Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 10:38   #1
Svijet i smak svijeta

Ako je već bila ovakva tema molim moderatore da spoje.

Jedno pitanje za forumaše s Filozofije, puno se pisalo o smaku svijeta koji je trebao biti nedavno. Ponovo

Što je za vas smak svijeta?

Ili bolje- što predstavlja vaš svijet, ova planeta, vaša država ili regija, vaša familija, prijatelji, poznanici, ili ono nešto duhovno što vas definira.....

Nedavno sam slušala raspravu u kojoj se postavilo to pitanje, što je ustvari svijet, ono vidljivo ili nevidljivo i onda sam prošla pored plakata za izložbu Pompeji i počela razmišljati na način da se tim ljudima desio smak svijeta već davno i usprkost tome, njihova kultura, nijhova imena, njihov život je "uskrsnuo" puno godina kasnije i ponovo je aktulan (makar samo kao izložba u zagrebačkom muzeju i predmet istraživanja)....

Prema tome, jel to bio smak svijeta ili nešto drugo.... bi li da cijela naša planeta eksplodira u jednom trenutku to zbilja bio smak svijeta ili samo prilika za novi početak?
Libertango is offline  
Old 03.06.2011., 23:38   #2
Realni Smak svijeta je smak svijesti,
Realni smak svijeta je kad ljudi žive Izvan granica svojih mogućnosti,
Smak svijeta je kad ljudi u kreditima ne mogu plaćat pa ostanu bez svega,
Smak svijeta je akd ljudi nedobiju plaće pa nemru živit
Smak svijeta je kad pukne svjetska ekonomija, upravo se drže zadnji šavovo (iako je radnja orkestrirana by dirigent)
E kad pukne sve to, ode sve u pm

A ovo ostalo, kometi, tektonske ploče, polovi, promjene klime, itd. je da događa se , moguće je da će nešt bit, no ne nužno danas il sutra. Bilo je i prije i biće i opet. A kad će bit. ko zna. Ak buš znal kadće bit, uzmi godišnji odmor.
ak ne. živiš ko i do sad.
__________________
Fuck Love, & Fuck With Love
Bad Things is offline  
Old 12.06.2011., 21:37   #3
Smak svijeta hoće biti ali nitko ne zna kada, niti itko to moze predvidjeti!!!!!!!
U bibliji je pisano: Bdijte jer ne znate ni dana ni časa!
Smak svijeta je kad nestane svega ali doslovno. Nesreće se događaju, meteor padne negdje ali to nije smak svijeta jer, oštećen je dio zamlje a ne cijeli svijet. Smak svijeta će biti kad Bog to odluči.
__________________
Žali li sportaš svojih treninga, muka i boli dok u ruci drži pobjedničko zlato?
are997 is offline  
Old 26.06.2011., 23:12   #4
Ja sam zagovornik slijedećega.
Ne ometaju me u mom životu nikakvi smakovi svijeta, idem samo hrabro i ponosno.
Što mislim za smak svijeta?
Smak svijeta je izmišljena priča koja služi samo za privlačenje pozornosti.
Moje mišljenje je da smak svijeta neće uopće doći.Svijet će biti beskonačan, život također.Mislim, pojedinačni život neće biti beskonačan, već će postojanje ljudi biti beskonačno.
Slušam razna "sranja" kako su dinosauri nestali sa planeta, pa da ćemo tako i mi.
Iskren ću biti, nije me briga što će biti za 1000 godna, jer i tako nitko od nas neće tada živjeti.Važno mi je svoj život napraviti onakvim kakav bi htio da bude, važno mi je da su moji prijatelji i rodbina zdravi i veseli.To preporučujem i svima vama, da tako razmišljate, da potpuno zaboravite gluparije bolesnih psihopata o nekakvom kraju svijeta za nekoliko godina i slično.
AtomicBomb is offline  
Old 27.06.2011., 22:07   #5
Po načinu kako je društvo ustrojeno od samih početaka, smak svijeta će uslijediti. Ne uzrokovan iz Svemira, niti geoloških previranja Zemlje, uslijedit će od samog čovjeka.
Temelji današnjeg društva su materijalne prirode, dakle, utrka za materijalnim bogatstvima, pod svaku cijenu.
Nikako da se čovjek okrene i na drugu stranu, duhovnu, intelektualnu....

Sasvim logično i izvijesno je za očekivati da ćemo se međusobno poubijati raznim načinima i sredstvima. Sve je više onih koji nemaju u odnosu na one koji imaju sve.
Materijalna bogatstva su unakazila čovjeka toliko da je zaboravio da postoji i nešto više. Da postoji neke druge vrijednosti za koje se mora pomučiti.
Samo mi je žao što neću svjedočiti takvom smaku svijeta.
Omaha is offline  
Old 02.07.2011., 13:09   #6
Smak svijeta za svakog pojedinca je onda kada taj pojedinac umre
bad-monkey is offline  
Old 02.07.2011., 13:20   #7
Nije da se hvalim, ali ja sam preživjela već peti smak svijeta :-)
tea000 is offline  
Old 02.07.2011., 13:46   #8
Ma i to kaj ce biti, svakih 5 mjeseci je trebao biti zadnjih 15 godina i vise haha. Nista od toga ;-)
KO_9 is offline  
Old 01.08.2011., 23:42   #9
Smak svijeta

Zastrašivanje je uvijek bilo naefikasniji način VLADANJA, pa tako nije drugačije niti danas, u vrijeme tehnoloških čuda.

Naisbith je u svojoj knjizi PROREKAO: High tech, high touch.

Upravo ulazimo u to razdoblje.
Šilo is offline  
Old 02.08.2011., 00:43   #10
Odgovor na ovu temu je vrlo jednostavan. Sto se tice smaka svijeta koji stvori covjek, to ce ovisiti o nama samima. Sto se tice majke prirode zna se vrlo dobro vec otprije da ce se sunce jednog dana ugasiti, tj kako to znanstvenici kazu, povecati ce se, spaliti sve i onda se smanjiti i tako ugasiti, to se zove "pretvorit ce se u bjelog patuljka" ako se dobro sjecam iz knjiga. Znaci sunce gori, ima svoj rok trajanja kao i svaka druga zvjezda u svemiru, nista nije vjecno. Zivot na zemlji ne moze biti vjecan. Ako se sjecam dobro ugasit ce se za nekih 5,6 miliona godina. Ako sam pogrijesio nek me netko ispravi ali mislim da se sjecam dobro. Znaci do tada doslovno kao u zvjezdanim stazama se moramo preseliti (ako cemo do tada jos postojati) na neke druge planete ili cemo izumrijeti. To su znanstvene cinjenice. I kad razmisljamo o tim bitnim, prirodnim stvarima i u trenutku kad pomislite da ljudi sad ratuju za neke teritorije ili ko zna sta, je prestrasno koliki je to primitivizam. Ko zivotinje a ne ljudi..
Blackadder1 is offline  
Old 07.08.2011., 14:48   #11
jednom će da bude sigurno...
bisulfit is offline  
Old 07.08.2011., 14:50   #12
Quote:
bisulfit kaže: Pogledaj post
jednom će da bude sigurno...
bisulfit is offline  
Old 07.08.2011., 15:49   #13
Smak svijeta se neprestano događa. Stari svijet umire, novi se rađa a život samo mijenja odjeću.
prolaznik 22 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.