Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 00:44   #1021
Bio sam od 4. do 10. kolovoza u Kninu te na otocima Visu, Biševu i Hvaru. Grad Hvar posjetio sam između 8. i 10. kolovoza. Napravio sam 1 784 slike za Wikipediju.

* slike: https://commons.wikimedia.org/wiki/S...us&ilshowall=1

* samo slike Hvara (mojih je velika većina, moje su one postavljene 2015. naznačenog autora Augusta Dominusa): https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Hvar

Išao sam Jadrolinijinim katamaranom iz Splita u 18:45 8. kolovoza, a krenuo natrag za Split u 14:00 10. kolovoza. Vožnja košta 80 kn u oba smjera (sve skupa putnih troškova 160 kn). Katamaran izravno za Dubrovnik rasprodan je četiri dana unaprijed, a trajekt vozi samo iz Starog Grada. Razgledao sam cijeli grad Hvar, nigdje nije trebalo platiti niti jednu ulaznicu. Ulaz na Forticu se naplaćuje 30 kn, ali meni kao Hrvatu nije ništa naplaćeno. Ni u jednu crkvu nije se moglo ući, slikavao sam ih izvana. Jedina dostupna zbirka je ona amfora na Fortici. Ljudi ima više nego na Stradunu, a cijene su jednako vrtoglave. U pekarnici komad pizze 25 kn, 1 l vode Jane 30 kn. U kafiću 0.25 l Coca-Cole 20 kn. Cijene u Studencu su sasvim pristojne, ništa više nego u kopnenim gradovima. Razgledavao sam prvenstveno povijesne znamenitosti, koje pogledajte na slikama. Jednom sam se okupao u ne toliko čistom moru zbog puno brodova, brodica i turista.
Dubrovčanin is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 23:42   #1022
Spavao sam obje noći praktično usred grada, kraj franjevačkog samostana. Dosta ljudi je prolazilo kraj mene, još oni pijani. Nitko mi nije ništa rekao niti mi je tko što ukrao. Dok sam sjedio na klupi oko 5 h ujutro kraj mene su prošla dva policajca, nisu mi se ni obratila. Hrvatska je stvarno maksimalno sigurna, mnogi su spavali po klupama.
Dubrovčanin is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 15:14   #1023
Pozdrav iz Srbije sam,zanima me cena smestaja na Hvaru za bracni par sa dvoje dece uzrasta 5 i 8 godina,moze sto jeftinije ?
Obzirom da bi isao kolima koliko je pametno i sigurno sa SRB tablama?
Nije bitno dal je soba sa 2 ;ezaja [a mi da koristimo nas bracni dusek,da li je apartman,kuca,deo kuce...
Da li se preporucuje za porodicna putovanja Hvar ili ne?

Unapred hvala...
CaptainCrash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 15:14   #1024
.
CaptainCrash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 16:37   #1025
Hvar i nije bas budget destinacija.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 16:59   #1026
Pa ne znam,meni se svidja zato sto deluje mirno i jako lepe plaze ima a i mir za decu bar tako deluje e sad da li je preskup to ne bi znao...
CaptainCrash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:01   #1027
Quote:
CaptainCrash kaže: Pogledaj post
Pa ne znam,meni se svidja zato sto deluje mirno i jako lepe plaze ima a i mir za decu bar tako deluje e sad da li je preskup to ne bi znao...
Miran je u Jelsi ili Vrboskoj. Tamo su i cijene niže.
Grad Hvar i Stari Grad imaju više cijene.
Pogledaj ponudu u Jelsi.
neće biti frke s tablama. Puno smo ih vidjeli.

Zadnje uređivanje Dlapek : 06.06.2016. at 14:39.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:33   #1028
Quote:
CaptainCrash kaže: Pogledaj post
Pa ne znam,meni se svidja zato sto deluje mirno i jako lepe plaze ima a i mir za decu bar tako deluje e sad da li je preskup to ne bi znao...
Najbolje ti je onda u Jelsu otici, najveci izbor plaza plus mir za djecu. Jelsa ima ok cijene smjestaja i sveg ostalo, samo je grad Hvar skup, ali lako se ode iz Jelse autom razgledati Hvar.
Table: jako dugo nema nikakvih problema.
Pa i za vrijeme rata sma vidjala BG registracije na Korculi, to su bili neki Koculani ozenjeni u Beograd koji su redovno dolazili svako ljeto i nitko ih nije dirao (iako su djeca na plazi glasno pricala ekavski).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 17:29   #1029
Quote:
CaptainCrash kaže: Pogledaj post
Pozdrav iz Srbije sam,zanima me cena smestaja na Hvaru za bracni par sa dvoje dece uzrasta 5 i 8 godina,moze sto jeftinije ?
Obzirom da bi isao kolima koliko je pametno i sigurno sa SRB tablama?
Nije bitno dal je soba sa 2 ;ezaja [a mi da koristimo nas bracni dusek,da li je apartman,kuca,deo kuce...
Da li se preporucuje za porodicna putovanja Hvar ili ne?

Unapred hvala...
niko ti nece ni primjetiti da imas SRB table ..U ljeto turizam je u punom jeku, niko ne gleda u registraciju, vec u novcanik Mozes biti sa Mjeseca, koga briga,plati i uzivaj i pricaj jezikom kakvim oces
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 13:38   #1030
Teme o Ljubljani nema. Ima jedna o izbjegavanju vinjeta, a to mene ne zanima.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:32   #1031
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Teme o Ljubljani nema. Ima jedna o izbjegavanju vinjeta, a to mene ne zanima.
Ima ima. Evo da te podsjetim. Ovo ovdje:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=866
__________________
Human
Human1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:57   #1032
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Ima ima. Evo da te podsjetim. Ovo ovdje:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=866
A to interesira? Besplatan parking. Inaće, subotom i nedeljom i radnim danom poslije 17 sati se na većini ulica u LJ parking ne naplačuje. A u Tivoliju imaš blizu centra jeftin parking. Neću sa google map, mogu ti napisat u par rijeći. Dolenjska cesta je glavna prilazna cesta u centar iz smjera Zagreb ( jugoistok).

Malo prije mosta preko Gruberjevega kanala ( Ljubljanicu su zbog prevencije poplava u gradu razdvojili na osnovnu strugu i by-pass, to je Gruberjev kanal, koji ide istočno od Grajskog griča sa tvrđavom), oko 100 metara prije imaš kod semafora veću zgradu: Knjižnjica, strelišče, trgovine. Tu možeš skrenut desno gore na manji besplatan P.

A još dvoje semafora prije, to je oko 400 metara prije iz pravca Zagreb možeš isto skrenut desno gore prema velikoj historicističkoj crkvi iz cigle. Tu je Marijina crkva na Rakovniku i salezijanski centar sa igralištima, glasbenom školom itd. Tu imaš isto naokolo nekoliko desetina besplatnih parking mijesta.

Od Rakovnika imaš bus broj 3 približno 1km do starog centra Ljubljane, ako ne želiš dalje pješki. A od Strelišča imaš još malo bliže.

p.s. Ako nije u redu, da sam to napisao u temi Vis, neka molim moderatorica to stavi gdje treba
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 19:40   #1033
Quote:
CaptainCrash kaže: Pogledaj post
Pozdrav iz Srbije sam,zanima me cena smestaja na Hvaru za bracni par sa dvoje dece uzrasta 5 i 8 godina,moze sto jeftinije ?
Obzirom da bi isao kolima koliko je pametno i sigurno sa SRB tablama?
Nije bitno dal je soba sa 2 ;ezaja [a mi da koristimo nas bracni dusek,da li je apartman,kuca,deo kuce...
Da li se preporucuje za porodicna putovanja Hvar ili ne?

Unapred hvala...
Ako planirate tu podebljanu opciju svakako upitajte domaćine a ne rezervirat za 2 pa vas se pojavi 4 jer ako netko ozbiljno iznajmljuje a nema kategorizaciju za 4 osobe vrlo lako možete izvistit pa da onda ne bude kojekakvih optužbi.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:20   #1034
Hvala svima na pomoci a moze li privatnom porykom ili ovde link ka oglasima za Jelsu i Vrbosko ili kako se vec zove? ��
CaptainCrash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:24   #1035
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
...

p.s. Ako nije u redu, da sam to napisao u temi Vis, neka molim moderatorica to stavi gdje treba
Pa trebao si to staviti tamo. Trebao si samo replicirati na post na koji sam ti dao link.
Netko tko traži informacije o Ljubljani sigurno neće pretraživati temu o Hvaru.
Ne čini ti se to logičnim?
__________________
Human
Human1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:41   #1036
Quote:
CaptainCrash kaže: Pogledaj post
Hvala svima na pomoci a moze li privatnom porykom ili ovde link ka oglasima za Jelsu i Vrbosko ili kako se vec zove? ��
visit-hvar.com


dobra jer odmah vidiš i kalendar i cijene
VK Girl is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:51   #1037
Na tom sajtu nisu svi iznajmljivaci . Captaincrash, koliko vas ide? Ima jedan app, ali max 4 osobe. (Bracni krevet plus kauc na razvlacenje)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 17:00   #1038
Gledam Vrbosko i ponudu za TN Adriatic. Tocnije receno bivsi TN Adriatic koji sad nosi ime Senses Resort.
Vidim plazu Soline u blizini, koja je super za klince (moj ima 5 godina), ali na toj plazi 100 ljudi napravi guzvu.

Koliko su udaljene slicne plaze od Vrboske? Vidim da je Jelsa u blizini pa ako ima tamo takva plaza?
Nije problem autom otici do plaze samo da se odlazak isplati tj da je plaza dobra za klince a da ne govorim kako bi odlicno dosao prirodni hlad.

Ako odemo to bi bilo prvi put da idemo na Hvar pa se zato raspitujem i skupljam informacije.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 19:46   #1039
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Gledam Vrbosko i ponudu za TN Adriatic. Tocnije receno bivsi TN Adriatic koji sad nosi ime Senses Resort.
Vidim plazu Soline u blizini, koja je super za klince (moj ima 5 godina), ali na toj plazi 100 ljudi napravi guzvu.

Koliko su udaljene slicne plaze od Vrboske? Vidim da je Jelsa u blizini pa ako ima tamo takva plaza?
Nije problem autom otici do plaze samo da se odlazak isplati tj da je plaza dobra za klince a da ne govorim kako bi odlicno dosao prirodni hlad.

Ako odemo to bi bilo prvi put da idemo na Hvar pa se zato raspitujem i skupljam informacije.

Jako elegantno su Adriatic prenovili u Senses resort. Vizuelno i za više od 3 zvijezdice. Plaža Soline kod tog hotela je glavna plaža u blizini Vrboske. Nije tako mala, nije samo onaj prošireni šljučani dio uz uvalu, nego se može kupat par 100m od uvale u jednom i u drugom smjeru. A divlje, na stijenama skoro svugjde na poluotoku. Oko Solina je dosta prirodnog hlada.

Od Solina do centra Vrboske- male Venecije u uskoj uvali je oko 20 minuta lijepe šetnje uz more. Sjeverno preko brda od Vrboske je 5-10 minuta hoda do uvale Maslinica sa odličnom manjom plažom. Do Solina se može sa autom, do Maslinice ne. Može se kupati i u šljunčanim uvalama uz lokalnu cestu prema Jelsi. Sve spomenute imaju dosta prirodnog hlada.

Plaže istočno od Jelse ( i hotela Hvar tamo) sa plitvim pješčanim dnom uvala Mina i Grebišće imaju blizu cestu ( neznam točno, gdje je parking) i isto obiluju prirodnim hladom borova na rubovima, posebno poslijepodne. Mislim da su to skupa i veće plaže od Solina.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 11:26   #1040
U Jelsi u dijelu koji se zove Vitarnja (15 min setnje od jelsanske rive) je lijepa sljuncana plaza sa hladom cijeli dan (borova suma), nema guzve.
http://www.porta-croatia.de/template...jelsa_0001.jpg
Mi smo bili smjesteni odmah kod te plaze.


Jelsa uz par malih sljuncanih plazica, plaze u Vitarnji ima i dvije pjescane uvale, idealne za djecu: Mina i Grebisce. Mina je veca uvala, dno uvale je pjescana plaza bez hlada, ali bocne stranice uvale imaju hlada, ima kafica itd.
http://www.visit-hvar.com/media/town...1303250820.jpg
Na ovoj slici sa desne strane uvale su betonirani platoi/terasasto polozena plaza s kaficem, puno hlada, ima tuš itd.
http://www.crobeaches.com/images/places/Mina1.jpg (tu se vidi dno uvale bez hlada i "desna" strana s prethodne slike o kojem sam pisala detalje).
http://www.crobeaches.com/images/places/Mina3.jpg (betonirani dio plaze s hladom)
Cijela uvala je plitka, idealna za malu djecu.

Grebisce je manja skroz pjescana uvala, kraj kampa. Na samoj plazi bude hlada. Nije problem parking, mozes kraj plaze, misli mda se placa. Mi isli skuterom, a skuteri nigdje ne placaju parking.
http://www.visit-hvar.com/media/town...1303248835.jpg
Iako je to kao plaza od kampa, slobodan je ulaz i svi mogu doci bez placanja na tu plazu. Ima kafic. Meni je osobno ovo ljepsa plaza od Mine, ali je manja od Mine pa se brzo napuni plaza ljudima.
http://www.visit-hvar.com/media/town...1303248888.jpg
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 10.06.2016. at 16:28.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.