Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2006., 11:41   #41
Ja se slažem sa jednim postom iznad (husky) da je najbolje učiti odmah ujutro. Kasnije već budeš umoran, navečer ti se spava itd. Nikad nisam mogao učiti navečer - legnem na krevet, krenem učiti i kasnije se samo probudim sa knjigom na glavi..
brana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 14:29   #42
ja se itekako slažem s huskyem no jedino s čime se ne slažem je učenje 2-3 sata dnevno.. mislim ja sam kampanjac i uvijek učim recimo 10 dana prije ispita ali svaki dan ujutro i popodne ali zato navečer odmaram
Treci kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 16:52   #43
Jesi ikad probao naucit za ispit bar tjedan dana prije? Pa zadnje dane prije ispita provodit kao i svake druge, bez stresa. Samo zadnjih dan-dva malo ponovit. To podrazumijeva ucenje svaki dan pomalo dosta prije ispita. Gradivo ti jednostavno udje, razumijes ga. To je super za primijenit sad vec za rokove u 6. i 7. te u ljeto, za rokove u 9. mj. Gust je velik. A ne pocet ucit 10.6. ili 25.8.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 23:01   #44
ja ucim 20-ak minuta dnevno u tjednu u opcoj gimnaziji, vikendom apsolutno nista ne ucim, zato mi i prijete 1-2 popravna, zato sad ovaj zadnji mjesec moram malo stisnut i kad zagusti onda se mora! a i ovisi, neko moze strebat 2h 10 stranica a nista ne zapamti dok neko 2 puta procita i sve zna, svakome je drugacije, ja sam te srece da dosta lako pamtim a jako malo ucim i nekako se provlacim kroz gimn sa 3.5 prosjekom
__________________
i ja isto
MR. Nickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 01:27   #45
Ja učim isključivo po noći...tokom dana se uvik nešto događa. Prije "noći učenja" obično odspavam do 12-13 h, tako da mogu biti budan kroz noć. Puno se lakše koncetrirati kad nema ometajućih faktora.
__________________
Jebem radoznale i mečem ih na kup
Montgomery Burns is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 02:21   #46
Prirodoslovna gimanzija - jedino na što zapravo vrime trošim je matematika ali nije mi problem sisti i raditi zadatke i po 4-5 sati (jednostavno ne osjetim)sve ostalo tjedno stane u možda 3 ure. Ipak recimo povojest me zanima i rado ću potrošiti puno vremena na ono što nikada nećemo ni spomenuti u školi, isto vridi za filozofiju. Meni je jako bitna sama nastava doista na satu odradim barem 70 % + lako pamtim (hvala genetici).Prosjek 4.3 4.2 4.6 i ove godine vjerojatno 4.5
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 02:23   #47
Quote:
Montgomery Burns kaže:
Ja učim isključivo po noći...tokom dana se uvik nešto događa. Prije "noći učenja" obično odspavam do 12-13 h, tako da mogu biti budan kroz noć. Puno se lakše koncetrirati kad nema ometajućih faktora.

Navikao sam malo spavati evo jučer sam u ovo doba vježbaoza ispit iz matematike. Ako je gužva oko mene onda si stavim nešto muzike i učim a noć je tiha i mirna pa se može raditi pod uvijetom da mi se ne spava, čim zjevnem prestanem i leći jer posli toga nema svrhe nastavit ali to se ne događa često.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 07:13   #48
Uglavnom smo frendica i ja izmislile novi način učenja, jedan dan nismo stigle sve ponovit pa smo se poslije našle na chatu i pretresle sve teme koje nismo stigle proradit. Evo, to je dobar način za one koji vole učit u paru. Inače sam položila stručni, a nisam se baš nešto pretrgla od učenja, ali je bilo stresno.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 00:05   #49
danas sam radio proračun el. instalacija od oko 13h pa do malo prije a trebam još učiti 100-injak stranica iz strojarstva i nešto malo matematike....
večeras mi se više ništa ne da učiti, ali sutra ću morati jer idem prije podne u školu tako da ne mogu učiti prije škole,,,,a iz strojarstva moram dobiti 5 da bih imao 5
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 23:39   #50
po noci je najbolje....kava i deri......tisina.samo sto mi zacas pocne u usima zujati
Mircaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 00:16   #51
i meni počne po noći vrlo brzo zujati u ušima...

inače učim poslije podne od oko 16h do oko 18,30h
kada sam probao učiti po noći uvijek sam zaspao oko 03,00h i to ne mogu prevladati
ali večeras moram učiti matematiku, za oko sat vremena ću malo ponoviti najviše pola sata i to je to
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 02:27   #52
Ako je sutra gusto, počnem u 10-11 navečer, opružim se negdje na leđa s knjigom u zraku i onda ja kao učim. U pravilu zaspem za 20-25 minuta, a ako ne, odem provjeriti mail i provjeravam ga do 4 ujutro. Učim ujutro preko satova. Iduću godinu namjeravam isprobati kombinaciju Red Bulla i ranih jutarnjih sati.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:03   #53
Vidim da dosta ljudi uci po noci, te moram i sam reci da je i meni nekako najlakse uciti ili rano ujutro - ustanem se vec oko 7 ili kasno po noci. Makar dosta rijetko ucim, ali sada su ispiti pa ce bit frke oko toga dosta
chhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:05   #54
Učim ujutro
Aky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:55   #55
učim..u prosjeku 6-7 h dnevno,pauze uzmem nakon 2-3 h po jedno pol sata-sat najvise..al evo isplatilo se
ucim na glas jer mi je onda lakse na usmenom, odmah si sklopim pricu u glavi..naravno neucim sve predmete toliko ali oni koji zahtjevaju vremena i zivaca i koje moras znat do u detalj..da.
a kad ucim..uglavnom prek dana pa jedno do 10 navecer.. nekad mi se desi da mi se neda spavat, tj nemogu..pa onda ucim i u rane sate
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 12:23   #56
Ucim ovak, ucim onak.. Ucim kad se prisilim.

Najcesce navecer ili poslijepodne. Oko sat i pol pa pauza.. nakon 3 sata vise ne mogu ucit.. ode koncentracija kvragu.

A ucim tako da procitam sa razumjevanjem, izvadim navaznije na papir i poslije to izvadjeno ucim. Knjiga je predebela za drzanje
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 22:01   #57
više nema učenja, gotova je nastava
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 19:09   #58
Ma ja zapravo nakon 20 godina školovanja i dalje ne znam učiti...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 09:48   #59
Quote:
Stana kaže:
više nema učenja, gotova je nastava
Tako je

Pročitaj si ponovno moj pm. Hvala

Posljednje upozorenje.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 13:37   #60
Quote:
Night.Elf. kaže:
učim..u prosjeku 6-7 h dnevno,pauze uzmem nakon 2-3 h po jedno pol sata-sat najvise..al evo isplatilo se
ucim na glas jer mi je onda lakse na usmenom, odmah si sklopim pricu u glavi..naravno neucim sve predmete toliko ali oni koji zahtjevaju vremena i zivaca i koje moras znat do u detalj..da.
a kad ucim..uglavnom prek dana pa jedno do 10 navecer.. nekad mi se desi da mi se neda spavat, tj nemogu..pa onda ucim i u rane sate
Ćerce, ne kojem si ti faksu???
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.