Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2003., 19:42   #1
Thumbs up Ratni filmovi

Svima preporučam film Pad crnog jastreba koji je jedan od najboljih ratnih filmova!!!
Vidjeti čete tisuće mrtvih crnaca! Bolji od njega je samo Spašavanje vojnika Rayana! Tko ima 5.1sustav zvučnika nebi smio propustiti ove filmove!
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 19:52   #2
Thumbs up

Koja koincidencija...
Danas sam napokon pogledao Pattona i preporucujem ga.
Nego koji je originalan naziv za "Pad crnog jastreba "?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 20:13   #3
Quote:
el_mariachi kaže:
Koja koincidencija...
Danas sam napokon pogledao Pattona i preporucujem ga.
Nego koji je originalan naziv za "Pad crnog jastreba "?
Black hawk down

No ono sa tisuce mrtvih crnaca je odvratno
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 20:29   #4
A to je taj film...Logicno.
Ja sam otisao na jedan sa Klintom...ali tamo se o sokolu radilo.
Da , film je dobro tehnicki napravljen. Mjuza je odlicno izabrana i prirodne ljepote Maroka ( ako se ne varam) su fino pokazane
Prica ? Losa...
Svidilo mi se kad onaj crnac general kaze otprilike ovako: " Mi smo sve stvari rjesavali ubijanjem 100-ma godina i tako to kod nas radi. A sto vi ( ameri) radite ovdje ".
Dakle malo previse Juesej za moj ukus.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 22:26   #5
Ratni film ili anti-ratni?

"Thin Red Line"
"Casualties of War"
kratki film unutar 11'09''01 - September 11 od japanca Shohei Imamure
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 00:13   #6
Re: Ratni filmovi

Quote:
Q-master kaže:
Svima preporučam film Pad crnog jastreba koji je jedan od najboljih ratnih filmova!!!
Baš sam neki dan pogledao taj film....ono, razvikan, poznat...kaj ti ga ja znam...moram reći da sam se dosta puta ulovio da sam se jako dosađivao za vrijeme filma...dakle, film je

Pozdraf...
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 03:00   #7
Prvo bi trebali staviti Apokalipsu, pa onda tri prazna reda, pa onda nastaviti. Dojmio me Tigers Land (valjda se tako piše), Thin Red Line (podsjeća me jako na Gole i mrtve Normana Mailera), a tu je naravno i Full Metal Jacket.
Black Hawk Down... Nemam neko mišljenje o njemu.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 13:17   #8
Quote:
Prvo bi trebali staviti Apokalipsu, pa onda tri prazna reda, pa onda nastaviti.
svaka cast

onda je tu takodje stoneov platoon
full metal jacket

i moram priznati
IMO remek djelo lepa sela lepo gore
TheJackal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 21:34   #9
Quote:
el_mariachi kaže:
ADa , film je dobro tehnicki napravljen. Mjuza je odlicno izabrana i prirodne ljepote Maroka ( ako se ne varam) su fino pokazane
Prica ? Losa...
Odvija se u Somaliji.
Prica? Koja prica? koji likovi? Ali tehnicki besprijekorno.

Quote:
Johnny kaže:
Nije to onaj Ridley Scott koji je snimio Gladijatora. A glazba je praktički kopija Gladijatora!
Odnosno, nije to Scott (Ridley, ne Tony) koji je snimio Blade Runnera? Vise vuce na onog iza Hannibala.
__________________
ISMELLURINE
It's just a ride...
kF is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 15:15   #10
1. The Thin Red Line
2. Platoon
3. The Bridge On The River Kwai

Očajnički bih htio pogledati "Najduži Dan", ali nema ga nigdje... šmrc
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 17:09   #11
Black hawk down uopće nije film ... to je propagandni spot ... a što je najgore to je loš propagandni spot.
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 23:37   #12
Quote:
Urpanus kaže:
Black hawk down uopće nije film ... to je propagandni spot ... a što je najgore to je loš propagandni spot.
Nebih baš tako rekao, da je propagandni spot, jer ipak je baziran na istinitom događaju a ti Somalci su totalni fanatici i dobro su prikazani(moj stari je biou Somaliji,JAR-u,Senegalu... dakako ne za vrijeme tog rata )!
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 23:41   #13
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
1.Black hawk down

2.No ono sa tisuce mrtvih crnaca je odvratno
1. Dobro da se netko slaže s mojim mišljenjem, meni je taj film jako dobar prikaz nekoga rata! I zabavan je!(ne kao Svemirski marinci)
2.Nisam to mislio rasistički!!! Sorry ako tako izgleda, to je bila šala!
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 23:43   #14
Quote:
Q-master kaže:
Nebih baš tako rekao, da je propagandni spot, jer ipak je baziran na istinitom događaju a ti Somalci su totalni fanatici i dobro su prikazani(moj stari je biou Somaliji,JAR-u,Senegalu... dakako ne za vrijeme tog rata )!
Treba filmu dati kredit kredit za prekrasnu fotografiju i sound... no plot filma je prljava americka rasisticka propaganda...
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 23:49   #15
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
Treba filmu dati kredit kredit za prekrasnu fotografiju i sound... no plot filma je prljava americka rasisticka propaganda...
Nemožeš amerikance za rasizam optuživati, nije li to malo nelogično s obzirom na njihov Ustav?
A i film je samo prikaz rata iz viđenja američkih vojnika koji su bili tamo i normalno da je možda negdje nešto malo, ali samo malo nategnuto! Ostatak je super, kao i Spašavanje vojnika Rayana, sigurno nisu baš svi Njemci njime oduševljeni kao mi!!
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 23:52   #16
..jedino kaj mi se dopalo u tome filmu (BHD) jest sound koji je stvarno genijalan i stvarno si je zaslužil' Oscara (fakat imaš osjećaj da ti meci zuje oko glave)...
A što se tiče najboljih ratnih filmova u svakom slučaju je to Najduži dan (zadnji put sam ga gledal kad je Franc umro i skoro sam nekaj htel' još dopisati ali nije baš umjesno)...
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 01:03   #17
Dobar sound, dobri efekti, polako se svi slažu s ocijenom!!
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 02:09   #18
Dobar zvuk i dobri efekti nisu niti približno dovoljni da se nešto nazove dobrim FILMOM.

Quote:
Nebih baš tako rekao, da je propagandni spot, jer ipak je baziran na istinitom dogadaju a ti Somalci su totalni fanatici i dobro su prikazani(moj stari je biou Somaliji,JAR-u,Senegalu... dakako ne za vrijeme tog rata )!
Ti Somalijci su jadni , gladni , napaćeni narod koji u zdrav mozak jebu i njihovi lokalni šerifi i veliki spasitelji Amerikanci.
Vidiš ja sam bio u Bosni , dakako za vrijeme prošlog rata , pa sam se iz prve ruke imao priliku uvjeriti u sposobnost američkih vojnika ... bolje da o tom ne pišem , netko bi još mogao pomisliti da su , božemesačuvaj , nesposobni idioti.


Mene je Black hawk down asocirao na srpsko veličanje kosovske bitke. Kako od potpunog kraha , vojno-taktičkog debakla napraviti veliko junačko djelo

Q-master , moj ti je savjet , ako želiš pogledati dobar ratni film , pogledaj Apokalipsu.
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 00:55   #19
Quote:
Urpanus kaže: Pogledaj post
Dobar zvuk i dobri efekti nisu niti približno dovoljni da se nešto nazove dobrim FILMOM.



Ti Somalijci su jadni , gladni , napaćeni narod koji u zdrav mozak jebu i njihovi lokalni šerifi i veliki spasitelji Amerikanci.
Vidiš ja sam bio u Bosni , dakako za vrijeme prošlog rata , pa sam se iz prve ruke imao priliku uvjeriti u sposobnost američkih vojnika ... bolje da o tom ne pišem , netko bi još mogao pomisliti da su , božemesačuvaj , nesposobni idioti.


Mene je Black hawk down asocirao na srpsko veličanje kosovske bitke. Kako od potpunog kraha , vojno-taktičkog debakla napraviti veliko junačko djelo

Q-master , moj ti je savjet , ako želiš pogledati dobar ratni film , pogledaj Apokalipsu.

slazem se s tobom, jos bi nadodao da pogledas: tanki crvenu liniju ili platoon
__________________
Prva riječka hrvatska gimnazija
vrtache is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 09:35   #20
Da razjasnimo jednu stvar: BHD je 50% Film, a 50% dokumentarac. Mozda je istina, da je sniman iz US-perspektive (ko bi htio gledat film iz somalijske perspektive od nekog somalijskog redatelja ), ali mislim da film želi reći da su ameri u somaliji najebali i da je ta akcija bila puni promašaj. Ne čini mi se da sam nakraju američke vojnike vidio kako se vesele i slave...
__________________
Cartman: If dolphins are so smart, why do they live in igloos?
Kyle: Dolphins don't live in igloos, those are Eskimos, stupid!
Cartman: Dolphins, Eskimos, who cares? It's all a bunch of tree hugging hippie crap anyway!
macros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.