Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 12:27   #41
u mom slučaju 1. kuća obuhvaća čak tri znaka - počinje u vodenjaku a 2. kuća počinje u ovnu... Naravno, takva je i 7. koja počinje u Lavu a završava u Vagici... Ne znam kako to protumačiti ?
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 02:22   #42
mene zanima... polje karijere....na koje aspekte, kuce, planete trebam obratiti pozornost??
pocela sam to izucavat pa me zanima.... hvala
buba_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 22:35   #43
... kamo gledati kada je u pitanju privatni posao, koji je sam po sebi zabavnog je karaktera ( ako bismo ga svrstavali u vrstu djelatnosti )? 04. kuća, 05. kuća, njihova povezanost ili ... ?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 17:49   #44
Quote:
buba_22 kaže: Pogledaj post
mene zanima... polje karijere....na koje aspekte, kuce, planete trebam obratiti pozornost??
pocela sam to izucavat pa me zanima.... hvala
prrvenstveno 10. kuća i njeni aspekti.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 21:09   #45
Quote:
lush kaže: Pogledaj post
u mom slučaju 1. kuća obuhvaća čak tri znaka - počinje u vodenjaku a 2. kuća počinje u ovnu... Naravno, takva je i 7. koja počinje u Lavu a završava u Vagici... Ne znam kako to protumačiti ?
O ovome smo naširoko pisali na pripadajućoj temi pa tamo možeš i detaljnije proučiti - Umetnuti znakovi, kuće i planete.
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... kamo gledati kada je u pitanju privatni posao, koji je sam po sebi zabavnog je karaktera ( ako bismo ga svrstavali u vrstu djelatnosti )? 04. kuća, 05. kuća, njihova povezanost ili ... ?
Privatni posao se gleda u 4. polju, a zabava i razonoda u 5. polju. Pa je potrebna njihova povezanost - na privatan posao koji je vezan uz zabavu, priredbe, igre i uživanje npr. ukazuje položaj vladar 5. polja u 4. polju.


P.S. O privatnom poslu smo malo pisali i ovdi. Vladar 6. polja (posao) u 4. polju (dom) također govori o poslu koji se odvija u kući ili obiteljskom okruženju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 23:51   #46
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
... Privatni posao se gleda u 4. polju, a zabava i razonoda u 5. polju. Pa je potrebna njihova povezanost - na privatan posao koji je vezan uz zabavu, priredbe, igre i uživanje npr. ukazuje položaj vladar 5. polja u 4. polju.


P.S. O privatnom poslu smo malo pisali i ovdi. Vladar 6. polja (posao) u 4. polju (dom) također govori o poslu koji se odvija u kući ili obiteljskom okruženju.
... dobro, a kako bi protumačila konjukciju vladara 04. i 05. polja u 12. polju, spaja li ta konjukcija privatan posao i zabavu u smislu koji sam gore bila opisala?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 16:49   #47
Nema smisla

Kad nema planete u kući onda se gleda vladar te kuće.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:20   #48
moj sin ima sunce u konjukciji sa mjesecom u osmoj kuci,a danas sam uspjela zakljucit iz jednog razgovora da to nije dobro.strah me je .help please
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:39   #49
Quote:
antonia1974 kaže: Pogledaj post
moj sin ima sunce u konjukciji sa mjesecom u osmoj kuci,a danas sam uspjela zakljucit iz jednog razgovora da to nije dobro.strah me je .help please
Razgovora sa kime?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 15:58   #50
pa sa jednom zenom koja se inace kuzi u astrologiju,ne tu na forumu
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 20:47   #51
Quote:
antonia1974 kaže: Pogledaj post
pa sa jednom zenom koja se inace kuzi u astrologiju,ne tu na forumu
Ako ti je to rekla onda se baš ne kuži u astrogiju. Osim ako joj jedina knjiga koju ima o astrologiji ona od Dupora gdje mu je svaki aspekt u 8. kući fatalan
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 22:28   #52
a onda ok,hvala ti
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:56   #53
ne znam jel bum dobro pitala...

kak se to gleda kad nam se kuće mjenjaju npr. ja sam u podznaku riba, al nemam one sve standardne kuće koje podznak riba ima neg mi se mjenjaju, neke su mi poduplane...npr. blizanci su mi i 3. i 4. kuća, strijelac mi je 9. i 10. kuća

jel' to znači da mi je Merkur vladar i 3. i 4. ili kak se to gleda?
lilith131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 16:47   #54
Quote:
lilith131 kaže: Pogledaj post
jel' to znači da mi je Merkur vladar i 3. i 4. ili kak se to gleda?
Vladar i 3. i 4.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:42   #55
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Vladar i 3. i 4.
ok, hvala...

da, moja sestra je npr. podznak vodenjak, al raspored kuća joj je skroz zdrman...ima 6 kuća (i vladara kuća onda valjda) ko podznak riba

jel to znači da je ona pola vodenjak/pola riba u podznaku?
lilith131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:52   #56
Quote:
lilith131 kaže: Pogledaj post
jel to znači da je ona pola vodenjak/pola riba u podznaku?
Ne. Podznak je znak koji se nalazi na vrhu 1. kuće, te ne može osoba imati dva podznaka (ili neki "napola" podznak kao što si gore napisala).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 00:56   #57
Šta znači kad jedna kuća počinje u raku,a završava se u devici? Jel se uzima i sunce kao suvladar?
destini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 03:58   #58
Quote:
destini kaže: Pogledaj post
Šta znači kad jedna kuća počinje u raku,a završava se u devici? Jel se uzima i sunce kao suvladar?
Da, jer ovdje je cijeli znak Lava uklješten, pa tom kućom vladaju i Mjesec i Sunce...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 04:20   #59
Quote:
lilith131 kaže: Pogledaj post
ok, hvala...

da, moja sestra je npr. podznak vodenjak, al raspored kuća joj je skroz zdrman...ima 6 kuća (i vladara kuća onda valjda) ko podznak riba

jel to znači da je ona pola vodenjak/pola riba u podznaku?
Moguce je imati (laicki receno) pola/pola podznak, ali samo u slucaju da je jedan cijeli znak umetnut u prvu kucu. Kokretno u slucaju koji ti spominjes, prva kuca bi trebala zapoceti u Vodenjaku, sadrzavati cijeli znak Riba i nesto znaka Ovna.

Strucnije se kaze da tada ta kuca ima dva Vladara - Uran i Neptun pa to dodje kao i da ima djelomicno podznak Vodenjaka (utjecaj Urana) i djelomicno podznak Riba (utjecaj Neptuna). Odnosno, kroz zivot ce osjetiti utjecaj i jednog i drugog znaka/planeta na cijelu svoju osobnost.

Evo, imas cijelu temu o takvim situacijama, a generalno se radi o tome da umetnuti znak siri utjecaj kuce unutar koje je umetnut, odnosno samu kucu (i onu nasuprot njoj) potrebno je promatrati i tumaciti opseznije nego ostale.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:53   #60
1. polje

Čini mi se da nema ove teme.
Ako je ASC u vodenjaku (uran u 12.), prvo polje se proteže kroz cijele ribe (neptun u 12.) i završava u ovnu (mars u djevici), kako se to tumači? U 1. su mjesec (konjukcija s ASC, mjesec vlada 6.) i saturn na 0 ovna (vlada 12.)
lijepa.cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.