Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2012., 15:53   #61
Jedini mobitel koji imam mi je od firme, a i njega većinu vremena držim ugašenim. Sve mi je muka kad pomoslim koja će to bit natezanja kad mi klinci krenu s molbama "tata ja bi mobitel!". Po meni su to potpuno bespotrebne stvarcice za 90% populacije i kako to objasnim nekom sedmogodišnjaku kojem većina kolega u razredu ima tu napravu. Milsim da bi u školama to trebalo zabranit. Mislim da i je tako u nekim EU zemljama.
karibu2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 16:23   #62
Quote:
karibu2 kaže: Pogledaj post
Jedini mobitel koji imam mi je od firme, a i njega većinu vremena držim ugašenim. Sve mi je muka kad pomoslim koja će to bit natezanja kad mi klinci krenu s molbama "tata ja bi mobitel!". Po meni su to potpuno bespotrebne stvarcice za 90% populacije i kako to objasnim nekom sedmogodišnjaku kojem većina kolega u razredu ima tu napravu. Milsim da bi u školama to trebalo zabranit. Mislim da i je tako u nekim EU zemljama.
kad ce nasa djeca, kao u EU zemljama, imati organiziran prijevoz do skole/iz skole - i to sva koja ne zive u blizini skole; kad ce nasa djeca imati nadzor i skrb za vrijeme citavog boravka unutar skole, kako je to u zemljama EU; a ne da bauljaju uokolo ako im nema ucitelja/profesora iz nekog predmeta ili ako, sacuvajboze, ne pohdjaju vjeronauk koji je uguran u satnicu , kad ce ostale aktivnosti biti odmah nakon nastave i u sklopu skolskih prostorija - da, tada cu se mozda i sloziti s tobom.

do tad, ne pada mi na um jednog dana svojeg prvasica koji ce zivjeti par kilometara od skole i koji nece imati nit bus nit tramvaj svakih 5 minuta da se vrati kuci, te koji nece ici na vjeronauk, poslati u skolu bez mobitela.
ni pod razno.
(prvasic ce, naravno, biti poducen koristenju mobitela i nece imati zadnji krik tehnologije, da ne bi bilo kako neodgovorno odgajam svoje dijete)
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 23:38   #63
zanima me kako vam se djeca koriste tipkovnicom? dva prsta, samouki ili po ps-u?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 15:16   #64
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
zanima me kako vam se djeca koriste tipkovnicom? dva prsta, samouki ili po ps-u?
Moja ima 3. godine.
Kažiprst desne ruke.
(moj smartphone)
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 15:18   #65
po meni je nepotrebno bilo što više od običnom jednostavnog mobitelčića....
imam mlađeg brata i sestru (15 i 12 god) i brat je tek sad kad je krenuo u srednju počeo mobi nosit sa sobom.....
ja zovem seku (12god) neki dan na mob i nemrem je dobiti....
zovem mamu i kaže mi ona ma već tjedan dana mob stoji tu na polici - nit pita za njega, niti ga nosi sa sobom.....a kad ga i uzme igra igrice na njemu.....
tako da......smatram da definitivno nema potrebe do bar viših razreda osnovne škole za mobitelima, a kamoli neki phonovima, tabletima i sl....
ako moji jednog dana baš zapile za mobitelom kupit ću im neki jeftini jer me strah:
1. da ga ne izgube
2. da im ga netko ne ukrade
ne mislim kupovati ozbiljniju tehniku tako maloj djeci.....
a latop i komp će za učenje moći koristiti i ove koje mi imamo i koje u budućnosti budemo trebali imati za učenje i ponekad se poigrati kad god hoće.....ni tu ne vidim svrhu da dijete to ima baš i isključivo SVOJE.....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 00:17   #66
ja ne namjeravam moralizirati po pitanju ove teme mene zanimaju konkretne stvari

preporuke za dječje tablete- znači marke, cijene, gdje ih kupiti, programi za iste...dolaze blagdani pa je svaka preporuka dobro došla, puno hvala!
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 09:21   #67
Ja bih ti preporucila da uzmes nesto sa Androidom. Na Marketu mozes naci gomile besplatnih igrica i aplikacija, velicina ekrana ovisi o tebi, a vec do 1000-1200 kuna se moze naci sasvim solidan tablet. Ja nas namjeravam oko Bozica pocastiti sa kakvim 8"-nim Prestigiom...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 20:16   #68
ja sam neki dan kupila tablet, uglavnom prestigio je katastrofa, uopće nije osjetljiv na dodir, a i tip ga u dućanu jedva upalio, kaže on sam da se zblesiro i onak se crveni jadan, htjela sam proć jeftinije, ali sam na kraju uzela samsungov za 3000 kn, ja sam uzela veći, ima i 7inčni za 2000,sada su na akciji. i naravno već je skinuta 101 aplikacija za moju trogodišnjakinju
Alisah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 08:28   #69
Teblet, djeca i zračenje

Jučer je netko na faceu izbacio najnovije istraživanje o povezanosti raka i wifi zračenja. Testirani štakori (1 od njih 12) su nakon dvije godine neprestanog izlaganja zračenju dobili rak. Bitno je naglasiti da se ovo istraživanje temeljilo samo na dvije rijetke vrste raka; na srcu i na mozgu (gliom i schwannom). Testiranja na druge vrste raka će se objaviti na jesen 2017 g.

Moram priznati da mi nije svejedno, kad samo pomislim da smo cijelo vrijeme i svuda izloženi wifi-u. Najviše me brine izloženost djece. Moji doma imaju I-pade i svaki dan su sigurno 1 sat ako ne i više na njemu, užas...

Koriste li Vaša djeca I pad ili mobilne telefone? Koliko sam shvatila čim su ti aparati priključeni na wifi zrače.

Evo link ako netko želi čitati;

http://microwavenews.com/news-center/ntp-cancer-results
IvanaVuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:21   #70
Na Tapatalku sam pa mi je jebada linkati, ali tko hoce, lako ce naci... Prije nekoliko dana su objavljeni rezultati visegodisnjeg istrazivanja i da nije utvrdjen nikakav utjecaj, niti ima dokaza da bi ta vrsta zracenja djelovala na razvoj ikakvih bolesti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:29   #71
zracenje ili ne, meni svejedno. mala ne koristi ni sta od toga na dnevnoj bazi iz drugih razloga
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:38   #72
Moj ne koristi mobitel. Tablet nemamo. Znam snimati nekad filmice kad se igra pa je tako volio pogledati filmic koji sam snimla dok se igrao s dedom. Nekakve igrice ne igra, a i ja samu sebe kontroliram da ne prckam po mobu kad sam s malim. Pisanje poruka je svedeno na minimum, javim se ako zove muz, a i surfam sto manje. Prije sam znala dok secon igra vrtit po faceu ili forumu, ali pocela sam to smanjivati. Ili citam kraj njega ili slazem legice ako nemam drugog posla. Mobitel mu zapravo nastojim sto vise maknuti iz vidokruga.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 19:35   #73
Mislim da nije loše da djeca nauče da svi ti uređaji zbilja ne služe samo za igranje memorija, bojanje, crtiće i angry birds, nego da nam je zahvaljujući njima dostupna gomila informacija i prilika za obrazovanje.

Naravno, to treba prilagoditi dobi djeteta, ali mislim na ovako nešto.

(Recimo da se dijete zove Ivana.)

Ivana, zlato, šta misliš, kolike su šanse da je nešto što se zove microwave news dobar izvor informacija?

Onda Ivana kaže "pa ne znam". Onda se Ivani može sugerirati da pokuša potražiti izvor informacije i vidjeti što tamo piše.

Može je se pitati i zna li što znači "statistički značajno".

Možda i to može proguglati.

Može doći do ovoga.

Pa kliknuti na ovo. Pa čitati i pitati se koliko toga razumije, koliko ne, i kolike su šanse da onaj s microwave newsa razumije što piše.

Možda čitati i komentare.

Možda vidjeti da piše: This article is a preprint and has not been peer-reviewed [what does this mean?].

Pa kliknuti i na taj link.

Možda Ivana nije vična zoologiji pa joj se može izguglati i ovako nešto i pitati je Ivanice zlato sliči li tebi ovo na mene i tebe.

Itd.

Eto, zato je dobro da se djeca služe gadgetima, da ne odraslu u tulave odrasle koji ne razumiju da sve što pročitaju na internetu mogu proguglati.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch

Zadnje uređivanje chocolatecookie : 04.06.2016. at 21:03.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 23:52   #74
Quote:
IvanaVuk kaže: Pogledaj post
Jučer je netko na faceu izbacio najnovije istraživanje o povezanosti raka i wifi zračenja. Testirani štakori (1 od njih 12) su nakon dvije godine neprestanog izlaganja zračenju dobili rak. Bitno je naglasiti da se ovo istraživanje temeljilo samo na dvije rijetke vrste raka; na srcu i na mozgu (gliom i schwannom). Testiranja na druge vrste raka će se objaviti na jesen 2017 g.

Moram priznati da mi nije svejedno, kad samo pomislim da smo cijelo vrijeme i svuda izloženi wifi-u. Najviše me brine izloženost djece. Moji doma imaju I-pade i svaki dan su sigurno 1 sat ako ne i više na njemu, užas...

Koriste li Vaša djeca I pad ili mobilne telefone? Koliko sam shvatila čim su ti aparati priključeni na wifi zrače.

Evo link ako netko želi čitati;

http://microwavenews.com/news-center/ntp-cancer-results
a kolko tek zraci laptop prikopcan an wifi dok trudnica forumari/shopingira za bebu
a tek onda kad rodi, pa prikopca bebu na sisu i gleda onlajn filmove
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 00:09   #75
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da nije loše da djeca nauče da svi ti uređaji zbilja ne služe samo za igranje memorija, bojanje, crtiće i angry birds, nego da nam je zahvaljujući njima dostupna gomila informacija i prilika za obrazovanje.

Naravno, to treba prilagoditi dobi djeteta, ali mislim na ovako nešto.

(Recimo da se dijete zove Ivana.)

Ivana, zlato, šta misliš, kolike su šanse da je nešto što se zove microwave news dobar izvor informacija?

Onda Ivana kaže "pa ne znam". Onda se Ivani može sugerirati da pokuša potražiti izvor informacije i vidjeti što tamo piše.

Može je se pitati i zna li što znači "statistički značajno".

Možda i to može proguglati.

Može doći do ovoga.

Pa kliknuti na ovo. Pa čitati i pitati se koliko toga razumije, koliko ne, i kolike su šanse da onaj s microwave newsa razumije što piše.

Možda čitati i komentare.

Možda vidjeti da piše: This article is a preprint and has not been peer-reviewed [what does this mean?].

Pa kliknuti i na taj link.

Možda Ivana nije vična zoologiji pa joj se može izguglati i ovako nešto i pitati je Ivanice zlato sliči li tebi ovo na mene i tebe.

Itd.

Eto, zato je dobro da se djeca služe gadgetima, da ne odraslu u tulave odrasle koji ne razumiju da sve što pročitaju na internetu mogu proguglati.
Pa ja ne znam sta da kazem, Kuki.

Postoji li tema na forumu na kojoj se prijavljujukolosalni postovi?

Suze mi cure
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:36   #76
Nisam baš čitala Kukine linkove, ali moj mali pod zadnje kad me nešto pita i ja ne znam kaže: budemo pogledali na interenetu kad dođemo doma

Zahvaljujući interenetu djete zna koliko je visok big ben, koliko ima stepenica, kako zvoni, gdje se nalazi; koliko ima planeta u svemiru, kako se zovu, koje su im glavne značajke, zna i da Pluton nije planet (a i mama ponešto sazna) nego dwarf planet i zna i ostale dwarf (whaaat?) planete... zna da planete kruže oko sunca i koje kruže same oko sebe a koje kruže u kontra smjeru i tak... svašta se korisno sazna na interentu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:58   #77
Slažem se, svašta se sazna, ali to tražimo zajedno na laptopu.
Ne dam im da se igraju na mobu niti tabletu... Niti mi odrasli se ne igramo s tim stvarčicama pa ni njima ta restrikcija ne pada teško.

Fran me sjetila...stariji zna imati neke fiks ideje i želje o igračkama s pretjerano detaljnim specifikacijama...kada mu kažem da ne znam gde bi tako nešto mogli nabaviti on ko' iz topa odgovara:
"Pa potraži na e-bayu"
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:29   #78
Mi nemamo laptop
tj imam neki prastari koji ne koristim otkad imam tablet, a mužu je njegov za posao i na taj mali nema pristup
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 08:22   #79
Bila jucer kod sveki na ned rucku, pa klinci ostali kod bake na igranju s frendovima iz ulice. I pitam malog navecer cega se igrao - s puskama su se igrali "kontera". Srecom pred cca mjesec-dva sam sva ponosna uspjela desifrirati da je "konter" koji on i susjed na susjedovm tabletu igraju u stvari "counter strike" (ili neki clone toga) Tako da - kauboji i indijanci, partizani i nijemci, sve je to out - danas se i u RL klinci igraju igrica s tableta
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.