Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2023., 17:10   #2581
Pozdrav, pitanje za sljedecu situaciju, ako netko zna detalje. Rijec je o nezavrsenoj gradevini koja je legalizirana. Gradevina je legalizirana bez izvedenog krova,fasade - prizemnica. Dakle samo ravna stropna ploca. Sada bi htjeli dizati kosi krov iznad prizemlja s nadozidom max 0,6 metara. Unutar tog prostora “tavana”/potkrovlja bi se eventualno nekada u buducnosti uredio i manji stambeni prostor, za sada zbog financija bi se islo samo na osnovno, dakle samo zatvoriti kucu, izvesti krov sa par krovnih prozora i jednim zabatnim prozorom radi svjetlosti. Moje pitanje je je li u ovom slucaju potrebno ici na gradevinsku dozvolu ili je dovoljno samo prijaviti gradnju na temelju izradenog glavnog projekta? Je li potrebno voditi gradevinski dnevnik, imati zaposlenog sluzbenog nadzornog inzenjera, je li se ovim zavrsavanjem gradevine ide na uporabnu dozvolu/tehnicki pregled? Hvala!
nikky :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 22:57   #2582
travnata površina je u vlasništvu grada. može li se od grada tražiti dozvola da se o vlastitom trošku asfaltira/prekrije tlakavcima pa da se koristi kao parking? ima tu neki zakon da se takva površina potom koristi isključivo u privatne svrhe, možda nešto kao koncesija? ili se svako smije koristiti njome neovisno tko je platio uređenje?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 10:57   #2583
Pozdrav, zanimaju me posljedice izgradnje garaže (ispod 50 m2) u svom dvorištu bez glavnom projekta i izvođača i ostalih stvari (ili ti izgradnja na crnjaka). Mogu li dobit kakvu kaznu, može li me netko prijavit itd. Kakav je zakon po tom pitanju? Isprike na možda glupom pitanju, nemam baš nekog iskustva u tom pogledu.
soblo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.