Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 21:05   #81
ok ovo sa akumulacijom za grijanjem, ok kužim
A što je sa grijanjem potrošne vode? Kak ste to riješili? Da li van sezone grijanja potrošnu vodu grijete isto na pelete ili...?
I još nešto. Vidim da se žalite na automatiku ovih čeških kotlova. Kakva je situacija sa Centrometalovim pelet setovima i njihovom automatikom?
Hvala.
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Old 10.01.2010., 21:25   #82
Quote:
vixana kaže: Pogledaj post
ok ovo sa akumulacijom za grijanjem, ok kužim
A što je sa grijanjem potrošne vode? Kak ste to riješili? Da li van sezone grijanja potrošnu vodu grijete isto na pelete ili...?
I još nešto. Vidim da se žalite na automatiku ovih čeških kotlova. Kakva je situacija sa Centrometalovim pelet setovima i njihovom automatikom?
Hvala.
Peć ima mogućnost zimskog ali i ljetnog režima rada, što znači da se ljeti sama pali kad bojler tople vode to zatraži i isto se tako gasi kad ga zagrije. Meni ljeti ne treba jer imam solarno i viška tople vode.
Što se tiče automatike ja se sada ne mogu žaliti na njezin rad dakle da se naštelati da budeš zadovoljan sa njom. Ustvari ta automatika ima teoretski hrpu mogućnosti pa se čovjek popali, a onda shvatiš da najbolje radi kad pokriva one osnovne funkcije grijanaja i moje je iskustvo da tad radi najekonomičnije.
Što se tiče Centrometala mislim da imaju talijansku automatiku, ona je praktičnija za rukovanje, ali mislim da su Viadrusove peći ekonomičnije i puno trajnije.
Nego vidio sam peć Radijator Kraljevo sa istom tom talijanskom automatikom, ali su sama peć i rezervoar puno praktičniji od Centrometala, a o cijeni da ne govorim, 50KW košta 2 000 eura u Hrvatskoj naravno.
agt is offline  
Old 10.01.2010., 21:58   #83
Ja sam svoju peć 20kw platio oko 15 000 kn prošle godine,sad ista takva košta preko 22 000kn,ali je još uvijek puno jeftinija od Viadrusove...
Centrometal je svim svojim kupcima koji imaju staru automatiku,omogućio besplatnu zamjenu za novu automatiku treće generacije...
Ovdje kod mene su ljudi imali dosta problema sa grijanjem,ali ne zbog peći,već zbog loših peleta određenih proizvođača...
fahrenheit 37 is offline  
Old 10.01.2010., 23:02   #84
Fahrenheit 37 kako tvoja peć ima riješen sistem potpale peleta i ima li s tim problema?
agt is offline  
Old 11.01.2010., 00:43   #85
Ne znam na kojem principu radi potpala,ali mislim da je u pitanju spiralni električni grijač...
Najbitnije je dobro podesiti parametre peći sa parametrima peleta koje ložite,to je posao servisera,ja čak ne mogu na svojoj peći mijenjat te parametre,jer postoji pin kod,koji ima samo ovlašteni serviser..
Ukoliko počnem ložiti sa nekim drugim peletima,moram mijenjati parametre automatike,jer će mi inače peć štekat...
Nemam nikakvih problema,ložim pelete od Viševice i mislim da su oni trenutno najbolji...
Centrometal ima dosta dobru automatiku,a i servisnu mrežu po Hrvatskoj...
Jedino je problem kaj je velika potražnja za te peći,pa su digli cijene...
fahrenheit 37 is offline  
Old 11.01.2010., 08:31   #86
može li netko reći s kojim proizvođačima peleta nije ima dobra iskustva. Ja koristim pelete Fis i cini mi se da slabije grije nego sta bi trebale ali to cu moci potvrditi tek slijedece godine kad ih usporedim s nekim drugima
mjojo is offline  
Old 11.01.2010., 10:20   #87
Quote:
fahrenheit 37 kaže: Pogledaj post
Ne znam na kojem principu radi potpala,ali mislim da je u pitanju spiralni električni grijač...
Najbitnije je dobro podesiti parametre peći sa parametrima peleta koje ložite,to je posao servisera,ja čak ne mogu na svojoj peći mijenjat te parametre,jer postoji pin kod,koji ima samo ovlašteni serviser..
Ukoliko počnem ložiti sa nekim drugim peletima,moram mijenjati parametre automatike,jer će mi inače peć štekat...
Nemam nikakvih problema,ložim pelete od Viševice i mislim da su oni trenutno najbolji...
Centrometal ima dosta dobru automatiku,a i servisnu mrežu po Hrvatskoj...
Jedino je problem kaj je velika potražnja za te peći,pa su digli cijene...
I Viadrus ima takav grijač, ali je smješten na krivom mjestu pa pepeo zna zaštopati kanal kroz koji puše topli zrak. Ove peći također imaju servisni kod koji mi je dao serviser tako da te promjene radim sam.
Moje je iskustvo da su pelete iz Mrkoplja bolje od Viševice, jer sam probao i jedne i druge. Koja je cijena Viševice ove sezone?
agt is offline  
Old 11.01.2010., 12:10   #88
Kod mene ljudi imaju velikih problema upravo sa tim peletima iz Drvenjače...
Ja sam plaćao 1200 kn/t,oni inače proizvode bukove pragove za tračnice,60% drva ide u pragove,a 40% u pelete...
Cijena je manja ako se kupuju ljeti oko 15%...
fahrenheit 37 is offline  
Old 11.01.2010., 13:11   #89
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
......., s tim da je onda za podno grijanje obavezan automatski miš ventil. ....
Ako peć možeš "držati" na 50-60C, nije ti potreban miš ventil!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 11.01.2010., 14:59   #90
Quote:
fahrenheit 37 kaže: Pogledaj post
Kod mene ljudi imaju velikih problema upravo sa tim peletima iz Drvenjače...
Ja sam plaćao 1200 kn/t,oni inače proizvode bukove pragove za tračnice,60% drva ide u pragove,a 40% u pelete...
Cijena je manja ako se kupuju ljeti oko 15%...

Jel ovih 1200 kn/t cijena za vreće od po 15kg? I je li u to uključen i prijevoz?
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Old 11.01.2010., 15:24   #91
Quote:
vixana kaže: Pogledaj post
Jel ovih 1200 kn/t cijena za vreće od po 15kg? I je li u to uključen i prijevoz?
To je cijena za vreće od 15kg,skladište Karlovac...
fahrenheit 37 is offline  
Old 12.01.2010., 00:05   #92
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ako peć možeš "držati" na 50-60C, nije ti potreban miš ventil!
podno grijanje ide maximalno do 45C
stmat is offline  
Old 12.01.2010., 00:10   #93
Quote:
mjojo kaže: Pogledaj post
može li netko reći s kojim proizvođačima peleta nije ima dobra iskustva. Ja koristim pelete Fis i cini mi se da slabije grije nego sta bi trebale ali to cu moci potvrditi tek slijedece godine kad ih usporedim s nekim drugima
dakle probao sam sa peletima od spačve, nisam zadovoljan jačinom i količinom pepela

jednu sezonu sam grijao sa peletima adriadrvo(pašalićev brat, u blizini vrboveca)
za mene najbolje pelete bukva 70% hrast 30%, najjače i najmanje pepela
problem je što je pogon zatvoren i pod stečajem (za stečaj nisam siguran), uglavnom ne radi

sad grijem sa peletima od drvenjače, dosta su jake ali ima i puno pepela
stmat is offline  
Old 12.01.2010., 15:40   #94
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
podno grijanje ide maximalno do 45C
Od kuda ti ta bedastoča (pročitaj prijašnje postove)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 12.01.2010., 16:47   #95
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Od kuda ti ta bedastoča (pročitaj prijašnje postove)
11.04.2004., 10:46 #15
Lee Champa
Lee

Registracija: Nov 2003.
Lokacija: Sisak
Postova: 3,781
Podno

Temperatzura poda ne smije preći 27 C.
Pojaćana je pojava vena na nogama.
Netko ima primjedbu i na povećanu prašinu, ali to je stvar redovnog usisavanja.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=32552

hm, sam kažeš da temperatura poda ne smije preći 27C
pa onda kažeš da temperatura kotla treba biti 50C - 60C bez miš ventila
to znači da temperatura na "magistralnom" cjevovodu gubi 23C do 33C
kako ti to uspijevaš?

i da, nemoj druge omalovažat, jer ljudi koji ne znaju pa pitaju zato i služi forum
a vidim nisi ni ti najpametniji
__________________
stmat is offline  
Old 12.01.2010., 21:15   #96
to bi onda reklo da ako imaš miš ventil temp vode iz kotla može biti i 70-80 C?
Naravno, ako pričamo o pravilno izvedenom podnom grijanju (za razliku di ljudi razvuku po podu cijevi od povratnog voda iz radijatora i onda to zovu podnim grijanjem ) onda temp. poda nikako ne smije biti više od 27C
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Old 13.01.2010., 00:00   #97
Quote:
vixana kaže: Pogledaj post
to bi onda reklo da ako imaš miš ventil temp vode iz kotla može biti i 70-80 C?
Naravno, ako pričamo o pravilno izvedenom podnom grijanju (za razliku di ljudi razvuku po podu cijevi od povratnog voda iz radijatora i onda to zovu podnim grijanjem ) onda temp. poda nikako ne smije biti više od 27C

otprilike, jer podrazumijeva se da imaš spremnike tople vode,
sad zavisi koliki mu je volumen koji ovisi o tome koliko je stanova u zgradi ili ljudi živi u kući.
znači ako temperaturu tople vode želiš imati na 60C , kotao bi morao zagrijati se na ca. 80C, ovo sve ovisi naravno o veličini spremnika itd.
stmat is offline  
Old 13.01.2010., 11:45   #98
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
otprilike, jer podrazumijeva se da imaš spremnike tople vode,
sad zavisi koliki mu je volumen koji ovisi o tome koliko je stanova u zgradi ili ljudi živi u kući.
znači ako temperaturu tople vode želiš imati na 60C , kotao bi morao zagrijati se na ca. 80C, ovo sve ovisi naravno o veličini spremnika itd.

recimo da se radi o kući od 200m2 grijanog prostora i sa 6 članova kučanstva.
koliki spreminik tople vode bi bio optimalan?
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Old 13.01.2010., 15:11   #99
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
11.04.2004., 10:46 #15
Lee Champa
Lee

Registracija: Nov 2003.
Lokacija: Sisak
Postova: 3,781
Podno

Temperatzura poda ne smije preći 27 C.
Pojaćana je pojava vena na nogama.
Netko ima primjedbu i na povećanu prašinu, ali to je stvar redovnog usisavanja.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=32552

hm, sam kažeš da temperatura poda ne smije preći 27C
pa onda kažeš da temperatura kotla treba biti 50C - 60C bez miš ventila
to znači da temperatura na "magistralnom" cjevovodu gubi 23C do 33C
kako ti to uspijevaš?

i da, nemoj druge omalovažat, jer ljudi koji ne znaju pa pitaju zato i služi forum
a vidim nisi ni ti najpametniji
__________________
B(D)rkaš dva potpuno različita mjesta mjerenja temperature:
1. temperatura vode u peći (polazna)
2. temperatura poda
3. u "magistralnom" cjevovodu se gubi vrlo malo 1-2 C!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 13.01.2010., 20:13   #100
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
B(D)rkaš dva potpuno različita mjesta mjerenja temperature:
1. temperatura vode u peći (polazna)
2. temperatura poda
3. u "magistralnom" cjevovodu se gubi vrlo malo 1-2 C!
1. 60C
2. 27C
3. 58C ????????

4. 58C-27C= 31C

znači, razlika između vode u glazuri i gornje površine poda koja iznosi 5-7 cm glazure je 31C. sigurno je u podu ugrađena klima da hladi vruće cijevi.

za pretpostavit je da ako stalno imam vodu u podnom grijanju 58, da će i temperatura poda (počice ili kamen) dosegnuti barem 50C
stmat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.