Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2010., 01:32   #1
Film koji smo zadnji pogledali, 2010.

Godina nova, topic novi, pravila stara. Upisujete,  dakle, film koji ste danas/jučer/u zadnjih nekoliko dana pogledali. Neki osnovni podaci o filmu su dobrodošli, ali ne i nužni. Ono što je nužno je da o pogledanom filmu napišete svoju impresiju - što elaboriranije, to bolje. Razlomci, smajlići i/ili uobičajene općenitosti poput "odličan", "sranje" itd. se ne priznaju kao elaborirani dojmovi i bit će brisani tj. ako se ustanove kao jedini način na koji pojedini korisnik želi sudjelovati u topicu, kažnjavane kao spam.

Zapamtite, ovaj topic ne postoji kako bi si itko vodio privatnu evidenciju naslova koje je te godine  pogledao, već kako bi ostalim korisnicima pomogao  u odabiru koji film pogledati. 

Također, diskusije na temu pogledanih filmova su dozvoljene, poželjne čak, a moderatori će ih, ako se ove rašire i počnu gušiti topic, odvojiti u zasebne teme ili spojiti sa već postojećima. 

Nije pravilo, ali svoje gledanje filmova koji već imaju svoj topic, možda je bolje evidentirati u tim topicima, naročito ako imate namjeru diskutirati o njima. 

Hvala na pažnji i navalite. 
__________________
Listen to the thunder

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 01.01.2010. at 01:57.
Mr Smoogj is offline  
Old 01.01.2010., 01:36   #2
vidim i smoogj zna popit

invention of lying. ocekivala sam vise od gervaisa. unatoc lijepoj premisi o svijetu bez lazi, razocarao me drugi dio filma u kojem on saznaje da moze lagat i odluci to iskoristit. 6 od 10.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.01.2010., 13:07   #3
"Mary and Max". Izvrstan animirani film o dvoje ni po čemu posebnih pen pals, neuglednoj australskoj djevojčici Mary i neurotičnom postarijem njujorškom židovu Maxu. Tijekom godina njihovog dopisivanja, film prati njihove uspone i padove, garnirane s mnoštvom čas urnebesno duhovitih, čas iskreno dirljivih detaljčića. Meni je osobno ovo i tehnološki naprednije i značajnije i upečatljivije od ne znam kakvih avatara, slumdog milijunera i sličnih fejkanih larger-than-life kuracapalaca.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 01.01.2010., 13:36   #4
Tigar i Zmaj 4/4

nakon nekoliko godina opet pogledal ovaj fantastičan film Ang Leeja!!!!
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Old 01.01.2010., 15:09   #5
The Box
Jučer sam namjeravao otići u kino zbog ovoga no srećom pa je na vrijeme otišao iz repertoara. Koliko god premisa bila zanimljiva toliko je gluma bračnog para u glavnoj ulozi kriminalna. Cameron Diaz je naprosto grozna. Frank Langella nažalost nije pomogao. Nekako sam uspio potisnut gore navedene slabosti u nadi dobre priče no i to je uništeno kroz predvidljivost, patetiku i bezvezna objašnjenja.
4/10
~~~RI~~~ is offline  
Old 01.01.2010., 15:13   #6
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
"Mary and Max". Izvrstan animirani film...
Elliot je izvrstan. Ako već nisi, pogledaj i "Harvie Krumpet".
Pacificist is offline  
Old 01.01.2010., 15:19   #7
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Meni je osobno ovo i tehnološki naprednije i značajnije i upečatljivije od ne znam kakvih avatara, slumdog milijunera i sličnih fejkanih larger-than-life kuracapalaca.
Krasan crtić

Dorian Gray, film prema priči Oscara Wilda. Film je vizualno sjajno dorađen i vrlo upoečatljiv, no bojim se da je to njegov jedini adut. Što se tiče toga stvarno sam uživala. Nisam čitala Wildovu priču tako da ne znam koliko ju vjerno prati, ali režija i gluma me se nisu baš pretjerano dojmili, onak, u redu je, ali ništa spektakularno, u početku obećava mnogo, no nekako se napetost razvodni.. ne znam, pogledajte sami, pa prosudite, gledljivo u svakom slučaju. 6.7/10
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 01.01.2010., 15:24   #8

Nelson Mandela also gave a copy of this speech to Francois Pienaar:
(...) It is not the critic who counts; not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better. The credit belongs to the man who is actually in the arena, whose face is marred by dust and sweat and blood; who strives valiantly; who errs, who comes short again and again, because there is no effort without error and shortcoming; but who does actually strive to do the deeds; who knows great enthusiasms, the great devotions; who spends himself in a worthy cause; who at the best knows in the end the triumph of high achievement, and who at the worst, if he fails, at least fails while daring greatly, so that his place shall never be with those cold and timid souls who neither know victory nor defeat. (...)


Invictus (2009) - od trenutno zivucih redatelja Clint Eastwood mi definitivno spada medju najdraze, najvece i najproduktivnije, sto se svakim novim filmom i dodatno utvrdi. frapantno je s kolikim enormnim talentom, emocijama, lakocom taj covjek uspijeva ispricati naizgled slozene, nezanimljive i usko partikularne price/dogadjaje te ih uciniti idejno bliskim i shvatljivim najsirem krugu gledatelja. ukratko:
Quote:
Nakon gotovo 50 godina apartheida, novoizabrani južnoamerički predsjednik Nelson Mandela (Morgan Freeman) pokušava iskoristiti svjetsko prvenstvo u ragbiju '95. godine kojem je njegova zemlja domaćin ne bi li približio svoj rasnom razlikom podijeljen narod.
Invictus, njegov najnoviji rad, prica je o velicanstvenoj i univerzalnoj potenciji sporta u ujedinjavanju ljudi ali i vaznog faktora u formiranju boljeg, pozitivnijeg i snaznijeg drustvenog okruzenja. istovremeno je to prica o snazi i neslomljivosti ljudskog duha, duha neprikosnovene ljudske velicine kakav je Nelson Mandela, uzor, legenda i inspiracija za milijune ljudi. moram priznat da mi se takodjer cini kako je Damon dobrim dijelom ukrao film Morganu (kako je vet. vec odlicno poantirala ), sto nije uopce losa stvar jer kako god okrenuli Oskari su zajamceni, methinkz . decki su rekli:
Quote:
"Najveći izazov mi je bio, naravno, da zvučim poput njega … ostalo je poslije bilo lakše: hodati kao što on hoda, pokupio sam i neke njegove tikove. Nisam imao nikakav skriveni cilj, nikakvu ideologiju u interpretaciji; želio sam samo prikazati ga najbliže što sam mogao stvarnoj osobi. Mislim da se cilj i poruka kriju u samom scenariju; ja sam samo trebao naučiti svoj tekst," kaže Freeman.
"Film govori o događaju koji je sam po sebi prekrasan podsjetnik svima – i u Južnoj Africi i svugdje u svijetu – da, ako poslušamo glas vlastitog 'dobrog ja', onda postoje kreativna i dobra rješenja za vrlo teške probleme. To je stvarno jedan inspirirajući film," kaže Damon.
svakako pogledati!!!!
red F is offline  
Old 01.01.2010., 16:16   #9
people ain't no good

das weisse band. iako je ova prica smjestena u selendru, haneke se pobrinuo da bude jednako provokativna ko i price iz gradova. jedino ne znam zasto je film crno bijeli
8 od 10.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.01.2010., 16:19   #10
victory of content over style

Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Dorian Gray, film prema priči Oscara Wilda.6.7/10
jesi gledala i doriana iz '45? genijalno nesto, a skroz ide s knjigom. cak mi se svidio i vise od knjige. ovog novog ne mislim ni gledat jer navodna vizualna upecatljivost nije dovoljan razlog da pogledam film.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.01.2010., 16:33   #11
Dog Day Afternoon (1975)
Najveća snaga ovog filma, uz maestralne glumačke izvedbe, je sigurno odličan scenarij. Pametan, kompleksan, s izvrsnim dijalozima i Oscar kojeg je dobio Pierson je apsolutno zaslužen.
Pacino fenomenalan, u nekim trenucima ne bih uopće rekao da glumi nego da je upravo taj lik on, uvjerljiv do bola. Tikovi, energija, pokreti, sve. Cazale kao Sal je za mene bio skoro pa jednako dobar, taj tip me oduševljava u svakom filmu. Šteta što je preminuo onako rano, kad se probijao do vrha na kojem je sigurno trebao biti.
Jedina zamjerka s moje strane filmu bi bila što možda malo predugo traje, barem se meni tako učinilo.
Quote:
Sonny: Kiss me.
Det. Sgt. Eugene Moretti: What?
Sonny: Kiss me. When I'm being fucked, I like to get kissed a lot.
9/10
Ono is offline  
Old 01.01.2010., 16:45   #12
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
jesi gledala i doriana iz '45? genijalno nesto, a skroz ide s knjigom. cak mi se svidio i vise od knjige. ovog novog ne mislim ni gledat jer navodna vizualna upecatljivost nije dovoljan razlog da pogledam film.
Nisam, ali čula sam o tome filmu isto ovo što ti kažeš, tako da ga uvrštavam na popis lektire
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 01.01.2010., 16:55   #13
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
[I][SIZE="1"]invictus, tra la la la la
men je najbolje kako damon koji ima 175 cenata glumi mrcinu koja je bila 30 centimetara viša film još nisam gledao, ali ovo mi je jako smiješno
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Old 01.01.2010., 17:25   #14
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
men je tra-la-li-li-le-la
paa, Damon ima 178cm dok original (Francois Pienaar) ima 191cm sto niposto ne cini razliku od 30cm (jesemti sta ja sve moram pisat... )
kilogrami se lako nastelaju plus vidjet ces i sam da je u filmu vraski uvjerljiv (scena sa sklekovima, pa ona sa zgibovima, a najvise na terenu...)
a imaju i slicne crte lica...

red F is offline  
Old 01.01.2010., 18:03   #15
Let the right one in.

Skandinavsko (svedsko?) precijenjeno art smece. Traje maltene 2 sata, a mogao je 40 minuta. Glumci izgledaju kao da su nastali inbreedingom, a takva im je i gluma, pogotovo plavog malca, jedina svijetla tocka je bila klinka. Sacuvaj me boze europskih filmova o vampirima, dajte mi Bladea
Ken is offline  
Old 01.01.2010., 19:06   #16
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
das weisse band. iako je ova prica smjestena u selendru, haneke se pobrinuo da bude jednako provokativna ko i price iz gradova. jedino ne znam zasto je film crno bijeli
8 od 10.
Quote:
AVC: The film is framed by a narrator who, based on the sound of his voice, is looking back from many years after the fact. What was useful to you about putting that frame around the story?

MH: For me, it’s always difficult when a historical film claims to depict or represent a reality that none of us can know, that is always different. It’s always the case. We never know what happened then. So my approach with the narrator is to question that, to leave that open, to underline the fact that this is uncertain. In general, in all my films, I choose to create a certain mistrust, rather than claiming that what I’m showing onscreen is an accurate reproduction of reality. I want people to question what they are seeing onscreen. In the same way as I used the narrator, I also used black and white, because it creates a distance toward what’s being seen. I see the film as an artifact rather than a reliable reconstruction of a reality that we cannot know.


inače, cijeli interview je vrlo zabavan, preporuka i baš mi je nekako drago da ti se svidio film, ne znam zašto
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 01.01.2010., 20:13   #17

imdb
trailer

Woody Harrelson i Ben Foster obavljaju najgori posao na svijetu (kak se zeme, Captain Tony Stone/Harrelson naizgled uživa u njemu) - sa svakom promjenom brojki na ovom prokletom brojaču pište im službeni pageri. Znao bi ponekad naletjeti na te Iraq/Afghanistan Coalition Military Fatalities broječe na webu, i uvijek se čovjek iznova pita: koja bi to budala na ovome svijetu pristala da u ime američke vojske kuca po vratima svih tih obitelji i obavještava ih o smrti njihovih najbližih.



Sad znamo i kako to čine: procedura nalaže da moraju ostati "mrtvi-hladni", kamenog srca im izrecitirati dvije-tri by the book rečenice, potom se okrenuti i otići. Bilo kakav fizički kontakt strogo je zabranjen (dopušten je samo u slučaju da se netko od ucviljene obitelji sruši pred njima od infarkta ). Uf, dosta je mučno promatrati reakcije tih ljudi (svaka čast glumcima na izuzetno uvjerljivim epizodama). Jednu od tih epizoda maestralno je odradio Steve Buscemi. Da previše ne spojlam, ostatak filma najbolje opisuje jedna replika Bena Fostera: "Jebeš proceduru!". Svaka čast Orenu Movermanu/redatelju na ideji za film, svi koji vole Woodyja Harrelsona doći će na svoje, no The Messengeru ipak fali ono nešto za pune četiri zvjezdice. Po meni je to upravo Dale Martin/Steve Buscemi. S prvim pojavljivanjem doslovno rasturi (kao raspižđeni otac od kojeg Harrelson i Foster skoro popiju batine) da bi nešto kasnije - na samom kraju filma - napravio nešto krajnje bedasto/ljigavo/patetično. Whatever, možda to vama i neće baš toliko zasmetati. Ocjena: pogledati.

p.s. mamurluk uspješno izliječen uz malu pomoć dr. Gilliama:

Quote:
Familija d.o.o. kaže: Pogledaj post
And Now for Something Completely Enjoyable, Courtesy of a Young Terry Gilliam

Quote:
We offer up the director’s first short animated film, a hilarious and surreal three-part wonder from 1968 called Storytime. It will no doubt remind viewers of the elaborately absurdist animated shorts Gilliam would create for Monty Python’s Flying Circus starting the following year. It also appears to be the source of one of the most famous gags from 1975’s Monty Python and the Holy Grail.
Storytime (Gilliam, 1968)

La Familia is offline  
Old 01.01.2010., 20:52   #18
The Hangover 9/10 film je teski sprd
Beastko is offline  
Old 01.01.2010., 22:44   #19
Yella

Dobar film o tome kako uvijek, ali uvijek radimo iste pogreške...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 01.01.2010., 23:41   #20
IRON MAN:
http://www.imdb.com/title/tt0371746/
Ništa posebno, lik koji je skoro svemoguć ruši sve prepreke pred sobom i na kraju pobjeđuje zlo u kojem se našao...Priča koja je ispričana milion puta sada je ispričana u vidu čovjeka elektroničara koji gradi oružje koje se može suprostaviti svemu a to oružje je odijelo...Film nije toliko dobar koliko visoku ocjenu ima na imdb-u...Moja ocjena i opšti dojam:5/10...Preporuka: Pogledajte film samo u slučaju da nemate šta drugo raditi...
staima is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.