Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 06:52   #1
Teorija velikog uspjeha

Zelim cut, ustvari procitati, kakvo je vase misljenje o uspjehu i sta za vas to znaci.
Je li to samo novac, dobro placeni posao na kojem se ne umarate previse.
Da li je netko tko radi neki obicni posao manje vrijedan, neuspjesan covjek.

Da li se uspjeh zasniva samo na dobrim parama i napretku?
Jer sva ta neka strka i zbrka oko toga tko ce vise para namlatit dovodi i do odredjenih problema.
Od silne teznje ka napretku i uspjehu, planetu Zemlju istovremeno unistavamo.

Poznat je i jedan slucaj kad je uspjesan poslovni covjek koji je zaradjivao dobre novce, sve to pustio i otisao zivjeti u sumu. Sad, ili je on puko, ili je shvatio da nije svaki uspjeh i dobitak. Pogotovo ako je bio izlozen svakodnevnom stresu, koji mu je dopizdio.

A i ovaj Trump, bogat i uspjesan..no kakva korist od njega?
Mozda bi bilo bolje da radi u nekoj pekari. Nemojte krivo shvatiti ovu usporedbu. Ali ne vjerujem da se, pod navodnicima, u nekoj pekari mogu steci tolike milijarde. Ne znam nijednu veliku korporaciju koja se bavi kruhom.
__________________
Liječim sidu
NezaposlenUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:51   #2
Ja bi rekao da pravi uspjeh prati osjecaj postignuca bez tudje/eksterne validacije.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 19:00   #3
Tvoj uspjeh je kad se osjećaš uspješnim.
Tuđi uspjeh je kad ti želiš njihov život.

Moguće je da netko smatra tebe uspješnim, ali ti smatraš to normalnim.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 23:04   #4
Smiješno je kako ljudi misle da su cilj života novac, kuća, dobar auto ili obitelj. Ljudi se nikad ne zapitaju živimo li na potpuno krivi način.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:58   #5
Quote:
NezaposlenUm kaže: Pogledaj post
Zelim cut, ustvari procitati, kakvo je vase misljenje o uspjehu i sta za vas to znaci.
Je li to samo novac, dobro placeni posao na kojem se ne umarate previse.
Da li je netko tko radi neki obicni posao manje vrijedan, neuspjesan covjek.

Da li se uspjeh zasniva samo na dobrim parama i napretku?
Jer sva ta neka strka i zbrka oko toga tko ce vise para namlatit dovodi i do odredjenih problema.
Od silne teznje ka napretku i uspjehu, planetu Zemlju istovremeno unistavamo.

Poznat je i jedan slucaj kad je uspjesan poslovni covjek koji je zaradjivao dobre novce, sve to pustio i otisao zivjeti u sumu. Sad, ili je on puko, ili je shvatio da nije svaki uspjeh i dobitak. Pogotovo ako je bio izlozen svakodnevnom stresu, koji mu je dopizdio.

A i ovaj Trump, bogat i uspjesan..no kakva korist od njega?
Mozda bi bilo bolje da radi u nekoj pekari. Nemojte krivo shvatiti ovu usporedbu. Ali ne vjerujem da se, pod navodnicima, u nekoj pekari mogu steci tolike milijarde. Ne znam nijednu veliku korporaciju koja se bavi kruhom.
Ja podržava životnu filozofiju da je materijalni uspjeh neka vrsta sportskog natjecanja. Da je cilj sebi pokazati da se može imati jako puno materijalnih stvari. Doduše, novac omogućuje da imamo sve najbolje i najkvalitetnije.
Ali neke stvari nemaju velike razlike: od Zagreba do Splita možeš doći auto-putem sa Rols-roysom kao i sa Ladom-nivom.
Najbolji je put živjeti puno ispod onoga što ti mogućnosti dozvoljavaju:
Ako imaš plaću da si možeš priuštiti Rols-roys, ti radije kupi jedan mali mercedes. Ili ako možeš kupiti vilu sa 8 soba, ti radije kupi neku kuću sa 4 soba.
Ali je gadno ako ne možeš kupiti ništa više od polovnog bicikla i kamp-kućice u kojoj ćes boraviti ti i tvoja obitelj cijelu godinu. A raditi ćeš u pekari po noći, na temperaturi 40 preko ljeta, a za minimalac

p.s.

A onaj koji je pobjegao u šumu, okrenuo je ploču:
http://www.glas-slavonije.hr/321928/...stinjak-u-sumi
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:26   #6
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ali je gadno ako ne možeš kupiti ništa više od polovnog bicikla i kamp-kućice u kojoj ćes boraviti ti i tvoja obitelj cijelu godinu. A raditi ćeš u pekari po noći, na temperaturi 40 preko ljeta, a za minimalac
No i? Ako su zadovoljni, preživljavaju....onda im ne treba ni više.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A onaj koji je pobjegao u šumu, okrenuo je ploču:
http://www.glas-slavonije.hr/321928/...stinjak-u-sumi
Ono što je najvažnije Nikola više nije samotnjak. Potpuno se socijalizirao....
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 22:19   #7
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Smiješno je kako ljudi misle da su cilj života novac, kuća, dobar auto ili obitelj. Ljudi se nikad ne zapitaju živimo li na potpuno krivi način.
Zar postoji ispravan način života? A tko je arbitar koji procjenjuje ispravnost?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:01   #8
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Zar postoji ispravan način života? A tko je arbitar koji procjenjuje ispravnost?
Da, vidiš, dobro pitanje. Usudi li se itko ponuditi definiciju ispravnog života?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 09:48   #9
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Usudi li se itko ponuditi definiciju ispravnog života?
Siguran sam da ni u jednom svemiru nijedno razumno biće ne bi pohlepu, zavist, podmuklost, nezahvalnost, sitničavost, razmetljivost, licemjerje, kukavičluk, oholost, škrtost, svirepost, dodvoravanje itd. smatralo odlikama ispravnog načina života.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 10:53   #10
Quote:
NezaposlenUm kaže: Pogledaj post
Zelim cut, ustvari procitati, kakvo je vase misljenje o uspjehu i sta za vas to znaci.
Je li to samo novac, dobro placeni posao na kojem se ne umarate previse.
Da li je netko tko radi neki obicni posao manje vrijedan, neuspjesan covjek.

Da li se uspjeh zasniva samo na dobrim parama i napretku?
Jer sva ta neka strka i zbrka oko toga tko ce vise para namlatit dovodi i do odredjenih problema.
Od silne teznje ka napretku i uspjehu, planetu Zemlju istovremeno unistavamo.

Poznat je i jedan slucaj kad je uspjesan poslovni covjek koji je zaradjivao dobre novce, sve to pustio i otisao zivjeti u sumu. Sad, ili je on puko, ili je shvatio da nije svaki uspjeh i dobitak. Pogotovo ako je bio izlozen svakodnevnom stresu, koji mu je dopizdio.

A i ovaj Trump, bogat i uspjesan..no kakva korist od njega?
Mozda bi bilo bolje da radi u nekoj pekari. Nemojte krivo shvatiti ovu usporedbu. Ali ne vjerujem da se, pod navodnicima, u nekoj pekari mogu steci tolike milijarde. Ne znam nijednu veliku korporaciju koja se bavi kruhom.
Uspjeh je samo percepcija pojedinca
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 01:18   #11
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Uspjeh je samo percepcija pojedinca
To je to... ni nije teorija vec definicija uspeha.

Neko uspeva u necemu u cemu drugi vidi gubitak.

Veliki uspeh je zato svakako kad se velika vecina osoba pozitivno iznenadi kad cuje o necijem postignucu ili postognucima, ciljano ili neciljano..naravno ako je ta jedna osoba to i zelela...
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 12.03.2017. at 01:34.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 01:33   #12
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da, vidiš, dobro pitanje. Usudi li se itko ponuditi definiciju ispravnog života?
Svako za sebe moze da oseti kad cini ispravno!

Eva je zagrizla jabuku i sto visoko leti jako padne.

Svaki uzdah nam sagoreva preostale genetske zapise i trosimo se...

Ispravno bi bilo smireno tj mirno ali

hteli smo da osetimo i iskusimo.

Po meni je sve u redu jer ne bi nist bilo da je zaista sve u redu..kuzis?

Znaci definicija zvuci... zivi i pamet u glavu!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:52   #13
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da, vidiš, dobro pitanje. Usudi li se itko ponuditi definiciju ispravnog života?
Svatko bi rekao za sebe da živi ispravnim životom i da su drugi loši ljudi
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:35   #14
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Svatko bi rekao za sebe da živi ispravnim životom i da su drugi loši ljudi
"Ja živim ispravnim životom, a vi svi ste loši ljudi!" Tko uopće tako razmišlja??
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 01:03   #15
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Uspjeh je samo percepcija pojedinca

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Svako za sebe moze da oseti kad cini ispravno!
O tom potom. Ubojice, silovatelji...njima je, možda, ono što čine sasvim ok.
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Po meni je sve u redu jer ne bi nist bilo da je zaista sve u redu..kuzis?
Ljepota kaosa
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:35   #16
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
"Ja živim ispravnim životom, a vi svi ste loši ljudi!" Tko uopće tako razmišlja??
Zaista nitko ne ide okolo i misli kako su drugi nemoralni, kako drugi imaju krive ciljeve, krive mjere uspjeha. Većina kad vidi druge ljude kaže "oni su super, ja sam loš".

Svatko je heroj svoje priče!
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:07   #17
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Zaista nitko ne ide okolo i misli kako su drugi nemoralni, kako drugi imaju krive ciljeve, krive mjere uspjeha. Većina kad vidi druge ljude kaže "oni su super, ja sam loš".

Svatko je heroj svoje priče!
Tek kad se odredi što je dobro i loše može se procjenjivati tko je kakav. Isti pojam vrijedi i za mene i za drugoga. Ne mogu istu osobinu kod sebe smatrati dobrom a kod drugoga lošom i obrnuto. To vrijedi i za bilo koju drugu tvrdnju. Svaka tvrdnja je točna ili netočna na temelju nekog razloga, dokaza, opravdanja, kriterija, bilo čega objektivnog, a nikad samo zato što netko tako kaže. Čak i kad bilo istina da je svatko sam sebi najbolji, istinitost te tvrdnje ne bi proizlazila iz činjenice što to netko kaže, nego jedino ako zaista jest tako.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 00:35   #18
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post


O tom potom. Ubojice, silovatelji...njima je, možda, ono što čine sasvim ok.

Ljepota kaosa
Izgleda nisi tacno shvatila na sta ciljam.. mislim da su negde u sebi svi o svojim smislenim pogreskama unapred znali da su pogresne.. naravno ako su bili svesni dok su to nesto cinili..ili kad dodju sebi se pokaju mada

u svakom slucaju je to "lose" tu u cilju "dobroga"! i to neki cak i iskoristavaju u svakakve svrhe ,no.

Najbolje kad je prirodno a u prirodi se dogadjaju svakakve stvari pa je tako i medju ljudima normalno da ima svega sto je "lose" da bi bila harmonija sa "dobrim".

No poenta je da se mozemo izdici iznad svega toga, individualno..

kolektivno je osudjeno na propast.

Svejedno nije lako ni individualno naci harmoniju u jednom ovako kaoticnom svetu.

Ali si tacno pogodila da je ljepota kaosa samo skontaj da ima i drugu stranu ta lepota i svi ti killeri ce Ti mozda biti malo jasniji u takvom svetu kakav realno zivimo...Bog je svugde, dopusta i voli sve..sto nama kao modernom coveku tesko moze biti jasno kad su nas toliko zbunili.

Citav svemir dise.. uvek je kroz istoriju bilo i mirnih pa burnih vremena.. to je kao disanje ili klackanje...

Zapravo ni ne mogu zamisliti posle jednog ovako lagodnog vremena sta nas ceka.

Inke su imale jedan zakon, zakon AJNE i on je glasio ..daj koliko si uzeo i uzmi koliko si dao.. to postici u zivotu bi po meni bio fin uspeh a eto dzaba im uspeh kad su dosli Spanci i sve ih poklali iako nit krivi nit duzni ne bese no neki su nesto i naucili iz svega toga i u kakvom svetu zivimo ustvari.

Lagodna vremena prave glupe ljude.. glupi ljudi prave...

Kad nesto uspe, prodje i onda opet u krug.

Nebitno.. vec smo malo i sisli steme.

Veliki uspeh bi mozda individualno zaista bio da se izadje iz zacaranog kruga te se odreci polako svega samo to ne ide lako kad su nas tolko izmanipulirali da je uspeh samo postizanje a odricanje? balans... svakako smo slobodni da odlucujemo ispravno.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:23   #19
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Tek kad se odredi što je dobro i loše može se procjenjivati tko je kakav. Isti pojam vrijedi i za mene i za drugoga. Ne mogu istu osobinu kod sebe smatrati dobrom a kod drugoga lošom i obrnuto. To vrijedi i za bilo koju drugu tvrdnju. Svaka tvrdnja je točna ili netočna na temelju nekog razloga, dokaza, opravdanja, kriterija, bilo čega objektivnog, a nikad samo zato što netko tako kaže. Čak i kad bilo istina da je svatko sam sebi najbolji, istinitost te tvrdnje ne bi proizlazila iz činjenice što to netko kaže, nego jedino ako zaista jest tako.
Da se zna što je dobro, a što loše, ne bi imali na tisuće bogova, religija, sekti i kultova.

Uostalom, ljudi imaju tendenciju da iste stvari koje rade kao i drugi kod drugih osuđuju, a kod sebe opravdavaju.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 01:30   #20
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Da se zna što je dobro, a što loše, ne bi imali na tisuće bogova, religija, sekti i kultova.
Zna se prilično. Istina je da neke partikularne vrijednosti imaju privremeno i lokalno značenje, ali neke se od pamtivijeka cijene gotovo kod svih naroda i razumnih ljudi. Je li bolje biti živ ili mrtav, razuman ili nerazuman, sretan ili nesretan, pravedan ili nepravedan? Mislim da je svakome jasno što je od toga bolje.

Quote:
Uostalom, ljudi imaju tendenciju da iste stvari koje rade kao i drugi kod drugih osuđuju, a kod sebe opravdavaju.
Slažem se. Premda ima i suprotnih slučajeva.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.