Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2011., 15:12   #2641
da vam se javim na brzinu,ja vam uvijek u nekoj gužvi ,dobro sam samo obaveza preko glave ali nemojte mislit da nisam u toku.uletim ja na forum i pročitam vas.pusa!!!
renchi01 is offline  
Old 22.11.2011., 17:34   #2642
Dobar vam dan , drage djevojčice.
Juče smo slavili Sv Arhanđela Mihaila. Bilo je divno , vrlo emotivno i veselo . Moj dom je bio pun meni dragih ljudi , koje naželost zbog posla i obaveza viđem vrlo rijetko.Svemu su predhodile pripreme i slatka euforija, preseljavanje namještaja , priprema trpeze i da ne nabrajam. A od zore , po starom dobrom običaju , uz čestitke , zagrljaje dom pun veselja. Ma kakva "Ivkova slava" , ni primać. Ja sam uživla, kao da sam krila dobila , ništa mi nije bilo teško.Moje djevojke se razletjele da pomognu , a moj sin uz svog oca pravio se važan i dočekivao goste koji su pristizali. Puna kuća vesele omladine , dragih lica ... bilo je zaista predivno. Humor , pjesma , doskočice , pa zdravice ... a ja cvjetala. Razišli smo se u sitne sate. Bila sam tužna dok sam pratila goste . Ko će čekat još godinu da okupim sve najdraže moje.
Nakon toga su mi djeca priredila iznenađenje. Komanda je glasila:"Mama , ideš odmah ukrevet , mi sređujemo kuću !" Bila sam u nevjerici, nikada ništa slično nisam doživjela. Sve su sami vratili na svoje mjesto, očistili , oprali. Jutros je kuća blistala i bila posebno lijepa . Moja djeca su porasla i odmijenila me.
I kako se poslije ovoga požaliti na bolove u zglobovima , na glavobolju i krstobolju ? Ma ne dolazi u obzir. Danas sam divno , nikad bolje, sretna i zadovoljna.
Ljubim vas sve , drage moje djevojčice.
__________________
:)

Zadnje uređivanje luna mn : 22.11.2011. at 18:08.
luna mn is offline  
Old 22.11.2011., 18:07   #2643
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ne,krivo ste me shvatili,slobodno ovdje napišite pitanje,ali samo pošaljite pp,da pitanje na SLE.
Sad razumem, dragi Hrvoje.dr.
Jos jednom, velika hvala i za ubuduce,
divno je imati i nekog strucnog koji je voljan da nas posavetuje.

Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Dobar vam dan , drage djevojčice.
Juče smo slavili Sv Arhanđela Mihaila. Bilo je divno , vrlo emotivno i veselo . Moj dom je bio pun meni dragih ljudi , koje naželost zbog posla i obaveza viđem vrlo rijetko.Svemu su predhodile pripreme i slatka euforija, preseljavanje namještaja , priprema trpeze i da ne nabrajam. A od zore , po starom dobrom običaju , uz čestitke , zagrljaje dom pun veselja. Ma kakva "Ivkova slava" , ni primać. Ja sam uživla, kao da sam krila dobila , ništa mi nije bilo teško.Moje djevojke se razletjele da pomognu , a moj sin uz svog oca pravio se važan i dočekivao goste koji su pristizali. Puna kuća vesele omladine , dragih lica ... bilo je zaista predivno. Humor , pjesma , doskočice , pa zdravice ... a ja cvjetala. Razišli smo se u sitne sate. Bila sam tužna dok sam pratila goste . Ko će čekat još godinu da okupim sve najdraže moje.
Nakon toga su mi djeca priredila iznenađenje. Komanda je glasila:"Mama , ideš odmah ukrevet , mi sređujemo kuću !" Bila sam u nevjerici, nikada ništa slično nisam doživjela. Sve su sami vratili na svoje mjesto, očistili , oprali. Jutros je kuća blistala i bila posebno lijepa . Moja djeca su porasla i odmijenila me.
I kako se poslije ovoga požaliti na bolove u zglobovima , na glavobolju i krstobolju ? Ma ne dolazi u obzir. Danas sam divno , nikad bolje, sretna i zadovoljna.
Ljubim vas sve , drage moje djevojčice.
Draga, mila nasa Luna, sve si divno opisala, kako je lepo kad uzivamo dok nam dolaze mili i dragi ljudi.
Tacno zamisljam celu slatku euforiju, kako si ti nazvala sve pripreme, i , zaista, vlada neki poseban duh pre Slave i na taj dan, meni i pored svih muka , nikad nije bilo tesko da se za taj kucni praznik lepo sve spremi.
I na kraju, prava satisfakcija-deca te odmenila, a ti si, mila moja, uz blagost koju si osetila, odjednom videla i da su, (kad pre? ) porasli.

Mi smo, zbog mog stanja, sad samo u situaciji da dodju najblizi od rodbine ( a i to je malo, jer su rasuti po svetu) na svecani rucak. Ali smo prosle godine se dogovorili sa decom da oni zovu svoje goste (cesto su tu i deca od nasih mnogobrojnih kumova). Joj, kako su se oni posebno ponosno osecali, pokazala kao dobri domacini i na kraju, sve spremili.
Bilo nam je puno srce.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 23.11.2011. at 12:40. Reason: spajanje postova
iva64 is offline  
Old 22.11.2011., 18:27   #2644
Draga Vesnaa, evo i nasa Julijica ti je napisala, a da si mene videla do pre neki mesec (sad malo podnaduta faca od kortiko i opala kosa) nikad ne bi rekla da sam bolesna.
Sa tim -otkud tebi, tako mladoj, cak i med.sestrice, (a to pokazuje da o RA nemaju pojma, jer to nije degenerativni artritis, vec autoimuna bolest), stalno sam se sretala. Ali, koga mozes optuzivati, samo onaj ko je bio u tvojoj kozi razume i bolove i sve ostale nelagode.
I tebi i nasoj Julijici, mada sam o tome vec dosta pisala, bas sam doasadna, ali evo, opet cu, pogledajte koliko je delotvorna biljka kantarion. To kazem, jer on deluje i blago sedativno a i blago antidepresivno, pa se moze praviti caj, a kupiti u svakoj apoteci. Za lekove za obe tegobe uvek ima vremena.

Draga nasa cvetna Renchi, beliki pozdrav i pusica za tebe i tvoju decicu ( i muzica, sto da ne ).

Draga Sanja, javljaj sve sta je bilo, a fige drzimo jakeeee!

Zao mi je zbog smrtnog slucaja u familiji, moje saucesce .
iva64 is offline  
Old 22.11.2011., 20:36   #2645
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Vesnaa, evo i nasa Julijica ti je napisala, a da si mene videla do pre neki mesec (sad malo podnaduta faca od kortiko i opala kosa) nikad ne bi rekla da sam bolesna.
Sa tim -otkud tebi, tako mladoj, cak i med.sestrice, (a to pokazuje da o RA nemaju pojma, jer to nije degenerativni artritis, vec autoimuna bolest), stalno sam se sretala. Ali, koga mozes optuzivati, samo onaj ko je bio u tvojoj kozi razume i bolove i sve ostale nelagode.
I tebi i nasoj Julijici, mada sam o tome vec dosta pisala, bas sam doasadna, ali evo, opet cu, pogledajte koliko je delotvorna biljka kantarion. To kazem, jer on deluje i blago sedativno a i blago antidepresivno, pa se moze praviti caj, a kupiti u svakoj apoteci. Za lekove za obe tegobe uvek ima vremena.

Draga nasa cvetna Renchi, beliki pozdrav i pusica za tebe i tvoju decicu ( i muzica, sto da ne ).

Draga Sanja, javljaj sve sta je bilo, a fige drzimo jakeeee!

Zao mi je zbog smrtnog slucaja u familiji, moje saucesce .


Draga Iva hvala na željama i i figama !!! Javim vam sve šta bude kod dr. nadam se da će bit tako da je sve u stanju mirovanja kako je bilo i do sada!!!!
Puno pozz!!!!
sanja 29 is offline  
Old 22.11.2011., 22:18   #2646
helou narode..
evo mene..
poslije kratke pauze..
ne..nije ništa zapelo,nije se ni pogoršalo..
nego ne mogu doć na red na kompjuter...

inače..osjećam se ko da imam gripu..sve me boli..oči mi gore..a temperature ni 36...
jučer bila na dijalizi..
ono pištanje mog aparata..ipak je do mene.. moj "šteker"., zapravo kateter za priključak pravi neku masu..kao kratak spoj.. nešto ne štima..
u petak ćemo dr. i ja to valjda riješiti..
ionako trebam ići na trajni kateter...
prije je bilo ok, a sad dok aparat pišti..nervira me.. ne mogu čitati ni kratit vrijeme..osim drijemanja..
a to mogu kad oću..

čini mi se da dijaliza ipak TRAŽi dijetu..malo sam više kila nabacila,(2-3) a onda to moram ..kako to oni zovu skidati..tako da se izvagam kad dođem i kad odem..
a razlika mora biti ti doneseni kg..
iako se moram pobuniti..jer oni nisu uzeli u obzir moju stvarnu kilažu, već onu bolničku...koja je bila ...ajmeeee...šta od mučnine, šta od bezvezne i neukusne hrane..

toliko..
pozdavljam i
čestitam sve svima šta sam propustila..
Ljines is offline  
Old 23.11.2011., 00:11   #2647
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, mili moji, moja virtualna porodico!

Evo, i nasa Goga i Ziza, lepo nas ususkale, a Vesnaa nam se, nadam se malo smirila.

Draga Vesnaa, evo, lepo ti je Ziza rekla, ja samo da se nadovezem,iz isukstva osobe koja ima RA i pored jos Lupusa, puno dijagnoza (tj, koje idu uz ove 2 bolesti). Moj savet bi bio da pokusas da ne mislis sta je, da ublazis bolove preko koze (Voltaren gelom ili oblogama) dok ti ne stignu svi rezultati pretraga (da ne bi dali preko krvi laznu sliku), a posebno bih i ja naglasila ovaj psihicki momenat-sto bi rekli stari-da mi je onda bila ova pamet-dakle, doci ubrzanim putem (nadam se uz nasu pomoc ) do spoznaje sta je bitno, a sta ne i cemu treba pridavati vaznost, a cemu, zaista, ali bas zaista-ne! Raditi na tome da se opustis, sto vise, da pokusas da se okruzis ljudima zdrave i vedre prirode, da malo zaobidjes one sa mukama i koji stalno nesto kukaju (nek mi Bog oprosti, ali ti ovo pricam za tvoje dobro), da citas i gledas vesele sadrzaje, da izbegavas sve sto te uznemiruje...a dijagnoza ce stici, ne brini.
Eto mili moji, ja pametujem od ranog jutra, draga Julijice,evo da ti napisem nesto za suplemente. Citam ja da je za pov. holesterol (kojeg sam, i pored paznje sta jedem, dobila) dobar suplement Hrom, (ako se dobro secam). Napisem bratu, misleci da je to, posto ide bez recepta, samo jos jedna pilulica, kao vit. C, npr, pa sto da ne, da probam. Medjutim,on mi kaze da, iako se moze uzeti kao suplement, bez recepta, predlozili su mu u apoteci da se ne uzima na svoju ruku, vec da se iz nalaza krvi vidi na kojoj je razini, pa ako nedostaje, onda da se daje, jer u protvnom, moze da nastane karambol. Tako da ja nisam jos uradila te analize i uzela ovu pilulu. Isto mislim i za ovo sto si napisala za svog milog Simona, ako mozes da prvo uradis pretrage, da vidis koliki je Litij kod njega u serumu, ako nedostaje, onda ima smisla to pojuriti. Oprosti sto ti ja, potpuni laik za stanje u kom je Simon ovo pisem, ali , eto, cisto, da podelim svoje iskustvo.

Dragi Hrvoje.dr, puno hvala za odgovor i ubuduce cu postavljati pitanja i na pp, ali, verujem da ce to biti interesantno i ostalima, pa cu to ponoviti i na ovim stranama.

Drago ostalo drustvance, evo Ziza uradila malu prozivku, ima vas jos puno, puno koje bi smo mogli "prozvati", pa gde ste, stvarno?

Ljines, sta bi sa tobom?

Dan otvoren, pisite, pusica, pandica!

Draga moja Generacijo ja cesto nemam sta dodati iza tvojih postova a najbitnije je da mozemo svojim velikim iskustvom pomoci i evo sto sam ja propustila napisati ti si tako fino napisala nasoj Vesni koja je trenutno jako uplasena i potpuno razumijem njeno stanje. ovo sto si napisala da ti je sadasnja pamet i ja cesto to pomislim tako da mi je ova pamet a one godine hi.hi. ali vratit se ne moze a nije bilo dostupno tada ni procitati ovoliko, doduse nekada pomislim da je mozda bolje jer se isprepadamo nekada i bez razloga nekim tekstom a ne mora znaciti da kod iste dijagnoze isto reagiraju svi jer svaki organizam je individualan a i sto nekome nije pomoglo mozda bas nekome dobro pomogne.

Ja sam uvijek za to da se prethodno urade pretrage prije nego sto se pocne neki lijek uzimati i nista bez razgovora sa doktorom a volim probati i prirodno sto su nase bake i majke koristile prije nego sto pocnem sa tabletama. Istina da svemu tome treba puno duzi period da pocne pomagati ali strpljenje se isplati.

Sto se tice kolesterola ne znam da li si ti vec pocela piti tablete ne sjecam se jer mi obje dosta toga pijemo pa ako nisi mozda bi bilo dobro da probas onaj recept koji sam ja prije pisala za bijelim lukom i limunom. ako zelis napisacu ja to ponovo ako nam nasa Leeloo kaze da to nije zabranjeno pisati ovako. Ja sam to pisala na temi glomerulonefritisa i dosta njih mi je poslalo PP da im je kolesterol pao na gornju granicu ali se to ne moze uzimati ako je neko vec poceo sa tabletama a zbog cega .

Moj Reufe ma ti si mi pametan cojek pa nastavi svima nam moze koristiti svako tvoje iskustvo.



Quote:
vesnaa kaže: Pogledaj post
Ziza, Iva,
hvala puno na ovim rijecima, rasplakale ste me sada, ja sam bas bas osjetljiva. Prvi put nailazim na nekoga ko me razumije kako se osjecam. Otkad je ovo sa zglobovima pocelo, razne sam pretrage radila, ali sve osim nekad SE je bilo ok i tako jedne po jedne pretrage sve ok i ljudi oko mene mi vise i ne vjeruju da me boli - "Nemoguce je da te boli, ti tako mlada, a jos sve pretrage ok, nije to nista, proci ce, a mozda malo i umisljas, nemoguce je da te toliko boli" - to je recenica koju konstantno slusam cak i od meni bliskih ljudi. Mene to uzasno pogadja, pretesko mi je sada, a niko nema bar malo razumijevanja. Na pocetku kada su mi sumnjali na RA kad sam procitala na netu sta je to, pala sam u toliku depresiju da sam zavrsila kod psihijatra, pa od nekih njegovih tableta sam dva puta na hitnoj zavrsila. Jedva sam se izvukla iz toga. Ne zelim opet to da prolazim. Nadam se da nece biti RA.
Vase rijeci podrske i razumijevanja mnogo znace.
Pusaaaaa!
Mila moja nemoj mi se molim te zahvaljivati to je najmanje sto mogu uraditi a najradije bi te cvrsto zagrlila i pustila da mi se isplaces kao moje dijete jer si sigurno puno mladja od mene.
I ja sam bila u toj fazi kad su mi govorili "pa ne razmisljaj vise o tome, vidis da si umislila" uh kad se sjetim kako je to bolno bilo. nemoj me pogresno svatiti potpuno ti vjerujem svaku rijec koju si napisala jer sam bila nekada u tom stanju ali razmisljanje i strah od iscekivanja dijagnoze mogu mnogo pogorsati situaciju i dati vise bolova, pa probaj mila ovo sa gelom sto ti je Iva napisala a mozda da uzmes nesto na biljnoj bazi za opustanje npr. valerijanu ako nisi alergicna na nju.

Ljubim vas obje i nadam se Vesna da ces se malo uz nase drustvo opustiti, a slobodno ti napisi i PP ako ti je tako lakse.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 23.11.2011., 00:21   #2648
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Znači da u urinu ima proteina tj.proteinurija,što pak znači da bubrezi nefunkcioniraju kako treba. Kada vam stignu nalazi moći ću vam detaljnije odgovoriti.
Hvala na odgovoru a kad mi dodje kopija nalaza napisat cu detaljnije.

Veliki pozdrav


Quote:
sanja 29 kaže: Pogledaj post
Drago društvance!!! Evo samo kratko da Vam se javim da ne brinete gdje nestadoh! Ja sam u nalazima do grla neki gotovi neke još čekam i onda u pobjede nove kod specijalista. Već sljedeći tjedan imam u ponedjeljak kod pulmologa i na spirometriju, u utorak neurologu , a za ić kod imunologa moram danas nazvat da mi reće kad da dođem!
Prošli tjedan sam malo picavala druženje na forumu jer mi je mužiću umro ujko i onda sve to oko pogreba i svih tih obaveza palo na nas. A tko će kome pomoć ako neće svoj svome!!! To tako ide!
Eto ukratko to je to javim se sa informacijama što kažu specijalisti!!!
PUUUUUNOOO pozdrava svima i veeeeeliiiikuuuu pandu šaljem svima!!!
Draga Sanja zelim ti svu srecu sa nalazima i drzim fige a muzu saucesce za ujku neka mu je pokoj dusi, a znam da i ta sva guzva i gledanje familije kako oplakuje mogu uticati na svakoga ali to je prirodni tok zivota i svi moramo jednog dana dragom Bogu a neka nas cuva i podari nam sto manje muke do tada.
Ja sam ovu sedmicu pravo u frci ali stignem se javiti navece a i ja cekam vrijeme kod nefrologa ali to ce sigurno potrajati jer su ovdje liste cekanja jako duge, pa se sjetim one stare narodne izreke "ne lipsi magarce dok trava naraste". najduze je cekanje za reumatologa ako mu se ide prvi put, bas neki dan maminu prijateljicu zakazali za 2019.god. pa to je van pameti.

pusa i pandin zagrljaj i javi nam rezultate
Ziza Kovacevic is offline  
Old 23.11.2011., 00:37   #2649
Quote:
jul5 kaže: Pogledaj post
Dobar dan mile moje.
Draga Iva i Ziza, znam da treba oprezno sa suplementima i redovito provjeravam Simonov status. Dajem mu cink, ulje jetre bakalara, ulje lana, alge spirulinu i chlorelu, snažni probiotik i uvijek neki prirodni antifungal kao bijeli luk, origano, kapilnu kiselinu. Sve to mu čini dobro, međutim imam jedno jako ružno iskustvo kad sam mu davala DMG (za razvoj govora) on je potpuno "odlijepio", nije mogao spavati, bio jako nervozan pa sam mu prestala davati. Stvar je u tome što je Simon toliko osjetljiv na SVE ljekove (kemiju), čak i one koji bi trebali smirivati. On, kao da bi iz vlastite kože iskočio, potpuno se izmijeni...do te mjere da sam posumnjala na porfiriju iako mu nisam napravila testove (a budem!). Iz tog razloga bih voljela imati nešto prirodno za reguliranje raspoloženja jer da dođe do toga da mora koristiti, bojim se da bi mu ljekovi još više naštetili.
Zizo, kako se manifestira Lanetova alergija na životinje? Moja mala bišonka se ne linja (zato sam ju i uzela) jednom dnevno ju iščetkam i nemam ni jedne dlake u kući. Simonu je stalno po rukama, ona njega dobrano obliže. Grozim se dok gledam, ali mi i drago što se toliko vole.
Vesnaa, nemoj se sekirati, što je tu je, iskrisalizirat će se već draga. Potpuno te razumijem kako se osjećaš jer je meni i nakon postaljanje dg u glavi šema da ne bih ispala umišljeni bolesnik moram umisliti druge da sam ok. Sve zato što znam da izgledam dobro (čitaj zdravo) osim što sam dosta smršavila, još kad mi se leptir zažari, ono zdravo-rumeno. Nije to dobro ni za mene ni za tebe. Pa ono kad ljudi pitaju- a šta je tebi u stvari? Zglobovi? Pa kog ne bole nekad zglobovi? Jel to neki virus...ne, ne nisam zarazna! Bilo je reakcija- lupus, baš fora, to je ono iz dr. Housa! Slabo ljudi znaju o tome i općenito o autoimunim bolestima pa im je to egzoika.
Evo drage moje, ja sam na poslu pa idem malo i raditi
Sve vas grlim.
Uh draga Jul razumijem te kako ti je sto se tice Simona jer i ja sam imala problema sa mojim Lanetom dok mu nisu potrefili ove tablete koje pije a na pomolu je da ce poceti i sa Zoloftom jer je opet u fazi kad je previse okupiran nekim sitnicama iz dzepa koje su mu vec presle u stereotipiju ali Bogu hvala nije vise agresivan kao prije pocetka uzimanja Respirdala.
Drago mi je da dosta tih prirodnih pomogne Simonu a ja sam Lanetu davala za smirenje isto prirodne tablete cvijeta Perikuma a tek ove godine sam svatila da je to u stvari Kantarion. meni je sa Lanetom najgore kad je tmurno i mracno vrijeme a ljeti nema vecih problema sa raspolozenjem i on cim se probudi popali sva svjetla i tako uvijek mora biti kad je on u kuci.
Lanetova alergija se manifestuje kasljom i gusenjem i jednom smo ga u zadnjem momentu spasili bukvalno je hitna dosla i odvezla nas u bolnicu za 5 minuta a ne smijem ni pomisliti sta bi bilo.
Odma su rekli da je alergijski napad najtezi oblik i da mu sa neutralnim deterdjentom sve njegovo operemo i poslije sam saznala da su taj dan bili u ZOO vrtu, a slicno nam se desilo kad smo u stan doveli jednu macu koja se bila izgubila samo da prenoci dok napisemo oglas, nakon pola sata sam macu morala odnijeti sestri dok joj se nije javio gazda.
Ma strepim kako ce sada reagovati na ovu sekinu i ako je i ona jako cista a ni ona se ne linja i prelijepa je.


Sto se tice nase dijagnoze jos uvijek je Lupus nepoznanica za mnoge a ni mi ne bi mozda znali ovoliko da nas ne muce ti problemi ali ponekad je dobro neki tekst i preskociti ako ce se iza toga vrtiti po glavi.
Meni komp. sluzi da se s vama dopisujem i procitam neke casopise jer nama nije svaki dostupan kupiti a ja volim puno citati ako sam Ok, odnosno kad nisam u onoj fazi da ne znam jesam li posla ili dosla, ali Bogu hvala otkako pijem Zoloft cesce sam Ok. samo da tako potraje.

Ljubi naseg dragog Simona od Laneta i mene a i tebi sto pusa i pandin zagrljaj
Ziza Kovacevic is offline  
Old 23.11.2011., 00:49   #2650
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
da vam se javim na brzinu,ja vam uvijek u nekoj gužvi ,dobro sam samo obaveza preko glave ali nemojte mislit da nisam u toku.uletim ja na forum i pročitam vas.pusa!!!
e pa nije ti to neki jak izgovor mila moja ali dobro javi se kad mozes, najbitnije je da si dobro i to me raduje.
Ljubi djecu i pusa

Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Dobar vam dan , drage djevojčice.
Juče smo slavili Sv Arhanđela Mihaila. Bilo je divno , vrlo emotivno i veselo . Moj dom je bio pun meni dragih ljudi , koje naželost zbog posla i obaveza viđem vrlo rijetko.Svemu su predhodile pripreme i slatka euforija, preseljavanje namještaja , priprema trpeze i da ne nabrajam. A od zore , po starom dobrom običaju , uz čestitke , zagrljaje dom pun veselja. Ma kakva "Ivkova slava" , ni primać. Ja sam uživla, kao da sam krila dobila , ništa mi nije bilo teško.Moje djevojke se razletjele da pomognu , a moj sin uz svog oca pravio se važan i dočekivao goste koji su pristizali. Puna kuća vesele omladine , dragih lica ... bilo je zaista predivno. Humor , pjesma , doskočice , pa zdravice ... a ja cvjetala. Razišli smo se u sitne sate. Bila sam tužna dok sam pratila goste . Ko će čekat još godinu da okupim sve najdraže moje.
Nakon toga su mi djeca priredila iznenađenje. Komanda je glasila:"Mama , ideš odmah ukrevet , mi sređujemo kuću !" Bila sam u nevjerici, nikada ništa slično nisam doživjela. Sve su sami vratili na svoje mjesto, očistili , oprali. Jutros je kuća blistala i bila posebno lijepa . Moja djeca su porasla i odmijenila me.
I kako se poslije ovoga požaliti na bolove u zglobovima , na glavobolju i krstobolju ? Ma ne dolazi u obzir. Danas sam divno , nikad bolje, sretna i zadovoljna.
Ljubim vas sve , drage moje djevojčice.
Bas mi je drago mila moja da si uzivala u svojoj Slavi i da je tvoja dusa i srce cvjetala to osjetim iz tvojih rijeci a neka vam dragi Bog podari samo lijepih povoda za okupljanje. U pravu si bila bi grehota pozaliti se da nesto boli iza takvog uzivanja.
Ma mogu te zamisliti kako si se osjecala kad si cula te rijeci svoje djece ali to znaci da si prava majka i da ti trud oko vaspitanja nije bio uzalud eto sad beres te divne plodove svoga truda. znas onu "gledaj majku dok biras kcerku" eto potvrdilo se i ovog puta a nase bake i deke cesto znaju reci i "kakva majka, takva kci a kakav otac takav i sin".
Veliko je to zadovoljstvo i sreca docekati tako od svoje djece. Svi mi gledamo nekako da svojoj djeci usadimo ono najbolje ali ponekad ne uspije svako.

Mila moja ostani mi tako vesela proci ce brzo godina a ti ces ponovo docekivati svoje mile goste i dvoriti ih u svojoj kuci i veseliti se s njima i tako jos mnogo godina aBd, a tvoja sunascad ce majkicu svoju obradovati jos bezbroj puta samo neka su nam zivi i zdravi i da dragi Bog cuva svu djecu ovog svijeta.

Ljubim te mila moja i grlim ma sta pandinim ovaj je jaci.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 23.11.2011., 00:57   #2651
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
helou narode..
evo mene..
poslije kratke pauze..
ne..nije ništa zapelo,nije se ni pogoršalo..
nego ne mogu doć na red na kompjuter...

inače..osjećam se ko da imam gripu..sve me boli..oči mi gore..a temperature ni 36...
jučer bila na dijalizi..
ono pištanje mog aparata..ipak je do mene.. moj "šteker"., zapravo kateter za priključak pravi neku masu..kao kratak spoj.. nešto ne štima..
u petak ćemo dr. i ja to valjda riješiti..
ionako trebam ići na trajni kateter...
prije je bilo ok, a sad dok aparat pišti..nervira me.. ne mogu čitati ni kratit vrijeme..osim drijemanja..
a to mogu kad oću..

čini mi se da dijaliza ipak TRAŽi dijetu..malo sam više kila nabacila,(2-3) a onda to moram ..kako to oni zovu skidati..tako da se izvagam kad dođem i kad odem..
a razlika mora biti ti doneseni kg..
iako se moram pobuniti..jer oni nisu uzeli u obzir moju stvarnu kilažu, već onu bolničku...koja je bila ...ajmeeee...šta od mučnine, šta od bezvezne i neukusne hrane..

toliko..
pozdavljam i
čestitam sve svima šta sam propustila..
hebem mu misa sto steka pa mi se ne mozes opustiti i citati nesto da ti prije vrijeme prodje ali rijesit ce to mudri nemoj se brinuti.

a ovo sto se tice kilaze jesu li oni sigurni da to nije tekucina jer ja znam da ova moja kolegica o kojoj sam ti pisala mora paziti i koliko tecnosti unosi u organizam.

i ja sam se u zadnje vrijeme bas udebljala i doduse evo mjesec dana stojim na to 61 kg. ali nikako ne skidam a vise sam gladna nego sita i jedem najvise salata otkako sam vidjela da mi se sve zivo primi.
nije tacna ona da salata deblja zec bi bio kao slon kod mene je pokazalo ili sam ja u svemu kontra ali bit ce bolje dat ce dragi Bog.

Pusa i pandin zagrljaj
Ziza Kovacevic is offline  
Old 23.11.2011., 00:59   #2652
drago moje drustvo evo zacas prodje ovo druzenje s vama i dodje vrijeme da vas ususkam i podijelim puse za mirnu i laku noccu i sanjajte lijepe snove dok nam nasa Iva ne podvikne ustajanje na lagane nonane.

pusa i pandin zagrljaj svima
Ziza Kovacevic is offline  
Old 23.11.2011., 08:08   #2653
Dobro jutro, milo drustvance!

Evo, nasa Ziza, kako nas je lepo ususkala, a pre toga nam se javile i nase djevojcice, dakle, sve po redu, idemo u susret novom danu , da ga docekamo i prozivimo vedro, hop, hop, hajmo, veselooo!

Kad sam vec kod ovih udvojenih slova o, gde nam je nasa Leeloo ? Mislim na nju, evo bas sinoc intenzivno, nadam se da si OK, mila nasa, makar jedan brzinski, kako smu u poslednje vreme navikli, pls!

Draga Ziza, ako tvoje Lane tako reaguje na zivot. dlake ( a vec si videla koliko je to dramaticno), moj ti je savet da zamolis sekanu cija je maca, da uvek dodje u potpuno cistim stvrima koje nisu imale dodir sa macom, kao i cela njena porodica, takodje da u kuci imas onu rol-traku -lepljivu, za skidanje mrvica i dlaka sa odela, jer, bez obzira koliko ti se cini da se maca ne linja, ne postoji zivotinja koja to ne radi, samo u odredjenim dobima godine je to izrazenije. Tako uvek mozes da zamolis da se, prilikom ulaska u stan, svi malo tom rol-trakom predju preko odela, razumece oni.
Bilo bi mnogo verovatno da ti jos kazem (ne znam da li vi to smete tamo), ali evo, mi kod sebe imamo uvek spremnu bocicu Urbasona (vrsta kortikodteroida koja se daje pri sprecavanju teske alergijske reakcije) i igle i spriceve, ako ne daj Boze dodje do naglog soka, jer sam jednom imala i to su mi dali, a mm nema strah da mi da injekciju, a u najblizem komsiluku mi je i dr-ka komsinica, prvo bi smo nju pozvali, ako bi doslo do gusenja da ona da, ako ne, kazem, mm bi mi dao-bio na obuci i naucio, hi, hi.
Evo, i ti spominjes one biljne tablete, samo se drugaije zovu, ali to je to-na bazi kantariona. One su odlicne i sto je najvaznije,nije sinteticki napravljen lek, vec prirodno, blago opustajuce i antidepresivno sredstvo.

Posto sam se prvo vama javila, moja virtualna porodico, evo, sad odoh da mojoj trodimenzionalnoj porodici, mojim najmilijima posluzim dorucak i malo se druzimo,
dan otvoren, tu, tu, tu...
Ah, da , Ljines, kad kazes za kilazu-znas li ti da sam ja, dok sam se jedno vreme nervirala kako nece dole kg-i, merila i gardarobu na sebi-da vidis koliko su teske recimo farmerke, cipele, dzemper, ako je debeo...da li to oni tebe izvagaju golisavu ili tako obucenu?
Joj, i ja nikako da skidam kile, a nabacila, valjda od Pronisona, uvece-da poludim, a preko dana sve OK. I sto je najgore-slatko!
Krece sezona kompota, vidim ja , pa cu time da prevarim glad, vise vodice, manje voca i necu seceriti, jer ima secera u suvom vocu.

Za holesterol mila moja Ziza, moj dr mi ne da jos statine, jer nije mnogo povisen, a onaj "dobri" je taman na toj razini za koju on kaze da stiti organizam i da nema potrebe da pijem lekove. On je kardiolog, verujem mu, i do sad mi je ova ter. za srce bila OK, sve sto mi je polako uvodio. Ali, molim te, ponovi recept, da ga lepo zapisem i zapamtim u kompu.
Odoh sad,
sve vas ljubim i saljem pandicu
iva64 is offline  
Old 23.11.2011., 09:41   #2654
Dobro jutro drage moje.
Baš je nekako veselo jučer bilo, više se djevojčica javilo i baš mi je drago.
Sanja, sretno na pregledima i javljaj kako što saznaješ.
Luna, to što si opisala je prekrasno, a posebno odnos tvoje djece preme tebi, a ja sam sigurna da si ti to kao majka i zaslužila.
Ljiljana, oprosti na pitanju ali što znači da ćeš biti trajno na dijalizi? Da su nepovratno oštećeni bubrezi? Kolika je lista čekanja za transplataciju?
Iva i Ziza drage moje, guglala sam i našla kantarion a još se zove i gospina trava i ima kod nas u ljekarnama u tableticama. Mogla bih to i ja malo uzimati.
Ako je kod Laneta tako teška alergija, onda nema šale i dobro je Iva predložila da imaš prvu pomoć kod sebe. Ljubi ga puno od nas.
Istina je da nema dlakave živtinje koja se uopće ne linja. Moja sama nikad ne pušta dlaku, ali ona joj izađe kad ju četkam, a s četke može meni dospjeti na odjeću pa u kuću koja dlaka.
Moj sin isto ima pomalo opsesivno-kompulzivne radnje, sve mora biti na svom mjestu ali on to sam sve sprema, zna gdje što stoji, svoj tanjur nakon obroka nosi i pere, robu odmah trpa u ormar, vrata od soba moraju biti zatvorena i tako... Ma nikad dosadno Molim te napiši taj recept za kolesterol jer ja imam povišen, a i moj sin, eto dijete a ne valja kolesterol, a oboje smo mršavi i zdravo se hranimo...doduše dosta sam mu skinula s lanenim i ribljim uljem ali zašto ne dodati još nešto. Njemu je taj omjer loš, dobri mu je prenizak a loši previsok
I za kraj moram napisati koliko mi je sin gotovo euforično sretan zbog svoje učiteljice koja se vratila. Ima zaista divnih ljudi
Eto curice, ja odužila i sad vas sve pozdravljam i grlim.
jul5 is offline  
Old 23.11.2011., 11:20   #2655
Draga Iva i Jul evo i mene da vam se pridružim.Skuhat ću ručak tijesto i saft,a popodne se nađem sa svojom sistericom i idemo malo po gradu tako se ispričamo,gledamo izloge ,ako je nešto povoljno i svidi nam se kupimo, a pomalo gledamo poklone što komu, ma slatke brige malo da zaboravimo na svoje probleme,a tko ih nema.
Ljines dali bi mogla obavljati dijalizu kod kuće i to postoji možda bi ti bilo lakše?
Panda svima.
goga52 is offline  
Old 23.11.2011., 15:25   #2656
Drugarice moje divne,

Da vam se kratko javnem, dobro sam, sad sam u osmom mejsecu. Kontrole su me iscrpile ali guramo. Samo da se uhvatim 9 mjeseca, sto bi trebalo za jedno petnaestak dana. U zadnje vrijeme po preporuci dr-a dosta odmaramCitam vas sve, sve pratim. Necete mi zamjeriti sto se ne javljam ali ne mogu da sjednem za kompjuter jer mi je vec nezgodno od stomaka pa sam kompjuter batalila, ali u potpunosti. Drage moje hrabre cure, samo da sve bude dobro, ma ne pisem jer ne zelim da vas sad opterecujem svojim strahovima i mislima, koliko se radujem kraju tako se i bojim svega sto je valjda i normalno. Koliko samo kontrola, pola pdnjih su po meni bespotrebne mile..
Divim se nasoj hrabroj Ljines i najvise je pozdravljam da se ostali svu ste ne naljute, drzi se Ljines! Pozdravljam i sve drage stare clanice posebno Ivu i Zicu, Lunicu ljepoticu, Pjetru, Gogu, moderatorku, Viktoriju i nove clanice koje su vidim, i veoma mi je drago, aktivne.
Drzite mi fige pa se javljam opet
Bella
bella31 is offline  
Old 23.11.2011., 20:01   #2657
Drago moje drustvance,
dobro vece .

Volim da vas citam u ovo vreme, malko i da se javim (a mm, cujem, neke "intelektualne" programe juri,znate onaj uobicajeni zvuk komentatora i publike , da, da,pogodili ste, prava porodicna idila, deca uce, ja za kompom uz popodnevnu kaficu, a on uz TV i utakmicu).

Eto, nasa Bellice +, izgura ti, hvala Bogu, toliko, pa ce biti i taj 9. mesec, ne sekiraj se. Joj, sto kazes za kontrole, imala sam utisak i ja , a vidim i po mladoj komsinici koja se porodila pre mesec dana , nasi dr-i mnogo vole kontrole. Po iskustvu zena koje su bile trudne i radjale bebe u inostranstvu, nekako mi se cini da u tim razvijenijim zemljama (tako ih bar zovu), nije tako. Sad, da li je bolje ili ne . Recimo, tamo se jako kratko ostaje u porodilistu, a kod nas duze, sto je , po mom misljenju , mnogo bolje za zenu (naravno, ako su uslovi u bolnici na zavidnom nivou) i za bebu, jer, tih prvih dana je sve jos sveze, zena u bolnici moze da se lepo odmori i da je niko ne uznemirava, takodje da se posveti svojoj bebici u formi koju ona odabere.
A za sekiraciju, cemu? Sve si lepo do sad izgurala, a unapred se sekirati-nista neces doprineti, samo se opteretiti. Shvati to kao prirodnu i lepu stvar-cuj, stvar, divan dozivljaj, i polako, hrabro, uz Boziju pomoc, sve ce biti OK.
Kakav komp i ono sto ti ne prija-odmaraj se, malena nasa djevojcice, leskari, citaj, spavuckaj, slusaj muzikicu, gledaj TV, sta god ti prija,tako ces biti najvise relaksirana. saljem ti veeeliku pandicu

Draga Goga,ovo kako si opisala, zaista, te divne neobavezne setnje, pa ako se i natrci na nesto za kupiti, a sve opusteno i polako, to sam uvek najvise volela. I evo, decembar nam se primakao, treba poceti na vreme sa razmisljanjima za poklone.

Draga Julijice, da se ne razocaras, ove biljne kapsule(Gospina trava, kantarion) nisu toliko jake da odmah osetis neko veliko smirenje ili poboljsanje raspolozenja-dosta su blage, ali, meni vrlo efikasne. Takodje,caj je odlican, pogotovo kad se ima nesanica-jedino ja imam problem sto ako uvece pijem caj(odnodno bilo koju tekucinu), ide mi se nocu cesce u WC, pa mi se san poremeti (inace imam malo sati na raspolaganju, zbog poslednje inhalacije-ponoc i prve jutarnje-6:00), ali za popodnevo neko ispijanje, odlicno mi cini.
Kad si pomenula za Simona, da ima OKP, mi to ovde cesto pominjemo, dobro, mozda smo kod sebe prepoznali nesto u naznakama, nije toliko ozbiljan i dijagnostikovan, ali...cesto smo se (polu)salili, u smislu da volimo da nam je (barem neka sfera u prostoru ili zivotu) pod konac i da nas nesto tera da to uradimo tako, tako drzimo sve pod kontrolom, na neki nacin.
I , nepotrebno je reci, pokusavamo da se toga oslobodimo.

Svima veliki poljubac i pandica

P.S. Znam, reci cete , kafa, a uvece nesanica, ova je cesto bez kofeina, ova popdnevna

Sve vas ljubim

Zadnje uređivanje iva64 : 23.11.2011. at 20:06.
iva64 is offline  
Old 23.11.2011., 20:21   #2658
Bella nam se javila pa baš lijepo izgurala si najveći dio nemaj brige ,sve će biti u redu, samo se ti odmaraj .
Bila sam u gradu nisam ništa kupila al sam malo razgledala.Sada sam u toplome i paše mi.
Panda.
goga52 is offline  
Old 23.11.2011., 20:42   #2659
Pozdrav narode..
evo ja špotam druge dase ne javljaju..a ja picavam..
zato ajmo brzinski raport..
Iva..za kilažu..ma vaga je uvik ista..piđama prije i poslije..bez dodataka..
ali velim prve dijalize su bile kad sam bila loše, oslabila u bolnici, nisam jela pa normalno da sm bila lakša..nego sad kad sama sebi ispunjavam želje...

..trajna dijaliza..to znači..do +..kakva transplatacija?' to bi bilo naučna fantastika..
na dijalizi ..na hodniku..jedan pacijent mi veli..bio na listi ali ga izbacili..Waj????
ima slabo srce i loše krvne žile..

a tek ja..5 fistula (laički..nesuđene spojke za dijalizu..) i ni jedna ne radi..jer su vene loše.. divota..a srce..samo malo šteka..ne puno..zasad..
a što se tiče dijalize kući..ima..al to je meni bljak..i po 4 puta dnevno moraš se prištekat na taj poseban aparat...evo..već spominjana mlada žena..koja ima lupus i ide na dijalizu je odustala od toga..i sad ide na ovu "klasičnu" dijalizu...a još je u radnom odnosu..ima otprilike 30+...sitno godina...

dosta je bla bla od mene..
SVE vas pozdravljam, ljubim..poseban pozdrav uvijek rado spominjanim dječacima i za njih jedna velika pusssssa..
ajde evo i za vas..ostale..
Ljines is offline  
Old 23.11.2011., 23:42   #2660
mili moji veceras cu biti kratka jer sam kod sestre na rodjendanu a drago mi je da nam se sve vise raje javlja i da nas nisu zaboravili.

Bella ne brini bez potrebe opusti se mila moja i odmaraj nemas jos samo jedan i pol mjesec a onda ces u slatke obaveze aBd a dat ce dragi Bog najbolje.

drage moje Jul i Iva hvala vam na ovim savjetima ali i moja seka je dosta oprezna i ona sama mi je skrenula paznju da je nazovem prije nego sto odem kod nje da bi ona dezifenkovala dnevni boravak a gdje maca inace rjedje ulazi jer ona ima i svoj wc.
A ja sve nekako imam predosjecaj da ce moje Lane svoju majku obradovati i da nece imati nikakvih reakcija a expert mi je rekao da veliki strah isto moze izazvati te alergijske napade pa nesto kontam mozda je on upravo zbog toga imao tako tezak napad a dusa moja nije znao reci a kad pocne piti Zoloft nadam se da ce i strahovi prestati. Evo kako se ja ubacim u svoj brod misli i plovim gdje mi je volja samo kad bi se to i ostvarilo ali meni pomogne da idem dalje.

Sestru mi jako bole ledja jer ona ima jedan prsljen viska i danas je isla kiroprakticaru pa joj je malo lakse a rekla joj je i vjezbe koje treba raditi a ima i jos nekoliko puta otici pa se nadam da ce pomoci.


Evo onaj recept

potrebno je 30 srednjih cesnji bijelog luka, 5 osrednjih limuna i 1 i pol litar vode. Luk oguliti i isjeci na 4 dijela a limun dobro oprati vrucom vodom i isjeci na kocke zajedno sa korom i stavitu u vodu da prokljuca a onda iskljuciti i ostaviti to na istoj ringli dok se ohladi.
kad se sve ohladi onda to propasirati i uzimati ujutro na taste i uvece prije spavanja po pola soljice. Ovo mozete piti najvise 40 dana a onda morate napraviti pauzu od najmanje 20 dana.
Provjereno je da pomaze a cula sam je od jedne medicinske sestre koja radi na internoj klinici a ona je preporucuje pacijentima prije operacije.
Ako ste alergicne na nesto od ovoga ne uzimajte.


Ivo moja draga knjiga je stigla i hvala ti puno a i Jul sto je bila spremna kopirati mi je a naravno i ja sam tu za vas sve ako kome sta treba i mogu pomoci odavde samo pisite.

Ivice moja draga neka te dragi Bog nagradi zdravljem i srecom i veliko si dobro djelo uradilla.

Pusa svima koliko vas ima a nisam sigurna kad cu kuci nocas pa cu ja vas sve izljubiti i izgrliti za mirnu i laku noccu i sanjajte lijepe snove.
Ziza Kovacevic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.