Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 14:32   #21
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Govorimo o roditeljima, a ne o kumi striceve tetke!
Zar nisu bake i djedovi novorođenih unuka obično u dobi manjoj od 65 godina, pa nemaju vremena na bacanje?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 14:36   #22
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Zar nisu bake i djedovi novorođenih unuka obično u dobi manjoj od 65 godina, pa nemaju vremena na bacanje?
Ne nužno.
Mi se nismo žurili, imamo preko 30 oboje. Moji još rade, ali još par godina, tako da npr. za sljedeće dijete bi mogli već biti u mirovini, a njegovi su njega kasno dobili pa su u mirovini već neko vrijeme.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 14:44   #23
Meni nije skroz jasno što je tvoje pitanje, rekla si da si oni ne mogu priuštiti smještaj, ti im ga ne možeš platiti, ne želiš ih više u stanu,dakle u biti samo hoćeš da te netko potapša po glavi i kaže ti da si u pravu i da je tu kraj tim posjetima. Pa teoretski i jesi, neće ti se ništa dogoditi ako im kažeš da niš od tog, nema uvjeta, ne šljaka, gotovo.
Velik broj ljudi smatrat će bi zrelo rješavanje situacije izgledalo drugačije, ali za to trebaju dvije strane biti spremne na kompromise, kod vas je upitno je li ijedna.
No u konačnici šta to tebe dira? Pretpostavljam da si se uopće i odselila da bi bila daleko jer mi ne zvuči kao da si preselila u neku financijsku i osobnu utopiju (nema love za airbnb starcima, muž ostao doma itd itd). Reci im da ti ne odgovaraju posjeti, neće ti sigurno nitko banut na vrata.
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:03   #24
Pa recimo jedni bi došli na 10 dana i ne odgovara im Airbnb kojeg bi im mi mogli platiti 4 ili 5 dana.

A i općenito odmah krene žalopojka kako ih ne želimo uopće vidjeti i kako oni mogu spavati na podu i zaista se ne moramo brinuti oko uvjeta.

(Ne, nije utopija, ali u Hr je bila noćna mora, pa je ovo ipak bolje. Prošlo je tek nekoliko mjeseci, s vremenom će biti lakše, jer u Hr još vučemo dugove koje ovako bar pokrijemo. Da toga nema, bilo bi komotnije. MM je ostao jer moj posao još nije stalni, a njegov tamo jest.)
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:08   #25
I još jedna stvar, meni zapravo neki detalji tu nisu jasni. Ti dakle radiš, a dijete ti ima šest mjeseci, a oni dolaze dok ti radiš, dakle oni čuvaju to dijete za to vrijeme? Gdje je to dijete inače? Šta to dijete jede ako ste vegani, pretpostavljam da ne dojiš full time ako radiš do pol sedam svaki dan.
Općenito mi cijeli taj tvoj aranžman zvuči bizarno, koliko si ti dugo zapravo tu gdje jesi? Ako si rodila prije šest mjeseci, kad si to počela radit ii zašto si samo ti s djetetom preselila, kažeš muž dolazi sad? Zašto su svi ti psi s tobom, tko se brine za te pse? Sorry, niš mi nije jasno osim što iz svega ovog proizlazi da si ti u ekstremno bizarnoj i stresnoj situaciji u kojoj ti je vjerojatno pametnije prihvatit svu pomoć koju ti netko može pružiti, a ne se indignirano micati od obitelji zato što hoće da jedeš meso ili nosiš drugačije gaće.

I što je tak bizarno u gledanju ili negledanju mijenjanja pelene, mislim, to je trivijalna glupost, nit je shvatljivo zašto bi to netko gledao nit je shvatjivo zašto bi nekome smetalo da se to gleda.

Al da sam se ja preselila u stranu zemlju na novi posao bez muža s bebom od par mjeseci i dva psa od 20 kila ja bih prošvikala na mozak i sam bogzna šta bi mi smetalo, a šta ne, al bottom line, nema šanse da ti možeš iz ovakve jedne situacije donosit ikakve normalne odluke s dalekosežnim posljedicama.
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:25   #26
A ja bi se pteselila u jos manji stan
Ili bi tako napravila raspoted namjestaja u pistojecem stanu da nema sanse da mi netko ima gdje prespavati
Niti na podu

Jer objasnjavanjem neces nista postici
Samo ce se funjiti

Bas si razmisljam kako je vani normalno kad dodes u posjet da spavas u hotelu ili gdje vec iako oni kojima dolazis u posjet imaju mjesta za tebe
Ali se valjda ne zele inkomodirati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:28   #27
Sad je dijete s dadiljom dok radim, ali za vikend MM dolazi na svoj roditeljski dopust i bit će tu do kraja godine, kad ona ide u vrtić.

Otišla sam u visokoj trudnoći jer mi se pružila prilika koju nisam mogla odbiti s obzirom na našu situaciju u Hr. Nije bajna, ali bolja nego nešto što sam tamo mogla očekivati, pogotovo s trbuhom ili malim djetetom. MM je ostao jer sam ja još na probnom roku, a on jezik tek uči pa ne može samo tako naći posao.
Psi su sa mnom jer je stariji baš moj pas, previše smo vezani da bi se odvajali na tako dugo, a nisam ih mogla ni razdvojiti, a pas ne može putovati amo-tamo na par dana svako malo kao što čovjek sjedne na avion. I nisu "svi ti psi", samo ih je dvoje.
Počela sam raditi nakon 4 i pol mjeseca, ali MM nije mogao dobiti roditeljski prije njenog 6. mjeseca. Dakle imali smo mjesec i pol nepokriveno.
Dio je MM uzeo godišnji. Namjera mi je bila tražiti dadilju za ostatak, ali se moja majka ponudila na dva tjedna. S djetetom je bila dobra i dijete ju voli, ali naš odnos je potpuno eskalirao u jednom trenu. To smo požalili i dobrim dijelom nakon toga ne želim ni zamišljati kako bi izgledalo da moram sve to ponavljati. Ako namjeravamo imati ikakav odnos, ne možemo biti tako blizu tako dugo. Nažalost, u tome se oni ne slažu, misle da će blizina sve spasiti.

Ne znam tko bi zbog čega prošvikao, ali nama je dobro. Možda čak upravo zahvaljujući tom nedostatku emocija, u nekim situacijama je to korisno.
Dijete je zdravo i sretno, psi su se prilagodili novom rasporedu, brak nam je ok i dalje.
Zapravo je to najapsurdnije u cijeloj stvari, da mi je kraj svega toga najteže snaći se u odnosu sa starijim generacijama i da najviše drame dolazi od njih.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:32   #28
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
A ja bi se pteselila u jos manji stan
Ne ide, neće te stanodavac uzeti tako u ovom aranžmanu.
Zapravo, kad odlučimo preseliti i mačke, trebat će nam veći, bar po kvadraturi, ako ne po broju soba.

Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Bas si razmisljam kako je vani normalno kad dodes u posjet da spavas u hotelu ili gdje vec iako oni kojima dolazis u posjet imaju mjesta za tebe
Da, to je ta razlika.
Kod nas je gostoljubivije dati nekome vreću za spavanje nego mu čak i platiti drugi smještaj.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:44   #29
Preselila si se u novu zemlju sama u visokoj trudnoći s dva psa na novi posao i smatraš da to nije nešto posebno stresno nego su ti glavni problem roditelji koji žele gledati kak mijenjaš pelenu i radije plaćaš dadilju nego da platiš toj istoj materi koja ti je voljna pomoć stan kad je već ne možeš trpjeti doma (nekako sumnjam da osim ako ne izrabljuješ neku Ukrajinku ta dadilja košta manje od neke garsonjere)? Mislim, svaka ti čast što ti se to sve uopće da al čini mi se da ćeš teško dobiti od drugih ljudi savjete koji će ti se sviđat jer nemam baš dojam da bi jako puno ljudi u tvojoj situaciji postupalo jednako

I dalje mi nije jasno ni što to dijete jede u veganskom kućanstvu ni tko se brine za pse ni u kakvoj ste vi to situaciji morali bit u Hrvatskoj da ste sad u boljoj
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:49   #30
Stres je individualna stvar. Ono što će nekoga izludjeti, drugi neće niti primijetiti.

Moja majka radi, a dadilja je rješenje za dva tjedna samo, onda dolazi MM.
A drugo, s obzirom na ponašanje dok je bila tu, ne želim ju više u kući kad ja nisam tamo.

Quote:
mistylis kaže: Pogledaj post
I dalje mi nije jasno
Jer to nije ovdje tema.
Za pse i za dijete van svog radnog vremena se brinem sama i svima je dobro, hvala na brizi.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:05   #31
Ako biste isli u HR, npr. na godisnji ili sl, psi ostaju u hotelu za zivotinje tu gdje zivis, u hotelu za zivotinje u HR, ili pak u stanu tvojih ili njegovih roditelja/obitelji, ili si dosljedna pa platis najam stana u kojem su dozvoljeni psi ili nocenje u hotelima u kojima su zivotinje dobrodosle? Naravno, ako uopce ne kanis u Hr, pitanje je suvisno.

Btw., ako cemo o prljavim carapama, moram braniti carapice u usporedbi s psecim capicama ili dlakicama na kojima nakon setnje (usprkos brisanju) mozda ostali tragovi golublje kakice, osusenog hracka nekog bolesnika ili poluvlaznih ostataka ispovracanog hamburgera nekog pijanog tinejdzera.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:08   #32
Ovdje jednostavno nema previše opcija, a već si i sama predložila jedan način kako riješiti problem: plaćanjem smještaja u potpunosti (na par dana) ili pola-pola, ako žele ostati više od tih par dana. Nažalost, ljudi s područja bivše Juge imaju jako specifičan stav glede posjeta rodbini i najnormalnija je stvar nekome se uvaliti na xy dana i stiskati se u koliko god kvadrata, a sve to u ime obitelji. Kod tebe je definitivno otegotna okolnost što s obitelji nisi u dobrim odnosima pa je time situacija još gora (teško je i kad jeste u dobrim odnosima, a kamoli ako niste ili ako radite na odnosu koji je bio loš i sl.).

Uglavnom, ti si dala prijedlog/našla način kako da riješite situaciju, e sad, jesi li spremna na to da se odnosi pogoršaju ako oni to ne prihvate i dignu noseve? Vjerujem da bi se situacija s vremenom smirila, pogotovo jer imate dijete, ali treba pregrmiti taj prijelazni period koji sigurno neće biti lijep.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:12   #33
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Ako biste isli u HR, npr. na godisnji ili sl, psi ostaju u hotelu za zivotinje tu gdje zivis, u hotelu za zivotinje u HR, ili pak u stanu tvojih ili njegovih roditelja/obitelji, ili si dosljedna pa platis najam stana u kojem su dozvoljeni psi ili nocenje u hotelima u kojima su zivotinje dobrodosle? Naravno, ako uopce ne kanis u Hr, pitanje je suvisno.

Btw., ako cemo o prljavim carapama, moram braniti carapice u usporedbi s psecim capicama ili dlakicama na kojima nakon setnje (usprkos brisanju) mozda ostali tragovi golublje kakice, osusenog hracka nekog bolesnika ili poluvlaznih ostataka ispovracanog hamburgera nekog pijanog tinejdzera.
Ako sam dobro shvatila, imaju taj jedan stan u kojem je trenutno samo njezin muž i koji će valjda biti prazan kad ode na porodiljni tako da ne vidim zašto ne bi mogli otići u taj stan (u kojem on ionako živi) ako odu u Hrvatsku.

A ovo za pseće šape... ja se toplo nadam da svi ljudi peru psima šape nakon svake šetnje.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:14   #34
apsolutno nema veze tvoj aranzman i momemtalni zivot, cinjenuca jr da ti se netko nasere u prostor na 10 + dana a nams uvjete da imas ikakvu privatnost. ne zbam fakat koga bi 10 dana s osmjehom trpila po kuci, osim u slucaju neke nuzde jebi ga pa stisnez zube i izdrzizs. bome ne znam ni kome bi se na 10 dana ja nasrala u dnevni boravak, ni majci rodjenoj ne bi na more dosla na 10 dana da nemam sobu neku nego da joj smetam.po kuci iako ona nikad ne bi rekla da joj smetam.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:20   #35
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Ako biste isli u HR, npr. na godisnji ili sl, psi ostaju u hotelu za zivotinje tu gdje zivis, u hotelu za zivotinje u HR, ili pak u stanu tvojih ili njegovih roditelja/obitelji, ili si dosljedna pa platis najam stana u kojem su dozvoljeni psi ili nocenje u hotelima u kojima su zivotinje dobrodosle? Naravno, ako uopce ne kanis u Hr, pitanje je suvisno.
Ili bi išlo samo jedno od nas s djetetom (vjerojatnije, jer stariji je dobro za svoje godine, ali možda ga ne bih opterećivala putovanjem tamo i natrag) ili bi tražili smještaj koji prima i njih.

Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ti si dala prijedlog/našla način kako da riješite situaciju, e sad, jesi li spremna na to da se odnosi pogoršaju ako oni to ne prihvate i dignu noseve? Vjerujem da bi se situacija s vremenom smirila, pogotovo jer imate dijete, ali treba pregrmiti taj prijelazni period koji sigurno neće biti lijep.
Sve više naginjem tome, da.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:24   #36
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila, imaju taj jedan stan u kojem je trenutno samo njezin muž i koji će valjda biti prazan kad ode na porodiljni tako da ne vidim zašto ne bi mogli otići u taj stan (u kojem on ionako živi) ako odu u Hrvatsku.
Taj stan neće biti prazan dok je on tu, a pogotovo neće ostati prazan ako on dođe ovamo trajno.

Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
A ovo za pseće šape... ja se toplo nadam da svi ljudi peru psima šape nakon svake šetnje.
Pogotovo sad kad dijete puže.
Ona upravo prelazi sa svoje podloge na cijeli pod, tako da sad MM prvo ima zadatak organizirati čišćenje tepiha, ide generalka sad kad on dođe.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:50   #37
ja još nisam razumila šta bi ti točno tila. druge roditelje?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 17:01   #38
U ove skoro 4 godine koliko imma dijete moja mama je na mojem kaucu u dnevnoj provela od 5 do 15 dana u vise navrata. Nije mi se nasrala, pozvala sam je jer mi je trebala. Da, mozda smo svi skupa bili malo inkomodirani, ali nitko nije iz svega toga izasao s traumama. Kad citam neke po forumu, smatram se pravom sretnicom sto imam svoje roditelje.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 17:03   #39
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
U ove skoro 4 godine koliko imma dijete moja mama je na mojem kaucu u dnevnoj provela od 5 do 15 dana u vise navrata. Nije mi se nasrala, pozvala sam je jer mi je trebala. Da, mozda smo svi skupa bili malo inkomodirani, ali nitko nije iz svega toga izasao s traumama. Kad citam neke po forumu, smatram se pravom sretnicom sto imam svoje roditelje.
Ne razumijem svrhu ovog posta?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 17:13   #40
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
U ove skoro 4 godine koliko imma dijete moja mama je na mojem kaucu u dnevnoj provela od 5 do 15 dana u vise navrata. Nije mi se nasrala, pozvala sam je jer mi je trebala. Da, mozda smo svi skupa bili malo inkomodirani, ali nitko nije iz svega toga izasao s traumama. Kad citam neke po forumu, smatram se pravom sretnicom sto imam svoje roditelje.
bitna razlika je u tome šta si ti svoju mamu pozvala, a njena mama se, koliko sam razumila, pozvala sama. osim toga, nismo svi isti, pa tako ni svi roditelji nisu isti. ja se isto smatram sritnom šta imam svoje roditelje. neko drugi je možda zadovoljan i sa "gorima", a neko treći je možda nezadovoljan sa "boljima". kako god, mislim da je u ovoj konkretnoj situaciji jako teško nać rješenje s kojim će sve strane bit zadovoljne, ali vjerojatno se može izvest nešto šta će izazvat najmanje "talasanja".
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.