Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2016., 19:16   #61
Dijete ne jede slatko ni meso iskustva?

Pozdrav,

Evo ako ima netko sa slicnom situacijom pa mi moze reci svoje iskustvo.

Imam curicu od 5 i pol godina koja ne jede slatko, znaci od samog rodjenja pa sve do sad ona odbija bilo sto slatko, da ne bi netko pomislio da je tjeram da jede ili nesot slicno, nego svi su mi stalno govorili a govore i sada vidjet ces kad pocne mlatit po cokoladama i bombonima...

Meni ne smeta sto ona ne jede to, dapace ako ne zeli u redu je, nego me zanimaju iskustva majki koje imaju takvu djecu da li su poceli kasnije jesti slatko ili je tako i ostalo..

Na slatko mislim doslovno na sve slatko, kolace, cokolade, bomboni, itd...
Doslo je do toga da su me znali cak par puta krivo pogledat i komentirat mi iza ledja da branim joj da jede slatko da kakva sam to majka...

Ovo se odnosi i za meso isto, ona jednostavno pocne plakati kad joj netko ponudi ona zna okus mesa, probali smo joj podvalit pa isprobavat razne recepte ali najdalje sto smo uspjeli je da jede hrenovke i to je jedino


Kad je bila mala sama sam joj radila kasice kuhala povrce i meso, mixala sve i do njene prve godine ona nije jela zacinjenu hranu, znaci bez soli, vegete i slicno, tek nakon prve godine poceli smo uvoditi pomalo zacine

Znaci da me netko krivo ne shvati ne zalim se nego sam malo umorna od objasnjavanja da ona ne jede slatko ni meso i da je to njen izbor ne moj


Ako se netko pita sto jede u to spada sve povrce koje se moze pripremiti na bilo koji nacin, obozava jusne stvari, mogla bi jesti juhu svaki dan, voli tjesteninu, rizu, knedlice od griza... znaci sve sto nije meso ili slatko
nanydado is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:27   #62
Hej...za slatko ti zavidim...
Koliko moj slatkog moze pojest, da mi slabo dodje. Ja mu nista ne dam jer ga babe fino nafilaju...fuj
Mesa nije ljubitelj, samo piletine, ali zato voli jaja i sireve pa tako nadoknadimo proteine.

Reci, jel maloj dobra krvna slika? Jel dijete zdravo?
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 21:26   #63
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
Hej...za slatko ti zavidim...
Koliko moj slatkog moze pojest, da mi slabo dodje. Ja mu nista ne dam jer ga babe fino nafilaju...fuj
Mesa nije ljubitelj, samo piletine, ali zato voli jaja i sireve pa tako nadoknadimo proteine.

Reci, jel maloj dobra krvna slika? Jel dijete zdravo?

Ona je samo jednom bila ono jace bolesna da smo zavrsili u bolnici imala je ROTU ali i to je bilo jedan dan, inace cak i prehlada traje najvise 2-3 dana i to mozda jednom u 3 mjeseca

Ona nikad nije probala salame, nareske ili sireve kad je bila manja oko 3 godine uspjela sam joj podvalit pohano meso 2 puta ali treci put je skuzila da je to meso i nikad vise

Jako voli pohanu ribu, lignje przene, obozava kravlji sir struklje radimo svaki tjedan, od jaja pojede samo bjelanjak, od voca voli jagode, jabuke i narance

Cudno je da kad sam bila trudna s njom svaki put kad bi pojela banane povracala bi odmah i stalno sam govorila kako ih ona ne voli pa nece da ih jedem, kad je doslo vrijeme za kasice ona je doslovno sve sto imalo banane u sebi bljucnula van, zato sam i pocela sama raditi kasice i mixati sve sama.

Ona ima 116 cm i 18 kg tu kilazu ima vec oko 7 mjeseci malo gore malo dolje ali uglavnom je tu

Jako voli kuhati sa mnom i pripremati sve ali nema sanse da proba nesto
nanydado is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 12:49   #64
Ja mislim, ako je dijete zdravo i s urednom krvnom slikom, da nema nikakve frke...
ne zabrinjavaj se
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 13:27   #65
Ako ti jede dovoljno povrća, zdraavih žitarica i ribe - ja se ne bi brinula
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:13   #66
već 3. put ovo pišem pa mi stalno nešto zašteka

no, moj jede meso, ali slatko isto ne voli

zato imamo problema jer svi ljekovi za tako malu djecu su pre pre preslatki
kao ono, djeca će radije popiti
u bolnici davali nešto za ne znam šta, svaki dan, slatko, okus jagode.
sva djeca mljac mljac, moj se rukama i nogama borio da ne mora popiti

morao piti željezo. neće i neće
zovem ja pedicu, neće popiti, želudac mu se okreće
i veli meni žena: a jeste vi to probali, pa to vam sva djeca vole, to vam je tako slatko.
a moj neće
dala nešto drugo, ma isti drek


mora svaki dan piti portalak
to je neki sami šećer
borba, mm to obavlja jer ja nemam snage

kad ima temperaturu, lupocet, pljuje sve naokolo (ne smije čepiće)

tako da se ja radi toga uzrujavam, a to što ne jede slatkiše vidim da uzrujava se druge oko mene. pogotovo moju mamu, za nju je dijete siroček jadan jer između obroka ne jede čokolade i ne pije sok.
možda i bi ali mu ja ne dajem

možda i bolje jer kako slušam da se djeca neka ne znaju zaustaviti pa jedu dok se ne zbljuju

a za meso ti ne znam
a šta, pa koliko ljudi je vegetarijanaca pa im niš ne fali
kontrolirajte krvnu sliku češće i ne bi trebalo biti problema

moj tak razno razne stvari ne smije jesti pa nam je jedna pedica rekla: je pa kaj, koliko ljudi uopće ne jede mrkvu, pa im niš nije.
pa tak i sve drugo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:23   #67
A mesne juhe? Ili nesto na zlicu sa komadicima mesa, da nije bas snicel?

Kazem zato jer moj jaaaako dugo nije zelio pojesti nista "suhog" - ni snicel, ni pecenje, kamoli pohano, sendvic ni u kojem slucaju itd. Ali zato juhe, cuspajze, gulas s njokima, paprikas, saft za pastu.... tamani bas s gustom. Tek sad sa preko 5 godina hoce pojest nesto "suho" ali i dalje u mizernim kolicinama. Mozda bi pojela meso da je u nekom drugom obliku?

Uglavnom, vracam se na juhu - komad mesa, hrpa povrca i skuhaj bistru juhu, pa joj povadi meso van (tako i onako sve sto treba je otpustilo u juhu za vrijeme kuhanja)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:38   #68
moja je meso dugo dugo jela jedino u bolonjezu. polako u saftovima u kojima se raspada, sad jede i i pohano ako je sa sezamom mijesano
dobili su nekidan u vrticu nekakve pilece batka il zabatke, od njenog zgrozenog opisa te hrane smo plakali od smijeha
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 11:25   #69
Nije ni moj baš ljubitelj mesa, najbolje pojede faširano bilo na saft, bilo faširance, bilo štrucu... Još u saftovima i prođe (izsecirano na mikrone) al ovak pečeno rijetko, a ako i prođe prođe roštilj al toga tak malo da je to muka...
Zato domaće kobase i špeka uvijek

Krumpiraš na mamu

Al neće baš ni tijesto ni rižu :roll:
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.