Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2008., 03:32   #1
Povraćanje krvi

zna li ko od cega bi to moglo biti, veceras me nakon par pivi (to me jedino tjesi jer racunam da je od alkohola pa da se nece ponavljat ako prestanem) poceo jako boliti trbuh, nisam znao sto bi pa reko mozda da se probam izrigati, kad ono imam sta vidjeti nakon prvog ocekivanog mlaza pive, u drugoj turi je uslijedila krv i to ona tamno crvena, bilo je svuda po skoljci, otiso odmah doma (cak ostavio i vise od pola krigle neispijene), ignorirao savjete da idem na hitnu i sad mi se cini da je sve ok, trbuh me relativno brzo nakon povracanja prestao boliti

prestat cu s alkoholom neko vrijeme, mada mi nije jasno kako to moze bit od ispijanja 6-8 pivi navecer, pa nije to rakija pobogu

misljenja (na pretrage mi se ne ide, ali bi sigurno iso da se to ponovi)
khm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 03:49   #2
cir?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 04:00   #3
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
cir?
to sam i ja odmah pomislio, no nikad me prije nije bolio trbuh, od simptoma imao malo peckanje u grlu i to je to

al da nezdravo zivim-zivim, pocevsi od hrane, stresa itd
khm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 04:05   #4
Quote:
khm01 kaže: Pogledaj post
misljenja (na pretrage mi se ne ide, ali bi sigurno iso da se to ponovi)
Moja dijagnoza ti je loše pivo.
Nisi valjda Zlatorog pio!!

Al nije ovo ništa. Trebaš vidit kako ja pišam krv nakon nekoliko rundi. Obično nakon što izvrijeđam nekog dvometraša pijan, ali to sigurno nema veze s tim.
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 04:18   #5
Quote:
nerazzurri kaže: Pogledaj post
Moja dijagnoza ti je loše pivo.
to je i meni proslo kroz glavu, mozda nije do mene mozda je pivo bilo pokvareno

svejedno apstinencija do eura, ako se i tad ponovi onda cu se zabrinut
khm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 04:33   #6
Do Eura? Hrabro

Ako si povraćao krv ja ne bih toliko čekao, ali hej, to sam samo ja i moja želja za životom.
Pogledaj na svijetlu stranu. Bar ćeš umrijeti od pive
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 09:29   #7
ako povraćaš krv tamno crvenu znači da si krvario iz želuca,sad je pitanje dali ti je čir prokrvario ili možda nešto drugo u svakom slučaju nije piva uzrok nego je ona samo potpomogla da prokrvariš,trebao bi otići na hitnu jer možda i dalje krvariš ali nepovračaš jer je to onda kontaktno krvarenje,to ti mogu reći kao med.sestra,moraš otići na hitnu
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 09:33   #8
Quote:
khm01 kaže: Pogledaj post
zna li ko od cega bi to moglo biti, veceras me nakon par pivi (to me jedino tjesi jer racunam da je od alkohola pa da se nece ponavljat ako prestanem) poceo jako boliti trbuh, nisam znao sto bi pa reko mozda da se probam izrigati, kad ono imam sta vidjeti nakon prvog ocekivanog mlaza pive, u drugoj turi je uslijedila krv i to ona tamno crvena, bilo je svuda po skoljci, otiso odmah doma (cak ostavio i vise od pola krigle neispijene), ignorirao savjete da idem na hitnu i sad mi se cini da je sve ok, trbuh me relativno brzo nakon povracanja prestao boliti

prestat cu s alkoholom neko vrijeme, mada mi nije jasno kako to moze bit od ispijanja 6-8 pivi navecer, pa nije to rakija pobogu

misljenja (na pretrage mi se ne ide, ali bi sigurno iso da se to ponovi)
nemoj se igrati i idi kod doktora,mojoj babi se isto dogodilo da je povraćala krv pa je na kraju iskrvarila kroz puknuti čir na želudcu,samo je čudo spasilo da ne umre.Već je bila u hipovolemijskom šoku
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:59   #9
bio ipak u doktora, poslije cu po nalaz krvi, pa slijedi sugava gastroskopija sjecam se da sam citao topik o njoj i da sam se nadao da nikad necu to morat prozivljavat
khm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:52   #10
Quote:
khm01 kaže: Pogledaj post
bio ipak u doktora, poslije cu po nalaz krvi, pa slijedi sugava gastroskopija sjecam se da sam citao topik o njoj i da sam se nadao da nikad necu to morat prozivljavat
Možeš gastroskopiju i pod anestezijom. Ja radila kolonoskopiju. Divota. Ničeg se ne sjećaš.
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:59   #11
Gle ovako, gastroskopija, iako neugodan pregled, traje krace nego ti bumbaraju po zubu a rezultira time da se problem dijagosticira i to bez greske, nema tocnije analize za zeludac te se isti sanira i zivis dalje zivot zivot kao da nikad nista nije bilo. Povracanje krvi SIGURNO nije od piva i s tim se ne zavaravaj, mozes samo reci, hvala Bogu na tom pivi da mi je ukazao na problem prije nego je postao ne rijesiv ili tesko rijesiv i sad samo stisno zube i odtrpi 2-3 minute. Sve ce bit u redu!!! Neugodno?! Pa sta? I gigekoloski pregled je i neugodan i nelagodan i neki put i bolan pa se uredovno radi, prebencijski bar jednom na godinu. I uroloski pregledi kod muskaraca su sve nabrojano pa opet bolje glava na ramenu nego zbog par minuta nelagode ...znas vec. Glavu gore i samo pozitivno!!!!!
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 03:36   #12
Pritisak u želucu, potom naglo povraćana krv

Poštovani, nadam se da će neki liječnik ovo pročitati

Noćas mi se nakon čudnog pritiiska (praćenog mučninom) u području želuca, naglo pojavio poriv da se oslobodim kao tog "pritiska", te sam otrčala u kupaonu i u lavabo iskašljala/ispljunula tamnocrvenu krv.


Korisitm se dr googleom i od lagane panike sam došla pa skoro ddo kome. Piše da bi svašta moglo biti - od toga da je od sinusa, do TBC, pa do tumora.

Koji bi mi koraci trebali biti sada, zvat hitnu ili otić sama u bolnicu sutra ili dr opće prakse?

Na šta bi ovaj simptommogao ukazivati?

Zaboravila sam napomenuiti, nisam ništa jela od 17 tako da hranu isključujem.

Hvala
Bijela curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 12:43   #13
Quote:
Bijela curica kaže: Pogledaj post
Poštovani, nadam se da će neki liječnik ovo pročitati

Noćas mi se nakon čudnog pritiiska (praćenog mučninom) u području želuca, naglo pojavio poriv da se oslobodim kao tog "pritiska", te sam otrčala u kupaonu i u lavabo iskašljala/ispljunula tamnocrvenu krv.


Korisitm se dr googleom i od lagane panike sam došla pa skoro ddo kome. Piše da bi svašta moglo biti - od toga da je od sinusa, do TBC, pa do tumora.

Koji bi mi koraci trebali biti sada, zvat hitnu ili otić sama u bolnicu sutra ili dr opće prakse?

Na šta bi ovaj simptommogao ukazivati?

Zaboravila sam napomenuiti, nisam ništa jela od 17 tako da hranu isključujem.

Hvala
Odmah na hitnu,jer postoje ozbiljna stanja kao krvarenje u trbusnu supljinu koje je opasno po zivot stanje i mora se hitno sanirati.Ne gubi vrijeme nego potrazi pomoc na pravom mjestu!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:05   #14
Kao što kaže Ivanica ovo nije za zezati, idi na hitnu. Možda si imala čir koji je pukao ili nešto slično, kako god moraš odmah kod doktora jer možeš iskrvariti. Nemoj se zezati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 13:18   #15
Povracanje krvi HITAN ODGOVOR!

Imam jedno vazno pitanje?.Ovako zovem se Carlo imam 15g i prosli mjesec na prijateljevom rodendanu bilo je alkohola.Ja prije toga nisam nista jeo jer sam kasnio na rod pa mi se bilo lakse opit.Naime popio sam 2-3 case vodke s spritom,i 2-3 medice s kolom.I tada je sve pocelo.Naime ja se vecinu toga sjecam ali moji prijatelji su bilo pokvareni pa su mi u bocu od vode ubacili cik,zemlje,mora,pjeska,kamencica pa sam se ispovraca.Nisam siguran dali sam progutao sto ali znm da sam povracao hranu pa onda krv bio je mrak pa nisam moga ustvrdit boju.Proslo je mjesec dana i neki miris nevazno koji digao mi zeludac pa sam povratio hranui onda krv kao i na rodendanu.Sutra kad sam to isa pocistit opet mi se digao zeludac i opet sam povratiahranu pa krv.I onda sam to ocistio praznog zeludca.Ja stvarno neznam sto da napravim od toga dana nisam pio alkohol ali sam bio gazirano i kofein ali u malim kolicinama ako to ista znaci.Treba mi odma odgovor da znam dali cu kod doktora jer situacija u obitelji je jako gadna i ne zelim ih dodatno uznemiravat "ako je bespotrebno"Prijatelj mi govori da je to mozda cir na zelucu a ja stvarno nezz.MOlim vas da mi pomognete u strahu sam i ocajan!
carlo54321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 14:07   #16
da, apsolutno trebaš kod doktora. bez odlaganja.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.