Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2004., 12:08   #41
Budem danas otišao do banke.

Jedino ne znam zašto bi otvorili kreditni račun, a da kredit nije odobren.

Ali, poučen iskustvom, ne treba očekivati previše logike u svemu ovome.
 
Old 05.02.2004., 08:54   #42
Bio sam jučer u Zabi. Kažu da je ugovor o kreditu u izradi. Trebalo bi biti gotovo za par dana. Najkasnije do kraja sljedećeg tjedna.

Budemo vidjeli...
 
Old 05.02.2004., 09:13   #43
mogu oni to brže ako im se da .

budi uporan , fin ali dosadan
svaki drugi dan ih podsjeti na sebe.
nek im se kosa digne na glavi kad im zazvoni telefon )))

ja sam ih bila pustila da na miru rješavaju tri mjeseca pa sam vidjela da je to bio pogrešan pristup .
__________________
bila jednom jedna...
Bajki1 is offline  
Old 05.02.2004., 14:36   #44
Izgleda da cu morati doci tamo kao

i nekoga

Ah, nadam se da ce se sve uskoro sretno zavrsiti, pa da mozemo
 
Old 06.02.2004., 23:48   #45
Čujem često u amričkim filmovima da ljudi dignu DRUGU hipoteku na kuću ....zna li netko to objasniti ?
Naime kod nas ti jedva daju nedostatan iznos za kupovinu a uzmu hipoteku - pa bi cjenila da mi netko tko zna pojasni tu razliku -između prve i druge hipoteke .
__________________
bila jednom jedna...
Bajki1 is offline  
Old 12.02.2004., 15:19   #46
G O T O V O

Primam čestitke

Hvala Hvala Hvala

Živjela Zagrebačka Banka

Erste banka - fuj
Bajki1 is offline  
Old 12.02.2004., 15:24   #47
I ja sam jučer realizirao kredit. Trebam odnijeti u gruntovnicu papire iz banke (ugovor o kreditu i zahtjev za uknjižbom).

Zanima me koje papire trebam donijeti iz gruntovnice nazad u banku. Novi gruntovni izvadak / vlasnički list - sa upisanom hipotekom ili još nešto?
 
Old 12.02.2004., 15:26   #48
Quote:
DJ_SOS kaže:

Zanima me koje papire trebam donijeti iz gruntovnice nazad u banku. Novi gruntovni izvadak / vlasnički list - sa upisanom hipotekom ili još nešto?
Da, a uz to ćeš dobiti i još jedan papir 'Rješenje' o uknjižbi banke u zemljišne knjige.
Bajki1.......ČESTITAM!!!
ufff znam koje je to olakšanje....!
 
Old 12.02.2004., 18:55   #49
Quote:
Bari Kent kaže:
Bajki1.......ČESTITAM!!!
ufff znam koje je to olakšanje....!
Jako sam sretna i ponosna
Bajki1 is offline  
Old 12.02.2004., 19:44   #50
Lei is offline  
Old 13.02.2004., 21:01   #51
Eto, da se ne desi da bar nešto prođe glatko, pobrinuli su se u gruntovnici. Naime, traže da banka (radi se o Zabi) da uvjerenje da su njihovi službenici koji su potpisani u ugovoru o kreditu ovlasteni da zastupaju banku.

Kada sam u banci zatrazio takvo uvjerenje, začudili su se - kao nitko ih do sada još nije tako nešto tražio.

A kako sam u Osijeku, potrajat će cca tjedan dana da takvo uvjerenje dobiju iz Zagreba.

Show must go on...
 
Old 16.02.2004., 11:14   #52
ESB

Mene kad su poslali iz ESB sa tim papirima za uknjižbu u gruntovnicu, tamo je eksplicitno pisalo da službenica ta i ta je opunomoćenik banke i zastupa banku u ovom slučaju...pa nisam morao ponovo nazad i zafrkavat se...
Ali to je samo detalj, već smo zaključili da svaka banka ima svojih prednosti i mana...
 
Old 16.02.2004., 11:36   #53
Piše to i kod mene na ugovoru o kreditu. Ali to im očigledno nije dovboljno, nego trebaju još neko dodatno uvjerenje.

Rekli su da će ga dobiti do kraja ovog tjedna. Poučen dosadašnjim iskustvom, bude to malo duže trajalo...

 
Old 16.02.2004., 14:18   #54
Koliko je vas došla koštati ovjera kod bilježnika ?

Ono: gotov kredit ..itd...
__________________
bila jednom jedna...
Bajki1 is offline  
Old 16.02.2004., 14:29   #55
Kod mene je situacija malo specificna. Uzimao sam dva kredita. Jedan preko PSŠ (10000 EUR), a drugi komercijalni "5 po 5" (20000 EUR). Kod biljeznika sam ovjeravao ugovore za oba kredita. Uz ugovore o kreditu ovjeravaju se jos neki papiri za upis u gruntovnicu, izjave o obustavi i zapljeni place za korisnika kredita i jamca. I mozda jos neki - ne sjecam se vise - bilo je dosta toga.

Uglavnom, sve skupa, ovjera kredita kod j.b. me izasla 2350 kn. (Mozda bi bilo manje da se radi o jednom kreditu od 30000 EUR).

Da li je to puno - ne znam. Meni se cini da je to dosta novaca - ali izgleda da su takve cijene.
 
Old 16.02.2004., 14:49   #56
Nas je solemnizacija i ovjere potpisa dosla sve skupa oko 2500 kn (kredit od 46000 eu).

No nije mi jasno - zasto sami nosite papite u gruntovnicu? Nama je to nosio javnobiljezicki ured kod kojeg smo raditi solemnizaciju, stvar je bila gotova za par dana (upis hipoteke) i taj ured je sam proslijedio novi vlasnicki u banku (Zaba).
Lei is offline  
Old 16.02.2004., 14:53   #57
Nisam znao da i oni to rade.

Anyway, papiri su u gruntovnici. Sve je OK, samo sto gruntovnica zahtjeva to neko uvjerenje da bankovni sluzbenici koji su potpisani u ugovoru o kreditu imaju pravo zastupanje banke.

I kad bude gotovo, opet cu ja nositi papire iz gruntovnice u banku. Nije mi to problem. A tako imam i bolji uvid u tijek i dinamiku dogadjanja.
 
Old 16.02.2004., 14:59   #58
Quote:
Lei kaže:
Nas je solemnizacija i ovjere potpisa dosla sve skupa oko 2500 kn (kredit od 46000 eu).

No nije mi jasno - zasto sami nosite papite u gruntovnicu? Nama je to nosio javnobiljezicki ured kod kojeg smo raditi solemnizaciju,
Ma banda lopovska javnobilježnička...Toliko para ti uzmu za tu blesavu solemnizaciju i onda ti još niti ne ponude da oni to odnesu nego moraš trčkarat tamo amo, a oni samo fino poberu lovu. Tak se to kod nas radi.
 
Old 16.02.2004., 15:03   #59
Potpuno si u pravu. Kada sam bio kod biljeznika pricao je kako nas banke "gule" sa kamatama, a nije se sjetio kakvi su oni gulikože

A ljudi su sretni kad odlaze od bilježnika. Većina njih je nešto riješila, pa je sretna. Manje ih boli javnobilježničko "guljenje"...
 
Old 16.02.2004., 15:08   #60
A i banke bi mogle biti opskrbljene sa potrebitom dokumentacijom, a ne da se mora čekati dok im uvjerenja dođu iz Zagreba.
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.