Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2016., 11:49   #421
Ovjerena izjava kod jb tj punomoć.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:16   #422
Moze jedan savjet:

- registracija i tehnicki mi isticu 8.9.2016.

- da li mogu odradit tehnicki i registraciju npr sutra 25.8.2016.?

- navodno kazu da ako odradim sad, valjanost je moguce produzit jedino do 31.8.2017; da li je to istina?

- da li iskljucivo vlasnik moze odradit tehnicki i registraciju ili moze bilo ko? moze li jednistavna punomoc izdana u notara bit dovoljna u slucaju da vlasnik nije prisutan?

fala

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 21:24   #423
Istina je. Tehnički vrijedi do kraja mjeseca, tebi tehnički vrijedi do kraja rujna, a ne do 8.9.2016. Pogledaj naljepnicu i vidjet ćeš da nigdje nije upisan dan, već isključivo mjesec. Ali, prometna ti vrijedi do 8.9.2016., tako da ti u prekršaju ako te policija zaustavi nakon 8.9. bez obzira što imaš valjan tehnički. S druge strane, ne može se produžit valjanost prometne nakon datuma valjanosti tehničkog, pa bi ti u skladu s tim produžili do 8.9. Za punomoć nisam siguran, ali mislim da može. Prijatelj pomorac je htio meni dat punomoć da mu registriram auto dok je na brodu, ali nakraju sam mu par puta registirirao auto, a nisam ni imao tu punomoć (u žurbi nismo otišli to napravit). Nitko ništa nije pitao.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 21:26   #424
Thanks, malo mi je cisca slika sad

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 21:47   #425
molio bih savjet, naime situacija je sljedeća:
početkom godine kupio sam auto za dijelove od poznanika koji inače cijelo vrijeme vrti aute i već sam ranije trgovao s njim bez nekih problema (da se ogradim, znam, idiot sam). dogovorili smo se oko svega u jednom danu pošto mi ga je on taj dan mogao dovesti na pola puta pa mi time smanjiti trošak transporta. auto je bio registriran naredna 2 mjeseca.

nekoliko dana nakon preuzimanja ja sam mu poslikao svoju osobnu i dokumente od auta da napravi ugovor sa prethodnim vlasnikom (vjerojatno ga je uzeo pod račun). ja sam inzistirao da nema potrebe i da mogu poslati odmah tablice da ga odjavi pošto se nisam planirao voziti, ali prethodni vlasnik je navodno inzistirao na prijepisu.

nakon toga se poznanik prestao javljati, ja nisam nikad dobio ugovor, samim tim nisam mogao ni platiti porez niti odjaviti auto. prometna i tablice su kod mene. pokušao sam naći broj od prethodnog vlasnika da bih ga kontaktirao, ali bez uspjeha, našao sam samo neke brojeve koji nisu više aktivni. poznanik je, dok smo bili u kontaktu, tvrdio da se prošlom vlasniku ne da zamarati s odjavljivanjem, šta god to značilo.

danas stiže kazna. citiram najbitniji dio "policijski službenik ... uvidom u službenu evidenciju utvrdio je da ste kao vlasnik vozila ... počinili prekršaj opisan u čl. 250. st. 3. Zakona o sigurnosti na cestama, kažnjiv po čl. 250. st. 13. istog Zakona, za koji je propisana kazna u iznosu 700kn". ukratko nisam odjavio auto kao vlasnik istog. prekršajni postupak nije pokrenut te imam pravo u roku 3 (radna? ili se i vikend računa?) dana platiti pola iznosa te se u tom slučaju postupak ni neće pokrenuti, na što bih pristao, ali time neću riješiti problem neodjavljenog auta, a i djeluje mi da bi na taj način priznao krivicu.

znači li to da sam ja zaveden u evidenciju kao vlasnik tog auta (što ne bih trebao biti obzirom da nisam potpisao nikakav ugovor niti platio porez)?

ako na neku foru jesam, znači li to da mogu otići odjaviti auto (iako se u prometnoj dozvoli vodi bivši vlasnik)?

ako ne, što mi je činiti? rado bih izbjegao bitke sa hrvatskom kafkijanskom birokracijom i pravosuđem i nahvatavanje bivših vlasnika kretena po hrvatskoj.

unaprijed hvala za bilo što pametno
__________________
U trenutku kad netko počne pratiti ono što radimo, počinjemo se, htjeli ili ne htjeli, prilagođavati očima koje nas gledaju i ništa od onog što radimo nije više istinito. Imati publiku, znači živjeti u laži.
Pavel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 07:11   #426
Znači da je prvi vlasnik MUP-u dostavio ugovor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:14   #427
Kvart koji muku muči s parkiranjem, jednosmjerne ulice, kuće u nizu, bez dvorišnih ulaza, parkira se na cesti uz ogradu...
Dotični susjed ima par neodjavljenih krševa, s tablicama, po provjeri HOU registracije odavno istekle, zadnja u lipnju, ali ga uopće nije briga, na upit mog staroga, hoće li ukloniti aute da i drugi mogu normalno parkirati pred svojim kućama, rekao je da ga boli ona stvar, i da pazi što priča, jer će imati problema. Zašto policija nije reagirala automatizmom, je li moguće da frajera netko štiti? Ako je tome tako, kome i na koji način prijaviti slučaj?
novinar69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 11:06   #428
upit iz usluge.

znači znano je da MUP ne dozvoljava produžiti regu vozila ako nisu izmirene kazne koje se vode na vlasnika.

kako stoje po tom pitanju kazne koje ispišu prometni redari, tj tijela lokalne uprave?

Hvala u ime radoznalca.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 22:15   #429
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
upit iz usluge.

znači znano je da MUP ne dozvoljava produžiti regu vozila ako nisu izmirene kazne koje se vode na vlasnika.

kako stoje po tom pitanju kazne koje ispišu prometni redari, tj tijela lokalne uprave?

Hvala u ime radoznalca.
Hello, evo mene slučajno . Ne znam da li sam dobro shvatila pitanje. Nije da MUP ne dozvoljava produžiti registraciju već je MUP samo produžena ruka Ministarstva pravosuđa. Dakle, sve pravomoćne prekršajne kazne koje se ne moraju odnositi isključivo na vozila, već npr.prekršajna kazna radi nasilja u obitelji i sl.koja nije plaćena automatski ulazi u Registar prekršajnih kazni, Ministarstvo pravosuđa obavještava MUP, podaci se sustavom prenose i u stanice za tehnički pregled i s time blokira svaka mogućnost registracije i produženja registracija dok se kazna ne plati. A onda mora proći barem 24 sata dok Ministarstvo pravosuđa to ne provede. Ako su te kazne za koje pitaš proslijeđene na prekršajni sud i nisu plaćene, ti tvoji radoznalci neće moći registrirati svoja vozila.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 20:37   #430
ti tvoji radoznalci neće moći registrirati svoja vozila.

Moze li se taj dio preskocit da se drugoj osobi da punomoc da registrira?
Postoji li takva rupa u zakonu?
Trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:36   #431
Ako je u registru nema pomoći/punomoći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 12:30   #432
Hvala na odgovoru g.Sivkić
Znači nema druge nego platit kazne.
Trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 13:18   #433
Točno.Nije bitno tko će fizički izvršit registraciju nego se gleda kazne vlasnika vozila.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:14   #434
Lijep pozdrav!

Imam jedno kreativno pitanje :
kako do dokumenata vozila koje je kupljeno na javnoj licitaciji davnih 80-ih godina prošlog stoljeća, gospodin koji je kupio vozilo na licitaciji je u međuvremenu umro, ne postoji ugovor o kupoprodaji s licitacije, a knjižice su na "HEP" od kojeg je vozilo kupljeno, te je tamo i odjavljeno.

Hvala
__________________
I believe life is what you make it...
And I make it one hell of a ride...
kirian001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:26   #435
Postoji račun ali na umrloga.Bez računa ga ni on ne bi mogao registrirat da je onda i htio.A vozila nema ni u ostavinskoj?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 11:08   #436
Pitanjce...... kupili smo vozilo, platili... dobili smo za sada kopiju P.D. i policu osig. (čekam račun itd).

Koji mi je rok da vozilo u MUP-u prepišem na našu tvrtku?

Da li mogu ostaviti tablice od druge županije? ili moram uzeti nove s našim slovnim oznakama?
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:20   #437
dok prepišeš vozilo na tvrtku moraš i registrirati prema mjestu prebivališta. do god imaš tablice druge županije znači da nisi prepirao vozilo na sebe.
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:43   #438
Pozdrav,
prije 5.5 godina otac je kupio auto na obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo, nije više u sustavu pdv-a i sad ga želi skinut s OPG-a, prepisati na vlastito ime, koji je postupak?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 19:55   #439
Isto kao i za svaki drugi prijepis.Ugovr-račun,porezna,tehnički itd
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:47   #440
Aj jedno brzinsko, pravno...

Obzirom da živim u Zaprešiću, gdje murija radi tako da s posla ne stignem, mogu li ja registraciju auta obaviti u Heinzelovoj?

drugo pitanje, mogu li tamo, i na kojem šalteru, dobiti info iz registra neplaćenih kazni (mislim da bih mogao imati 1-2 manje neplacene, a ne bi htio da me to doceka pri registraciji auta pa da 2-3 puta moram raditi put do policije).

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.