Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 11:58   #261
Dobro kaže.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 01:10   #262
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
ja sam od onih koji pozdravljaju uređenje grada. (uređenje bilo kojeg grada od strane bilo kojeg gradonačelnika)
jednostavno nisam naviknuta živjeti u štali i ne želim da zagreb izgleda kao štala (i opet, drago mi je kad se uljepšava bilo koji naš grad).
oni kojima to nije po volji mogu se vratiti u svoje pripizdine i tamo uživati u oronulim fasadama, blatu, pustoši... oni koji se protive uljepšavanju zagreba samo zato jer ne vole bandića trebali bi se zabrinuti što im se karakter svodi na "ma nek mi crkne krava, samo da susjedu crknu dvije"

zapitajte se šta će biti za dvadeset godina - fontane i tko zna što još (nadam se) će biti tu, zagreb će biti ljepši (jako se nadam), a bandića, a pogotovo vas dežurne nitko neće pamtiti

svima nam je u interesu da nam gradovi budu što ljepši, uređeniji, atraktivniji, jer će privući više turista, koji će ostavljati nešto svoje love u tim gradovima. neće samo projuriti kroz njih jer nemaju što vidjeti. a za sad nam je to veoma važan izvor prihoda.
Najveći problem je zbrinjavanje otpada iltiti smeće,to nikavo šminkanje ne može popraviti.Da ne pričam o fasadama i sl.P.s.Još nisam čula da stranci svršavaju na Fontane,a bogme nema ih u turističkim vodičima.
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:59   #263
Quote:
zamorac kaže: Pogledaj post
Mi nismo ni grad niti zemlja koja si može priuštiti trošenje na luksuz poput fontana, osobito građenje novih gdje ih nikad nije ni bilo. Ima fasada za urediti, ima kvartova na rubu grada bez kanalizacije, promet je kaos. Fontane ne podižu kvalitetu života, a ti si jedna površna kokoš koja samo gleda što je izvana.
Fasade ne može uređivati grad, već građani budui da su privatno vlasništvo.
Ono što grad u svezi derutnih fasada može učiniti je to da prisili vlasnike da ih obnove, bilo nekom vrstom penala ili pak da ih grad obnovi ali da se račun ispostavi vlasnicima objekta
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:37   #264
Nema prisile na privatno vlasništvo, protuustavno.
Tak je pala već tj. odustalo se i od one bezvezarije penaliziranja zapuštenih privat poljoprivrednih površina.

No da bi fasade trebalo održavati i uređivati, a ne držati nakaradnim ruglom-bi, samo ekipa većinom nema para jbg, sjetimo se di živimo.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 03:23   #265
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Fasade ne može uređivati grad, već građani budui da su privatno vlasništvo.
Ono što grad u svezi derutnih fasada može učiniti je to da prisili vlasnike da ih obnove, bilo nekom vrstom penala ili pak da ih grad obnovi ali da se račun ispostavi vlasnicima objekta
Osim ak nisu na Gornjem gradu,doduše ne baš sve već izabraneBtw na što se troši novac od pričuve koja se naplaćuje i praznim stanovima.
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 17:42   #266
sad sam prolazio kraj fontana groznih klinci na onom malom pisu trave haklaju nogač :klap: sve su mu rekli :klap: kmetu malograđanskom mutnom
Palo mi na pamet di je onaj stari željezni crveni most kaj je bio do mosta Mladosti ,parkiran za preseljenje
Rekli su da bude išo na Bundek ? a ono niš
Fora bi bila da su taj most puknuli tu di su fontane :juhhhuuuuu:
E da sam ja gradonačelnik
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:17   #267
Taj most je izrezan i odvežen negdje. Valjda kao sirovina u topljeno željezo.
Ne znam ima li još vidljivih ostataka tog mosta.

Sad kad malo razmislim sjećam se tog mosta kao klinac. Kakav je to most bio, željeznički, pješački? Nešto treće?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 00:14   #268
Nema ostataka, zadnje bili u šumarku uz južni nasip, do mosta mladosti.

Bio kolno-pješački, dakle išla i motorna vozila u 2 trake i pješaci, maknut po izgradnji susjednog mu mosta mladosti.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:30   #269
Stajao je dugo stari most, crveni most smo ga zvali.. i onda ga je visoki vodostaj srušio pa su ga razmontirali.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 18:52   #270
daaa ali je dugo stajao lijepo složen za premjestit negdje
onda su ga valjda krkanovići noću otfurtali pod strao željezo a sad bi bio fora :klap: srašna da je namontiran negdje :klap: rečimo na jarunu da spaja neki otok ili slično
bio je mrak onak starinski s oooogrromnimmm zakovicama , mislim da je imao tri krasna visoka luka
a kaj ćeš nije to po bečki , mislim taj stil se kopira
kučica , bjele kobase , kajzerica i piva
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.