Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2018., 00:01   #1
Broken u akciji "kako vratiti bivšeg?"

Bokić.

Prvo, ovi što će me odgovarati i savjetovati da nema smisla vraćati bivšeg - no me interesa.
Ovo nije odluka koju sam donijela preko noći, mjesecima se već borim sama sa sobom i jednostavno sam odlučila da je to ono što želim.

Da pređem na priču.
Zajedno smo bili tek nekih pola godine. U to vrijeme sam se još uvijek oporavljala od teške bolesti i život mi se svodio na liječenje i dosadu. I od prvog dana je kliknulo između nas, nekako se sve posložilo.
Jedini problem u toj vezi sam bila ja i moja dosada... ne kažu bez razloga da je dokon um đavolje igralište. Uglavnom, većinom sam iz dosade stvarala dramice protiv kojih se on dosta dobro nosio. Na kraju se dogodila jedna situacija gdje je sam jednostavno pretjerala i on je tu rekao da se jednostavno ne može više boriti protiv mene.
Meni je u tom trenu to odgovaralo jer sam se selila u drugi grad... Međutim, čim sam se udaljila shvatila sam koliko sam zajebala i koliko ga volim. Pokušala sam jednom s njim pričati, ali reakcija nije bila dobra jer pretpostavljam da je još bio povrijeđen. Tu je stala naša komunikacija.
Fast forward 3 mjeseca, ja sam sredila svoj život, radim u novom gradu...ali tako mi je grah pao da je i on počeo raditi sa mnom. Naravno da su mi se prvo noge oduzele, onda sam umrla jedno deset puta. I shvatila sam sam još uvijek jednako zaljubljena.

I eto, odlučila sam da ga zovem na piće.

Pitanje je kako da se postavim? Da otvoreno kažem da sam shvatila koliki sam kreten?
Da mu odmah direktno kažem da sam odlučila dobiti ga nazad?
Da se jednostavno pravim divna i krasna i ne spominjem prošlost?

Ja tog čovjeka volim i stvarno sam spremna pokušati sve da ga dobijem.

Hvala!
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 00:11   #2
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Bokić.

Prvo, ovi što će me odgovarati i savjetovati da nema smisla vraćati bivšeg - no me interesa.
Ovo nije odluka koju sam donijela preko noći, mjesecima se već borim sama sa sobom i jednostavno sam odlučila da je to ono što želim.

Da pređem na priču.
Zajedno smo bili tek nekih pola godine. U to vrijeme sam se još uvijek oporavljala od teške bolesti i život mi se svodio na liječenje i dosadu. I od prvog dana je kliknulo između nas, nekako se sve posložilo.
Jedini problem u toj vezi sam bila ja i moja dosada... ne kažu bez razloga da je dokon um đavolje igralište. Uglavnom, većinom sam iz dosade stvarala dramice protiv kojih se on dosta dobro nosio. Na kraju se dogodila jedna situacija gdje je sam jednostavno pretjerala i on je tu rekao da se jednostavno ne može više boriti protiv mene.
Meni je u tom trenu to odgovaralo jer sam se selila u drugi grad... Međutim, čim sam se udaljila shvatila sam koliko sam zajebala i koliko ga volim. Pokušala sam jednom s njim pričati, ali reakcija nije bila dobra jer pretpostavljam da je još bio povrijeđen. Tu je stala naša komunikacija.
Fast forward 3 mjeseca, ja sam sredila svoj život, radim u novom gradu...ali tako mi je grah pao da je i on počeo raditi sa mnom. Naravno da su mi se prvo noge oduzele, onda sam umrla jedno deset puta. I shvatila sam sam još uvijek jednako zaljubljena.

I eto, odlučila sam da ga zovem na piće.

Pitanje je kako da se postavim? Da otvoreno kažem da sam shvatila koliki sam kreten?
Da mu odmah direktno kažem da sam odlučila dobiti ga nazad?
Da se jednostavno pravim divna i krasna i ne spominjem prošlost?

Ja tog čovjeka volim i stvarno sam spremna pokušati sve da ga dobijem.

Hvala!
Ti fali novac za stanarinu?! Mislim znas onu temu o šupendarama? Recimo mogao bih romane tamo napisati o tome kak me jedna jebala u mozak tak kao ti svog, zapela malo sa lovom, ja od svog sefa trazio isplatu tri naredne place da bih joj podmirio dugovanja za stan jer je ostala bila bez posla tijekom nase veze al se nije htjela preseliti u svoj stan koji je kupila vec je htjela i dalje biti u luksuznijem u podstanarstvu i tak kak sam joj pomogao oko toga tak se prestala javljati. Isto je tak patila jer smo imali manji verbalni fajt prije zbog njezinih igrica i tak... Ironicno da je isto bolovala od teske i neizljecive bolesti.

Znaci kazes nemas za stanarinu?

Guy with a rocket launcher.
23kk0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 00:15   #3
Prvo, glupačo...
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 00:19   #4
Quote:
23kk0 kaže: Pogledaj post

Znaci kazes nemas za stanarinu?

Guy with a rocket launcher.
Jebala sam ga u mozak, ali nikad oko novca.

Quote:
Earnest kaže: Pogledaj post
Prvo, glupačo...
Tako se i osjećam.
A drugo?
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 00:53   #5
Broken dies haaaard!

Reci mu da si luda za njime cijelo vrijeme i da očajnički čekaš da te poševi. Svaki muškarac s imalo duha bi to popušio.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 01:23   #6
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
većinom sam iz dosade stvarala dramice
Ako te napucao zbog dramica, on je idiot.

Ako ni dan-danas nisi u stanju svoje tadašnje pizdarije pogledati u oči i nazvati pizdarijama - nego im tepaš da su hihihihihi, moje dramice - onda... .

A on je prihvatio poziv na piće?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 07:17   #7
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako te napucao zbog dramica, on je idiot.

Ako ni dan-danas nisi u stanju svoje tadašnje pizdarije pogledati u oči i nazvati pizdarijama - nego im tepaš da su hihihihihi, moje dramice - onda... .

A on je prihvatio poziv na piće?
Krenulo je dramicama, napisala sam da sam na kraju zaista pretjerala... i napravila drametinu


Pristao je na piće, ali tek početkom tjedna, kad se vrati sa puta. Zato i imam vremena da smislim taktiku.
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 07:52   #8
Netko tko je otisao od dramica i drama pretpostavljam nije covjek koji voli smisljene taktike. Ne znam to bolje objasniti, ali meni zvuci kao da se nista promijenilo nije. Dramice, drame i smisljene taktike idu u paketu. Ako je otisao od toga jednom, otici ce i drugi put.

Ima ljudi kojima to pase, sigurna sam. Muskaraca koji vole svoje dramica zene i taktika zene jer su i sami takvi. Ovaj se ne cini takav. Mozda se varam i u vezi tebe i njega, sve je to samo moj dojam na temelju par slova.

Pokusavajuci se staviti u njegove cipele vjerujem da bih jedino voljela da prestanes - kako to lijepo reci - cut the crap? Prestani srati. Prestani smisljati taktike. Reci tko si, sto hoces, u trenutku kad to hoces i budi spremna na to da to bude odbijeno ili prihvaceno. Taktika je nacin za dobiti nesto preko reda, taktika podrazumijeva izigravanje njega u bar nekom dijelu. Dok god to radis, ne boris se za njega, ne zelis njega, nego neku svoju pobjedu. A to je sranje, ako se mene pita.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 08:21   #9
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Pristao je na piće, ali tek početkom tjedna, kad se vrati sa puta. Zato i imam vremena da smislim taktiku.
steta sto ne znamo njeogv nick, da mu mozemo poput djecice u kazalistu vristati - ne, ne, pazi se, nemoj s njom, hoce te zajebati!!!!

ovako, nista....
nema covjek srece i jebi ga....
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 08:40   #10
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Pitanje je kako da se postavim? Da otvoreno kažem da sam shvatila koliki sam kreten?
Da mu odmah direktno kažem da sam odlučila dobiti ga nazad?
Da se jednostavno pravim divna i krasna i ne spominjem prošlost?

Ja tog čovjeka volim i stvarno sam spremna pokušati sve da ga dobijem.

Hvala!

kakve vražje taktike i kombinacije? Ponijela si se ko mušićava balavica i možeš se u vezi s tim jedino posut pepelom po glavi. Nikakve taktike, reci iskreno što imaš, dalje je na njemu.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 08:46   #11
Jucer ovo: https://www.forum.hr/showthread.php?t=1099095
Danas ovo: https://www.forum.hr/showpost.php?p=71641391&postcount=1


Moj/a i bozji!
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 09:46   #12
Quote:
broken kaže: Pogledaj post

I eto, odlučila sam da ga zovem na piće.

Pitanje je kako da se postavim? Da otvoreno kažem da sam shvatila koliki sam kreten?
Da mu odmah direktno kažem da sam odlučila dobiti ga nazad?
Da se jednostavno pravim divna i krasna i ne spominjem prošlost?

Ja tog čovjeka volim i stvarno sam spremna pokušati sve da ga dobijem.

Hvala!
Bivši bi trebali ostati bivši..
Ali ako on i dalje voli i želi da ga malo prcaš u zdrav mozak jer nema trenutno bolju varijantu u igri, pozovi ga na piće, gladi mu ego kako si bila glupača i to napokon shvatila, kako je on predivan čovjek kojeg si izgubila, bla bla bla, i ne zaboravi ga koji put mazno pogledati i zatreptati okicama.. glup kakav je (jer je prihvatio poziv na kavu) trebao bi pasti.. a ti da si nešto shvatila i promijenila se to možeš prodovati nekom drugom naivcu, jer vuk dlaku mjenja ali ćud nikada...
Ako mu kažeš direktno da ga želiš, mogao bi ti se osvetiti i uručiti ti lagani odjeb...bolje je ovako da polako ispipaš teren i nježno mu ga uvališ...
Zašto se ti njega opet hvataš bog će ga znati ali to sa ljubavlju nema veze, prije će biti da je dosada, nejebica, potreba da ti netko ugađa i slično...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 09:49   #13
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post

Pokusavajuci se staviti u njegove cipele vjerujem da bih jedino voljela da prestanes - kako to lijepo reci - cut the crap? Prestani srati. Prestani smisljati taktike. Reci tko si, sto hoces, u trenutku kad to hoces i budi spremna na to da to bude odbijeno ili prihvaceno. Taktika je nacin za dobiti nesto preko reda, taktika podrazumijeva izigravanje njega u bar nekom dijelu. Dok god to radis, ne boris se za njega, ne zelis njega, nego neku svoju pobjedu. A to je sranje, ako se mene pita.

Ovo je ono što me zanimalo. Je li ok da samo otvoreno kažem odmah na toj kavi sve ili da čekam da vidim gdje situacija vodi? Mislim, je li čudno da nakon tri mjeseca šutnje prva stvar koju kažem bude "ja sam jebeni idiot"?

Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
kakve vražje taktike i kombinacije? Ponijela si se ko mušićava balavica i možeš se u vezi s tim jedino posut pepelom po glavi. Nikakve taktike, reci iskreno što imaš, dalje je na njemu.
Pod taktike sam isključivo mislila način na koji bih mu rekla svoju stranu priče. Stvarno ne mislim igrati igrice, jasno mi je da sam vrhunski zajebala i posipam se pepelom već mjesecima. Sad je samo razlika što se moram posuti i pred njim, a ne želim ga preplašiti.
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 09:55   #14
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Krenulo je dramicama, napisala sam da sam na kraju zaista pretjerala... i napravila drametinu


Pristao je na piće, ali tek početkom tjedna, kad se vrati sa puta. Zato i imam vremena da smislim taktiku.
A da se ne radi kod tebe o onome 'Nista nas ne privlači tako dobro kao odbijanje' ?
Da ti odjednom krene jesti iz ruke, vjerojatno bi ti postao nezanimljiv.

Ne vjerujem u priče o nekakvoj svemirskoj ljubavi nakon 6mj veze.

Umjesto da ganjas bivšeg, usmjeri energiju na sebe i na buduće(g).
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 09:56   #15
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
a ti da si nešto shvatila i promijenila se to možeš prodovati nekom drugom naivcu, jer vuk dlaku mjenja ali ćud nikada...
Znači ljudi se ne mijenjaju?
Ne znam, objasnila sam u uvodnom postu da mi se to desilo u čudnoj fazi života, gdje sam još uvijek bila teško bolesna, na terapijama i svijet se vrtio samo oko mene.
Sad iz ove perspektive, kad sam se vratila u normalnu kolotečinu života, vidim da jesam bila užasno sebična i da nisam cijenila ono što je radio za mene. I to bih rado ispravila, ako mi se da prilika.
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 10:08   #16
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Ovo je ono što me zanimalo. Je li ok da samo otvoreno kažem odmah na toj kavi sve ili da čekam da vidim gdje situacija vodi? Mislim, je li čudno da nakon tri mjeseca šutnje prva stvar koju kažem bude "ja sam jebeni idiot"?

Pod taktike sam isključivo mislila način na koji bih mu rekla svoju stranu priče. Stvarno ne mislim igrati igrice, jasno mi je da sam vrhunski zajebala i posipam se pepelom već mjesecima. Sad je samo razlika što se moram posuti i pred njim, a ne želim ga preplašiti.
Skroz je prihvatljivo da prvo što mu kažeš bude da si idiot. Ali to nije nikakva isprika, to je tek prva stvar.

Wayfaring je odlično napisala, drame su sjebale stvar, "taktike" u sadašnjosti nastavljaju istu priču od prije, samo u drugom obliku. Ne, taktike nisu nešto poželjno ako želiš išta drugačije, reci što ti je na umu, u trenutku kada ti je to na umu.

Doživio sam donekle sličnu situaciju, to da se djevojka grozno prema meni ponašala iz, u tom trenutku, njoj opravdanih razloga. Naravno to se raspalo, ali i dugo dugo nakon tog raspada ona mi se povremeno javljala, uvijek je to bilo s nekom kao isprikom, i uvijek je zvučalo izrazito lažno, tj, taktizirano. Onak, osjetilo se u tonu kao da mi pokušava pogoditi neku slabu točku, bilo da je povukla nešto iz starog maila koji sam joj napisao, pa mi se obratila s mojim riječima, a ne sa svojima, ili pak da je krenula casual, kao da je sve ok, da ni ne vidi u čemu je zapravo problem, ili pak na neko suosjećanje zbog nečega. Onak, bilo je tu svačega. I svaki put sam to brzo ugasio. Na sreću, dok smo još bili skupa, dovoljno sam ju upoznao da bi znao što se skriva iza njenih riječi, s druge strane, ona nije upoznala mene i nije nikada pokazala neki interes za to kako razmišljam o nekim stvarima, ljudi se mogu promijeniti, ali nekada je dovoljno i samo par riječi da se pokaže koliko je netko isti kao i prije(čak i ako možda sam misli da se promijenio).

Taktike su, ma čak i pod navodnicima, loš pristup u takvoj situaciji. Isprike su ok za male stvari, ali ne nešto ovakvo. Posipanje pepelom isto ne vodi daleko, jer može zvučati kao da se odričeš odgovornosti. Ako želiš nešto s njim, reci mu iskreno što ti je na umu, prihvati da možda neće ići na brzinu i pokaži mu da želiš drugačije. A u ovom tvom primjeru bi to barem trebalo biti jednostavno.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 10:09   #17
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Znači ljudi se ne mijenjaju?
Ne znam, objasnila sam u uvodnom postu da mi se to desilo u čudnoj fazi života, gdje sam još uvijek bila teško bolesna, na terapijama i svijet se vrtio samo oko mene.
Sad iz ove perspektive, kad sam se vratila u normalnu kolotečinu života, vidim da jesam bila užasno sebična i da nisam cijenila ono što je radio za mene. I to bih rado ispravila, ako mi se da prilika.
U psihološkom smislu mijenjati se zahtjeva nekih 2-3 godine intenzivne psihoterapije ukoliko ljudi za nju imaju kapaciteta naravno..
Ono što se tebi promijenilo su okolnosti koje su sada malo pogodnije nego što su bile ranije, no ti se u psihološkom smislu nisi mnogo promjenila, prije ili kasnije i dalje ćeš usvojiti iste modele ponašanja koje si imala i ranije u odnosu (jer ih nisi posvjestila odnosno radila na tome da ih promjeniš), a ti i on ste se vjerojatno i našli kako bi se mogli prcati u zdrav mozak...

Ovo ti govorim dobronamjerno... Bolje sada nego sa dvoje djece u naručju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 10:24   #18
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Ovo je ono što me zanimalo. Je li ok da samo otvoreno kažem odmah na toj kavi sve ili da čekam da vidim gdje situacija vodi? Mislim, je li čudno da nakon tri mjeseca šutnje prva stvar koju kažem bude "ja sam jebeni idiot"?



Pod taktike sam isključivo mislila način na koji bih mu rekla svoju stranu priče. Stvarno ne mislim igrati igrice, jasno mi je da sam vrhunski zajebala i posipam se pepelom već mjesecima. Sad je samo razlika što se moram posuti i pred njim, a ne želim ga preplašiti.
Taj mi se savjet cini kao najispravniji ukoliko zelis popraviti odnos s njim, otvoreno i bez glume reci covjeku da si svjesna sranja koja si mu servirala, ispricati se za ista, reci sto bi uistinu voljela i zeljela i kako se osjecas.
Iskrenost je jedina taktika koju smatram ispravnom, tesko je otvoriti se i izloziti u svojoj ranjivosti, no sve ostale moguce varijante i taktike ponovo bi vas stavile na iste one tracnice s kojih ste izletili prvi put.

Ne vidim razloga za strah, tj da bi ga mogla preplasiti, ako i postoji ikakva sansa da ostanete u kontaktu i povezani na nacin koji zelis, onda prospi ispred covjeka sa svoje osjecaje i daj mu priliku da to probavi, ishod je moguc u oba pravca, da ostane situacija kakva jest ili da se pokrene u smjeru veze, ovaj put na jacim temeljima.
crna zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 10:37   #19
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
U psihološkom smislu mijenjati se zahtjeva nekih 2-3 godine intenzivne psihoterapije ukoliko ljudi za nju imaju kapaciteta naravno..
Ono što se tebi promijenilo su okolnosti koje su sada malo pogodnije nego što su bile ranije, no ti se u psihološkom smislu nisi mnogo promjenila, prije ili kasnije i dalje ćeš usvojiti iste modele ponašanja koje si imala i ranije u odnosu (jer ih nisi posvjestila odnosno radila na tome da ih promjeniš), a ti i on ste se vjerojatno i našli kako bi se mogli prcati u zdrav mozak...

Ovo ti govorim dobronamjerno... Bolje sada nego sa dvoje djece u naručju...
Ponekad je dovoljan i jedan uvid uz volju i svjesno ulozen napor da se covjek pocne mijenjati, ne vjerujem da je za svaku promjenu potrebna intenzivna psihoterapija u trajanju 2-3 godine.

Zanima me na temelju cega tako egzaktno tumacis stanje uma i svijesti osobe koja ovdje trazi savjete da svoju zelju o popravljanju odnosa s osobom do koje joj je stalo kao nekoga kome je potrebna psihoterapija da bi ista promijenila?
crna zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 11:10   #20
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
Ovo je ono što me zanimalo. Je li ok da samo otvoreno kažem odmah na toj kavi sve ili da čekam da vidim gdje situacija vodi? Mislim, je li čudno da nakon tri mjeseca šutnje prva stvar koju kažem bude "ja sam jebeni idiot"?
Kad pitas ‘je li OK da...?’ kako zapravo glasi tvoje pitanje?
Stani sad stvarno trenutak i razmisli zasto to pitas. Zanima li te to u smislu procjene koja tvoja akcija ce poluciti povoljniji ishod po tebe?

To je ljudski, ne brini. Meni je normalno da ti sad gledas ‘ako kazem ovo, koje su sanse da on onda ono...’. Ocekivano je. Ali je i dalje taktiziranje i to od strane nekoga tko je izgubio osobu upravo zbog takvog ponasanja.

Je - ok je. I ne - nije ok. Nebitno je da li je ok ili nije. Zapravo nije nebitno, ali o tome u ovom trenutku ne odlucujemo ni ti, ni ja, ni forum, nego samo on - ako ga zaista mislis nesto pitati i biti spremna na njegov odgovor. To ako ti je stalo do njegovog misljenja i do njega. Ne njega koji je blago izmanipuliran pa daje pozeljne odgovore, nego njega koji ima priliku vidjeti tkosistosi i sam odluciti zeli li ista s tobom.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.