeh.
dobar osjećaj...
Bela57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:54   #40
Noup.
Moš mi bit napet, al da ću se zaljubit? Noup.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger