Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2014., 12:53   #1101
Ma znam. Isprobavam, pratim potrošnju. Prvi put živim u stanu pa pokušavam smanjiti potrošnju što više moguće, kao i dosta ljudi, nažalost. Ne znam ni sam što mi se više isplati, a iskreno čini mi se da dođe na isto. Jučer sam držao upaljen termostat od 7 sati do 15 sati na 17c, te od 15 do 22 sata na 20c te sam po plinomjeru potrošio oko 4 i pol kubika. Danas ću probati sa ugašenim termostatom do 15 sati pa ću vidjeti.

Jel se isplati neke prostorije ne grijati (recimo kuhinju ) ili je bolje sve prostorije grijati? Riječ je o dvosobnom stanu s tim da su dnevna i kuhinja odvojene uz spavaću koju ne grijem uopće. Hodnik i wc grijem normalno.
eastcoast is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:46   #1102
Mislim ili mi ne valja termostat ili je plin upitne kvalitete jer nije moguće da od 01.12 do danas ujutro(03.12) imam potrošnju 20m3(80 kn u Zg) a termostat je stalno na 20 stupnjeva.Prošli mjesec 400kn i isto 20 stupnjeva grijanje(20-tak dana)
Kako je kod vas koji sami očitavate?!
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:39   #1103
Moguće je, vani je hladnije i automatski više troši plina + što imam osjećaj da plin gadno oscilira u kvaliteti jer i sam ponekad uhvatim da mi jedan dan potroši 10m3 a drugi dan za isti period grijanja 6m3 (na to definitivno ima utjecaj vanjska temperatura i predgrijanost prostora).

Pod predgrijanost mislim grijanje nekoliko dana prije praćenja potrošnje – ako vas nema za vikend a grijanje ne radi tada će potrošnja biti velika dok se ugrije cjelokupan prostor stana/kuće na zadanu temperaturu. Ako se prostor grije konstantno kroz nekoliko dana zadnji dan će potrošnja itekako biti manja (ako gledamo da je vani konstantno ista temperatura).
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:51   #1104
Ja sam probao grijati cijeli stan (osim spavaće), nekih cca 45 m2 tako da sam držao na 18 c po noći i kada me nije bilo u stanu, a 20 c kada smo bili u stanu i trošio mi je oko 6 m3 dnevno što je za moje financijsko stanje previše. Sada grijem samo dnevnu i wc, te po potrebi blagavaonu sa kuhinjom i potrošnja mi je manja za cca 2 m3. Stan je u prizemlju, hladi od podruma, pored nas nema nikoga, loša izolacija , stara stolarija tako da moram jako paziti na potrošnju.
eastcoast is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 21:27   #1105
Molim ako netko zna odgovor: je li dovoljno ostaviti temperaturu na termostatu 7 stupnjeva i na radijatorima okrenuto na zvjezdicu (naravno grijanje je na plin) kad su jako niske teperature npr. -20 stupnjeva (pitam jer me je strah smrzavanja).
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:10   #1106
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Molim ako netko zna odgovor: je li dovoljno ostaviti temperaturu na termostatu 7 stupnjeva i na radijatorima okrenuto na zvjezdicu (naravno grijanje je na plin) kad su jako niske teperature npr. -20 stupnjeva (pitam jer me je strah smrzavanja).
dovoljno ti je bilo što od tog dvoje.

da su radijatori pojačani npr na 5-6 (20-24°C) uz termostat na 7°C, ne bi bilo toplije od 7. iako ventili dozvoljavaju protok tople vode, ona nema otkuda doći, jer termostat ugasi plamenik bojlera.

a da su radijatori na * (5°C), a termostat na 24°C, opet ne bi bilo toplije, jer ventili zatvore protok tople vode kroz radijatore, i boljer s uključenim plamenikom nemre zagrijat prostor.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:25   #1107
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
dovoljno ti je bilo što od tog dvoje.

da su radijatori pojačani npr na 5-6 (20-24°C) uz termostat na 7°C, ne bi bilo toplije od 7. iako ventili dozvoljavaju protok tople vode, ona nema otkuda doći, jer termostat ugasi plamenik bojlera.

a da su radijatori na * (5°C), a termostat na 24°C, opet ne bi bilo toplije, jer ventili zatvore protok tople vode kroz radijatore, i boljer s uključenim plamenikom nemre zagrijat prostor.
Ja sam naravno laik i ne kontam se u te stvari. U kući je 7 radijatora i svi su na zvjezdici. Mene je strah smrzavanja jer trenutno nisam kod kuće i ne smijem ni pomisliti što bi se dogodilo u slučaju smrzavanja. Zato i pitam je li dovoljno što sam tako ostavila. Znači neće smrznuti
Postavila sam isto pitanje i na sam svoj majstor jer mi je trebao brzi odgovor.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 20:49   #1108
Nisam vec dugo pisao na ovoj temi, pa da iznesem svoju trenutnu situaciju.

U tocno godinu dana i jedan mjesec od pustanja u pogon potroseno je ukupno 1500kubika plina na grijanje i pripremu tople vode.

S obzirom da grijanje tople vode nije bilo spojeno od pocetka vec 3mjeseca kasnije ovaj jedan mjesec ekstra racunam kao nadoknadu za to razdoblje pa bi rekao da je ova potrosnja realna za izracun godisnje potrosnje.

Kao sto sam vec pisao, radi se o jako zastarjelom sustavu podnog grijanja u kombinaciji sa kondezacijskim bojlerom i posebno 200 litarskom spremniku za toplu vodu.

Upravo zbog zastarjelosti sustava nije moguce fino podesevanja grijanja nego je namjesteno da se cijela kuca dan i noc grije na 22/21 stupnjeva.

Radi se o ukupno cca 80m2 grijanog prostora, izolacija je poprilicno losa, obicna je termofasada ali bez stiropora, cigla 25cm, drveni dvostruki prozori, iznad je uredeni stambeni prostor ali se ne koristi i ne grije uopce, i on je bez ikakve izolacije a dolje ispod deke i podnog sumnjam da postoji ikakva izolacija, a nalazi se u okolici Zagreba.

S obzirom na sve navedeno mislim da je ovo stvarno odlican rezultat, i iskreno daleko iznad mojih ocekivanja(presli smo sa prastarog sustava grijanja na loz ulje, pa onda mozete zamisliti koliko nas je kostalo grijanje prije).

S obzirom da spadamo u Zagrebacku zupaniju, pokusavamo dobiti sufinanciranje u onom programu za povecanje energetske ucinkovitosti pa bi onda stavljali novu fasadu i stolariju jer u suprotnom koliko smo izracunali necemo bas nikad vratiti ulozeno.

Majstor koji nam je dosao dati ponudu za novu PVC stolariju iskreno je rekao da cemo jako malo dobiti na racunu za grijanje jer da ovi postojeci drveni prozori jos uvijek solidno obavljanju svoju funkciju i da ce ucinak biti vrlo mali.

Iskreno ne znam meni se to tako ne cini, i iako ja vjerujem covjeku, volio bi cuti ako netko bas ima prakticno iskustvo, dakle kolika se razlika postigla recimo samo promjenom stolarije bez da se radi nova fasada (to bi recimo mozda i sam napravio bar za ovu jednu etazu koja se i koristi ako bi imalo kakvog ucinka na potrosnju).

Sve drugo bi za sada ostavio kako je, a onda kad bi se na cijeloj kuci napravila postena izolacija bi vjerojatno radio u zavisnosti sa financijskim mogucnostima i kompletno novo podno grijanje, unatoc tome sto znam da necu vratiti ulozeno, batem bi podigao komfor i bilo bi puno ugodnije za boraviti u kuci.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 21:47   #1109
centralno grijanje na ukapljeni plin

Pozdrav !

Da li netko može reći kolika bi bila potrošnja ukapljenog plina za grijanje kuće od 120 m2 , kada bi grija kuću na temp. od 22. stupnja. Kuća ima izolaciju od 5 cm.

Hvala!
baranjac 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:04   #1110
Quote:
baranjac 17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav !

Da li netko može reći kolika bi bila potrošnja ukapljenog plina za grijanje kuće od 120 m2 , kada bi grija kuću na temp. od 22. stupnja. Kuća ima izolaciju od 5 cm.

Hvala!
Tko god ti što kaže,prevariće te.Potrošnja ovisi o jako puno parametara....vrsta kotla,gubici energije,želja korisnika,balansiranost sustava.Imaš post prije,pa pokušaj usporediti.
Vjerojatno misliš na propan-butan?Ekvivalent 1 m/3 metana je 0,9-1,0 kg propan-butana.
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:30   #1111
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post

S obzirom na sve navedeno mislim da je ovo stvarno odlican rezultat, i iskreno daleko iznad mojih ocekivanja(presli smo sa prastarog sustava grijanja na loz ulje, pa onda mozete zamisliti koliko nas je kostalo grijanje prije).
ne govoriš o kakvom plinu se radi; gradskom ili propan butan
ak je propan butan onda i nisi baš bogzna šta uštedio u odnosu na ložu, jer on je tu negdje ko i loža ako ne i skuplji...

Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Iskreno ne znam meni se to tako ne cini, i iako ja vjerujem covjeku, volio bi cuti ako netko bas ima prakticno iskustvo, dakle kolika se razlika postigla recimo samo promjenom stolarije bez da se radi nova fasada (to bi recimo mozda i sam napravio bar za ovu jednu etazu koja se i koristi ako bi imalo kakvog ucinka na potrosnju).
evo ja ti mogu prenijeti svoja iskustva. Naime, svojedobno imao sam i sam drvenu stolariju. naizgled je izgledala sasvim solidno, bila su u pitanju dupla krila..sve mi ih je bilo žao trgati i stavljati nove. No, negdje sam bio čitao da imaju koeficijent U=4,1 Wm2/k (ili 3, al ko da je to sad bitno, neznam više točno)....Nova PVC stolarija prosječno ima taj koeficijen u=1,1-1,3, ili niže, zavisi što odabereš, što znači 2-3, ako i više puta bolji.
U praksi, isplativost se pokazala vrlo brzo. Kak je bilo u pitanju podosta novaca, mijenjao sam to kroz 2-3 godine. Po etaži me koštalo nekih 12-15000 kuna. U ono doba još je bilo povrata poreza, pa sam jedno 3000 dobio nazad i odmah ih ponovo uložio u novu stolariju.
Moja procijena je da su mi novi prozori donijeli uštedu od jedno 5-10% po sezoni. Prve sam mijenjao 2006 i uzimajući u obzir povrat poreza, vjerujem da sam ih isplatio. Grijem se isto tako na ložu. Ja imam grijanje s noćnim prekidom, i prvo što sam primijeito da mi se po noći grijanje više ne pali u 1.30 već u 5h (dakle, temp je padala manje po noći, dakle bolje su držali toplinu). Od kad sam stavio 10cm stiropora, po noći mi se uopće ne pali grijanje......a i puno manje pada temp općenito i produžuju se razdoblja bez grijanja jer je temp sasvim u redu.

Za usporedbu, prije intervencijeu prozore i fasadu, trošio sam 2200-3000 litara lože, sada uz nove prozore i fasadu oko 1750, a prošlu toplu zimu i ispod 1400...

ta izolacija mi je omogučila i druge načine grijanja, i trenutno se grijem na klimu i za 3 mjeseca u prizemlju od 80m2 potrošio cca 500 kuna struje...

No, ti novi prozori imaju i svoji nedostaka. Prije svega nema prirodnog provjetravanja, pa ćeš morati ćešće provjetravati sam. Ako nemaš termoizolaciju, vjerojatno će ti se pojaviti gljivice....Ako misliš investirati u novu termofasadu, bilo bi mudro promijeniti prozore, jer će termofasada nadživjeti postojeće drvene, pa ćeš ih prije ili poslije morati ipak mijenjati i pri tome moguće da se ošteti i fasada.

no koliko je to kod tebe sve isplativo, ne može ti nitko reći jer mi ne vidimo tvoje prozore....i neznamo u kakvom su stanju.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 21:19   #1112
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ne govoriš o kakvom plinu se radi; gradskom ili propan butan
ak je propan butan onda i nisi baš bogzna šta uštedio u odnosu na ložu, jer on je tu negdje ko i loža ako ne i skuplji...
"Gradski" plin(imamo privatnu plinaru koja isporucuje plin) dakle ovo u novcima godisnje iznosi oko 6000kn, sto je otprilike duplo manje kuna nego prije na lozu(sad je loza jako pala sa cijenom pa je nesto manja razlika).
Ali jos uvijek je puno, za razliku od drugih pa zato i gledam kako smanjiti potrosnju.


Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
evo ja ti mogu prenijeti svoja iskustva. Naime, svojedobno imao sam i sam drvenu stolariju. naizgled je izgledala sasvim solidno, bila su u pitanju dupla krila..sve mi ih je bilo žao trgati i stavljati nove. No, negdje sam bio čitao da imaju koeficijent U=4,1 Wm2/k (ili 3, al ko da je to sad bitno, neznam više točno)....Nova PVC stolarija prosječno ima taj koeficijen u=1,1-1,3, ili niže, zavisi što odabereš, što znači 2-3, ako i više puta bolji.
U praksi, isplativost se pokazala vrlo brzo. Kak je bilo u pitanju podosta novaca, mijenjao sam to kroz 2-3 godine. Po etaži me koštalo nekih 12-15000 kuna. U ono doba još je bilo povrata poreza, pa sam jedno 3000 dobio nazad i odmah ih ponovo uložio u novu stolariju.
Moja procijena je da su mi novi prozori donijeli uštedu od jedno 5-10% po sezoni. Prve sam mijenjao 2006 i uzimajući u obzir povrat poreza, vjerujem da sam ih isplatio. Grijem se isto tako na ložu. Ja imam grijanje s noćnim prekidom, i prvo što sam primijeito da mi se po noći grijanje više ne pali u 1.30 već u 5h (dakle, temp je padala manje po noći, dakle bolje su držali toplinu). Od kad sam stavio 10cm stiropora, po noći mi se uopće ne pali grijanje......a i puno manje pada temp općenito i produžuju se razdoblja bez grijanja jer je temp sasvim u redu.

Za usporedbu, prije intervencijeu prozore i fasadu, trošio sam 2200-3000 litara lože, sada uz nove prozore i fasadu oko 1750, a prošlu toplu zimu i ispod 1400...

ta izolacija mi je omogučila i druge načine grijanja, i trenutno se grijem na klimu i za 3 mjeseca u prizemlju od 80m2 potrošio cca 500 kuna struje...

No, ti novi prozori imaju i svoji nedostaka. Prije svega nema prirodnog provjetravanja, pa ćeš morati ćešće provjetravati sam. Ako nemaš termoizolaciju, vjerojatno će ti se pojaviti gljivice....Ako misliš investirati u novu termofasadu, bilo bi mudro promijeniti prozore, jer će termofasada nadživjeti postojeće drvene, pa ćeš ih prije ili poslije morati ipak mijenjati i pri tome moguće da se ošteti i fasada.

no koliko je to kod tebe sve isplativo, ne može ti nitko reći jer mi ne vidimo tvoje prozore....i neznamo u kakvom su stanju.
To i je problem.
Naime ta stara stolarija(isto dupli prozori) se zapravo jos uvijek dobro drzi, i skoro pa je steta mjenjati.

Sa druge strane prije ili kasnije, trebat ce je mjenjati, pa onda si mislim bolje prije nego kasnije, nesto ce se i vratiti kroz ustedu, samo sto to stvarno ispada jako malo, ako govorimo recimo o 10% onda u novcima to iznosi cca 600kn godisnje, dakle povrat samo od ustede grijanja je cca 20godina.

Ova varijanta sa stavljanjem nove fasade je vec puno ozbiljnija usteda, ali za to trenutno nemam financijsku podlogu, nadao sam se ipak da bi se puno vise postiglo barem sa zamjenom stolarije ali ipak znaci ovo sto je covjek koji radi PVC prozore govorio je tocno i usteda ce biti minimalna.

Samo moram priznati da si me iznenadio sa ovim o 500kn struje samo za grijanje, to mi zvuci skoro nevjerojatno, pogotovo sto si napisao da si do sada trosio loze 1400litara sa svom tom izolacijom, i to kazes za svih 80m2?

Stvarno svaka cast, meni je zao sto ja ne mogu to probati, jer osoba koja zivi trenutno u kuci ne bi se snasla sa takvim cudom tehnike kao sto je klima .
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 21:56   #1113
čuj nije sve u novcima

ima nešto i u ljepoti novih prozora, ugodnijoj klimi, ekologiji..... i tako to

a i to što su sad i plin i loža jeftini(ji) ne znači da će uvijek biti tako...za 20 godina tko živ ko mrtav

s novim prozorima teško da ćeš više od 10% uštedjeti

prebaci se na topic o klimama, pa vidi tamo što ljudi pišu.....

a i nije neka umjetnost za baratanje, starci su mi u prizemlju pa možeš si misliti stručnosti u rukovanju...koriste dvije tipke on/off i temp +/-

no da bi mogao imati takvu potrošnju s klimama morao bi imati dobro izoliran objekt što kod tebe nije slučaj

500 kn se odnosi na 80m2 u prizemlju, na katu i dalje grijem na ložu radi slabije izolacije krova i lošijeg klima uređaja, a 1400 litara u toploj zimi da komplet kvadraturu (prizemlje i kat)
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 13:08   #1114
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
čuj nije sve u novcima

ima nešto i u ljepoti novih prozora, ugodnijoj klimi, ekologiji..... i tako to

a i to što su sad i plin i loža jeftini(ji) ne znači da će uvijek biti tako...za 20 godina tko živ ko mrtav

s novim prozorima teško da ćeš više od 10% uštedjeti

prebaci se na topic o klimama, pa vidi tamo što ljudi pišu.....

a i nije neka umjetnost za baratanje, starci su mi u prizemlju pa možeš si misliti stručnosti u rukovanju...koriste dvije tipke on/off i temp +/-

no da bi mogao imati takvu potrošnju s klimama morao bi imati dobro izoliran objekt što kod tebe nije slučaj

500 kn se odnosi na 80m2 u prizemlju, na katu i dalje grijem na ložu radi slabije izolacije krova i lošijeg klima uređaja, a 1400 litara u toploj zimi da komplet kvadraturu (prizemlje i kat)
To sve stoji, samo se tesko odluciti na tako nesto kad sve se vrti oko debljine novcanika, pa si tesko mozes odvojiti a znas da si neces vratiti tako skoro te novce.

Bas sad malo pratim situaciju i tamo, zbilja zvuci nevjerojatno, ali vjerujem da je moguce, mislim da uz dobru izolaciju, i bolje rijesen sustav grijanja ni mi ne bi imali iznad 300kn plina za grijanje u zimi za ovih 80m2, a sad je to oko 800-900kn mjesecno(ovih 4-5mjeseci koliko traje sezona grijanja).

A klima je jos uvijek prekomplicirana za ove 90+, probali smo sa mobitelom koji ima veeliikii zeleni i crveni gumb za javljanje i prekid poziva i dozivjeli smo tezak poraz. Vise necemo pokusavati
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:02   #1115
Moji su na razini 70+, zelene i crvene tipke su savladali, kao i on off toki i temp +/-, vejrujem da to za 90+ moze biti komleksnije za savladati

Na temelju svog primjera, 10 cm stiropora + pvc stolarija, mogu ti reci da je usteda na grijanju doslovce 50%, e sad koliko,je to u novcima i koliko se kome isplati, to nek svatko procijeni za sebe

Meni je trebalo 4 godine da sve odradim...nis nejde prek noci
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:11   #1116
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post


Iskreno ne znam meni se to tako ne cini, i iako ja vjerujem covjeku, volio bi cuti ako netko bas ima prakticno iskustvo, dakle kolika se razlika postigla recimo samo promjenom stolarije bez da se radi nova fasada (to bi recimo mozda i sam napravio bar za ovu jednu etazu koja se i koristi ako bi imalo kakvog ucinka na potrosnju).
kod mene potrošnja u godini dana
prije promjene stolarije : 4313 m3
poslije promjene stolarije : 3612 m3
ušteda cca 15%
s time da je ugrađena stolarija sa 3 stakla, argonom, vrhunski profili, bla bla bla

(4313-3612)* 4 kn = 2800 kn godišnja ušteda, stolarija 50000 kn, rok otplate 17,85 godina
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:19   #1117
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
...
ušteda cca 15%
s time da je ugrađena stolarija sa 3 stakla, argonom, vrhunski profili, bla bla bla

(4313-3612)* 4 kn = 2800 kn godišnja ušteda, stolarija 50000 kn, rok otplate 17,85 godina
dodajte u računicu i uštedu struje za hlađenje ljeti (dapače u zadnje vrijeme od kasnog proljeća do rane jeseni). i to je isto ušteda zbog bolje izolacije.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:30   #1118
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
dodajte u računicu i uštedu struje za hlađenje ljeti (dapače u zadnje vrijeme od kasnog proljeća do rane jeseni). i to je isto ušteda zbog bolje izolacije.
potrošnja struje mi se nije promjenila za neki bitniji iznos koji bi primjetio tako da taj podatak kod mene ne utjeće na isplativost/uštedu
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:37   #1119
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
potrošnja struje mi se nije promjenila za neki bitniji iznos koji bi primjetio tako da taj podatak kod mene ne utjeće na isplativost/uštedu
valjda sam trebao prvo pitati, jer istina je, nismo svi isto osjetljivi na hladnoću/vrućinu. koristite li klima uređaje za hlađenje ljeti? u kojoj ste regiji - to više da znamo koliko je kod vas uopće toplo / hladno.

ne pitam iz čistog zabadanja nosa u tuđe poslove, nego baš radi procjene isplativosti mijenjanja stolarije.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:59   #1120
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
valjda sam trebao prvo pitati, jer istina je, nismo svi isto osjetljivi na hladnoću/vrućinu. koristite li klima uređaje za hlađenje ljeti? u kojoj ste regiji - to više da znamo koliko je kod vas uopće toplo / hladno.

ne pitam iz čistog zabadanja nosa u tuđe poslove, nego baš radi procjene isplativosti mijenjanja stolarije.
kvart uz zagreb, klime koristimo ali tek iznad 25 stupnjeva unutrarnje temperature što baš i nije često. radi položaja prozora i spuštanja roleta kada ih opako sunce direktno obasja i pokušaja da su preko dana zatvoreni a po noći otvoreni temperatura unutra ne divlja. prošle godine su klime radile (odokativnom metodom) 20 dana a i tada ne po cijele dane
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.