Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2016., 10:25   #1181
naknada za trajni nalog u erste banci je 3kn po nalogu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 00:34   #1182
Kolega se ispisao s fakulteta i sada bi se trebao prijaviti HZZOu pošto je fakultet pokrivao zdravstveno i dopunsko. Koji su mu dokumenti potrebni i koja tiskanica? I znate li možda moze li se ta tiskanica/formular skinuti s neta ili se mora baš u Narodne novine po njega....ili ga se dobije u HZZO-u?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 09:37   #1183
Jel moguce prekinut dopu sko sa hzzo bez penala, istice mi tek u 4mj
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 14:57   #1184
Kakva su iskustva s Uniqa dopunskim osiguranjem? Primaju li svugdje njihovu karticu?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 16:28   #1185
Za participaciju da, za doplatu lijekova ne.

Lijek doplatiš u ljekarni, uzmeš R1 račun i pošalješ u Unicu ra refundaciju.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:36   #1186
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Za participaciju da, za doplatu lijekova ne.

Lijek doplatiš u ljekarni, uzmeš R1 račun i pošalješ u Unicu ra refundaciju.
Za razliku od Croatia dopunskog s čijom karticom plaćaš i B listu lijekova u ljekarnama, zar ne?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:02   #1187
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Za razliku od Croatia dopunskog s čijom karticom plaćaš i B listu lijekova u ljekarnama, zar ne?
Da.
Ali...
CZO više ne prodaje police koje pokrivaju B listu.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:22   #1188
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Da.
Ali...
CZO više ne prodaje police koje pokrivaju B listu.
Da to mi je na žalost poznato, onda ću prijeći u uniqu...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:26   #1189
da ne objasnjavam kako mi se dogodilo, no majka i ja smo platili isti racun mog dopunskog osiguranja, isti racun sa istim pozivom na brojem i svime je placen 2 puta.
jesam li izgubio novac, imam pravo na povrat ili sam jednostavno preplatio svoje stanje kod njih - sjecam se da mi se slicno dogodilo davno na mobitelu pretplati i racun za sljedeci mjesec je jednostavno umanjen za uplaceni visak?
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:40   #1190
imho, samo preplata, koju ce obracunati ili za drugi mjesec ili na kraju obracunskog razdoblja. na hzzo stranicama imas provjeru salda police DO, ili na e-građan. ugl, novci nisu izgubljeni.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 15:19   #1191
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
da ne objasnjavam kako mi se dogodilo, no majka i ja smo platili isti racun mog dopunskog osiguranja, isti racun sa istim pozivom na brojem i svime je placen 2 puta.
jesam li izgubio novac, imam pravo na povrat ili sam jednostavno preplatio svoje stanje kod njih - sjecam se da mi se slicno dogodilo davno na mobitelu pretplati i racun za sljedeci mjesec je jednostavno umanjen za uplaceni visak?
Imaš situaciju kao da si unaprijed platio dvije rate, što uostalom i možeš napraviti. Sad si u preplati, ništa se ne mijenja, možeš taj iznos tražiti da ti vrate (odeš na šalter u svoju ispostavu i tražiš obrazac za povrat preplaćene premije DZO kojeg moraš ispuniti sa svojim info podacima i brojem računa na kojeg želiš da ti se novci isplate). Ili možeš ostaviti iznos za recimo kad zaboraviš platiti iduću ratu.
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 13:19   #1192
Mislim uzeti dopunsko. Neznam za koju osiguravajaću kuću se odlučiti

Zadnje uređivanje šaki01 : 05.09.2016. at 13:58.
šaki01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 04:29   #1193
Imam osiguranje koje je trenutno aktivno i ističe 22.10. Dobio sam poruku kroz pretinac da se samo produžuje ako ne izjavim pismeno da prekidam. S obzirom da sam imao operaciju bruha negdje u 2. mj. ove godine, a prekidam sa danom isteka osiguranja, moram li nadoplatiti za tu operaciju ili ne ?
I drugo pitanje je da li moram plaćati još 3 mjeseca s obzirom da ne prekidam prije vremena isteka nego je polica istekla ?
Po mojoj logici, i jedno i drugo je ne... ali... logika i HZZO idu u istu rečenicu samo ako je negacija u njoj
dubrovnik4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 13:20   #1194
ako sad ugovorim policu dopunskog osiguranja preko weba, hocu li dobiti iskaznicu (karticu) doma ili kako to ide?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 20:19   #1195
pozz
šta mislite o allianz dopunskome?
ima tko iskustva?
ili je pak hzzo najbolje.....?
hvala
lady in space is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 09:03   #1196
Ako sam ja dobro shvatio, imaš aplikaciju s kojom skeniraš račun i novac ti se refundira na tvoj tekući. Ali to sam shvatio iz njihove reklame, tako da svakako bolje provjeri kod njih. Ja sam imao prije par godina kod njih, ali sam radio tamo, i zahvaljujući raznim popustima srušio sam si cijenu na cca 300kn. Nešto su mjenjali, očito, ali i dalje mislim da ti plaćaš, a oni ti refundiraju lovu.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 10:51   #1197
Quote:
lady in space kaže: Pogledaj post
pozz
šta mislite o allianz dopunskome?
ima tko iskustva?
ili je pak hzzo najbolje.....?
hvala
Da i ovdje postavim pitanje, je li itko poblize usporedjivao allianz i uniqua? Mene bi Alianz izasao oko 510 a Uniqua oko 700 kn... Razlika je kolko sam (dosad) skuzila da Allianz ima ogranicenje na 2 kutije istog lijeka s B liste kad se jos nesto nadoplati (pretpostavljam da je to problem kad netko kontinuirano pije neki lijek sto kod mene nije slucaj, zapravo nisam sigurna je li mi uopce treba ta B lista), a inace uopce ne pokriva B listu i da se racuni placaju i skeniraju preko aplikacije za manje iznose. Za vece se valjda moze odmah poslati racun na koji onda oni uplate. Za Uniqua osiguranje se dio uopce ne placa (pokaze se kartica npr kod lijecnika obiteljske i sl), doplate za lijekove se placaju pa se racun maila ili posalje postom ili nesto takvo. Allianz je aktivan nakon 15 dana, za Uniqua nisam nasla taj podatak... Voljela bih cuti ako netko jos ima pametan savjet za odlucit sto je bolje.
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:51   #1198
Dragi forumaši

Zna li neko možda razliku između plavog , bijelog i crvenog recepta??
kada i u kojim slucajevima se izdaju pojedini, za koju od navedenih trošak snosi osnovno osiguranje,
a kada pacijent ( tj dopunsko ako ga ima)??
Hvala puno
morana2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 21:24   #1199
lijekovi s osnovne liste propisivat će se na receptu plave boje, a s dopunske na receptu crvene boje.
bijeli recept je privatni recept, i u pravilu uvijek se plaća.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 21:46   #1200
A kako ja znam koje je boje recept kad ide online i ja to ne vidim :-(

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.