Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2015., 12:50   #781
meni je 36 dc, jučer sam bila kod gin i dala mi je uputnicu za vađenje krvi.
Lagano ću riknut do ponedjeljka od neizvjesnosti.


Preporučila mi je Elevit, jučer bila u ljekarni, cijena 130 kn! (30 tbl)
Nisam kupila, ne trči mi se pred rudo, vidjet ću što će nalaz pokazati.

Obzirom da mi je prošla trudnoća bila prije punih 13 godina, uopće nisam u điru i ne znam koje su folne sad aktualne. Imate li kakav prijedlog, što je isplativije i bolje?
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 18:49   #782
Postoje folne kiseline različitih proizvođača pa ako ti je Elevit skup, kupi nešto drugo.
Ali ju, svakako, nemoj izbjegavati samo zato jer je skupa.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 12:38   #783
bok, ja pijem folacin od 5 mg, i to ne preporuku mpo doktora od prije postupka, negdje od početka 6 mj, i sad sam samo nastavila jer čekamo našu bebicu
pila sam i te iz dm-a, a i prenatal od twinlaba , makar je bio oko 120 kn.. sad cu vidjeti da li trebam još koje vitaminčeke uz folacin..
doraaa:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:17   #784
Doraa, i ja sam na Folacinu, isto nakon mpo.
Od dodatnih vitamina i minerala gin mi nije ništa prepisao osim magnezija (onog šumećeg koji ima i c vitamin i svašta nešto) i to tek sad u 12tt.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:11   #785
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Doraa, i ja sam na Folacinu, isto nakon mpo.
Od dodatnih vitamina i minerala gin mi nije ništa prepisao osim magnezija (onog šumećeg koji ima i c vitamin i svašta nešto) i to tek sad u 12tt.
bravo ja u petak idem na prvi uzv, pa ću vidjeti hoće li mi još kaj preporučiti !
doraaa:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 16:25   #786
Ja sam folnu kiselinu pocela piti kad smo (popularno receno) poceli raditi na bebi. Kad sam ostala trudna, od ciste folne mi je bilo zlo pa sam pocela piti elevit i pila ga do kraja. Doduse nisam ga uzimala svaki dan nego svaki drugi, ali jela sam dosta hrane koja sadrzi folnu. U spinatu sam se davila.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 11:17   #787
Pijem vec 4mj folnu, narucila preko iHerba, 800mg od nekog americkog proizvidaca(procitala i proucila recenzije), cijena s sipingom i vise nego povoljna.....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 11:43   #788
Ja sam uzela folnu + vitamine 'A-Z mama' u Dm-u, rekoh ajde za prvu ruku, ali zadnjih dana ju nikako progutati.

Ogromna je, gadnog okusa i diže mi želudac čim ju stavim u usta.

Upravo idem do grada pa planiram uzeti neke druge, ne nužno samo folnu, može i komplet vitamine, dajte mi neku preporuku, samo da se ne pije 3x dnevno i da nije konjska tableta.
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 11:52   #789
Meni je žena u ljekarni dala folnu za 68kn - 100kom kapsule.
Ne znam sad točno kak se zove. Mogu pogledat kad dođem doma
ludo_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:17   #790
ja pijem folacin već nekih 2 mjeseca, a još mi trudnoća nije potvrđena (osim testom)
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:21   #791
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
ja pijem folacin već nekih 2 mjeseca, a još mi trudnoća nije potvrđena (osim testom)
Ja sam u 15tt i još uvijek pijem 2x1 tbl Folacina. I pit ću još najmanje mjesec dana.
Počela sam ga piti odmah nakon aspiracije, otpr. 2 tjedna prije potvrđivanja trudnoće.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:59   #792
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Potpisujem Juliannu, vjerojatno je riječ o cyanocobalaminu.
Jako puno o tome čitam jer imam 3 mutacije...



Iako mislim da imaš krivo



Moj me doktor iznenadio kad je znao sve ovo o metilaciji
Ali on je jedan...

Ovi linkovi koje sam stavila su u točnim omjerima, onako kako preporučuje jedan američki doktor. Samo što se B-12 pije ujutro, a folna i B6 nakon jela. I ne smije se uzimati više od 450 mg vitamina C jer interaktira s nekim od ova dva B, zaboravila sam kojim
I obavezno i vit. C odvojeno uzimati, znači ne istodobno s ovim

možeš li mi onda reći, budući da ću za par mjeseci početi raditi na bebi, a opće poznato je da se par mjeseci prije planirane trudnoće treba početi piti samo folna kiselina, da li bi umjesto folacina trebala piti 5-MTHF. Odnosno jel dovoljno samo to, bez b6 i b12 budući da tražim samo nadomjestak za folnu. Nemam nikakve mutacije, bar mislim, pogotovo zato što imam već dvoje djece i 0 pobačaja.
zey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:41   #793
Quote:
zey kaže: Pogledaj post
možeš li mi onda reći, budući da ću za par mjeseci početi raditi na bebi, a opće poznato je da se par mjeseci prije planirane trudnoće treba početi piti samo folna kiselina, da li bi umjesto folacina trebala piti 5-MTHF. Odnosno jel dovoljno samo to, bez b6 i b12 budući da tražim samo nadomjestak za folnu. Nemam nikakve mutacije, bar mislim, pogotovo zato što imam već dvoje djece i 0 pobačaja.
Možeš naravno
A B6 i B12 uzimati ovdje.
Iako bi ja i njih uzimala u metilnom .
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 16:30   #794
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Možeš naravno
A B6 i B12 uzimati ovdje.
Iako bi ja i njih uzimala u metilnom .
ne želim uzimati ništa osim folne, odnosno 5-MTHF-samo si razmišljam da li kod osobe koja nema mutaciju to može biti problem što pijem 5-MTHF umjesto obične folne.
zey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 17:46   #795
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Doraa, i ja sam na Folacinu, isto nakon mpo.
Od dodatnih vitamina i minerala gin mi nije ništa prepisao osim magnezija (onog šumećeg koji ima i c vitamin i svašta nešto) i to tek sad u 12tt.
Meni je ito moj mpo doktor rekao da osim folne kiseline ne trebam više ništa, ja ipak uzimam još magnezij citrat i omegu 3. ove multivitamine neću ni kupovati.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 14:35   #796
Pozdrav svima!

Molila bih da mi netko napiše koja je oznaka za vrijednost folne kiseline u krvi?

Dobila sam nalaze, ali ne znam koja je kratica za folnu? Ili se gleda hemoglobin?

Hvala na odgovoru!
springer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 16:22   #797
Folna kiselina je vitamin B9.
Znaš da su ti njega kontrolirali? Pitam jer nije standardna pretraga
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 13:43   #798
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
Folna kiselina je vitamin B9.
Znaš da su ti njega kontrolirali? Pitam jer nije standardna pretraga
Očito nisu. Glupo mi je to. Doktor preporuči pijenje folne kiseline, a moglo bi se barem i stanje provjeriti. Mislila sam da kod trudnica to ide pod obaveznu pretragu.

Inače nisam pobornik tih svih vitaminskih dodataka ukoliko ih je moguće unijeti putem hrane pogotovo sad kad ima svakakvog voća i povrća.

Hvala!
springer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 17:04   #799
Ne kontrolira se to, bar ne standardnom pretragom, preporucuju uzimanje u svakom slucaju u trudnoci jer raste potreba za vitaminom b9.
Bitan je za razvoj mnogih funkcija u prvom tromjesecju.
Ja pijem folat, folna kiselina je sintetski oblik.



Sent from my JY-S3 using Tapatalk
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 10:42   #800
Količina koja je potrebna teško se može hranom nadomjestiti

Meni je dijagnoza trombofilija i to za sobom vuče manjak B vitamina i folne i uzimam cijelu trudnoću.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.