Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2016., 19:14   #61
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da covjek podsvjesno kada zeli vezu trazi sebi i intelektualno bliske osobe.
Teško bi bilo definirati tu nijansu gdje to počinje i završava intelektualna bliskost. Više se po meni radi o prepoznavanju sličnosti mentaliteta.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 20:41   #62
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Termin partner mi je grozan. Kao da u nešto ulažemo. Imamo nacrt. Projektiramo. Pitamo se gdje će nas investicija dovesti. Zvuči proračunato.
Meni je baš super, označava mi da smo u nečemu zajedno. Što je uostalom i definicija riječi partner, ovo što i opisuješ je uži pojam poslovnog partnera.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:10   #63
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Meni je baš super, označava mi da smo u nečemu zajedno. Što je uostalom i definicija riječi partner, ovo što i opisuješ je uži pojam poslovnog partnera.
Problem je sto se koliko vidimo iz gomile razvoda i neuspjesnih veza iza rijeci partner krije rival. Ja bih osobno vise preferirao izraz tipa zivotni suputnik kad se vec igramo
pojmovima.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:17   #64
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Problem je sto se koliko vidimo iz gomile razvoda i neuspjesnih veza iza rijeci partner krije rival. Ja bih osobno vise preferirao izraz tipa zivotni suputnik kad se vec igramo
pojmovima.
Gdje bi nam bio kraj da nam je nazivlje glavni problem međuljudskih odnosa.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:36   #65
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Gdje bi nam bio kraj da nam je nazivlje glavni problem međuljudskih odnosa.
A gle, da nema rijeci brak, ne bi bilo ni razvoda.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:47   #66
žene za koje smatram da su pametnije od mene se potajno divim jer su rijetke ko vel degenije. no ima ih. iznimno ih poštujem. no ne znaju one to. možda sam ih i spuštao. lol

i mogo sam puno više karat da me taj jeb intelekt podsvjesno ne pali. budala. ko zna koje seksove sam propustija. te nepametne se brže riješe inhibicija.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 22:12   #67
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Teško bi bilo definirati tu nijansu gdje to počinje i završava intelektualna bliskost. Više se po meni radi o prepoznavanju sličnosti mentaliteta.
Meni je bolji termin mindset - orijentacija prema životu, skup motiva i vrijednosni sustav; već je i pojedinac prosječne, uobičajene intelektualne snage svojstvene homo sapiensu - uz pretpostavku postojanja odgovarajućeg mindseta - zadivljujuće stvorenje.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 22:58   #68
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
žene za koje smatram da su pametnije od mene se potajno divim jer su rijetke ko vel degenije. no ima ih. iznimno ih poštujem. no ne znaju one to. možda sam ih i spuštao. lol

i mogo sam puno više karat da me taj jeb intelekt podsvjesno ne pali. budala. ko zna koje seksove sam propustija. te nepametne se brže riješe inhibicija.
A ja baš te iznimno inteligentne, po mojoj procjeni što bi to uopće značilo, koje sam upoznao, nisam doživio privlačnima. Iako mi sama pomisao da je cura inteligentna izuzetno privlačna. Ali jednostavno nismo imali tu potrebnu magnetičnu crtu. A opet, mogu tako reći i za bedaste cure. Kao što sam pisao, više je pitanje neopipljive kompatibilnosti nego suhoparne inteligencije i brzog klikera.

Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Meni je bolji termin mindset - orijentacija prema životu, skup motiva i vrijednosni sustav; već je i pojedinac prosječne, uobičajene intelektualne snage svojstvene homo sapiensu - uz pretpostavku postojanja odgovarajućeg mindseta - zadivljujuće stvorenje.
Da, mindset je ok. Slično je ali nije baš ista stvar kao mentalitet. Metalitet osjetiš i nakon par rečenica i nije područje moguće promjene. S tim si rođen pa lako osjetiš tu karakteristiku i u drugom. Na mindsetu možeš raditi.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:09   #69
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Da, mindset je ok. Slično je ali nije baš ista stvar kao mentalitet. Metalitet osjetiš i nakon par rečenica i nije područje moguće promjene. S tim si rođen pa lako osjetiš tu karakteristiku i u drugom. Na mindsetu možeš raditi.
Kad tako kažeš onda bih mindset definirao kao usmjereni mentalitet (temperament) vođen prema nekom cilju koji u osnovi proizlazi iz kvalitete (osobina) tog mentaliteta.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:27   #70
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Kad tako kažeš onda bih mindset definirao kao usmjereni mentalitet (temperament) vođen prema nekom cilju koji u osnovi proizlazi iz kvalitete (osobina) tog mentaliteta.
Moglo bi se i tako reći. Jedino što mi mindset djeluje kao dosta širi pojam od mentaliteta. I više stečen nego prirodan bez obzira gdje mu je korijen.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:38   #71
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Moglo bi se i tako reći. Jedino što mi mindset djeluje kao dosta širi pojam od mentaliteta. I više stečen nego prirodan bez obzira gdje mu je korijen.
Zapravo da i s njim je vrlo usko povezan. Možda mi je zato i prihvatljiviji (i privlačniji) jer uključuje razvoj inherentnog potencijala. I premnogo sam puta, nažalost, već vidio kako potencijal propada, pa me vrlo vjerojatno baš zbog toga upravo mindset toliko privlači.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 00:06   #72
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Zapravo da i s njim je vrlo usko povezan. Možda mi je zato i prihvatljiviji (i privlačniji) jer uključuje razvoj inherentnog potencijala. I premnogo sam puta, nažalost, već vidio kako potencijal propada, pa me vrlo vjerojatno baš zbog toga upravo mindset toliko privlači.
Mentalitet i mindset su jako bitni. Ali ako osoba ima psiho potencijal sve pada u vodu. Zaljubljujem se prvenstveno u drage i plahe cure.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 00:57   #73
Psiho potencijal... Genijalno!
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:41   #74
pa sama jezična britkost i način razgovora ovisi o karakteru. meni npr ide na živce kad se nađe neka koja ima stalno potrebu spuštati ili kritizirati podmuklo. kad smo već kod rudan-stil intelekta (iz uvodnog posta referenca)...

al meni je osobno bitno da se možemo naći na jednakoj valnoj duljini. to se možda više tiče raspona sličnih tema ili uvida u različite načine razmišljanja. inteligencija to na kraju i je: kolika ti je sposobnost prilagodbe u različitim situacijama.

i koliko sam ja shvatio, većini inteligencija nije toliko ni važna. u intimnom odnosu ionako ne vrijede ta pravila. naravno da utječe na neku početnu privlačnost, može biti bitan faktor kod stvaranja ugode u društvu, ali in the long run, uvijek budu druge stvari koje igraju glavnu ulogu.

meni je npr. jako važno da možemo razgovarati o širokom rasponu tema i sličnim interesima. produbljivati nekad svakodnevne teme, sagledati neku stvar iz više perspektiva. to se možda ne tiče same inteligencije ali je svakako bitan faktor i meni osobno vječna fascinacija, veliki turn-on. naravno, ako nije praćen s velikim konforntacijama koje brzo mogu preći u negativu, nego da je praćen konstruktivnim raspravama, nekaj kaj nas oboje može gurati naprijed.

uvijek je bilo i takvih osoba, a i razgovora...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 08:09   #75
ne bih se slozio da inteligencija nije bitna
stovise i naprotiv, smatram ju u prve tri najbitnije stvari
i sto se tice tema za razgovor i otvorenosti uma i humora i spremnosti na ucenje neceg novog i mijenjanja starih/krivih obrazaca...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 08:33   #76
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ja bi uvijek neku pametniju od sebe. Usput nešto naučim, mogu se folirat kod nekih stvari, raditi se bespomoćnim jadnikom koji ne može bez nje i sl.
Nebi bilo nikad niti dosadno u toj vezi. Kad si s nekim iste intelektualne sposobnosti onda nemaš o čemu pričat, a ovako uvijek nešto naučiš i tako to, stalno možeš pričat o nečem.
Ove tupoglave izbjegavam i odbojne su, ne mogu se zamislit u ozbiljnoj vezi s takvom. Takvima samo kurac ide po glavi i njihov moto je "vrijeme je kurac"
U takvim situacijama bi bilo vatreno utvrditi što je prije jaje ili koka.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 13:57   #77
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ne bih se slozio da inteligencija nije bitna
stovise i naprotiv, smatram ju u prve tri najbitnije stvari
i sto se tice tema za razgovor i otvorenosti uma i humora i spremnosti na ucenje neceg novog i mijenjanja starih/krivih obrazaca...
Ovo su zdrava i vrlo poželjna očekivanja.

No, poznajem i muškarce koje čak i poprilično pali da im je žena onako, jebena fizički i ne baš bistra, da ga gleda onako, telećim naivnim očima i rado mu daje sve što mu treba, jer je on za nju "bog". A ti muškarci sami po sebi se ne bi mogli svrstati u glupe, dapače. Uzbuđuje ih taj sraz i sviđa im se da im je ona submisivna u svakom pogledu, pa tako i onom intelektualnom. S takvom im je lakše.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 14:02   #78
svega medu ljudima
ja jedino mogu reci svoje misljenje i preferencije

pri tome sam itekako svjestan da ne samo zene nego i muskarci, cesto zele nekoga tko ce ih voditi za rukicu kroz zivot
krdo primjera je i pri raznim istrazivanjima javnog mijenja, kad ljudi ocekuju i zele da im drzava osigura svasta nestono, moje je proktetstvo da si zelim zenu koaj ce mi biti partner i s kojom mogu kroz scile i haribde
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 15:41   #79
Meni evo osoba koja prepušta da ja vodim i uređujem sve prestane biti seksualno napeta u rekordnom roku.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 15:46   #80
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ovo su zdrava i vrlo poželjna očekivanja.

No, poznajem i muškarce koje čak i poprilično pali da im je žena onako, jebena fizički i ne baš bistra, da ga gleda onako, telećim naivnim očima i rado mu daje sve što mu treba, jer je on za nju "bog". A ti muškarci sami po sebi se ne bi mogli svrstati u glupe, dapače. Uzbuđuje ih taj sraz i sviđa im se da im je ona submisivna u svakom pogledu, pa tako i onom intelektualnom. S takvom im je lakše.
zanimljiv je pogled i sa strane humora. dok je poželjno da muškarac bude duhovit i zabavan, za žene kod istih muškaraca također nije uvjet. pretpostavimo da je i ovdje humor pokazatelj zdrave inteligencije i drugih sposobnosti zaključivanja sve do humornog momenta.

naravno da poznajem i duhovite žene, al ( samo primijetih) da se većina ionako koristi uglavnom ironijom i sarkazmom, što je po meni više i do karaktera koji se u nekom trenu osjetio razočaran, zbog čega humorističan obrat više dolazi iz neke gorčine i koristi kao obrambeni mehanizam.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger