Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 16:27   #1001
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
file di se točno nalazi muzej moderne umjetnosti i kako si doša do njega?
hvala na odgovorima!
nije ga teško za naći, ali neznam ti naziv ulice...ali muzejh se nalazi odmah blizu linije onog tramvaja koji kreće (početna stanica) kraj Dolmabahce palace prema gradu - Sultanahmat, pa kad ideš prema gradu izađeš na 3 stanici, i muzej se nalazi s lijeve strane u nekoj hali odmah uz more...ima masu znakova, natpisa i putokaza, tako da nemožeš falit.
File is offline  
Old 28.02.2010., 18:52   #1002
karakoy se zove tram. stanica...odnosno kvart. treca stanica od kabatasa (kad se ide od dolmabahce) iliti peta od sultanahmeta (kada ides prema dolmabahce sarayi).
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 28.02.2010., 20:27   #1003
hvala ti file i balbocegi na odgovoru.planira san 6 dana ..namjerava san otić u vojni muzej obavezno, pomorski pošto je uz dolmbache odma,onda tehnički pošto je on blizu miniturka pa to dvoje obić..mislim da bi to bilo to od muzeja..
Čiribimbaš is offline  
Old 03.03.2010., 16:43   #1004
pomoć

Ja i prijateljica išle bi u Istambul tjedan dana krajem 4mj. Žena u agenciji javila nam je da je cijena avionske karte : 2.502,00 kn po osobi u totalu.
A hotel za dvije osobe sa 4zvijezdice od 4.000,00kn do 4.500,00kn (cijene ne uključuju izlete i ulaznice)-ona nam je preporučila 4* jer veli da nam ispod toga nebi preporučila. Pošto nemamo iskustva i nismo upućene pristale smo da nam napravi ponudu ali nam se sve ovo učinilo jako skupo.
Sa avionom bi svakako išle jer jedna od nas ima problema sa putovanjem i tu ne vidimo drugo riješenje. Zanima nas da li nam neko može pomoći i napisati da li se mogu naći jeftiiji hoteli sa pristojnim smještajem u novijem dijelu Istambula i da su na ok poziciji, ali naravno po pristupačnijoj cijeni. Puno bi mi pomogli jel ovo nas je bacilo u očaj
melica is offline  
Old 03.03.2010., 18:24   #1005
odi na www.booking.com, upisi destinaciju (istanbul), zeljene datume i kriterije hotela (broj zvjezdica, udaljenost od centra) i po tim kriterijima ce ti izbaciti hotele, i cijenu..definitivno je glupo da vam je zena preporucial da ne idete ispod 4 zvjezdice, ona samo zeli zaraditi na vama .
a i avionske karte imas jeftinije, recimo iz sarajeva za 1500 kn povratna (akcija)..a do sarajeva mozete vlakom itd..ma ima kombinacija kako jeftiniije proci.
ova vasa solucija je definitivno jako skupa, ispada skuplje nego preko agencije ( sto je tesko postici)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.03.2010., 20:25   #1006
Quote:
melica kaže: Pogledaj post
Ja i prijateljica išle bi u Istambul tjedan dana krajem 4mj. Žena u agenciji javila nam je da je cijena avionske karte : 2.502,00 kn po osobi u totalu.
A hotel za dvije osobe sa 4zvijezdice od 4.000,00kn do 4.500,00kn (cijene ne uključuju izlete i ulaznice)-ona nam je preporučila 4* jer veli da nam ispod toga nebi preporučila. Pošto nemamo iskustva i nismo upućene pristale smo da nam napravi ponudu ali nam se sve ovo učinilo jako skupo.
Sa avionom bi svakako išle jer jedna od nas ima problema sa putovanjem i tu ne vidimo drugo riješenje. Zanima nas da li nam neko može pomoći i napisati da li se mogu naći jeftiiji hoteli sa pristojnim smještajem u novijem dijelu Istambula i da su na ok poziciji, ali naravno po pristupačnijoj cijeni. Puno bi mi pomogli jel ovo nas je bacilo u očaj
Nisam skužila, što je ova cijena od 4000 kuna? Cijeli aranžman ili samo noćenje u hotelu?
Koliko je to uopće noćenja?
Daj malo detalja o tome.

I koji cjenovni rang te zanima?
Sasvim su pristojni hoteli tri zvijezdice, mislim da za 60 do 70 eura za dvije osobe svakako se može bez problema naći.
I zašto želiš u novi dio Istanbula?
Ne razumijem, pa valjda je bolje biti bliže centru? Ili vi idete poslovno?
mirjam is offline  
Old 04.03.2010., 11:18   #1007
Thumbs up

Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Nisam skužila, što je ova cijena od 4000 kuna? Cijeli aranžman ili samo noćenje u hotelu?
Koliko je to uopće noćenja?
Daj malo detalja o tome.

I koji cjenovni rang te zanima?
Sasvim su pristojni hoteli tri zvijezdice, mislim da za 60 do 70 eura za dvije osobe svakako se može bez problema naći.
I zašto želiš u novi dio Istanbula?
Ne razumijem, pa valjda je bolje biti bliže centru? Ili vi idete poslovno?
Cijena 4000kn-4500kn (7 noćenja i doručak) dvokrevetna soba za dvije osobe. Ne idemo poslovno već kao turisti. U agenciji su nam rekli da su u novom dijelu mjesta za izlaske, kafići itd (tamo bi bile navečer), a stari je dio za razgledavanje (tamo bi se muvale po cijele dane). Opcija nam je bila da preko dana razgledavanje starog grada obavimo pješice i ponekad prijevoz ako je potrebno, a navečer da smo u novom tj. da iz starog dijela netrebamo plaćati prijevoz do novog i da razmišljamo kako ćemo se nas dvije vraćati kad se malo zaruži. Ovdje sam se javila jer je puno ljudi bilo u Istambulu i izlaže svoja iskustva koja bi nam mogla pomoći. Sad više ni sama ne znam dali je bolje uzeti smještaj u starom ili novom dijelu? I da li neko zna za preporučiti kakav pristojan smještaj na dobroj poziciji.Hvala svima na prijedlozima
melica is offline  
Old 04.03.2010., 13:04   #1008
Quote:
melica kaže: Pogledaj post
Cijena 4000kn-4500kn (7 noćenja i doručak) dvokrevetna soba za dvije osobe. Ne idemo poslovno već kao turisti. U agenciji su nam rekli da su u novom dijelu mjesta za izlaske, kafići itd (tamo bi bile navečer), a stari je dio za razgledavanje (tamo bi se muvale po cijele dane). Opcija nam je bila da preko dana razgledavanje starog grada obavimo pješice i ponekad prijevoz ako je potrebno, a navečer da smo u novom tj. da iz starog dijela netrebamo plaćati prijevoz do novog i da razmišljamo kako ćemo se nas dvije vraćati kad se malo zaruži. Ovdje sam se javila jer je puno ljudi bilo u Istambulu i izlaže svoja iskustva koja bi nam mogla pomoći. Sad više ni sama ne znam dali je bolje uzeti smještaj u starom ili novom dijelu? I da li neko zna za preporučiti kakav pristojan smještaj na dobroj poziciji.Hvala svima na prijedlozima
Daj,molim te,reci koja je to agencija?
Dlapek is offline  
Old 04.03.2010., 15:01   #1009
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Daj,molim te,reci koja je to agencija?
adriatica net

Pa zar nitko nema za predložiti neki provjerini smještaj
melica is offline  
Old 04.03.2010., 20:17   #1010
Quote:
melica kaže: Pogledaj post
Cijena 4000kn-4500kn (7 noćenja i doručak) dvokrevetna soba za dvije osobe. Ne idemo poslovno već kao turisti. U agenciji su nam rekli da su u novom dijelu mjesta za izlaske, kafići itd (tamo bi bile navečer), a stari je dio za razgledavanje (tamo bi se muvale po cijele dane). Opcija nam je bila da preko dana razgledavanje starog grada obavimo pješice i ponekad prijevoz ako je potrebno, a navečer da smo u novom tj. da iz starog dijela netrebamo plaćati prijevoz do novog i da razmišljamo kako ćemo se nas dvije vraćati kad se malo zaruži. Ovdje sam se javila jer je puno ljudi bilo u Istambulu i izlaže svoja iskustva koja bi nam mogla pomoći. Sad više ni sama ne znam dali je bolje uzeti smještaj u starom ili novom dijelu? I da li neko zna za preporučiti kakav pristojan smještaj na dobroj poziciji.Hvala svima na prijedlozima
Oprosti, još uvijek ne razumijem, je li to cijena cijelog aranžmana, dakle sa avionom, ili je to samo hotel?

Ako je samo hotel, to bi bilo cca 80 eura noćenje za vas dvije (dvokrevetna)- za te novce možeš naći ohoho smještaj i u centru.
mirjam is offline  
Old 04.03.2010., 22:36   #1011
melica draga,ja sam bila prošle godine za 1400 kn 7 noćenja u preslatkom hotelu 5 min od Plave đamije,na sultanahmetu..predlažem da im napišeš mail sa datumima kad bi došla i oni ti pošalju cijenu.Mi smo dobili popust od nekih 50 eura jer smo bile 7 noći.Imaju i osobu koja će doći po vas na aerodrom i vratiti vas za 50 eura (za obadvije i oba smjera).Čisto je,od klope ssamo doručak koji nije nešto wow,ali mi smo jeli uglavnom klasika namaze i sir sa finim pecivima.
Evo link i sretno:
http://istanbulholidayhotel.com/
bucek is offline  
Old 04.03.2010., 22:47   #1012
eh da..2500 kn je previše za avion,uzmi si vremena i pokušaj tražiti druge termine online,prije 2 mj na croatia airlines je bila akcija za 1400 kn..ali to ti sve ovisi od datuma i uvijek bude malo mjesta...Mi smo platile 2100 i to mi je bilo wow puno,ali sam na hotelu dosta uštedila.Jer za 3500 kn sam bila punih 7 dana a u agenciji su mi tražili 4500 za 4 dana tj 3 jer ovaj jedan dan ja u biti putovanje,glupa avionska veza.
Uglavnom sve sm o si same organizirale,kupile super vodić i sve same obišle.Nemaš beda,sigurno je,ljudi super ljubazni,klopa mrak,shopping dobar,grad predivan! Sretno!!
bucek is offline  
Old 05.03.2010., 23:46   #1013
Thumbs up Cao :-)

Trebaju mi neke informacije i vase misljenje.

1. Planiram put u Sofiju i Istambul za sebe i dragog u 5. mjesecu.
14.5. je koncert AC/DC u Sofiji, tako da sam ja planirala da 14-tog ujutro krenemo iz Beograda za Sofiju. Rezervisala bih smjestaj u hostelu Mostel, koji je na nekih pola sata od Zeljeznicke stanice, i nekih 10-tak minuta od stadiona gdje se odrzava koncert. Znaci tu noc i sledeci dan bi boravili u Sofiji.

15-tog uvece bismo krenuli za Istanbul.

Pitanje - razmisljam o tome da uzmemo 5-dnevni Balkan Flexipass (moj bi bio 50 Eur, a od dragog 86 eur), ali kako se racunaju dani? Jer, ako je Bg-Sofija 1 dan, a Sofija-Istanbul 2 dana, to bi znacilo da sam u minusu jedan dan? Da li nam se uopste isplati uzimati tu kartu, ionako moramo da platimo 3 puta po 10 eura po osobi za kabinu.

16-tog bi bili u Istanbulu. Jos uvijek nisam nasla hostel (Emek Hotel, Neverland Hostel, Fatima Sultan Hotel, Mavi Gesthouse, Mavi Onur hotel, Tulip Gueshouse), cjene za 4 nocenja su od 111 Eur do 180 Eur, u privatnoj sobi sa tusem i sa doruckom. Web sajt je HostelWorld.com .

Jos uvijek nisam odlucila hocemo li biti 3 ili 4 dana, problem je sto psa moram ostaviti na cuvanju, pa ako ga ostavim kod rodjaka, ne zelim da im predugo smeta, a ako ga ostavim u "hostelu za pse" , pa... iako imam prijatelje koji su samojeda ostavili kod istog covjeka na 10 dana, i bio je uredu. Nasi ljudi imaju los stav prema borbama pasa, smatraju da su OK, a ja imam rota... ne vjerujem nikome. Tako da mi to tek ne bi bilo ugodno. Treca opcija je da ga ostavim sa sestrom i njenim momkom, ali to znaci Mozda jedna setnja dnevno i moracu da saljem poruke 3 puta dnevno da ga nahrane i promjene mu vodu. Ustvari ta opcija otpada, u 2 navrata sam ga ostavila na 1 dan njima, i po povraku sam htjela da ih zadavim. Sorry na off topicu.

Znaci bili bismo u Istanbulu najmanje 3 nocenja. Jos uvijek nisam napravila detaljan plan, ali ne racunajuci izlaske i restorane za vecere, jednu noc bi smo isli gledati ples dervisa 17 Eur/po osobi, drugu bismo oko 9 isli u tursku kupelj 35 eur/po osobi, na masazu (znam da je mnogo, ali ovaj hamam ima izvanredne komentare na TripAdvisoru, i stvarno mu se veselim).

Sto se tice obilazenja samog Istanbula i njegovih atrakcija, i dragi i ja smo od iste fele, mi volimo mnogo da setamo i to izvan turistickih linija, ali glavne atrakcije cemo obici (Aja Sofija, Plava dzamija, Cisterna, Vojni muzej...), trznice ne namjeravam obilaziti, jer najbolje prodavnice i najbolji restorani se uvijek nadju u nekim pokrajnim ulicicama.

Izracunala sam da bi nas put (balkan flexipass), doplata za kabine, karte za AC/DC, nocenja u hostelu, karte za hamam, karte za ples dervisa, ulaznice za glavne atrakcije, povratna za bus Banja Luka-Beograd, ukratko sve osim troskova za vecere, soping i izlaske kostalo oko 600 Eur? Da li je to OK?

I da da li se doplata za kabine placa po osobi ili po kabini i koliko tacno? Ja sam racunala 3 x po 20 Eur (Sofija-Istanbul, Istanbul-Sofija, Sofija-Beograd)
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Old 06.03.2010., 00:16   #1014
Za flexi pass nisam siguran jer ga nisam koristio, kupio sam povratnu kartu Zagreb - Istanbul za 980 kn. Najbolje je da nazoveš kolodvor i točno pitaš, premda i tamo ponekad dobiješ različite informacije, ali uglavnom se podudaraju

Kabine se plaćaju po osobi, točno je da se plaća 3 puta, 10 ili 11 eura po osobi, ja ih nisam nijednom rezervirao, mogu se platit direktno čuvaru vagona. Jedna kabina do tamo, dvije u povratku, obično imaju tri ležaja, al možete se dogovorit s kondukterom da budete sami, al morate platit treći ležaj. Ali meni se primjerice dogodilo da sam dva od tri puta bio sam u kabini jer nije bilo gužve na vlaku. Na str. 16 ovog topica imaš dva detaljna opisa putovanja vlakom.

Mjesta koja si navela svakako treba posjetiti, ali ako volite duge šetnje izvan centra obavezno, ali obavezno posjetiti Üsküdar i Kadiköy. Ali to već vjerojatno i imate u planu. Preporučam i turu po Bosporu, traje oko sat vremena, nešto više, stoji 10 lira po osobi. u 3-4 dana jedva da ćete stići obići širi centar. Vrijeme u Istanbulu kao da stoji, ali ulicama se krećeš vrlo polako i svako malo te nešto privuče i zastaneš, pa se tako do kraja dana ne uspije previše toga vidjeti ... osim ako ti je dovoljno samo na brzinu obići te najpoznatije građevine i mjesta. Od kebaba preporučam Dürum Kebab, najčešće su odlični A nakon ručka lijepo se odmoriš ležeći na travi u Gülhane Parkı ... prekrasno.
Echoe is offline  
Old 06.03.2010., 20:11   #1015
obavezno posjetiti Dolmabahce palace, osobno najbolja građevina za pogledat, prepuna turske povjesti + ako se potrefi vodič koji je porjeklom crnogorac i natuca hrvatski još bolje . Ulaz je 20 TL, ali uz isac iskaznicu 1 ili 2 TL.

Posjetit Ortakoy i pojest kumpir.

najbolji pazar je egyptian bazar, puno jeftiniji od grand bazara, ista ponuda i manje cijene

Karta u osmom mjesecu preko turkiš airlinesa 1700 kn povratna, iz zagreba

+ aya sofija ponedjeljkom zatvorena, plava džamija za vrijeme molitve tako da to treba pogodit

Zadnje uređivanje šare : 06.03.2010. at 20:24.
šare is offline  
Old 06.03.2010., 21:09   #1016
230 eurica je sada najjeftinija karta u turkish airlinesu...ja jucer bila...naravno ovisi kad putujes. ali ovo je najnize sto ide.
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 07.03.2010., 20:29   #1017
Put u Istambul s autom

Evo ako nekog zanima ja planiram da idem autom do istambula mislim da je to najeftinija varijanta kalkulacija je vrlo jasna:

1.kilometara tamo nazad + vozikanje oko 3000 = 240 litara (plin)= 1100,00 kuna

2.autoceste neka izadju jos toliko moram to jos provjeriti 1100,00 kuna


S gps nadjemo najpovoljnije hotele i sva mjesta za obilazak

ako nas ide 4 u autu znaci da po osobi dodje povratna karta 550,00 kuna

Ja sam inace iz osijeka pa ako je neko pustolov eto neka se javi.
pif kolektor is offline  
Old 07.03.2010., 20:45   #1018
Quote:
pif kolektor kaže: Pogledaj post
Evo ako nekog zanima ja planiram da idem autom do istambula mislim da je to najeftinija varijanta kalkulacija je vrlo jasna:

1.kilometara tamo nazad + vozikanje oko 3000 = 240 litara (plin)= 1100,00 kuna

2.autoceste neka izadju jos toliko moram to jos provjeriti 1100,00 kuna


S gps nadjemo najpovoljnije hotele i sva mjesta za obilazak

ako nas ide 4 u autu znaci da po osobi dodje povratna karta 550,00 kuna

Ja sam inace iz osijeka pa ako je neko pustolov eto neka se javi.

Cestarine su ti puno manje, odi na via michelin ukucaj mjesto polaska i destinaciju i tamo ćeš točno vidjeti koliko ima km, benzin( ne plin) i cestarine
danguba1 is offline  
Old 07.03.2010., 21:04   #1019
Quote:
pif kolektor kaže: Pogledaj post
Evo ako nekog zanima ja planiram da idem autom do istambula mislim da je to najeftinija varijanta kalkulacija je vrlo jasna:

1.kilometara tamo nazad + vozikanje oko 3000 = 240 litara (plin)= 1100,00 kuna

2.autoceste neka izadju jos toliko moram to jos provjeriti 1100,00 kuna


S gps nadjemo najpovoljnije hotele i sva mjesta za obilazak

ako nas ide 4 u autu znaci da po osobi dodje povratna karta 550,00 kuna

Ja sam inace iz osijeka pa ako je neko pustolov eto neka se javi.
super ti je ideja...i sve si to manje vise dobro pozbrajao...no auto s kojim ides - moras mu extra vjerovati; pogotovo po turskim prometnicama i autocestama...javi kak je proslo!
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 08.03.2010., 11:35   #1020
balbocegi,zasto auto mora biti bas jako dobar?..pa ja citam na forumu od nasih istocnih susjeda koji masovno putuju u tursku (ljetovanje) da ih ide dosta tamo sa ne bas nekim posebno dobrim autima pa nemaju problema i hvale da su ceste dobre..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.