Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 20:17   #1
Ženiti ili ne ženiti se...?

OK, ljubav je u pitanju. Ona dvije putovnice, AUT i HR. Ja samo HR. Živimo i radimo u Zg-u, iako ona ima i obrt u Austriji pa je nekoliko puta mj. tamo. Papir k'o papir da smo u braku nam u biti ne znači niš, ali kad već ona ima austrijsko državljanstvo, mene sad zanima... što bi se uopće teoretski moglo dobiti ako brak sklopimo u Austriji? Meni njihova putovnica? Nakon koliko? Ako HR za koju godinu udje u EU da li će biti ustvari svejedno, ako npr. zelim bez suvisnih kerefeka ici u SAD ili bilo kuda gdje Hrvati zasad ne stoje u redu s Pakistancima (kao sto je slucaj sada) imam li HR ili AUT putovnicu?
VicSticks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 20:45   #2
Quote:
VicSticks kaže: Pogledaj post
OK, ljubav je u pitanju. Ona dvije putovnice, AUT i HR. Ja samo HR. Živimo i radimo u Zg-u, iako ona ima i obrt u Austriji pa je nekoliko puta mj. tamo. Papir k'o papir da smo u braku nam u biti ne znači niš, ali kad već ona ima austrijsko državljanstvo, mene sad zanima... što bi se uopće teoretski moglo dobiti ako brak sklopimo u Austriji? Meni njihova putovnica? Nakon koliko? Ako HR za koju godinu udje u EU da li će biti ustvari svejedno, ako npr. zelim bez suvisnih kerefeka ici u SAD ili bilo kuda gdje Hrvati zasad ne stoje u redu s Pakistancima (kao sto je slucaj sada) imam li HR ili AUT putovnicu?
autrija neda dvojno drzavljanstvo.ti bi morao otpustit hrvatsko.Cudi me da tvoja djevojka ima pored austrijskog i hrvatsko.meni se cini da je to nemoguce,tj. nelegalno.ispravite me ako grijesim
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:05   #3
Nelegalno je imati i hr i dansko pa ja poznajem ljude koji imaju oba. Ljudi se snađu, su sada (barem u dk) postrožili.
Nek ti se cura raspita u njihovom imigracijskom koliko ti treba za državljnstvo. Jer dok ne dobiješ državljanstvo, neko samo dozvolu boravka, i dalje ćeš ćekati u redu s Pakistancima
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:05   #4
Koliko ja znam HR ne ide u EU radi Bosne.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:17   #5
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Nelegalno je imati i hr i dansko pa ja poznajem ljude koji imaju oba. Ljudi se snađu, su sada (barem u dk) postrožili.
Nek ti se cura raspita u njihovom imigracijskom koliko ti treba za državljnstvo. Jer dok ne dobiješ državljanstvo, neko samo dozvolu boravka, i dalje ćeš ćekati u redu s Pakistancima
eee tako ti je bilo ovdje u njemackoj,pola hrvata uzelo njemacko,pa odmah poletili u ambasadu hrvatske i uzeli ga natrag.
samo hrvatska tako rado daje podatke drugim drzavama ko ima hrvatsko,da su ih uhvatili i odmah oduzeli njemacko
po zakonu njemacke gubis automatski njemacko cim uzmes neko drugo,osim ako nisi iz EU,onda mos imat 2,recimo DK i D nema problema,D i HR,no way
austrija definitivno neda.negdje citao neka austrijanka zivi u D i htjela bi D drzavljanstvo, al da zadrzi A,D kaze ok,ali austrija,no no no
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:35   #6
austrija je zemlja kojoj se mora dokazati nepostojanje drugih drzavljanstava.
stoga me cudi da ti cura ima dva....bolje provjeri te stvari.
hrvatska i austrija nemaju sporazum o dvojnom drzavljanstvu.
provjeri na stranicama ministarstva vanjskih poslova.

ti sam pricekaj neko vrijeme pa vidi.
ne srljaj.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:39   #7
Ne ženiti se! pričekaj neko vrijeme i DOBRO razmisli a pogotovo pričekaj s djecom!
__________________
E-da!

http://into-my-pocket.blogspot.de/
Tazmania is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 23:30   #8
Quote:
Tazmania kaže: Pogledaj post
Ne ženiti se! pričekaj neko vrijeme i DOBRO razmisli a pogotovo pričekaj s djecom!
istina uči od iskusnih
snow1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:45   #9
Vidis sta su ucinili sa onim Ambasadorom, kako se vec zove.. Te europske fufice mijenjaju muske k'o carape.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:50   #10
Quote:
VicSticks kaže: Pogledaj post
OK, ljubav je u pitanju. Ona dvije putovnice, AUT i HR. Ja samo HR. Živimo i radimo u Zg-u, iako ona ima i obrt u Austriji pa je nekoliko puta mj. tamo. Papir k'o papir da smo u braku nam u biti ne znači niš, ali kad već ona ima austrijsko državljanstvo, mene sad zanima... što bi se uopće teoretski moglo dobiti ako brak sklopimo u Austriji? Meni njihova putovnica? Nakon koliko? Ako HR za koju godinu udje u EU da li će biti ustvari svejedno, ako npr. zelim bez suvisnih kerefeka ici u SAD ili bilo kuda gdje Hrvati zasad ne stoje u redu s Pakistancima (kao sto je slucaj sada) imam li HR ili AUT putovnicu?
Ozeni se slobodno , ali tamburu ne prodavaj , trebace ti u neko dogledno vreme jer prevelika shljaka ce drmnuti chuku kad tad , zato pripazi..........
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 10:56   #11
Quote:
VicSticks kaže: Pogledaj post
OK, ljubav je u pitanju. Ona dvije putovnice, AUT i HR. Ja samo HR. Živimo i radimo u Zg-u, iako ona ima i obrt u Austriji pa je nekoliko puta mj. tamo. Papir k'o papir da smo u braku nam u biti ne znači niš, ali kad već ona ima austrijsko državljanstvo, mene sad zanima... što bi se uopće teoretski moglo dobiti ako brak sklopimo u Austriji? Meni njihova putovnica? Nakon koliko? Ako HR za koju godinu udje u EU da li će biti ustvari svejedno, ako npr. zelim bez suvisnih kerefeka ici u SAD ili bilo kuda gdje Hrvati zasad ne stoje u redu s Pakistancima (kao sto je slucaj sada) imam li HR ili AUT putovnicu?

ozeni se ako se volite, ako nis drugo dobit ces dozvolu rada na bar deset godina...
ja nikad nisam pitala muzevo drzavljanstvo, ni ne pada mi na pamet no udajom sam dobila sve povlastice europskih drzavljana i bez putovnice
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:03   #12
Quote:
VicSticks kaže: Pogledaj post
Ako HR za koju godinu udje u EU da li će biti ustvari svejedno, ako npr. zelim bez suvisnih kerefeka ici u SAD ili bilo kuda gdje Hrvati zasad ne stoje u redu s Pakistancima (kao sto je slucaj sada) imam li HR ili AUT putovnicu?

i kad hr udje u eu sranja ce ostati... evo ti ceha i poljaka, jos uvijek moraju imati dozvolu boravka i muce se s itim stvarima s kojima bi se mucio jedan hrvat i uopce ne kuzim sto su dobili ulaskom u europu

(ne treba uopce napominjati da talijani i spanjolci npr mogu brijati po evropi, naci stan i posao, kao da su u jednoj drzavi)

europa, europa... koja iluzija...
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:20   #13
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
i kad hr udje u eu sranja ce ostati... evo ti ceha i poljaka, jos uvijek moraju imati dozvolu boravka i muce se s itim stvarima s kojima bi se mucio jedan hrvat i uopce ne kuzim sto su dobili ulaskom u europu

(ne treba uopce napominjati da talijani i spanjolci npr mogu brijati po evropi, naci stan i posao, kao da su u jednoj drzavi)

europa, europa... koja iluzija...
e, pa to me zanima. znaci, kao nekad? svi smo jednaki, al neki su jednakiji... hm. za sam cim zenidbe i sve sto veza/brak papirno ovjerena nosi, boli me ona stvar. kao i moju djevojku. ali eto, zanimalo me sto se eventualno moze dobiti ako se igra na tu kartu. ne znam tocno kako ona ima dvojno drzavljanstvo, brijem da je prvo imala AUT, pa onda HR. bas cu je pitati danas.
ok, cak i da izreknemo "sudbonosno" da (tamburu ne prodajem ni pod razno ), sta to konkretno donosi? jel zna netko bas podrobno? ima li na nekom sajtu? trazio sam, ali svi nesto filozofiraju, bar ovi koje sam nasao, s poluinformacijama. to valjda studosi pisu za svoje jarane... dajte napisite ako netko zna.
e, i fala svima
VicSticks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:24   #14
pa gle gore sam ti napisala:
ne radi se o putovnici nego o tipu dozvole boravkau europi koju ces dobiti vjencanjem. a to znaci da ces imati sve povlastice koje ima tvoja zena .
vise vam se isplati vjencat i ici gdje hocete (jer kako ona ima pravo automatski imas i ti ako si njen muz) nego bauljat s putovnicama...

frka pocinje kad se ljudi zene samo iz koristi i onda stvarno moraju mjenjat putovnicu i ostavit nasu i sta ti ja znam....
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:55   #15
neznam kako za austriju..ali mene nitko nikad nista nije pitao u irskoj kad smo tamo preselili s tim da se nismo ozenili ovdje niti kome ikad morali pokazat/dokazat da smo u braku..ni radnu dozvolu nisam pravila nikad..automatski sam dobila PPS..posao.pravo glasanja..irsku putovnicu sam tek napravila nedavno jer mi doslovno dopizdilo slusat muza stalno kako davi jer gdje god odemo putovat ja imam ceremonije oko viza prvo..u brak se upustas iz ljubavi a ne od koristi sa eu papirima
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:38   #16
Quote:
het kaže: Pogledaj post
neznam kako za austriju..ali mene nitko nikad nista nije pitao u irskoj kad smo tamo preselili s tim da se nismo ozenili ovdje niti kome ikad morali pokazat/dokazat da smo u braku..ni radnu dozvolu nisam pravila nikad..automatski sam dobila PPS..posao.pravo glasanja..irsku putovnicu sam tek napravila nedavno jer mi doslovno dopizdilo slusat muza stalno kako davi jer gdje god odemo putovat ja imam ceremonije oko viza prvo..u brak se upustas iz ljubavi a ne od koristi sa eu papirima
Tako je Hetice,love,love,love....
A ako šta dođe još sa brakom tim bolje,recimo moj muž je oženivši mene dobio kuću....a ti možda državljanstvo......doduše ja sam udajom dobila čir....a šta dobija tvoja draga....HR državljanstvo već ima....e!Baš sam zločesta!
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:04   #17
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
Tako je Hetice,love,love,love....
A ako šta dođe još sa brakom tim bolje,recimo moj muž je oženivši mene dobio kuću....a ti možda državljanstvo......doduše ja sam udajom dobila čir....a šta dobija tvoja draga....HR državljanstvo već ima....e!Baš sam zločesta!


bacit ces ga u depresiju sa cirom
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 01:02   #18
Kako do amerike ako netko zna bar dobit radnu vizu na nekoliko mjeseci.
intxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 11:08   #19
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
i kad hr udje u eu sranja ce ostati... evo ti ceha i poljaka, jos uvijek moraju imati dozvolu boravka i muce se s itim stvarima s kojima bi se mucio jedan hrvat i uopce ne kuzim sto su dobili ulaskom u europu

(ne treba uopce napominjati da talijani i spanjolci npr mogu brijati po evropi, naci stan i posao, kao da su u jednoj drzavi)

europa, europa... koja iluzija...
Pa nije baš isto, to jest barem u Danskoj nije isto, a oni ovdje imaju jedan od najstrožih imigracijskih zakona. Moj proces integracije, kao osobe iz ne EU zemlje, je puno kompliciraniji nego da sam poljakinja ili čehinja.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 11:54   #20
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Pa nije baš isto, to jest barem u Danskoj nije isto, a oni ovdje imaju jedan od najstrožih imigracijskih zakona. Moj proces integracije, kao osobe iz ne EU zemlje, je puno kompliciraniji nego da sam poljakinja ili čehinja.

sigurno je nesto laksi, no ja sam htjela povuci paralelu s tzv. "pravim europljanima", bas me to malo sokiralo ovdje kod nas...
npr. baby sitterica nam je poljakinja ja bih ju htjela zaposlit s papirima a njoj istekla dozvola boravka pa se boji da ako ode pitat novu da ce je izbaciti iz zemlje jer joj ja ne mogu ponuditi puno radno vrijeme i sad su ona i muz na "crno" (a ima ugovor za stan i prima neku pomoc za dijete, ima i zdravstveno).
zena ovdje vec brdo godina, muz isto, imaju sve papire samo sto je dozvola boravka istekla a kako ni on nema neki stalan posao (on je zidar pa stalno mijenja) stvarno je glupa situacija, a ljudi stvarno rade i trude se
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.