Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 02:41   #61
Jel netko probao Palette permanent natural colors?
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 03:39   #62
Quote:
Leucistic Lucy kaže: Pogledaj post
Kaže mi frendica koja je frizerka da će mi se jako uništiti kosa ako se pokušam farbati u ovu boju. A na pitanje zašto mi još nije odgovorila
Svašta. Uništit će se s bilo kojom u ovisnosti koliko je kosa [ne]kvalitetna.
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:34   #63
Quote:
VilaRaviojla kaže: Pogledaj post
ima u DIDAKU kod nas, ja zivim u Bosni ,djevojka koja tamo radi mi preporucila on ih koristi ima 120 nijansi boja,inace koriste je neki frizeri..Talijanske farbe.
ja sam zadovolja super mi je primila cak i na onu ispranu crnu..
stavila na citavu kosu,
jeste da je vece pakovanje tuba 60ml sa 90 ml hidrogena,
imam dugu kosu i taman mi bilo, kostalo sve 6€ eto pozzz*
I ja sam iz Bosne(Sarajevo)a nikada cula za DIDAK.Gdje je to?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:37   #64
E cure aj pomozite...

imala sam crnu kosu farbanu, i hoću u smeđu,.

radila sam 2 puta smeđe pramenove,i 2 puta cijelu kosu bojala..

nakon toga frizerka je rekla da kupim neku tamnoplavu boju, ili br 5 ili 6. i uzela sam neku nougat nijansu , pofarbala, nije bilo razlike neke, nakon toga sam smiksala svjetlu i tamnoplavu tj.prekjučer je to bilo i opet je tamna kosa, koju mi preporučate da kupim da još posvjetli da izvuče na još više smeđe??????
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 16:30   #65
Quote:
DreamStickle kaže: Pogledaj post
Svašta. Uništit će se s bilo kojom u ovisnosti koliko je kosa [ne]kvalitetna.
To si nekak i ja mislim. A ti si frizerka inače ili..?
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 17:40   #66
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
I ja sam iz Bosne(Sarajevo)a nikada cula za DIDAK.Gdje je to?
Didaco shop ima u Tuzli cak 2 thumbs pogledaj i u nekim shopovima za frizere,,,
al et sad imam dr. problem mama je crna i hoce u svijetlo smedje, hajd reko kupim remuve color pa je prefarbam kasnije farbom, al nigdje u Tz ne da kupim sve obisla...

ne znam sta sad da radim, guste pramenove,hmm kakva bi boja ispala blans na crnu boju... sta mi preporucijeti,,,mama zapela hoce svjetlu kosu a u frizerskom traze 90KM. a sve isto i ja mogu uraditi,
a nemam gdje nabaviti skidac boje(color remuve AB)
samo ne znam sta je pametno na njenu crnu, ako imate neki savjet rado bih procitala. pozz
VilaRaviojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 17:52   #67
Quote:
VilaRaviojla kaže: Pogledaj post
Didaco shop ima u Tuzli cak 2 thumbs pogledaj i u nekim shopovima za frizere,,,
al et sad imam dr. problem mama je crna i hoce u svijetlo smedje, hajd reko kupim remuve color pa je prefarbam kasnije farbom, al nigdje u Tz ne da kupim sve obisla...

ne znam sta sad da radim, guste pramenove,hmm kakva bi boja ispala blans na crnu boju... sta mi preporucijeti,,,mama zapela hoce svjetlu kosu a u frizerskom traze 90KM. a sve isto i ja mogu uraditi,
a nemam gdje nabaviti skidac boje(color remuve AB)
samo ne znam sta je pametno na njenu crnu, ako imate neki savjet rado bih procitala. pozz
Hmm,evo ja sam nedavno isla kod frizerke raditi guste blajhane pramenove na crnu boju(a da sam bila pametnija trebala sam blajh kupku umjesto toga posto nisam imala skidac)...pramenovi su ispali zuti naravno uz malo manje od sat drzanja na glavi...eto jos da kazem kosa mi nije nesto unistena...
Jedini nedostatak je sto moram hodati s tim na glavi jos mjesec dana dok se ne budem mogla bojati
A i mogla sam izbjeci trosak pa sama raditi pramenove,tj uz neciju pomoc...
Moj savjet da napravi blajh kupku ukoliko nema skidac
december9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:14   #68
Quote:
december9 kaže: Pogledaj post
Hmm,evo ja sam nedavno isla kod frizerke raditi guste blajhane pramenove na crnu boju(a da sam bila pametnija trebala sam blajh kupku umjesto toga posto nisam imala skidac)...pramenovi su ispali zuti naravno uz malo manje od sat drzanja na glavi...eto jos da kazem kosa mi nije nesto unistena...
Jedini nedostatak je sto moram hodati s tim na glavi jos mjesec dana dok se ne budem mogla bojati
A i mogla sam izbjeci trosak pa sama raditi pramenove,tj uz neciju pomoc...
Moj savjet da napravi blajh kupku ukoliko nema skidac
sta sve da stavim u kupku:koliko blajha, hidrogena,sampona,blajha, koliko da drzi to na glavi.. sta sve ide ne znam, citala sam nesto na netu ali nisam nasla mjere?
ako neko zna...
pa da joj to smiksam, samo da ne bude sarena, probat cemo
VilaRaviojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:43   #69
Curke,jeste cule za neku novu liniju Schwarzkopf prirodnih boja,mislim da se Essensity zovu. Ima tko iskustva s njima?
Lolita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:07   #70
Quote:
Leucistic Lucy kaže: Pogledaj post
To si nekak i ja mislim. A ti si frizerka inače ili..?
Cijeli život s mamom u poslu oko toga pa znam dosta. Farbam prijateljice, išišam ponešto i tako.

Ima veze koju ćeš farbu odabrati, tj. koliko kvalitetnu farbu. Ali sad da boja određuje koliko će biti kosa oštećena, to mi nema smisla. Osim ako izuzmemo blajhano plavu jer blajh više uništava kosu od farbe.

Dok je meni recimo problem vlasište, imam užasno osjetljivo tako da kupujem farbe koje mogu (obično moraš malo više iskeširati...) i one od kojih mi se ospe sve i peče...

Quote:
Lolita22 kaže: Pogledaj post
Curke,jeste cule za neku novu liniju Schwarzkopf prirodnih boja,mislim da se Essensity zovu. Ima tko iskustva s njima?
E i ja bih voljela probati, ali nisam je nigdje još našla...
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 14:48   #71
vjerojatno je već bilo pitanje... no zanima me je li velika razlika u kavliteti i izgledu profesionalne boje iz salona i ovih tipa l'oreal, keune za kućnu uporabu? opravdava li velika razlika u cijeni i kvalitetu (postojanost, sjaj i sl.)? dvoumim se otići k frizerki ili kupiti boju? trebala bih iz tamnosmeđe u neku topliju smeđu prema bakrenastoj, nešto poput l'oreal preference virginia 5.3? (ne znam stavit sliku )mogu li to sama postići? merci
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 15:11   #72
Quote:
VilaRaviojla kaže: Pogledaj post
sta sve da stavim u kupku:koliko blajha, hidrogena,sampona,blajha, koliko da drzi to na glavi.. sta sve ide ne znam, citala sam nesto na netu ali nisam nasla mjere?
ako neko zna...
pa da joj to smiksam, samo da ne bude sarena, probat cemo
Mjere su ti iste za sve,stavljas isto blajha,sampona i 6% peroksida..Evo profesionalac je pisao o tome ovdje...
Ako budes radila javi kako je ispalo bas me zanima
december9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 16:50   #73
Quote:
DreamStickle kaže: Pogledaj post
Cijeli život s mamom u poslu oko toga pa znam dosta. Farbam prijateljice, išišam ponešto i tako.

Ima veze koju ćeš farbu odabrati, tj. koliko kvalitetnu farbu. Ali sad da boja određuje koliko će biti kosa oštećena, to mi nema smisla. Osim ako izuzmemo blajhano plavu jer blajh više uništava kosu od farbe.

Dok je meni recimo problem vlasište, imam užasno osjetljivo tako da kupujem farbe koje mogu (obično moraš malo više iskeširati...) i one od kojih mi se ospe sve i peče...



E i ja bih voljela probati, ali nisam je nigdje još našla...
Aha

Ma, ja sam si zacrtala da idem u tu boju makar mi kosa otpala
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 19:42   #74
Quote:
DreamStickle kaže: Pogledaj post
E i ja bih voljela probati, ali nisam je nigdje još našla...
Daa i ja bih voljela,cula sam da ga par salona drzi,al sam jos u dilemi.
Lolita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:04   #75
Quote:
Leucistic Lucy kaže: Pogledaj post
Aha

Ma, ja sam si zacrtala da idem u tu boju makar mi kosa otpala
Ma zaboga, gluposti. Samo odaberi kvaletitnu farbu koja će biti postojana i to je to.

Quote:
Lolita22 kaže: Pogledaj post
Daa i ja bih voljela,cula sam da ga par salona drzi,al sam jos u dilemi.
Ostaje samo pitanje koliko se prima boja.
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:16   #76
Quote:
december9 kaže: Pogledaj post
Mjere su ti iste za sve,stavljas isto blajha,sampona i 6% peroksida..Evo profesionalac je pisao o tome ovdje...
Ako budes radila javi kako je ispalo bas me zanima
danas sam mami stavila , kupku za skidanje boje od blansa,hidrogena9% i šampona. i ispala je narandjasta
pa sam je ofarbala sa 5.1 light ash braon (farba 60ml i hidrogen 6% 90ml) od ovih farbi sto sam gore navela
ispala je smedja(sad je tamna, al poslije nekoliko pranja bice to to ja mislim) negde ima malo pramencica sto naginju na crvenkasto. njoj ne smeta..
eto ustedile smo novcica :thumbs:
VilaRaviojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 01:16   #77
Quote:
DreamStickle kaže: Pogledaj post
Možda nešto ovako: http://www.loreal-paris.co.uk/img/l1...62/HCo20_2.jpg
http://www.schwarzkopfpalette.com/up...-6_palette.jpg

Samo da znaš da ćeš je se jaaaaaako teško riješiti.
A koliko je kvalitetna ova Palette...?
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 03:27   #78
Bok cure, evo konačno i da napišem prvi post ! Vidim da vas ima dosta koje znate o bojama za kosu, pa sam htjela pitat zna li koja kako dobiti ovakvu crnu boju kose: http://morningbounce.files.wordpress...pg?w=500&h=750

Inače sam crna, tamnoputa i farbala sam se sa različitim bojama; samo što mi svaka boja koju sam do sad stavila ne ispada toliko "prirodna" . Zadnje što sam stavila je bila Keune tamno smeđa, na to sam kroz mjesec dana stavila crni preljev. Kosa mi se sjaji, al mi baš ne izgleda prirodno crna,već totalno ima onaj fake crni izgled !!! Ako itko od vas može pomoć : ) Hvala !
miSSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 12:29   #79
Bok! Evo trebam savjet
Nikad se nisam farbala, samo sam jednom (prije nekih 3 mjeseca) radila pramenove. Imam tamniju plavu kosu i vec mi je dojadila pa bi se htjela pofarbat u smede. Ne bih htjela stavit trajnu boju jer se bojim kak bi to ispalo pa sam mislila stavit boju koja se ispire. Citala sam malo po forumima i ima dosta komentara da recimo ona Palette instant boja se nije primila pa se bojim da ne ispadnem sarena
Molim vas vasa iskustva, prijedloge i savjete
Leonilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 12:56   #80
Quote:
Leucistic Lucy kaže: Pogledaj post
A koliko je kvalitetna ova Palette...?
Koliko para, toliko muzike. Sjaji se, ne oštećuje kosu i miriše i ja je dodajem farbi čisto radi prirodnijeg izgleda i jer nema amonijaka. Ali nikad je nisam stavljala samu...

Quote:
miSSi kaže: Pogledaj post
Bok cure, evo konačno i da napišem prvi post ! Vidim da vas ima dosta koje znate o bojama za kosu, pa sam htjela pitat zna li koja kako dobiti ovakvu crnu boju kose: http://morningbounce.files.wordpress...pg?w=500&h=750

Inače sam crna, tamnoputa i farbala sam se sa različitim bojama; samo što mi svaka boja koju sam do sad stavila ne ispada toliko "prirodna" . Zadnje što sam stavila je bila Keune tamno smeđa, na to sam kroz mjesec dana stavila crni preljev. Kosa mi se sjaji, al mi baš ne izgleda prirodno crna,već totalno ima onaj fake crni izgled !!! Ako itko od vas može pomoć : ) Hvala !
Jednostavno kupi pravu crnu boju (ne tamnosmeđe niti preljeve...), u ovisnosti kolika ti je kosa kupiš koliko ti je potrebno kutija da ti se sve dobro oboji i dotekne. Još lakše ako si prirodno crna...

Quote:
Leonilla kaže: Pogledaj post
Bok! Evo trebam savjet
Nikad se nisam farbala, samo sam jednom (prije nekih 3 mjeseca) radila pramenove. Imam tamniju plavu kosu i vec mi je dojadila pa bi se htjela pofarbat u smede. Ne bih htjela stavit trajnu boju jer se bojim kak bi to ispalo pa sam mislila stavit boju koja se ispire. Citala sam malo po forumima i ima dosta komentara da recimo ona Palette instant boja se nije primila pa se bojim da ne ispadnem sarena
Molim vas vasa iskustva, prijedloge i savjete
Ja nisam sigurna da Palette ima u toj liniji smeđe uopće kod nas. Samo crvenkaste i plave.
Možda neki drugi proizvođač?

P.S. Postoji ti i na netu i u nekim salonima da staviš svoju sliku i oni ti virtuelno ofarbaju kosu u koju hoćeš boju i onda vidiš koja ti najbolje stoji... Otprilike naravno, ne može sad to ispast 100% vjerno realnom rezultatu.
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.