Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 16:47   #41
Moja kolegica ima pacijenticu čije je dijete oteto prije 20 g. Curica (6 g.) je otišla u školu i nikad se nije vratila doma. Nikad se nije saznalo što se desilo.
Žena se od tada liječi na psihijatriji.
Tako da se događa, a statistika me ne zanima.

A ja (nisam ova, već imam svoje ime/nick) ne puštam dijete samo u dvorište jer se bojim da će mi ga netko uzeti.

Inače sam profesionalno imala prilike dva puta razgovarati s pedofilima i to iskustvo neću zaboraviti dok sam živa. Smrzla sam se.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 17:03   #42
užas.
Do ove teme sam nadobudno mislila da se otmice kod nas ne dešavaju, a ono šipak.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 17:33   #43
Ima li ovdje koga čije dijete ide u školu u Jaski?
Navodno je tamo išla obavijesna knjiga o tome

Mi na žalost imamo tužnu tragediju u obitelji gdje je od otac oteo vlastito dijete.
On talijan, teta iz naših krajeva - živjeli u Njemačkoj.
Jednog dana ona dođe s posla i njih nema.
Odveo ga u Italiju jer je tata imao dvojno državljanstvo.
Tetka nikada nije našla sina..prošlo je od tada 35 godina..niti preko ambasada, nikako
Jedino što imamo su njegove slike kada je bio mali...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 17:44   #44
ovo je obavjest koja kruzi trenutno http://www.siliconoasis.org/forum/co...Villas-WARNING zbog pokusaja otmice...na linku se nalaze sigurnosne upute za roditelje.Ja se izvinjavam sto su na engleskom.

susjedstvo je vrlo blizu mojeg.

Ovdje je inache nepisano pravilo da su djechaci ugrozeniji(otmica/silovanje) nego djevojcice.rijetko da ce te vidjeti djechaka ispod 10 god. da odlazi sam na javni wc, obichno sa starijim bratom ,ocem ili sa majkom u zenski wc.barem sto se tiche zapadnih expata.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 17:53   #45
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Moja kolegica ima pacijenticu čije je dijete oteto prije 20 g. Curica (6 g.) je otišla u školu i nikad se nije vratila doma. Nikad se nije saznalo što se desilo.
Žena se od tada liječi na psihijatriji.
Tako da se događa, a statistika me ne zanima.

A ja (nisam ova, već imam svoje ime/nick) ne puštam dijete samo u dvorište jer se bojim da će mi ga netko uzeti.

Inače sam profesionalno imala prilike dva puta razgovarati s pedofilima i to iskustvo neću zaboraviti dok sam živa. Smrzla sam se.
Ako te statistika ne zanima, zašto ti dijete ne nosi pojas za spašavanje svaki put kad je uz obalu mora ili na brodu? Događa se, statistika me ne zanima.
Zašto ne nosi olovnu pregaču za zaštitu od zračenja? Događa se, statistika me ne zanima.
Zašto ne nosi cipele s metalnim kapicama u slučaju da joj nešto padne po nogama? Događa se, statistika me ne zanima.

Moja kolegica ima djevera čijem je kumu, dok je hodao po ulici, pala šipka na nožne prste i zdrobila mu ih.. Čovjek se otad liječi na ortopediji. Događa se, statistika me ne zanima.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 18:02   #46
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Ako te statistika ne zanima, zašto ti dijete ne nosi pojas za spašavanje svaki put kad je uz obalu mora ili na brodu? Događa se, statistika me ne zanima.
Zašto ne nosi olovnu pregaču za zaštitu od zračenja? Događa se, statistika me ne zanima.
Zašto ne nosi cipele s metalnim kapicama u slučaju da joj nešto padne po nogama? Događa se, statistika me ne zanima.

Moja kolegica ima djevera čijem je kumu, dok je hodao po ulici, pala šipka na nožne prste i zdrobila mu ih.. Čovjek se otad liječi na ortopediji. Događa se, statistika me ne zanima.
na ove stvari što si nabrojala se ne može utjecati, na zaštitu djece od otmice se može donekle utjecati.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 18:05   #47
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
na ove stvari što si nabrojala se ne može utjecati, na zaštitu djece od otmice se može donekle utjecati.

Kako se ne može utjecati, može se utjecati jednako kao i na otmice.


Brijem da polovici paničara djeca ne nose ni biciklističku kacigu ni štitnike za rolanje niti vežu pojas cijelo vrijeme.

Jer ih statistika ne zanima!

Ako ćemo racionalno, najbolja zaštita djece od otmice je da se vjenčaš za osobu koja nema putovnicu različitu od tvoje.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 18:08   #48
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post

Kako se ne može utjecati, može se utjecati jednako kao i na otmice.


Brijem da polovici paničara djeca ne nose ni biciklističku kacigu ni štitnike za rolanje niti vežu pojas cijelo vrijeme.

Jer ih statistika ne zanima!

.
varaš se
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 19:27   #49
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
varaš se
Potpis!

Imam troje djece (o.k. dvije su još dosta male 2.5 g i 15 mj.) ali s ovim starijim smo se nahodali i navozali i nikad mi žao nije ni trena.
Dan danas odemo pred njega do škole ak je noć, zima, kiša, bla bla bla, makar je 3. razred srednje škole - o.k. prvenstveno zato jer je škola do 19,20 i dok stigne doma je već preko 20 h, pa nam ga je žao (a i zima je, noć i tsl.). U ovom slučaju se ne bojimo toliko otmice već onih nasilnika koji nekažnjeno prođu nakon slučaja kakav je bio s pokojnim Lukom Ritzom. Jednostavno nemogu biti mirna dok neznam gdje mi je dijete. Isto tak kad je vani vikendom, čekam ga budna dok se ne vrati, ak jako kasni ne ljutimo se ali nas mora obavjestiti o tome, po mogućnosti da dođemo po njega, a ne da baulja pjehe svjetom. Takva sam i nemogu si pomoći...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 19:27   #50
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post

Kako se ne može utjecati, može se utjecati jednako kao i na otmice.


Brijem da polovici paničara djeca ne nose ni biciklističku kacigu ni štitnike za rolanje niti vežu pojas cijelo vrijeme.

Jer ih statistika ne zanima!

Ako ćemo racionalno, najbolja zaštita djece od otmice je da se vjenčaš za osobu koja nema putovnicu različitu od tvoje.
Pa čuj, ako ćemo tom logikom, radije bih da mi djetetu padne nešto na noge, nego - da ga uopće nema.


I da, dijete mi nosi biciklističku kacigu i štitnike od prvog dana kad je sjela na bicikl(bez pedala) a vezanje pojasa se podrazumijeva uvijek i svugdje.

I jesam li spomenula, u braku sam sa stranim državljanom? Dapače, oboje smo stranci, u trećoj zemlji.


Radim svakodnevno s azilantima i bog zna koliko sam priča zabilježila, toliko gnjusnih da dobiješ poriv da nekog zadaviš golim rukama. Otmice djece su pojava s kojom se često susrećem i iako vodim statistiku, ona me apsolutno i ni najmanje ne zanima.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:04   #51
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...kombija-239975

uff, nek sad netko kaze da ne treba panicarit.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:50   #52
ovi otmičari su toootalno nemaštoviti

"dođi, imam čokoladicu"

gluplji su od osnovnoškolske djece. ako je to sve točno.
i nesposobni.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:52   #53
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ovi otmičari su toootalno nemaštoviti

"dođi, imam čokoladicu"

gluplji su od osnovnoškolske djece. ako je to sve točno.
i nesposobni.
i hvala bogu da je tako

da bar ne uspiju nikada u svom naumu

fuj,joj što bi im sve napravila da ih imam prilike imati u rukama
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:56   #54
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ovi otmičari su toootalno nemaštoviti

"dođi, imam čokoladicu"

gluplji su od osnovnoškolske djece. ako je to sve točno.
i nesposobni.
da, a pogotovo će ići otimati djecu dok se u zadnje vrijeme puno piše o tome. Ma ovo je patka, garant.
Dakle, zna se samo da se radi o crnom kombiju, crvenokosoj ženi i ćelavom muškarcu. Toliko navodnih pokušaja otmica, a nikakav detaljić se ne zna. Ko je tu lud?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:21   #55
Skoro sam primijetila dvojicu tipova: jednog u crnoj potkošulji i drugog u vjetrovci na +30 (?), koji su uvijek bili kod parkića kad sam izlazila sa djecom (ja sama s njih dvoje, a izledam jaaaako balavo). Bilo je nekoliko situacija: prvi prođe pored parka, drugi dođe na udaljeniju klupu, pa se primakne bliže, pa ja zgrabim djecu i idem. Onda izađem u potpuno drugo vrijeme, u šoping centar, u povratku je jedan na klupi, drugi se okreće kad sam prošla pored njega i vraća se iza mene. Sutradan je mm izašao sa nama, i otkako ih je pogledao grmalj od dva metra rjeđe ih viđam. Viđam ih ali valjda imaju drugog posla. Mislila sam da žele kolica, ruksak sa novcem... Možda su želili dijete...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 01:46   #56
Imam dvije školarke ( 1. i 2. razred o.š. ), živimo preko ceste od škole i strah me. Strah me otkad su se rodile za sve i svašta.
Lako je pizdekati onima koji nemaju djecu da su to samo statistike i bla, bla...
Zašto su učiteljice na roditeljskom nas roditelje upozoravale na ove priče?? Zašto meni djeca svaki drugi dan kad dođu iz škole pričaju da im je učiteljica rekla da ne idu s nepoznatima, da ne ulaze u tuđe automobile i slične stvari?!
Ne sjećam se da sam to slušala u tolikoj mjeri prošle godine...
Ne znam... Svašta se svugdje događa i treba otvoriti oči.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:07   #57
ajmo razmišljati kao jedan otmičar tj grupa njih. došla naredba odozgora da trebaju x djece. stigla koverta sa mnogo tisuća €.

i kako najbrže i najučinkovitije oteti dijete?
pa lijepo odeš u ruralnu sredinu recimo okolica zagreba gdje su djeca više na ulici polju, posvuda.
nećeš doći s crnim kombijem, može to biti i crvena zafira skinutih sjedala.
neće se pojaviti grmalj u kožnjaku nego neki drugi lik. možda radije da je žena ta koja mami. a "muž" sjedi u autu, zaustavili su se radi nečeg. i recimo, žena se igra s 2 razigrana psića ili nešto interesantno radi (a opet ne pre neobično za to mjesto i vrijeme) što bi dijete natjeralo da skrene s puta usprkos svim upozorenjima.. recimo; žena zaustavlja dijete/djecu s pitanjem jesu li to njihovi psići, znaju li čiji su, vidi kako su slatki, netko ih je tu ostavio a oni ih vidjeli,..

većina djece bi otišla pogledati.

taktika "dođi imam čokoladicu", ispred škole, pred puno svjedoka nema veze s pameću.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:55   #58
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Imam dvije školarke ( 1. i 2. razred o.š. ), živimo preko ceste od škole i strah me. Strah me otkad su se rodile za sve i svašta.
Lako je pizdekati onima koji nemaju djecu da su to samo statistike i bla, bla...
Zašto su učiteljice na roditeljskom nas roditelje upozoravale na ove priče?? Zašto meni djeca svaki drugi dan kad dođu iz škole pričaju da im je učiteljica rekla da ne idu s nepoznatima, da ne ulaze u tuđe automobile i slične stvari?!
Ne sjećam se da sam to slušala u tolikoj mjeri prošle godine...
Ne znam... Svašta se svugdje događa i treba otvoriti oči.
kaže mi sister da je i njima ovo učiteljica spomenula.
Daleko od toga da se ne bojim otmica, bojim se i mislim da ću malog za ruku do škole voditi jako dugo.

Ali da vjerujem u ove članke, ne vjerujem, priče su prozirne.

Potpisujem katjes.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:38   #59
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post

Ne davaj ideje
tko zna ko sve to cita
upravo sam ovo htjela napisati... nek potencijalni otmičari bace oko na ovu temu, mogli bi dobiti svakakve ideje

inače, moji bi prije "pali" na mačkice i peseke nego na slatkiše...

a kaj se tiče upozorenja u školi, to je već standard, bar kod nas, to je bilo i prije ovih slučajeva... i moja mala u vrtiću - 4 godine - veli da im tete govore da ne smiju pričati sa nepoznatima ...
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:49   #60
Quote:
greenmagic kaže: Pogledaj post
upravo sam ovo htjela napisati... nek potencijalni otmičari bace oko na ovu temu, mogli bi dobiti svakakve ideje

inače, moji bi prije "pali" na mačkice i peseke nego na slatkiše...

a kaj se tiče upozorenja u školi, to je već standard, bar kod nas, to je bilo i prije ovih slučajeva... i moja mala u vrtiću - 4 godine - veli da im tete govore da ne smiju pričati sa nepoznatima ...
Meni je svake školske godine dolazio policajac govoriti da ne diramo zvončiće i da nazovemo 985 ako ih nađemo, pa iako su zvončići puno izgledniji od otmičara, nitko nije toliko paničario.

Jedno je upozoriti, drugo histerizirati.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.