Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 19:54   #1701
Eto, morao sam staviti i zastavu, krov gotov !!







Ovo je mali šankić,



Rasvjeta ispod krova



A na kraju sam napravio roštilj na dva nivoa



A na kraju pribor u punom sjaju, kotlić, roštilj , cijevi za štapove za slaninicu i za šarana u rašljama,naravno ostavljene su i rupe bočno za ražanj kada za to dođe vrijeme.



Pečenjara u zimskoj idili, isprobana peka na -14,i sve bez greške, dimnjak vuče u svim uvjetima i kod jakog vjetra



MARIO OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 09:04   #1702
svaka čast , odlično izgleda, a kako je peći?
dal se dim vraća, dal sve funkcionira savršeno?
accord is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:47   #1703
Quote:
accord kaže: Pogledaj post
svaka čast , odlično izgleda, a kako je peći?
dal se dim vraća, dal sve funkcionira savršeno?
Što se tiče dimnjaka funkcionira savršeno ( dim.60x40x100 cm, visina od ložišta oko 3500cm) dim se ne vraća. Lokacija je na Batinskom brdu iznad Dunava u Baranji gdje su jaki vjetrovi iz svih smjerova i do sada je isprobana preko nekoliko desetaka (čitaj svaki vikend cca tri, četiri puta) puta ( roštilj,peka,kotlić,...) i nisam se nadimio niti jednom, vuče kao lud i vatru i dim, a skoro i "meso sa roštilja". Vrlo sam zadovoljan kako sve funkcionira. Ako imate pitanja slobodno se javite.
MARIO OS
MARIO OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:07   #1704
Quote:
MARIO OS kaže: Pogledaj post
Meni su te od plamena najboljej jer je iznutra emajliran i poklopac i posuda , pa se ništa ne lijepi kod pečenja samo poslije opereš sa mokrom spužvicom i gotovo. Inače bilo ih je u Pevecu, Brodomerkuru ili ako imate nekoga u Požegi možda je tvornici jeftinija.
i pošto se kreću veće peke??
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:52   #1705
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
i pošto se kreću veće peke??
Mislim da su veće peke promjera 50-60 cm oko 600kn .
MARIO OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 20:52   #1706
Quote:
MARIO OS kaže: Pogledaj post
Eto, morao sam staviti i zastavu, krov gotov !!


/033.jpg[/IMG]
zašto ti je na prvom redu letva na sredini crijepa,zar se ne bojiš da ti pod teretom ne digne ili ne pukne crijep?
kako sada misliš postaviti žljebnjak kada ti je keaj crijepa dosta daleko od špiravca?ili ga neće biti?
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:39   #1707
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
zašto ti je na prvom redu letva na sredini crijepa,zar se ne bojiš da ti pod teretom ne digne ili ne pukne crijep?
kako sada misliš postaviti žljebnjak kada ti je keaj crijepa dosta daleko od špiravca?ili ga neće biti?
Prvo jedna napomena, ja sam totalni amater i tako je ispalo jer sam pratio crijep od dimnjaka, crijepovi su svi zakovani za letve zbog jakih vjetrova koji pušu u tom kraju.Što se tiče tereta provjereno ove zime jer je na krovu bilo preko pola metra snijega i izdržao je bez problema. Na ovoj slici još nedostaju sljemenjaci koji su svi učvršćeni tj. zamazani cementmalterom tako da za sad sve stoji. Trenutno nisam planirao stavljati žljebnjak jer je pečenjara na sred placa tako da kiša nije problem bar mi zalijeva travu, a možda i posadimo nešto oko nje pa će dobro doći.
MARIO OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 08:03   #1708
Moje prvo javljanje i pitanje

Pozdrav svima, ovdje sam prvi put i nisam siguran kako će ova poruka izgledati, pa se ispričavam unaprijed.

Prvo da se pohvalim da sam forum pročitao od početka do kraja (trebalo mi je više od mjesec dana!) i da sam na njemu štošta naučio i dobio mnoštvo ideja koje mi nisu bile ni u peti.

I ja pripremam gradnju svoje "pečenjarice" za koju sam do sada napravio temeljnu ploču dimenzija 2,2x2,3 m. Nisam poslikao radove jer nisam znao ni za ovaj forum, ali ubuduće ću se potruditi. Gradnja će početi tek krajem ljeta pa ću tada imati konkretnijih pitanja. Najviše mi se dopala ZlayaA-ina ideja da u pečenjari bude istovremeno i pušnica, pa sam to odlučio i sam pokušati izvesti.
Za sada me interesira kako je izvedena rupa za dim kroz ploču na kojoj se loži, jer ja je ne vidim kada je pečenjara u upotrebi. Da li se za dimljenje iz ploče vadi cigla ili je u pitanju neki drugi izum? Molim objašnjenje.

Unaprijed zahvaljujem i jedno je sigurno: Kobasice su zakon kada pečenjara nije u pogonu.

Zadnje uređivanje Majstor : 20.05.2015. at 19:25. Reason: Skraćivanje quotanja
zunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 11:13   #1709
pomoc

ima neko da pomogne kako sliku da stavim,nece pa gotovo
lika001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:26   #1710
Quote:
zunar kaže: Pogledaj post
Za sada me interesira kako je izvedena rupa za dim kroz ploču na kojoj se loži, jer ja je ne vidim kada je pečenjara u upotrebi. Da li se za dimljenje iz ploče vadi cigla ili je u pitanju neki drugi izum? Molim objašnjenje.

Unaprijed zahvaljujem i jedno je sigurno: Kobasice su zakon kada pečenjara nije u pogonu.
Na ploču je stavljen pijesak i položena cigla, kad je sezona dimljenja jednostavno se dvije cigle koje su na otvoru izvade van.

Sretno u gradnji.
ZlayaA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 07:12   #1711
Quote:
ZlayaA kaže: Pogledaj post
Na ploču je stavljen pijesak i položena cigla, kad je sezona dimljenja jednostavno se dvije cigle koje su na otvoru izvade van.

Sretno u gradnji.
Zahvaljujem na odgovoru. I ja sam mislio da je to tako izvedeno. Uskoro ću probati postaviti sliku svojih temelja.

Do tada pozdrav.
zunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 12:04   #1712
ZlaYA daj mi reci meni če doči otvor 123cm jeli to dosta široko za umetnut prasence ili jankota? večina ima otvor oko150cm pa me zato zanima... ako bude prošlo...

ewo usput stavljam svima koji trebate preračunati polumjer za ocrtati luk kalkulator u kojemu unesete mjere širinu otvora i visinu luka pa vam automatski izračuna kako morate imati dugačku špagu na olovki.

http://www.handymath.com/cgi-bin/rad2.cgi?submit=Entry
sinji galeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 14:59   #1713
Dižem (temu, a što drugo?).
Planiram sjenicu dimenzija 8 x 3 m (krov cca 8,6 x 3,6m), koja bi uključila pečenjaru i smreku. Prema dvorištu bi bila otvorena duža strana pa bih želio izbjeći previše stupova. Nekako bi mi odgovarala 4 para, s tim da bi srednji raspon bio oko 4m. Nagib krova bi bio cca 20o, a za pokrov se još nisam skroz odlučio (vjerojatno crijep).
Pitanje: da li da raspon od 4 m rješavam dupliranjem grede? Ne bih rado izvodio "ruke" (laktove) jer i oni uzimaju prostor i tvrđi su od glave.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:14   #1714
Zidao bih si pečenjaru, ne veliku za peći odojke i janjce nego za peku od cca 40cm promjera, roštilj cca 70x50 rešetka i eventualno kotlić.Koje bi mi unutarnje dimenzije ložišta trebale.Da li bi mi dimenzije 80cm širina i 60 dubina bile dovoljne ili bi trebala biti malo veća-ako netko ima fotografije ili nacrte takvih manjih pečenjara koje još nisu na forumu bilo bi super.
sekretar dvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:18   #1715
Potreban alat

Imam pitanje u vezi alata portebnog za obradu drvenih greda. Malo sam kratak s lovom pa me zanima da li je za obradu drvenih greda potrebna blanja ili mogu sve obradit s tračnom brusilicom? Kupio bih neobrađene grede pa ne znam da li ih prvo treba poblanjat ili je dovoljno preć brusilicom?
Hvala na odgovorima!
bekspejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:47   #1716
ewo malo napredka
sinji galeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:23   #1717
Možda bi ovu temu valjalo ukinuti i zbrisati. Samo navodi na grešne misli. Ili je to neki virus? Eto, izgleda da je i mene malo dohvatio.
Razmatram vrtnu sjenicu s pečenjarom. Više sam za roštilj, kotlić ili peku, a manje od okretanja gujdeka ili jankića ali nikad ne reci nikad.
Koliko sam razabrao "ulaz" za gujdeke i jankiće bi trebao biti cca 160cm.
E sad, ja bih objekt zgurao u kut da gleda u prostor pod kutem od 45 stupnjeva. Znači da bi tlocrt ložišta bio peterokut (nešto kao kratki biškupov škrlak). To bi mi dalo dosta središnjeg prostora za peku, kotlić, kotlovinu itd, a smanjilo bi volumen ložišta i time smanjilo količinu ogrjeva i vremena za pripremu. No to je samo popratno, a bitno je da bi mi se taj položaj bolje uklopio u uređenje prostora. Bočne strane bih ostavio dubokim cca 30 - 35 cm, u centralnom dijelu dubina ložišta bi bila 90 - 100cm, a eventualni ražanj bih postavio iz vana.
Ima li kakvih ideja, iskustava, primjedaba, sugestija?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 05:19   #1718
Pozdrav ljudi. Planiram graditi vrtni roštilj (manju pečenjaru), zidanu sitnom ciglom, novom, vanjskih dimenzija cca 150 x 100, unutarnje ložište 125 x 65 cm, ložište sa šamotom iz termo peći na visini 95 cm, otvor ložišta širine 100 cm i visine 100 cm na vrhu luka. E sad što me pati. Ne bih radio dimnjak već sam planirao raditi krov na dvije vode, i ostaviti otvor u vrhu sljemena krova duže cijele dužine i visine oko 15 - 20 cm. Nešto slično sam vidio na gotovim, betonskim vrtnim roštiljima. Da li bi to funcioniralo ili bih se gušio u dimu. Na svim sugestijama se zahvaljujem.
mihagor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 13:26   #1719
Quote:
bekspejs kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi alata portebnog za obradu drvenih greda. Malo sam kratak s lovom pa me zanima da li je za obradu drvenih greda potrebna blanja ili mogu sve obradit s tračnom brusilicom? Kupio bih neobrađene grede pa ne znam da li ih prvo treba poblanjat ili je dovoljno preć brusilicom?
Hvala na odgovorima!
imaš jeftinih blanja po tim raznim trgovačkim centima...s njom bi bilo najbolje...sa brusilicom će ti trebat puno više vremena ali nije nemoguće...
zracki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:03   #1720
počeli radovi

pre zime sam najavio gradnju pečenjare pa samo da potvrdim da su radovi krenuli... Da nije ovog foruma nisam siguran da bi se ohrabrio da krenem uglavnom sam da izvodim radove. Ali evo.... gradiliste je otvoreno ! pokušaću da postavim i neke slike ali mi izgleda lakse da zidam nego sliku okaciti.

http://img823.imageshack.us/img823/9386/pecenjara2.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/86/pecenjara1.jpg
http://img41.imageshack.us/img41/3708/p1010434vf.jpg

Iznad levog svoda ugradjuje se sudopera, a iynad desnog dolazi samo ploča betonska koja se mora obložiti biber crepom ili nekim drugim prirodnim materijalom. Srednji deo je rezervisan za pecenjaru i uskoro gradim taj svod. Inače čitav projekat je u sklopu nadstrešnice koja treba da objedini prostor za sedenje i uživanje i spremanje hrane. Širina je 4,5 m a dužina nešto oko 7 metara. Pored mi se nalazi garaža takodje u etno stilu i(slika treca) to treba da se uklapa. Slike celog dvorista saljem kad malo odmaknu radovi...
__________________
čini dobro, dobru se nadaj.....

Zadnje uređivanje goranbeckerecki : 01.04.2012. at 21:00.
goranbeckerecki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.