Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2003., 22:29   #1
Opadanje kose

zadnjih par dana sam skuzila da mi intenzivno pada kosa.
sad kad je vruce podignem ju kopcom i nista joj posebno ne radim (ne izvlacim na cetku, ne susim fenom).
Al danas me fakat zaprepastila kolicina dlaka koja je ostala na kopci kad sam ju skinula.
jel sad "ono" vrijeme kad pada kosa? ili je ipak "samo" od stresa u tom slucaju cu se jos i oko toga nervirat jer nemam mehanizme za obranu od stresa
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 23:15   #2
Ja sam isto imala takve "faze" ispadanja kose...Uzimala sam preparate za kosu (Nutrival u mom slucaju) i prestalo je. Uzrok moze biti stres, nedostatak zeljeza ili nekih drugih tvari, hormonalni poremecaj...

Meni kosa zna sezonski ispadati, svakih par godina. Onda mi naraste hrpa mlade kose pa to leluja nad glavom

Ako mislis da kosa ipak pada preintenzivno, odi izvadit krv.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 00:49   #3
zasad jos nisam sigurna u razmjere tog ispadanja, ova danasnja kolicina me fakat sokirala.
razmisljam da stvarno odem vadit krv, imam jos i neke druge razloge zbog kojih to ne bi bilo lose.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 13:54   #4
Nutrival vitamini za kosu? Kazes da ti je pomogao?

Ja se stalno neckam dal da ih kupim, ali se bojim da mi nece nista pomoci, jer i meni se kosa nekako umrtvila
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 14:03   #5
Re: ispadanje kose

Quote:
Pink Lemon kaže:
zadnjih par dana sam skuzila da mi intenzivno pada kosa.
sad kad je vruce podignem ju kopcom i nista joj posebno ne radim (ne izvlacim na cetku, ne susim fenom).
Al danas me fakat zaprepastila kolicina dlaka koja je ostala na kopci kad sam ju skinula.
jel sad "ono" vrijeme kad pada kosa? ili je ipak "samo" od stresa u tom slucaju cu se jos i oko toga nervirat jer nemam mehanizme za obranu od stresa
ja isto ponekad imam problema sa ispadanjem kose
malo sam se i raspitala i mislim da nema potrebe da vadis krv ili slicno jer uzroci ispadanja mogu biti stvarno jednostavni.
1.stres
2.voda kojom peres kosu
3.sampon koji ne pristaje tvom tipu kose
4.vremenski utjecaji
a mislim da si sama vec nasla odgovor..kazes da u zadnje vrijeme kad je vruce ti kosu vezes.
to ti je to- tebi se samo cini da ispada puno kose zbog toga sto sve dlake (koje i normalno ispadnu u jednom danu) ostanu u kosi.
i sad kad se cesljas izgleda da ti je otpalo kose
probaj ne vezati kosu nekoliko dana i vidi ima li razlike.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 15:23   #6
Znam da vas u zadnje vrijeme jako mucim s tim aspartamom, ali mislim da ga vrijedi uzeti u obzir - postoje mnoga pisana svjedocenja ljudi do kojih mozete doci preko linkova na temi Orbit Drops/Coca Cola Lite.... - izmedju ostalih simptoma, zbog trovanja aspartamom zna doci do opadanja kose (a da ne spominjem stres). Treba napomenuti i to da su osobe ljepseg spola podloznije trovanju aspartamom. Na proizvodima s aspartamom obicno pise i da nije za fenilketonuricare jer sadrzava fenilalanin (ali to nije jedina opasnost - to je tek 50% opasnosti), ali je opasan za sve, a ne samo za njih.

Dakle, ako ne mozes pronaci uzrok opadanja kose, a koristis proizvode s aspartamom, probaj izbaciti sav aspartam iz prehrane (uglavnom sve zvakace i bomboni bez secera - Orbit ovo ili ono, dijetna pica poput Deita, Pepsi Max ili Coca Cole Light, ima ga u nekim Natreenovim proizvodima) na barem 30 dana - potpuna detoksifikacija traje barem 60 dana, a neki simptomi trovanja mogu trajati jos i dulje. Napomena: kod osjetljivih ljudi, dovoljna je i vrlo mala kolicina aspartama da izazove reakciju: recimo, jedna limenka Coca Cole Light.

Mozda ne zelis ili ne mozes odustati od aspartama? Aspartam izaziva ovisnost... Ne vjerujes? Onda neces imati problema s apstiniranjem barem 30 od aspartama... Efekti se mogu vidjeti vec nakon tjedan-dva. Jedno upozorenje: meni je aspartamska apstinencija nekoliko prvih dana uzrokovala probleme s glavoboljama, niski secerom u krvi iako nisam dijabeticar niti sam ikad imao nekih problema s tim - 5. ili 6. dana sam se skoro srusio od slabosti koja je dosla iznenada (i to nekoliko puta u jednom danu). Prvih par dana bio sam strasno zedan - sad je popustilo. Takodjer, budim se kroz noc nekoliko puta. Ali ne dam se. Rekao sam dosta. Moj frend koji je nakon mojih antiaspartantskih izjava odlucio tek tako, bez osobitog razloga, odustati od svojih Orbit zvakaca i Deita, nakon 3-4 dana apstinencije osjetio da nije bas mogao bistro razmisljati... Popustio je...

Osim toga, izbaci vegetu i sva ostala sranja s MSG-om (E621 - mono-sodium glutamat - pojacivac okusa) - uzrokuje vrlo slicne posljedice kao i aspartska kiselina koje ima 40% u aspartamu.

Mozda to nema nikakve veze s tobom... A mozda ima sve... Nemojte me previse napadati zbog izrecenih tvrdnji... Ako nista drugo ne pomaze, onda uzmi u obzir i moj post... Ujedno ces potrosit manje love na opasne kemikalije (unatoc tome sto na Orbit Dropsima pise da su biljni bomboni, u skoro da i nema bilja - pogledaj sastav - sve su to sadrzaji iz epruvete) - bolje da kupis voce ili nesto drugo (obicnu Coca Colu ili Pepsi - mada, kofein moze biti uzrok stresa, ako ga ne podnosis dobro - ja sam izbacio i sav kofein iz prehrane koji sam mogao - onaj iz antialgergijskih tableta, naravno, nisam mogao).
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 15:58   #7
MaxB,
mogao si me samo uputit na svoj donji topik o apartamu ako smatras da je to rjesenje mog problema, nisi morao cijeli traktat ponovit.
al nekako mi se cini da nije jer ne koristim nista od proizvoda koje si naveo, osim ponekad neku zvaku. recimo, vec sigurno pola godine nisam popila nista gazirano. eto.

idem se ovaj tjedan osisat da ne moram kosu mucit vezanjem i slicnim stvarima. ispit sam jutros pala, pa sad koji tjedan nema ni stresa. vidjet cemo hoce li se sta popravit!
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 16:54   #8
Quote:
Sweet Mint kaže:
Nutrival vitamini za kosu? Kazes da ti je pomogao?

Ja se stalno neckam dal da ih kupim, ali se bojim da mi nece nista pomoci, jer i meni se kosa nekako umrtvila
Da, jako su mi pomogli. Uzimala sam ih 2 mjeseca (od 3 do 1 na dan, kako kad).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 16:55   #9
Quote:
Pink Lemon kaže:
mogao si me samo uputit na svoj donji topik o apartamu ako smatras da je to rjesenje mog problema, nisi morao cijeli traktat ponovit.
Sorry! Zelio sam dodati jos neke stvarni koje nisam napisao u onom topicu.

Quote:
al nekako mi se cini da nije jer ne koristim nista od proizvoda koje si naveo, osim ponekad neku zvaku.
Super! Jedino, imaj na umu da aspartam nije samo u onim proizvodima koje sam naveo, vec u vecini dijetetskih proizvoda: Cedevita Light, dijetetskim picima (ne moraju biti gazirana), Vindijinim dijetetskim jogurtima... Prakticki u svemu na cemu pise "bez secera" ili "dijetetsko" (osim u obicnoj Cedeviti koja je dijetetska, ali ipak sadrzava secer). Cak ga ima i u onim tabletama (ili sto je to vec) protiv simptoma gripe MaxFlu! Pazljivo pogledaj sastav! Naime, u SAD-u proizvodi koji sadrze secer ne smiju sadrzavati umjetne zasladjivace - ne znam da li je tako kod nas, a i pitanje je da li uopce kod nas stavljaju oznake na sve proizvode. Najlakse provjerit: stavi dvije-tri zlice secera u usta, promuckaj i progutaj, a zatim konzumiraj sumnjivi proizvod - ako je sladak, sadrzava umjetne zasladjivace.

Quote:
ispit sam jutros pala, pa sad koji tjedan nema ni stresa. vidjet cemo hoce li se sta popravit!

Steta... Nadam se da hoce.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 23:59   #10
Opadanje kose

već par dana mi opada kosa...ništa extra ali opada...malo od mog nemara tijekom ljeta (vežem je još mokru iz mora )...malo zbog godišnjeg doba koje nam dolazi...e sad....što da koristim...što vi koristite...ili jednostavno ne koristite ništa nego čekate da period prođe
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2005., 01:38   #11
Ja korisila fitoval sampon (umasiram i ostavim da djeluje 10-ak min.) i losion.
E sad jel' mi zato prestalo opadati ili je samo od sebe ne znam.
Vrijedi probati.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2005., 12:26   #12
vichy crveni
koristim ga vec 2 godine, griva mi nikad nije bila gusca i duza
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2005., 12:41   #13
o jebali vas ti opisi bojama

vjerovatno se taj vichy ne zove 'crveni'. napishi naziv proizvoda.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2005., 23:59   #14
Quote:
magic kaže:
o jebali vas ti opisi bojama

vjerovatno se taj vichy ne zove 'crveni'. napishi naziv proizvoda.

vichy dercos energising
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 01:31   #15
A je li se mogu koristit ti preparati ako se želi samo malo ubrzat rast kose, i općenito za oporavak kose?

Mislim, neće valjda imat štetnih posljedica za nekog ko ima kosu koja ne ispada?

Ja bi to sad posli lita koristila, jer mi se kosa malo izmučila od sunca i soli...
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 16:42   #16
Re: ispadaaaa

Quote:
alemka kaže:
malo od mog nemara tijekom ljeta (vežem je još mokru iz mora
sta ima lose u tome?

ja ne mogu, naprimjer, podnjeti mokru kosu na tijelu, pa je zato obavezno vezem ako je mokra ili je uopce ne kvasim, ko baba.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 23:17   #17
Quote:
Ella E kaže:
A je li se mogu koristit ti preparati ako se želi samo malo ubrzat rast kose, i općenito za oporavak kose?

Mislim, neće valjda imat štetnih posljedica za nekog ko ima kosu koja ne ispada?

Ja bi to sad posli lita koristila, jer mi se kosa malo izmučila od sunca i soli...
taj viši može
štoviše

ali, to je više za oporavak slabe kose, a ne suhe
ak ti se osušila od sunca i mora probaj nešto za suhu kosu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 23:36   #18
Quote:
Lali Puna kaže:
taj viši može
štoviše

ali, to je više za oporavak slabe kose, a ne suhe
ak ti se osušila od sunca i mora probaj nešto za suhu kosu
Ma i nije suha toliko, nego sam se stvarno ovo lito kupala u moru skoro svaki dan,
pa sam kosu baš istlačila, raščešljavala sam je često onakvu od soli,
a baš san u fazi da puštam kosu, sad je malo do ispod ramena, i ne želim je kratit puno (eventualno vrhove dovest u red posli lita), pa bi ja to malo ubrzala i dala joj volumena...

Baš ću provat onda vichy, to su ampule ili?
I koja mu je cijena?
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 23:39   #19
Quote:
Ella E kaže:
Ma i nije suha toliko, nego sam se stvarno ovo lito kupala u moru skoro svaki dan,
pa sam kosu baš istlačila, raščešljavala sam je često onakvu od soli,
a baš san u fazi da puštam kosu, sad je malo do ispod ramena, i ne želim je kratit puno (eventualno vrhove dovest u red posli lita), pa bi ja to malo ubrzala i dala joj volumena...

Baš ću provat onda vichy, to su ampule ili?
I koja mu je cijena?

sampon, u apoteci, oko 70 kn.
fitoval imas i u DM-u, kosta oko 35 kn
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 23:42   #20
Ok, fala!

A švrljala sam malo po netu, pa sam vidila i ampule, jel ko njih slučajno isprova?
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.