Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 16:30   #1
Priznati ECTS bodovi uz plaćanje

Pozdrav, lani sam izgubio prava studiranja na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, te sam ove ponovo upisao prvu godinu na Filozofskom u Zadru, uz plaćanje. Međutim, priznato mi je 53 ECTS boda koje sam položio u Zagrebu. Hoću li morati platiti školarinu i za drugi semestar, i ako hoću kao što vjerujem, mogu li tražiti povrat novca s obzirom na priznate ECTS bodove?
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:48   #2
Sistem je takav da plaćaš upis i cijelu prvu godinu na fakultetu s obzirom na to da si već studirao na drugom - dakle ECTS bodovi otprije ne bi trebali imati veze s time koliko ti plaćaš tu prvu godinu jer je svakako moraš platiti. No za ubuduće vrijede stara pravila - ako imaš preko 55 ECTS-a, oslobođen si plaćanja. Ne znam za ikakav povrat, ali ako točno pretpostavljam kako sistem funkcionira, morat ćeš platit i nećeš nikakav povrat dobiti; jer se plaćanje odnosi na ponovni upis fakulteta, a ne na manjak ECTS-a. Vjerujem da je svakako najbolje raspitati se u referadi tvog novog faksa jer će ti oni vjerojatno moć točno reći.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:13   #3
Razumijem, tako sam i pretpostavljao da će bit. Mislio sam samo kako svaki ECTS vrijedi određenu svotu novca, pa da to možda mogu reklamirat - ali to je fikcija tako da mislim da neću ni pitat. Recimo da mi je problem u svemu tome što se neću moć natjecat za stipendije jer neki od kolegija koje su mi priznali imam slabije ocjene.

A sad ovo tu za preko 55 ECTS-a, ako imam položeno do kraja akademske godine - vrijedi li to nakon što sam navršio 26?
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:55   #4
Mislim da bi trebalo - opet, najbolje je pitati referadu. Nisam sigurna kako to pravilo ide, ali čula sam od nekog (ne garantiram da je istina) da svatko ima tu mogućnost "besplatnog" studiranja s 55+ ECTS-a ako studira ukupno manje od 8 godina. Sad, od nekih sam čula 10, tak da stvarno ne znam. Raspitaj se po faksu
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.